User Tag List

Sayfa 4/15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
277 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 pistonun segmanı kırık araba ile İstanbul'daki sağlam makinanın verdiği güce yakın ayar yaptınız yani ? Ayrıca bu motorda orjinalden yağ jetide var. 206 GTI gibi değil. 2 kat fazla boşluk olsa ilk marştan itibaren yağ yakan bir şekilde arabanın duman duman olması gerekir. Ayarda avansı açıp vuruntudan gömlekleri ovalleştirip segman boşluğunun artmış olması mümkün değil yani ?
    Arkadaşım varsayımlarla konuşacak değilim.İstanbuldan arabayı alıp getirdikten sonra zaten arabayı 4 aya yakın kullanmadım.Araba yazılımada manifold değişimi sonrası götürüldü.Segman kırıldı yada çatladıysa zaten Muratın ayarlarıyla oldu yada yazılımdan sonra oldu diyebilecek bir durum yok.Artı zaten ben arabayı her çalıştırdığımda eksozdan masmavi duman atıyordu yazılım öncesi üst kapağı kontrol ettirmeye niyetlenmemin sebebi subap contaları kaçırıyor diye düşündüğüm için di.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fzs106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sabahtan beri konuyu takip ediyrum yazmayayım yazmayayım dedım ama artık yazma gereği duydum banada gecen face de bahsettin yok piston boşluğu normalin 2 katından bahsettin ya öle bişe olsa ilk marşta zte seslerden belli olur o sesi değil usta sağır sultan bile duyar ondan sonra sen bu araba ile ankaraya gittin az bi yolda değil gittiğin mesafe zate sıkıntı cıkardı arabada araba 4 ay yattı demişsin bu işler aceleye gelmez standart bi motor yapmyosun custom işlerle yapılacak bi proje sonucta 2 günde bitecek hali yok bu projenin sen zate araba istanbuldayken her hafta sonu geliyodun istanbula maden araba ile sıkıntın var cıkar gelirsin istanbula konusursun derdını anlatırsın böle sosyal medya üzerinden konusmazsın ben murat ustayı senelerdir tanıyorum herkese elınden geldiğince yardımcı olur işini görür böle ucuz insanlara kendini meze yapmaz ve işide olmaz kardesım varsa araba ile sınıtıların anlatırsın tekrar dıorum sna yok keçe yandı şurası yandı ne yani murat ustanın yüüznden mi yandı araba MURAT USTA PARAGÖZ BİRİ OLSA SANA BAKİYENİ SIFIRLAMADAN ARABANI VERMEZDİ bunuda kafana yerleştir yazmıssın yok suraya şukadar verdım yok buraya bukadar verdım sana borcum yok falan ya bu kadar kendını ucuza bırakma bence bizde bu işin içindeyız böle ucuz bahaneler yapma

Ustad sana diycek bir sözüm yok Muratın çok yakın arkadaşısın.Tabiki onu koruyacaksın yerden yere vuracak halin yok.

fzs106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakınlıklıla alakası yok benım haksız oldugum konuklarda direk bana der murat usta haksızsın bu konuda o haksız olsa derım ama haksız bi yeri yok
    MagicPerformance
    red 106 GTİ Onur Aslan

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fzs106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakınlıklıla alakası yok benım haksız oldugum konuklarda direk bana der murat usta haksızsın bu konuda o haksız olsa derım ama haksız bi yeri yok
    Takdir senin diyecek bir şeyim yok saygım sonsuz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım varsayımlarla konuşacak değilim.İstanbuldan arabayı alıp getirdikten sonra zaten arabayı 4 aya yakın kullanmadım.Araba yazılımada manifold değişimi sonrası götürüldü.Segman kırıldı yada çatladıysa zaten Muratın ayarlarıyla oldu yada yazılımdan sonra oldu diyebilecek bir durum yok.Artı zaten ben arabayı her çalıştırdığımda eksozdan masmavi duman atıyordu yazılım öncesi üst kapağı kontrol ettirmeye niyetlenmemin sebebi subap contaları kaçırıyor diye düşündüğüm için di.
    O safe ayarda o motoru kırman için kolonya ile çalıştırıp vuruntu yapman lazım. Kaldıki kırıldı ise de yazılımı kurcalayıp aynı gücü alamazsınız o motordan tekrar. Ciddi güç düşerdi. Kimse 2 pistonun segman kanalının bırak kırığı çatlak iken bile aynı gücü çıkaracağını söylemesin. Aracın sıkıştırmasını felan bilmeden yazılım değişikliği yapmak iyi cesaret ki yazılım sonrası kırılmış işte bu bariz belli.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bukadar emek ve para harcayip sonucunun kötu olmasina üzüldüm, geçmiş olsun

Bence yanlis düsündügünüz bi nokta var araci istanbuldan alip ankaraya getirmissiniz baya bi km yol yapmissiniz herhangi bi sorun olmamis ankaradaki islemler ve ayar yapildiktan sonra arac segman kanali kirmis bu ikinci yaptirdiginiz ayardanda olmus olabilir enjektör beyin veya bobin vs. Bir parcanin arizalanmasindan da olmus olabilir, segman boslugunun fazla olmasi arabada ufleme veya etek sesi yapar segman kanalini kirmaz.
    Aracın enjektörleri halen bende bobinleri sattım.Beyin halen bende duruyor.Üfleme zaten vardı yağ çubuğunu çekince duman geliyordu normal diye düşünmüştüm.Zaten yağ yakalayıcı filtresinden de çok fazla yağ buharı geliyordu.Arkadaş turbo araçlarda boşluk fazla olduğu için yapar diyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen 2 kat boşluk ne demek oluyor biliyormusun?

2 katı boşluk ile köfteci arabası gibi yağ yakarsın ve deli gibi etek vurma sesi gelir araçdan. öyle birşey söz konusu olsa en basından ilk marş da sorun çıkardı. aksini idda edebilecek birisi varmı?
    Doğru diyosun arabayı alıp geldikten sonra haftada bir kez 250 ml yağ koyuyurdum arabaya.Sonra baktım olmayacak 12 lik 1 litre koli ile Castrol Edge 10w 60 aldım.Oyle devam ettim normal diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozyt1000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, hepimiz araba yapıyoruz ve ustalarla uğraşıyoruz. Başımıza bir çok şey de geliyor ama "vegasta olan vegasta kalır" mantığıyla kimseyle paylaşmıyoruz. Siz açıklıkla herşeyi paylaşmışsınız.

Bence ustanın hatası kısıtlı bütçeyle olmayacak şeyleri oldurmaya çalışması ve sonuçla ilgili de sorumluluk almaması.

Sizin hatanız da yeni setup yapılmış araca başka usta sokmanız. Ustaya karşı haklılığınızı ortadan kaldırmış.
    Ustadım bir kısıtlı bütçe lafıdır gidiyor yok öle bir şey.Kısıtlı bütçe olsa turboyu ikinci el alır 4500 tl para vermem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O safe ayarda o motoru kırman için kolonya ile çalıştırıp vuruntu yapman lazım. Kaldıki kırıldı ise de yazılımı kurcalayıp aynı gücü alamazsınız o motordan tekrar. Ciddi güç düşerdi. Kimse 2 pistonun segman kanalının bırak kırığı çatlak iken bile aynı gücü çıkaracağını söylemesin. Aracın sıkıştırmasını felan bilmeden yazılım değişikliği yapmak iyi cesaret ki yazılım sonrası kırılmış işte bu bariz belli.
    Usta senin safe dediğin motor istanbuldaki ayarla idi.Ankara ya gelince ayarmı kaldı kıstı ben gelirken ama neye göre madem ayar vardı usta beni çevre yoluna çıkarıp ayarsız motorla tam gaz da afr 14 lerde bastırıp video çek bana gönder bende teamviewer ile ayar yapayım dedi.Çok mu düzgündü araba.Usta olan kişi gelir güzelce ayarını yapar bu der ayar, bizim de ona canımız feda olur.Yok ben elletmişim de ondan kırılmış Allah Allah sen ellemediğin için beni burda melettiğin için olabilirmi?

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekremin yaşadığı sıkıntıların Ankarada canlı şahidi benim. Rolantide çalışırken stop etmiş gibi göstergeler duruyor, Peugeot bilenler vardır stop ettiğinde fanlar durur klima havalandırma fanları vs durur. Trafikte her rolantiye durduğunuzda motor stop etmemesine rağmen göstergeler sürekli stop etmiş gibi duruyor 1-2sn sonra tekrar çalışıyor. Bu sebepten hararet yaptı. Sorunun kaynağı akünün arkaya alınıp adam gibi kablolama yapılmaması. Çözdük Ekremle baya kafa yorduk. 3.kişilerin müdahalesi öncesinde ve sonrasında yaşadığı sıkıntıları ben iyi biliyorum. Zamanında Ekreme söyledim git yakasına yapış çözsün sıkıntıları diye. İlgilenmiyor sallıyor bakmıyor, yok uçakla geleyim yol parasını karşıla vs vs vs bitmez bu mevzu. Ben Murat la konuşmadım Ekremin bana anlattığını ve birlikte gördüğümüz ve çözdüğümüz sorunları iyi bilirim. Aracı alıp geldiğinde ECU soketinin halini gördüm, hiç beklemediğim bir işçilik şok oldum. Soketin kapağı yok. Sokette sabitleme vidaları yok. Kablolarda makaron yok. Hiçbir şey bilmiyorsan sıcak silikon basar insan o sokete. Benim mesleğimde elektronik, baba mesleği. Ms3 bir rolanti motoru süremeyecek kadar aciz bir ECU mu merak ediyorum... Arabayı aldı Ekrem yanıma geldi beraber çıkacaz, marşa bastı dedim araba mı yanıyor ne o duman arkada göz gözü görmüyor. Motordan gelen sese de anlam veremedik şakır şakır ses kapaktan geldiği belli de... Ekrem haftanın 5 günü beni arayıp usta arabanın şurası şöyle, usta arabanın burası şöyle, usta şu çalışmıyor, usta burası yandı... Ben bıktım Ekremin arabasının sıkıntısından... Saymakla bitmez yaşadıklarımız. Kendi aracımda yapacağımız işler vardı Muratla konuştuk, müsait zaman bekliyordum. Ekremin arabayı gördükten sonra (arabayı İstanbul dan alıp geldiğinden bahsediyorum sonrasını hiç katmıyorum bile) kesinlikle vazgeçtim. Ankarada sıradan bir ustaya parçaları tarif edip taktırdım yazılımı da Utku'ya US performance a yaptırdım. Sağolsun Utku güzel bir iş çıkardı. Para konusunda kimse laf etmesin. Kredi vs hepsini ben biliyorum. Neyse lafı uzatmaya gerek yok, herkes yaptığından sorumlu. Bu iş burda çözülmez zaten. Herkesin içi rahatsa Allah biliyor kimin haklı olduğunu, hesabınıda ona versin, Murat yada Ekrem...
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

erkanayasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 16 17 yaşından beri sanayinin çamurunu tozunu yutuyorum şimdi 34 yaşındayım. Benzer dertten bende çok çektim. Neyse ustayı tanımam etmem fakat ekremi aynı araca sahip olmamızdan dolayı 2 yıldır tanıyorum. Bu araca olan hevesini biliyorum. Türkiyede yapılmış araçların çogunu yakınen inceledim bazılarına bindim. Ekrem aracı alıp geldiğinde ankarada coupe görüşmesinde inceleme fırsatı buldum. Kaputu açıp baktığınız zaman işçilik kendini belli ediyor kesilen bir hortum atılan bir kaynak araçtaki özeni gösterir. Ben herhangi bir özen görmedim. Hangimiz aracımıza herhangi bir sebepten soğutma sıvısını boşaltmak zorunda kaldığımızda tekrarında musluk suyu doldururuz. Bi bidon antifirizi bu kadar emek hak eder diye düşünüyorum. Muhtemelen sıkıntıların bir çoğu aracın donmasından sonra olmuştur. Sağlık olsun herkes bişey yazıyor. Fazlada uzatmaya gerek yok olan olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşılan usta ile yaşanan şehir aynı olmalı. Yoksa mecburiyetten başka ustalar dahil olabiliyor anlaşılan.
    Ankara'da yaşanıp-kullanılacak araba için İstanbul'dan usta ile çalışılması temel hata gibi görünüyor.
    Okumadan imzalamam.....

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, aracınızı ankarada iken ben de görmüştüm Racewerks'te idi o zaman. Çok yüzeysel şekilde sorun yaşadığınızı öğrenip üzülmüştüm zira kaderlerimiz ve yaşadıklarımız da benzer

Ben de ismini vermeyeceğim ancak toplu bir ankara bakımı sonrası bilinen bir egzozcunun açık hava filtre hortumumu alelade bırakması, kıvrım kısmı yere gelecek şekilde vermesi benim de o hortumu sürtüp yırtıp oradan toz toprak almamdan ötürü turbo pervanelerimin kemirildiğini gördüm bu hafta. Şunu diyeceğim ki birisinin iyi olması her işi iyi yapacağı anlamına gelmiyor. Ben buna çokça şahit oldum, burada tanınacak veya tanınmayacak bir çok kişi ile iş yaptım şu iki senede. Ve arabanın parası kadar da mal oldu. Ne oldu, önümdeki 2 sene boyunca bitmeyecek bir kredi, boşa gitmiş olan zaman vs vs.

Bahsi geçen kişiyi tanımam ama yardakçılığını yapan arkadaşlara tek bir sözüm var, size yanlışının olmamış olması o kişiyi mükemmel kılmaz, bilmediğiniz etmediğiniz işe ölümüne kefil olmayın. Herkes insan ve hata yapabilir ama erdemlilik bunu kabul etmekte. O da bu zamanda gerçekten çok zor.

Misal ben bana bunu yapan ankaranın ünlü egzozcusuna belki de bundan hiç bahsetmeyeceğim. Bedavaya da yaptırmadım işlemlerimi, komple dp+ düzboru ve intercooler bağlantıları krom olarak yapıldı, hatta rica ettik araya sıkıştırıp yaptırdık öncesinden konuşmuş olsak da bir şekilde hallettik. Ama 20 bin km olmadan turbomuzdan olduk, şans eseri görüp söktük gönderdik tekrar ankaraya..

Diyeceğim o ki, bu işlere girilecekse 1.si işlemler yaşadığın şehirde yapılıyor olacak, diğer türlü eziyet. Ben 3-4 kez ankaraya gidip geldim sırf bu sebepten daha 2 hafta önce ankaradaydım hatta ve her gelişimde en ucuzu da olsa otel yeme içme ulaşım parası veriyorsunuz.

2.si araç buna uygun olacak. Dışarda güle oynaya 250 hp aldıkları aracımdan ben 210 civarı çok safe bir yazılımla alıyor olmama rağmen yaşamadığım sıkıntı kalmadı ve ben artık kime inanacağımı şaşırdım.

3.sü de bolca vakit ve nakit olacak. Bir daha bu işe girecek olsam cebimde bir motor şanzuman yapma parası olmadan girmem. Düşünmem bile. Vaktim yoksa başında da ben duramayacaksam bakmam yüzüne. Stok stok biner geçerim. Yazılım bile yapmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan usta ile yaşanan şehir aynı olmalı. Yoksa mecburiyetten başka ustalar dahil olabiliyor anlaşılan.
    Ankara'da yaşanıp-kullanılacak araba için İstanbul'dan usta ile çalışılması temel hata gibi görünüyor.
    Tecrübesi var diye düşündük gözümüz arkada kalmaz hakkını verir dedim.İnsan yurt dışındaki projeler gibi bir beklenti içine giriyor ama işte hayal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin eko , atmosferik topla makinayı noslayalım
    Ben sıramı saldım kobay olarak sen topla da görelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun modifiye işi böyle malesef illa biyerde bi sıkıntı çıkar ve her iki tatafı üzer ancak pistona boşluk fazla verilmiş ondan olduğunu söylemiş sana rektefeci Benim bildiğim turbo araca zaten boşluk fazla verilir bukadar kısa sürede sekman kırıp kanalını eritmesi vuruntu sonucu olur yani ani yakıt kesmesi ve ateşleme kesmesi sonucu olur.allah kolaylık versin size...
    Evet turbo araca boşluk fazla verilir.Benim araçta ölçülen boşluk %12 her piston için 2,3,4 te ayrıca %16 ovalleşme mevcuttu 1.piston temizdi yalan yok.Artı her bir pistonun ölçüsü birbirinden farklı idi.Pistonları kullanmak istesem bile neye göre rektefiye yapılacaktı yeni piston almaktan başka şansım zaten yoktu.Ani yakıt kesmesi ve ateşleme kesmesi gibi bir durumla normal sürüşte hiç karşılaşmadım.Sadece şu var arabayı kasım ayı aldım haliyle ankarada hava zaten eksilere düşmüştü arabayı sabah çalıştırdığımda haliyle bir kaç kere marşa basmak zorunda kalıyordum çünkü gaz vermezsem en azından 3500 devirlere çıkmazsam stop ediyordu.Aklıma sadece bu geliyor bu durumda zaten arabada Muratın yazılımı vardı.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla iki tarafın yazılarını da okudum ettim.iki tarafıda tanımam. kendimce bi haklı buldum (bana göre) @ArCrA haklıdır. adam her söylediğiniz savunmaya kitap gibi cevap verdi.
    özellikle reklam neden yapılmadı bu araç ? bi piston takılan 106 bile nette hemen paylaşılırken? böyle büyük bir proje neden gizli kaldı?
    bu arada benimde aracım yandı kardeş hele o yanıktan sonra gaza korkarak basar oldum.
    birde kısıtlı bütçe dedikleri 25.000 tl şaka gibi ya. 25 k tlye ben o pejoyu 2jz swap yapardım

kardeşim geçmiş olsun. diyecek başka bişi bulamıyorum

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla iki tarafın yazılarını da okudum ettim.iki tarafıda tanımam. kendimce bi haklı buldum (bana göre) @ArCrA haklıdır. adam her söylediğiniz savunmaya kitap gibi cevap verdi.
    özellikle reklam neden yapılmadı bu araç ? bi piston takılan 106 bile nette hemen paylaşılırken? böyle büyük bir proje neden gizli kaldı?
    bu arada benimde aracım yandı kardeş hele o yanıktan sonra gaza korkarak basar oldum.
    birde kısıtlı bütçe dedikleri 25.000 tl şaka gibi ya. 25 k tlye ben o pejoyu 2jz swap yapardım

sen 2jz nin fiyatını biliyo musun ?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nasıl reklam olucaktı anlamadım. Rolling aracı mı bu ? Uzun uzun yazınca kitap gibi oluyor. 2JZ ne kadar. Atmosferik aracı turboya çevirmek için 25 bin çok mu ? Baban böyle pasta yapmayı nereden öğrendi ? Herşeyi okumuşsun ama fazla segman boşluğu sonucu olabilecek ses ve olabilecek ve sonuçları yazılmış. Piston kırılmasının sebebi yazılmış edilmiş. Aracın mekanik setupını, sıkıştırmasını 8 mi, 9 mu, 10 mu bilmeden yapılan yazılıma kadar sağlam olan makina sonra segman kanalı kırmış. Kitap mı yazılması lazım illa. Segman kırmanın sebebini bu işten anlayan herkes aşağı yukarı biliyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler