User Tag List

Sayfa 5/15 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
277 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakCengizhanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen 2jz nin fiyatını biliyo musun ?
    biliyorum ki 25k e swap yaparım dedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl reklam olucaktı anlamadım. Rolling aracı mı bu ? Uzun uzun yazınca kitap gibi oluyor. 2JZ ne kadar. Atmosferik aracı turboya çevirmek için 25 bin çok mu ? Baban böyle pasta yapmayı nereden öğrendi ? Herşeyi okumuşsun ama fazla segman boşluğu sonucu olabilecek ses ve olabilecek ve sonuçları yazılmış. Piston kırılmasının sebebi yazılmış edilmiş. Aracın mekanik setupını, sıkıştırmasını 8 mi, 9 mu, 10 mu bilmeden yapılan yazılıma kadar sağlam olan makina sonra segman kanalı kırmış. Kitap mı yazılması lazım illa. Segman kırmanın sebebini bu işten anlayan herkes aşağı yukarı biliyor.
    anlaşılan sen o firmada çalışıyorsun yada bi tanıyışlığın var.

peki şöyle yapalım mı? benim yazdıklarıma cevap verene kadar o arkadaşın yazdıklarına cevap versene?
    ben şahsi fikrimi söyledim bana göre araç sahibi haklı.
    tamam anladık sekman kırdı bu araç avanstan. peki neden tutmuyor bi piston bi pistonu?

Loading site please wait...
    alın size 2jz motor.

kardeşim dediğim gibi bana değil araç sahibinin yazdıklarına cevap verin.
    (babam pasta yapmayı hala bilmiyor ama bunu şaka yapmaya çalıştığın için yazdın sanıyorum)

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan sen o firmada çalışıyorsun yada bi tanıyışlığın var.

peki şöyle yapalım mı? benim yazdıklarıma cevap verene kadar o arkadaşın yazdıklarına cevap versene?
    ben şahsi fikrimi söyledim bana göre araç sahibi haklı.
    tamam anladık sekman kırdı bu araç avanstan. peki neden tutmuyor bi piston bi pistonu?

Loading site please wait...
    alın size 2jz motor.

kardeşim dediğim gibi bana değil araç sahibinin yazdıklarına cevap verin.
    (babam pasta yapmayı hala bilmiyor ama bunu şaka yapmaya çalıştığın için yazdın sanıyorum)
    Ben olayın teknik / mekanik kısmındaki tutarsızlığı yorumluyorum. Araç sahibinin yazdıklarına verdim cevabı okuduysan. Pistonlar torna yapımı değil JE üretimi ve yüksek hassasiyetle üretiliyor. Bütün rektefiyeciler pistonları mikrometre ile üstten ortadan ve alt etekten ölçüp kontrolünü yapar buna göre honlanır blok. Sökülen piston mu küçük yoksa gömlek büyüdüğü için mi içine piston küçük kaldı ne denmek isteniyor ona bakmak lazım ama bu motor 96 stroke bir motor ve avans vurduğu ise gömleğin ovalleşmesi daha kolay.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biliyorum ki 25k e swap yaparım dedim
    Pek bişey bilmiyosun anladığım kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olayın teknik / mekanik kısmındaki tutarsızlığı yorumluyorum. Araç sahibinin yazdıklarına verdim cevabı okuduysan. Pistonlar torna yapımı değil JE üretimi ve yüksek hassasiyetle üretiliyor. Bütün rektefiyeciler pistonları mikrometre ile üstten ortadan ve alt etekten ölçüp kontrolünü yapar buna göre honlanır blok. Sökülen piston mu küçük yoksa gömlek büyüdüğü için mi içine piston küçük kaldı ne denmek isteniyor ona bakmak lazım ama bu motor 96 stroke bir motor ve avans vurduğu ise gömleğin ovalleşmesi daha kolay.

şimdi güzel cevap verdin. burda bi iddaa var ortada ustalıkta sorun var kararı vermedik zaten.
    adam gelir bana sen hızrsızlık yaptın der bu demek değildir dedi diye hırsız benim.
    çıkarsın er meydanına kendini ıspatlarsın suçsuz olduğunu görünce herşey düzelir.
    ama böyle bir şans yok çünkü çok bilinmeyenli bi denklem bu modifiye işi.

benim diceklerim bu kadar.
    selametle

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla iki tarafın yazılarını da okudum ettim.iki tarafıda tanımam. kendimce bi haklı buldum (bana göre) @ArCrA haklıdır. adam her söylediğiniz savunmaya kitap gibi cevap verdi.
    özellikle reklam neden yapılmadı bu araç ? bi piston takılan 106 bile nette hemen paylaşılırken? böyle büyük bir proje neden gizli kaldı?
    bu arada benimde aracım yandı kardeş hele o yanıktan sonra gaza korkarak basar oldum.
    birde kısıtlı bütçe dedikleri 25.000 tl şaka gibi ya. 25 k tlye ben o pejoyu 2jz swap yapardım

kardeşim geçmiş olsun. diyecek başka bişi bulamıyorum
    bilen bilmeyen sallıyor bişi burdan yazılanlarla hareket etmek yerine facebook da arama butonu mevcut giriyorsun bakıyorsun magicperformance facebook sayfasında 3 defa farklı şekilde videolu dahil binlerce görüntülemeli paylaşımları mevcut hatta benim arabamı paylaşmamış diyen arkadaş da bu görüntüleri paylaşmış yazışmış vs Daha ne reklamı pankartmı asacaklardı turbo 406 yaptık die

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek bişey bilmiyosun anladığım kadarıyla
    ummadık taş baş yararmış kardeş, bildiğin sana kalsın bilmediğim bana. ben bilmediklerimle mutluyum allah nasip ederse 6-7 ay sonra sana özellikle kaç paraya
    aracı mal ettiğimi söyliyecem . az kaldı, yapamazsın diyenlere inat.

(beni swaptan kastım motor,elk tesisatı,şanzıman ve işcilik)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı facebook sayfalarında foruma girip lehime yorum yapın vs yazılmasıda ayrıca komediymiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilen bilmeyen sallıyor bişi burdan yazılanlarla hareket etmek yerine facebook da arama butonu mevcut giriyorsun bakıyorsun magicperformance facebook sayfasında 3 defa farklı şekilde videolu dahil binlerce görüntülemeli paylaşımları mevcut hatta benim arabamı paylaşmamış diyen arkadaş da bu görüntüleri paylaşmış yazışmış vs Daha ne reklamı pankartmı asacaklardı turbo 406 yaptık die
    ben heralde anlatamadım.

BEN İKİ TARAFIDA OKUDUM ARAÇ SAHİBİNİ HAKLI BULDUM. bu cümleden ne anlıyorsunuz?.

ben hoş dedektif değilim. demekki neymiş diger arkadaş da yalan konuşuyormuş burdan bunu

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen 2jz nin fiyatını biliyo musun ?
    Şimdi, şu an; şanzıman, elektrik tesisatı, beyin dahil 10.000 TL.

Geçtiğimiz günlerde 8000 TL'ye de vardı.

Sen biliyor muydun?
    K.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben heralde anlatamadım.

BEN İKİ TARAFIDA OKUDUM ARAÇ SAHİBİNİ HAKLI BULDUM. bu cümleden ne anlıyorsunuz?.

ben hoş dedektif değilim. demekki neymiş diger arkadaş da yalan konuşuyormuş burdan bunu
    ben kimi haklı bulduğuna bişi demiyorum zaten "özellikle reklam neden yapılmadı bu araç ? bi piston takılan 106 bile nette hemen paylaşılırken? böyle büyük bir proje neden gizli kaldı?" demişsin ona cevap olarak yazdım bak sayemde birşey daha öğrendin

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim biliyorum pistonu, biliyorum segmanı rektefiyenin nasıl yapıldığınıda,bildiğin pistonların ölçüleri şaşmış durumda gömlek genişlediği için küçük kalan bir şey yok çok problem değil benim için ayırayım pistonları kollardan sana göndereyim sen bir ölç bakalım varmı hata hodri meydan.Seninle o kadar muhabbetimiz geçti de kardeş arabadan memnunmusun sıkıntın varmı yazmadın şimdi bir eleştirdik avukatı olmayan kalmadı.

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ummadık taş baş yararmış kardeş, bildiğin sana kalsın bilmediğim bana. ben bilmediklerimle mutluyum allah nasip ederse 6-7 ay sonra sana özellikle kaç paraya
    aracı mal ettiğimi söyliyecem . az kaldı, yapamazsın diyenlere inat.

(beni swaptan kastım motor,elk tesisatı,şanzıman ve işcilik)
    ummadık taş baş yararmış deyimi başka bi yerde kullanılsa mantıklı olurmuş da burda çok saçma olmuş faturasız 2jz leri ... neyse ya siz biliyosunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proje aşamasında paylaştım kendi aracım tabi ne yapsaydım.Onu geçtim usta niye paylaşmadın art arda sonic 106 resimleri red 106 ları paylaşırken benim aracı sadece yapılırken oda resimlerini özelden bana attı kendide paylaşmadı bazı resimleri.Ya konu bu değil ki sen dünyada 2 si olan bir proje yap yurt dışından bile takip etsinler sonra da yaşanan olaylara bak.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arkadaşı tanımam ama ustaların çoğu burnundan kıl aldırmıyor.
    araç sahibi arkadaş arasam ilgilenmiyor sallıyor beni falan yazmış çoğu doğrudur, bizimde başımıza geliyor, bıkıp lanet olsun diyosun, kendin başka yerden medet umuyorsun.
    biz iki senedir bi aracı yapamadık, heralde bundan sonra allah göstermesin modifiye falan kesinlikle yapmam, büyükde konuşmayalımda.
    sitede boyle sorun yaşayan cok insan vardır eminim.
    iki tarafada geçmiş olsun

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben arabayı gördüm, alacak verecek ilişkisini bilemem... tesisat, o kablolar, hortumlar bağlantılar vs vs... yapan garajda yapım fotoları yok mu? onlar fotoğraf koyarsa bütün gerçekler çıkar ortaya, kaput altının yanmış halini de gördüm, rölantide stop etmesini de, kadranın çalışmadığını da... bunları gördüğümde henüz 2-3-4. şahıslar elini sürmemişti...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim biliyorum pistonu, biliyorum segmanı rektefiyenin nasıl yapıldığınıda,bildiğin pistonların ölçüleri şaşmış durumda gömlek genişlediği için küçük kalan bir şey yok çok problem değil benim için ayırayım pistonları kollardan sana göndereyim sen bir ölç bakalım varmı hata hodri meydan.Seninle o kadar muhabbetimiz geçti de kardeş arabadan memnunmusun sıkıntın varmı yazmadın şimdi bir eleştirdik avukatı olmayan kalmadı.
    Peki sence neden şaşmış ölçüleri o zaman sen söyle dinleyelim? Benim söylediğimi beğenmiyorsun ama karşı olarakta birşey söylemiyorsun ? Senin yazdıklarından sanki sürekli bir ilgi alaka bekliyorsun gibime geldi. Benim mesleğim otomobil üstüne değil. Müşterim değilsin yakın arkadaşım değilsin. Seninle muhabbetin toplasan 1 saat yoktur. Facebook'ta 2 kelime muhabbet etmişliğimiz dahi yok. Neden kalkıp sana memnun musun diye sorma ihtiyacı hissedeyim? Foruma konu açmışsın. Forum adı TECH Turkey. Konuya teknik olarak yorumda bulundum. Olayı avukatlık olarak yorumlanacak hiçbir kişisel yorumda bulunmadım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet turbo araca boşluk fazla verilir.Benim araçta ölçülen boşluk %12 her piston için 2,3,4 te ayrıca %16 ovalleşme mevcuttu 1.piston temizdi yalan yok.Artı her bir pistonun ölçüsü birbirinden farklı idi.Pistonları kullanmak istesem bile neye göre rektefiye yapılacaktı yeni piston almaktan başka şansım zaten yoktu.Ani yakıt kesmesi ve ateşleme kesmesi gibi bir durumla normal sürüşte hiç karşılaşmadım.Sadece şu var arabayı kasım ayı aldım haliyle ankarada hava zaten eksilere düşmüştü arabayı sabah çalıştırdığımda haliyle bir kaç kere marşa basmak zorunda kalıyordum çünkü gaz vermezsem en azından 3500 devirlere çıkmazsam stop ediyordu.Aklıma sadece bu geliyor bu durumda zaten arabada Muratın yazılımı vardı.
    Ben size şöyle bi örnek verim benim aracım 2 . Pistonu sekman kanalını eritip gömleğe sıvadı enjektör yüzünden bunu fark etmen biraz zor anlık kesinti o an vuruntu demek ve ardından dumanı bastı ve tekleme devam etti benim anlamadığım her gözün ölçüsü farklı çıkıyo diyosunuz bu arabaya nasıl tekrar yazılım atıp biniyorsunuz ve motoru açana kadar hiçbi belirti vermemesi tartışılır. Benim motora gelirsek çıkma piston buldum gömleği zımparaladım rektefeciye bile ölçtürmeden taktım eski yazılımla çalıştırdım ve gazladım hemde önceden 0.5 bar basıyordum 0.8 basmaya başladım sonuç 1.5 yıldır gazlıyorlar yani diyeceğim şuki mekanik bi sıkıntı olsa anında belirti gösterir ben motorumu turbomu kendim yapar takarım onun için herkesin dediğine inanmayın bence aracı yapan ustayı tanımam ama bence aracın bu hale gelmesi birazda sizin payınız var.tekrar allah kolaylık versin der fikrimi yazarım iyi geceler.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki sence neden şaşmış ölçüleri o zaman sen söyle dinleyelim? Benim söylediğimi beğenmiyorsun ama karşı olarakta birşey söylemiyorsun ? Senin yazdıklarından sanki sürekli bir ilgi alaka bekliyorsun gibime geldi. Benim mesleğim otomobil üstüne değil. Müşterim değilsin yakın arkadaşım değilsin. Seninle muhabbetin toplasan 1 saat yoktur. Facebook'ta 2 kelime muhabbet etmişliğimiz dahi yok. Neden kalkıp sana memnun musun diye sorma ihtiyacı hissedeyim? Foruma konu açmışsın. Forum adı TECH Turkey. Konuya teknik olarak yorumda bulundum. Olayı avukatlık olarak yorumlanacak hiçbir kişisel yorumda bulunmadım.
    Devamlı fikir üreten sizsiniz yok kesin yazılımdan sonra olmuş yok avans vurmuş ovalleşmiş diyende sensin.Avans vurdu segman kırdı tmm da arkadaş bu araba 152bin km de motoru sıfırlandı 154binde turbo atıldı Murat basmaya başladı aldım geldim araba daha 156 binde hangi ara ovalleştirdi bu araba pistonu ne zaman yedi ne zaman segman kırdı.Sana aracı Murat buraya gönderirken avansı kıstı bana çevre yolunda bastırdı afr 14 lerdeyken diyorum ona cevap vermiyosun hala yok je piston hassastır yok rektefiye böyle yapılır falan filan.

Arkadaş değilsek muhabbetimizde yoksa işinde otomotiv değilse yorum yapma o zaman.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler