User Tag List

Sayfa 6/15 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
277 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben size şöyle bi örnek verim benim aracım 2 . Pistonu sekman kanalını eritip gömleğe sıvadı enjektör yüzünden bunu fark etmen biraz zor anlık kesinti o an vuruntu demek ve ardından dumanı bastı ve tekleme devam etti benim anlamadığım her gözün ölçüsü farklı çıkıyo diyosunuz bu arabaya nasıl tekrar yazılım atıp biniyorsunuz ve motoru açana kadar hiçbi belirti vermemesi tartışılır. Benim motora gelirsek çıkma piston buldum gömleği zımparaladım rektefeciye bile ölçtürmeden taktım eski yazılımla çalıştırdım ve gazladım hemde önceden 0.5 bar basıyordum 0.8 basmaya başladım sonuç 1.5 yıldır gazlıyorlar yani diyeceğim şuki mekanik bi sıkıntı olsa anında belirti gösterir ben motorumu turbomu kendim yapar takarım onun için herkesin dediğine inanmayın bence aracı yapan ustayı tanımam ama bence aracın bu hale gelmesi birazda sizin payınız var.tekrar allah kolaylık versin der fikrimi yazarım iyi geceler.
    Her gözün ölçüsü farklı demedim piston ölçülerinde aşınma oranları farklı dedim.Boşluk hepsinde %12 ama 2,3,4 gömlekte %16 ovalleşme var ayrıca dedim.Benim şansım şu yönde ben aracı üst kapaktan ses geldiği için hiç zorlamadım ve mümkün olduğunca kullanmadım.Bendeki turbo 3400 devirden sonra dolduğu için bu devire kadar aracı sakin kullandım bir diğer deyişle atmoymuş gibi arabaya yük bindirmedim.Aracın sesi ne zaman değişti itici sesi etek sesine yakın bir ses aldı işte o zaman servise gittim oda çekiciyle sürerek değil.Zaten bassaydım kol dahi çıkardı araçtan 2 ve 3 piston gömleği stroke boyunca çatlak tı zaten elimle bariz hissediyordum.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her gözün ölçüsü farklı demedim piston ölçülerinde aşınma oranları farklı dedim.Boşluk hepsinde %12 ama 2,3,4 gömlekte %16 ovalleşme var ayrıca dedim.Benim şansım şu yönde ben aracı üst kapaktan ses geldiği için hiç zorlamadım ve mümkün olduğunca kullanmadım.Bendeki turbo 3400 devirden sonra dolduğu için bu devire kadar aracı sakin kullandım bir diğer deyişle atmoymuş gibi arabaya yük bindirmedim.Aracın sesi ne zaman değişti itici sesi etek sesine yakın bir ses aldı işte o zaman servise gittim oda çekiciyle sürerek değil.Zaten bassaydım kol dahi çıkardı araçtan 2 ve 3 piston gömleği stroke boyunca çatlak tı zaten elimle bariz hissediyordum.
    Aşınma zaten aynı olmaz etek sesi artınca diyorsunuz servise gittim piston o hale geliyor ve etek sesi yapıyor bence önce bol duman ve tekleme olması lazım ayrıca yazılım yaparken turboyu hiçmi açmadınız basmadınız yani 3000 devirdemi yazılım attınız bi çelişki oluyo burda çok enteresan
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşınma zaten aynı olmaz etek sesi artınca diyorsunuz servise gittim piston o hale geliyor ve etek sesi yapıyor bence önce bol duman ve tekleme olması lazım ayrıca yazılım yaparken turboyu hiçmi açmadınız basmadınız yani 3000 devirdemi yazılım attınız bi çelişki oluyo burda çok enteresan
    Etek sesi artınca demedim lütfen iyi okursanız itici sesleri etek sesine yakın bir ses aldı yani araba ısınsada yağ da dolsa iticiler tok bir ses gelmeye devam etti.Yazılım konusuna gelince ne gerekiyorsa o yapıldı bendeki sorunlar istanbuldan arabayı yazılımla aldığım zamanda vardı sonradan yazılımı güncelletincede vardı zamanla arttı ses birden bire kendini göstermedi.Sonradan gittim servise yolda kalırım problem büyür başıma iş açar diye.

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Proje aşamasında paylaştım kendi aracım tabi ne yapsaydım.Onu geçtim usta niye paylaşmadın art arda sonic 106 resimleri red 106 ları paylaşırken benim aracı sadece yapılırken oda resimlerini özelden bana attı kendide paylaşmadı bazı resimleri.Ya konu bu değil ki sen dünyada 2 si olan bir proje yap yurt dışından bile takip etsinler sonra da yaşanan olaylara bak.
    Mevzuyu sen söylemişin bende gördüğümü yazmışım konu bu diil diyosun konu bu değilse nie yazıyosun kıyasladığın araçlar falan garipmiş Allah kolaylık versin ustana. arkadaş değiliz muhabbetimiz yok otomotiv sektöründede deilim o zaman yazamıyorduk dimi pardon selametle

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben arabayı gördüm, alacak verecek ilişkisini bilemem... tesisat, o kablolar, hortumlar bağlantılar vs vs... yapan garajda yapım fotoları yok mu? onlar fotoğraf koyarsa bütün gerçekler çıkar ortaya, kaput altının yanmış halini de gördüm, rölantide stop etmesini de, kadranın çalışmadığını da... bunları gördüğümde henüz 2-3-4. şahıslar elini sürmemişti...
    Garajdayken motor altı ;
    http://i.hizliresim.com/MkOMLa.jpg

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devamlı fikir üreten sizsiniz yok kesin yazılımdan sonra olmuş yok avans vurmuş ovalleşmiş diyende sensin.Avans vurdu segman kırdı tmm da arkadaş bu araba 152bin km de motoru sıfırlandı 154binde turbo atıldı Murat basmaya başladı aldım geldim araba daha 156 binde hangi ara ovalleştirdi bu araba pistonu ne zaman yedi ne zaman segman kırdı.Sana aracı Murat buraya gönderirken avansı kıstı bana çevre yolunda bastırdı afr 14 lerdeyken diyorum ona cevap vermiyosun hala yok je piston hassastır yok rektefiye böyle yapılır falan filan.
    Piston küçük felan dedin diye JE hassas yazdım. Kalkıp lafı başka yere çekme. Ayrıca Dyno üstünde bile kırılabilir motor. Stok motorun km yaparak aşınmasından bahsetmiyoruz burada kırılma yada ovalleşme için bir kilometre gereksin. Avans varsa öyle kilometre felan bakmaz. Rodajda motor kırılan araçlar oluyo. Sana gayet düzgün yazdım. Bu motorda içinde segman boşluğu yada benzeri bir mekanik hata olsaydı dyno güç ölçümü sonrası Ankara'da ikinci yazılımı attığınızda aynı gücü alamazdınız. Bu kadar net. Elindeki sonuçlara kendince sebepler bulmak istiyorsun ama bulduğun sebepler mantıklı değil.

Arkadaş değilsek muhabbetimizde yoksa işinde otomotiv değilse yorum yapma o zaman.
    Yakın arkadaşım değilsin dedim okumadıysan. Mesleğim otomotiv değil ama neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorum şükür. Yoruma yazma olarakta umuma açık yazmışsın herkes gibi bende yazabilirim. Ama senin yazdığın terbiye sınırlarını aşıyor. Gönder tuşuna basmadan derin nefes alıp yazdıklarını tekrar oku.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilen bilmeyen sallıyor bişi burdan yazılanlarla hareket etmek yerine facebook da arama butonu mevcut giriyorsun bakıyorsun magicperformance facebook sayfasında 3 defa farklı şekilde videolu dahil binlerce görüntülemeli paylaşımları mevcut hatta benim arabamı paylaşmamış diyen arkadaş da bu görüntüleri paylaşmış yazışmış vs Daha ne reklamı pankartmı asacaklardı turbo 406 yaptık die
    Üşenmedim baktim facede videoyu izledim ve 2 sorum olacak
    1.aracta arac sahibinin bahsettiği ses var siz duyuyormusunuz o şakırtı tıkırtj sesini?
    2. Yeni toplanan araca durduk yerde o kadar gaz basılırmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piston küçük felan dedin diye JE hassas yazdım. Kalkıp lafı başka yere çekme. Ayrıca Dyno üstünde bile kırılabilir motor. Stok motorun km yaparak aşınmasından bahsetmiyoruz burada kırılma yada ovalleşme için bir kilometre gereksin. Avans varsa öyle kilometre felan bakmaz. Rodajda motor kırılan araçlar oluyo. Sana gayet düzgün yazdım. Bu motorda içinde segman boşluğu yada benzeri bir mekanik hata olsaydı dyno güç ölçümü sonrası Ankara'da ikinci yazılımı attığınızda aynı gücü alamazdınız. Bu kadar net. Elindeki sonuçlara kendince sebepler bulmak istiyorsun ama bulduğun sebepler mantıklı değil.

Yakın arkadaşım değilsin dedim okumadıysan. Mesleğim otomotiv değil ama neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorum şükür. Yoruma yazma olarakta umuma açık yazmışsın herkes gibi bende yazabilirim. Ama senin yazdığın terbiye sınırlarını aşıyor. Gönder tuşuna basmadan derin nefes alıp yazdıklarını tekrar oku.
    Neyin hesabını soruyosun be arkadaş varsayımlar üzerinden nereye kadar gideceksiniz.Bende yapılan işlerin hepsinin resmide var kanıtıda.Arabayı aldığım günden beri var o sesler titreşimler arabada gücü sonra almışız önce almışız ben sana ne diyorum aracı istanbuldan getirdim araba 4 ay yattı diyorum değilmi arabada zaten hali hazırda olan bir problem ben yazılımı güncelletikten sonra ortaya çıkmışsa sen gelip burda kesin olarak bu problem yazılım yüzünden oldu diyemezsin zaten domino etkisi olmuştur.Patlayacağı varsada yazılım sonrasına denk gelmiştir.Ki yazılımdan önce ben arabayla halen diyorum fakir karışımda kullandım dip gaz Muratın isteği ile.Kış geldi arabayı - 10 derecelerde ilk marşta 3500 devirlerde ısıttım.4 defa kontak çevirdiğimi biliyorum ki benim aracım stokta -17 de tek marş alan bir arabaydı.Artı aracın üzerindeki vuruntu sensörü ne işe yarar arabayı servise götürdüm cihaza bağladık vuruntu ile ilgili bir tane hata bulamadık.Baktırmadım mı sanıyorsunuz düşünemedim mi o kadar.Avans problemi olan araçta vuruntu yapan arabada hata olmazmı? Beyin sistemi kontrol edemese bile vurunutu olduğunu anlamazmı hata mesajı düşmezmi bir yere.Zaten aracı aldığımda kırıktı vuruntu sensörü japonluydu ilk işim onu değiştirmek oldu.Önlem olsun diye.Bende arabamı çok iyi tanıyorum gözlerim kapalı söker takarım her tarafını.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim söylediklerim varsayım diyorsun da senin söylediklerin nedir. Kendince çıkarım yapıyorsun. Vuruntu yoktu da nasıl segman kanalı kırdı onu sen yaz o zaman. Deki şundan olmuş. Domino etkisi diyorsun da nerden başlamış ? Ayrıca Ankara'da yazılım yaparlarken sıfırdan yapmadılar sonuçta. Var olan haritayı basemap aldılar üstünde değişiklik yaptılar. Yazılımcın sana dedi mi bunun yazılımı berbat yada avansı çok açmışlar felan diye. Bununla alakalı birşey demedin ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç toplandıktan sonra tahmini kaç km sonra motoru açtınız sadece bunu bi yaZarmısınız
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç toplandıktan sonra tahmini kaç km sonra motoru açtınız sadece bunu bi yaZarmısınız
    Araç 152binde yeniden toplandı 154 bine kadar yaklaşık 2000 km rodaj yapıldı.Turbo basıncı olmadan atmo şeklinde yapıldı rodaj.Rodajın zaten yaklaşık 1000 km si ankara istanbul arasında oldu geri kalanı ankara çevre yolunda gerçekleşti.154 bine geldiğimizde turbo basınç basılmaya başlandı.Tahmin değil bu rakam net söylüyorum.Çünkü Muratın bana gönderdiği videoda tam 154bin yazıyor.Arabayı alıp geldim ondan sonrada düzen tutmadı zaten her ne kadar araç şehir içi kullanıp denensede araçla hiç durmakzsızın istanbuldan ankaraya gelen benim.Ne olduysa zaten o zaman olmaya başladı.Ankaraya girdiğim anda göstergerler falan hata vermeye başladı hep.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diycem şuki eğer pistonun ovalleşmesi 2000 km de olmaz boşluk fazla verildi desek yine motor bu hale gelmez diğer tekleme rolanti düzensizliği falan ayrı bişey soğukta stop etmesi bunlar apayrı bişey yani mekanik bi hata 2000 km dayanmaz veya 2000 km sonra bu hale gelmeyi beklemez illa bişey olmuştur. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu muhabbetler dertler arabacılıktan soğutur adamı,bizim gibi adamlar için dünyayın en kötü hissi geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diycem şuki eğer pistonun ovalleşmesi 2000 km de olmaz boşluk fazla verildi desek yine motor bu hale gelmez diğer tekleme rolanti düzensizliği falan ayrı bişey soğukta stop etmesi bunlar apayrı bişey yani mekanik bi hata 2000 km dayanmaz veya 2000 km sonra bu hale gelmeyi beklemez illa bişey olmuştur. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum
    Araca piston takildiktan sonra 4000 km den fazla yol yaptim.Tmm hakli olabilirsin ben zaten illa bu is mekaniktir yada yazilim demiyorum paylasimi yaptigimdan beri kesin yazilimdandir yada 3.kisiler dokunmus ondandir diyen zihniyete karsi savunma yapiyorum.Kimse de demiyorki arkadas setup hatali olabilir mi yada takilan parcalarin motorla uyumsuzlugumu oldu je piston 86.5 bore sahip tmm piston hassas ama aksine segmanlari cok sert ve hyundai genesis 2.0 t aracin pistonu motora takilan kol xu9j4 motora ait 205 gti 1.9 motoruna va ew serisi ile alakasi yok.
    Merak eden baksin cevaplarimda var.Sen bu isi yaparken ayari yaparsin bu sartlarda kullan sunlara dikkat et garantili bin yok oyle bir sey.

MuraT19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suç kimde hatalı kim bilmiyorum ama bu kadar hevesle başlanan bu kadar emek para zaman harcanan bir projenin böyle sonuçlanmasına gerçekten çok üzüldüm..projenin başladığı zamanı biliyorum ve ozamanlardan bu yana araç güzelce bitsin istenene ulaşılsın ve yollara cıksın diye merakla bekliyordum..Allah yukarda haklıyı haksızı o bilir işin içine girmeden o haklı bu suçlu demeye dilim varmıyor benim..2nci 3ncü usta muhabbeti yapılmış ama Ekremin yerine kendimi koyduğumda yapılan emeğin harcanan paranın sonucuna ulaşamadığımda, aradığımda çözüme ulaşmak yerine ne yapılması gerektiğini konuşmak yerine kılsın tüysün titizsin onu yapsaydın bunu yapsaydın demek yerine, oluruna bakmayan biriyle karşılaştığımda bu kadar sorundan sonra bende lanet edip başka usta aramaya bakarmıydım sanırım bakardım..keşke her iki taraf içinde güzelce bitseydide bizde burda özenle izleyip maşallah diyebilseydik....
    MuraT GÜLEN
    207 RC
    0 507 207 00 27

sakarukok
    Misafir
    Gecmis olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sakarukok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gbileri, dolu vaadler verip, farklı malzemeler ile öttüreceksin ki kıymetin bilinsin. lafını bir esnafa hiç yakştıramadım . madem adam kılın biri bi bahane bulup yapmasaydın arabasını . ben sucu arac sahıbınde buldum acıkcası araban 20 bın edıyo 25 30 bın de arabana harcıyana kadar arabanı satıp 45 50 bıne 200 300 beygır bı araba alabılırdın . orjınal bı sekılde sıkıntısız bınerdın ustaların pesındende kosup boyle rezıl olmazdın. 406 ya yaptıgın turbo sıkıntısız calıssa bıle gerı o arabayı 45 50 bıne satamazdın . cok gecmıs olsun
    Bu konuda haklısın hata ettim.Ama yazımın başında da belirttiğim gibi ilk arabam ve uzun süre para biriktirerek aldım.Satmak benim için çok kolay değildi.Murat'ta ben bu motoru biliyorum projem bile var deyince tmm dedim başladık ama hüsran.Bundan sonra orjinal binmeye devam edicem yapacak bir şey yok.

orcunnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu konuda haklısın hata ettim.Ama yazımın başında da belirttiğim gibi ilk arabam ve uzun süre para biriktirerek aldım.Satmak benim için çok kolay değildi.Murat'ta ben bu motoru biliyorum projem bile var deyince tmm dedim başladık ama hüsran.Bundan sonra orjinal binmeye devam edicem yapacak bir şey yok.
    bence yanlıs yapmıssın orjınele donmekle her projede aksılıkler oluyor hepımızın basına gelmıstır bence bı pıstonla cozerdın ısı hata yapmıssın bu konuda 2 el olarak 3 kurusa malzemelerı satıp yıne zarar ve ortada bısey olmayacak
    Turbo SN95 Mustang GT AVKSERVİS
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orcunnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yanlıs yapmıssın orjınele donmekle her projede aksılıkler oluyor hepımızın basına gelmıstır bence bı pıstonla cozerdın ısı hata yapmıssın bu konuda 2 el olarak 3 kurusa malzemelerı satıp yıne zarar ve ortada bısey olmayacak
    Pistonların ne olduğunu bilseydim alacaktım.Ama ürün kodu yapan kişi tarafından silindiği için okuyamadık.Zaten her türlü rektefiye olacaktı üst kapak elden geçti 4 tane eksoz subabı eğikti bu yüzden bütün supablar,iticiler,subap contaları,subap guideları değişti.Motor toplanana kadar araştırma yaptık piyasada ölçülere yakın piston bualamadık.Tamir masrafıda yüksek çıkınca cepte o kadar para yok mecbur kaldım parçaları satmaya sonrada orjianle döndük zaten.Setup tekrar yapılır onda problem yok benim biraz toparlanmam lazım sadece.Ağır oldu arabayı yaptırmaya başladığımdan beri.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler