User Tag List

Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
277 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu genel hatları ile okudum, Murat ın son yazdığı ve arada yazdıkları mantıklı gözüküyor.

ilk başta projeye başlarken kullanacağı kol-piston gibi teknik malzemeleri söylemeyeceğini açık açık söylemiş ki bu tip dünyada bile neder olan bir projede makul karşılanabilecek bir durum kaldı ki bunu firmanın know-how ı olarak değerlendirmek lazım
    sen de bunu bile bile projeyi yapmasını kabul etmişsin oyuzden burada bir sorun görmüyorum

benim en çok aklıma takılan elektrik tesisatının işçiliğiydi ki enson yazıda bunun da sebepleri açıklanmış

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu genel hatları ile okudum, Murat ın son yazdığı ve arada yazdıkları mantıklı gözüküyor.

ilk başta projeye başlarken kullanacağı kol-piston gibi teknik malzemeleri söylemeyeceğini açık açık söylemiş ki bu tip dünyada bile neder olan bir projede makul karşılanabilecek bir durum kaldı ki bunu firmanın know-how ı olarak değerlendirmek lazım
    sen de bunu bile bile projeyi yapmasını kabul etmişsin oyuzden burada bir sorun görmüyorum

benim en çok aklıma takılan elektrik tesisatının işçiliğiydi ki enson yazıda bunun da sebepleri açıklanmış
    Valla ben lafla iş yapmıyorum istediğiniz şeyide yazabilirsiniz saygım sonsuz.Açıklamalar mantıklı gelmiş olabilir.

Ben aracı aldım geldim soketin yarısı boşta kasımda almışım deneyelim falan yazın gel araca biraz daha basınç basalım diyen birisi nerden baksan aracımı 7 ay o şekilde sürmeme izin vermiş ondan sonra da çıkmış aracın böyle bir yapısı var şöyle olacaktı bitmemişti bilmem ne ben sana aracı zorlamı verdirdim madem biliyordun böyle olduğunu önce beyini bağlasaydın rodaj zamanı atmo bir kullansaydım problem olmazsa turbolu binseydim ben aracı rodajda kendi beyni ile kullandım MS3 rodaj sonrası turbo ile basınç basılacağı zaman takıldı ha o zaman söyledi araba yok multiplex çalışıyor diye o da elektronik gaz kelebeğini beyin kullanamadığı halde denedi ve sonrasında rölantide problem olduğu için telli sisteme geçtiği zamandı.Arabayı aldım tesisat hakkında da şuan dediklerine benzer tek kalem etmedi.Git dene sonra düzeltiriz şeklinde.Sizin aracınızı da o şekilde teslim etseydi anlattığı şeyler sizin için kabul edilebilir olurmuydu çok merak ediyorum.

Hala BSI beyni krank sensörü deyip duruyor akü arkadayken yapıyordu o hataları veriyordu.Aküyü öne aldım düzeldi araç diyorum.Yazmışta yazmış.

Asıl tiyatroyu o bana oynadı.8 ay sürdü sonunda da Lost dizisi gibi bitti.

Saygılar.

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben lafla iş yapmıyorum istediğiniz şeyide yazabilirsiniz saygım sonsuz.Açıklamalar mantıklı gelmiş olabilir.

Ben aracı aldım geldim soketin yarısı boşta kasımda almışım deneyelim falan yazın gel araca biraz daha basınç basalım diyen birisi nerden baksan aracımı 7 ay o şekilde sürmeme izin vermiş ondan sonra da çıkmış aracın böyle bir yapısı var şöyle olacaktı bitmemişti bilmem ne ben sana aracı zorlamı verdirdim madem biliyordun böyle olduğunu önce beyini bağlasaydın rodaj zamanı atmo bir kullansaydım problem olmazsa turbolu binseydim ben aracı rodajda kendi beyni ile kullandım MS3 rodaj sonrası turbo ile basınç basılacağı zaman takıldı ha o zaman söyledi araba yok multiplex çalışıyor diye o da elektronik gaz kelebeğini beyin kullanamadığı halde denedi ve sonrasında rölantide problem olduğu için telli sisteme geçtiği zamandı.Arabayı aldım tesisat hakkında da şuan dediklerine benzer tek kalem etmedi.Git dene sonra düzeltiriz şeklinde.Sizin aracınızı da o şekilde teslim etseydi anlattığı şeyler sizin için kabul edilebilir olurmuydu çok merak ediyorum.

Hala BSI beyni krank sensörü deyip duruyor akü arkadayken yapıyordu o hataları veriyordu.Aküyü öne aldım düzeldi araç diyorum.Yazmışta yazmış.

Asıl tiyatroyu o bana oynadı.8 ay sürdü sonunda da Lost dizisi gibi bitti.

Saygılar.
    boş konuşuyoırsun. aracına turbo pasif durumdayken oem sistemle rodaj yaptırıldı. sıkıntısız geçsin diye. turbo yüksüz rodajlansın vs. rodajdaki arabaya beyin yapıp ayar için basmak daha doğru olabilir senin ters mantığınca ama bence değil. rolantide problem dediğin gaz basmıyordu biliyorsun. kelebek farklı çalıştığı için. o nedenle sokuldu. kendi başına takılıp sıkıntı yaratmasın diye.

bir insana birşeyi on kere söylersen, hala bildiğini yaparsa akü ile fln uğraşırsa naparsan yap dersin bir süre sonra.

bütün sorunlarda bahsettiğinde sana sebebini söyledim. her gün aynı soruna başka açıdan bakarak "ya acaba bunda mı" diye geldin. sonrada ya kusurabakma usta ben böyleyim bilyorsun dedin. ben daha ne diyim sana....

hala akü diyor yahu. sen kömürleri değiştirseydin dinamonun düzelirdi. hey allahm... anlaşılan anlama sorunun dvm ediyor...
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat usta sabırlı adamsın. karşındakinin anlayabildiği kadar anlatırsın bazı şeyleri. Seni ve neler yaptığını bilen adamlar böyle şeylere güler geçer.
    Byte-R
    instagram: dogancglr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat usta sabırlı adamsın. karşındakinin anlayabildiği kadar anlatırsın bazı şeyleri. Seni ve neler yaptığını bilen adamlar böyle şeylere güler geçer.
    Bende gülüyorum evet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boş konuşuyoırsun. aracına turbo pasif durumdayken oem sistemle rodaj yaptırıldı. sıkıntısız geçsin diye. turbo yüksüz rodajlansın vs. rodajdaki arabaya beyin yapıp ayar için basmak daha doğru olabilir senin ters mantığınca ama bence değil. rolantide problem dediğin gaz basmıyordu biliyorsun. kelebek farklı çalıştığı için. o nedenle sokuldu. kendi başına takılıp sıkıntı yaratmasın diye.

bir insana birşeyi on kere söylersen, hala bildiğini yaparsa akü ile fln uğraşırsa naparsan yap dersin bir süre sonra.

bütün sorunlarda bahsettiğinde sana sebebini söyledim. her gün aynı soruna başka açıdan bakarak "ya acaba bunda mı" diye geldin. sonrada ya kusurabakma usta ben böyleyim bilyorsun dedin. ben daha ne diyim sana....

hala akü diyor yahu. sen kömürleri değiştirseydin dinamonun düzelirdi. hey allahm... anlaşılan anlama sorunun dvm ediyor...
    Ya tamam ben boş konuşuyorum sen dolu benim bardağım boş senin ki dolmuş.Daha da almaz bir damla daha.Sen paranı aldın harcadın ben hala kredisini ödüyorum.Ortada ne var hiçbir şey bahane yok şöyle yaptın yok boyle ben sana ne dedim benim değil kendi aracın gibi yap sen ne yaptın eğer bu araç senin NUG gibiyse ben daha bir şey demiyorum.Bütün suçu da kabul ediyorum.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekrem tekrar kredi çekti, burada destek çıkanlara mesaj başına 100tl veriyor )
    Ekrem ben sana dedim bu araba bitmemiş Murat sana böyle araba teslim etmez gece yarısı dükkana girip kaçırdın aldın geldin arabayı sonra Murat şöyle böyle konuşuyorsun...
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesin yaptıkları ortada. ben bu tarz işler yapmış olsaydım kendisi zaten bizi seçmezdi. ankaradan araç getirmezdi.

Ya tamam ben boş konuşuyorum sen dolu benim bardağım boş senin ki dolmuş.Daha da almaz bir damla daha.Sen paranı aldın harcadın ben hala kredisini ödüyorum.Ortada ne var hiçbir şey bahane yok şöyle yaptın yok boyle ben sana ne dedim benim değil kendi aracın gibi yap sen ne yaptın eğer bu araç senin NUG gibiyse ben daha bir şey demiyorum.Bütün suçu da kabul ediyorum.
    benim her yaptığım araç kaput altı ile kendini öne çıkartır. her zaman işçilik den bahsettirir. ama bunlar bitmiş arabalardır. o manifoldun seçilmiş olması bile turboyu göz önüne alarak güzel bir kaput altı görünümü yaratmak amacıylaydı. benim bitmemiş bir arabayı reklam edip "oyle yapacaz, böyle olacak" diye herhangi bi yerde yazıp çizdiğimi kim ne zaman görmüş?

para para diyorsun. limit yoktu diyorsun kredi den bahsediyorsun. birde sanki duyan da diyecek ki paranın hepsini murat almış cebe atmış karşılığında hiçbirşey yapılmamış. bunların karşılığında malzeme aldın. bu aracı turboya çevirmek için senden motor toplanması indisi bindisi, işçilik vs incik boncuk tüm uğraşlar için 2 bin tl işçilik alındı. varmı burda 2 liraya atmoyu turboya çevirmekle bu kadar zaman harcayıp 2 lira alacak bi adam.

şuç kabullenmekle fln alakası yok. sen sorunun sende olduğunu zaten biliyorsun. öyle bir durumda olmasan zaten çıkar gelirdin. ben burda, bu kadar haksızlığa uğradığını ıdda edip, diğer yandan haksızlığı yapanı bir kere bile aramadan arabayı söküp edecek insan sanmıyorum ki olsun? her muhabbette önce atarlanıp sonra da ben böyleyim ustad, kılım kusura bakma diyen ben değil sendin. en basit bir sorunu sana defalarca izah etmeme rağmen, hep "acaba bundan mı, acaba şundan mı" diye tekrar sordun. doğal olarak bir süre sonra insan he diyip geçmeye başlıyor. aksini idda eden varmı?

ne diyim sen gülmeye dvm et.
    MagicPerformance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekrem tekrar kredi çekti, burada destek çıkanlara mesaj başına 100tl veriyor )
    Ekrem ben sana dedim bu araba bitmemiş Murat sana böyle araba teslim etmez gece yarısı dükkana girip kaçırdın aldın geldin arabayı sonra Murat şöyle böyle konuşuyorsun...
    dış kapının dış mandalı olarak yazıp çizeceğine adama git sorunlarını anlat çözüm bul diye tavsiye verseydin. bu konunun gazcısından biri sensin anlaşılan.
    MagicPerformance

serkansozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat sabrından dolayı tebrik ediyorum. Bıkmadan usanmadan yazmışsın. Seni bilen biliyor. Allah işini gücünü rast getirsin.
    Araç sahibine de geçmiş olsun..Bu tarz işlerin çözüm yerinin burası olmadığı ne zaman anlaşılacak? sabırla bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkansozen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat sabrından dolayı tebrik ediyorum. Bıkmadan usanmadan yazmışsın. Seni bilen biliyor. Allah işini gücünü rast getirsin.
    Araç sahibine de geçmiş olsun..Bu tarz işlerin çözüm yerinin burası olmadığı ne zaman anlaşılacak? sabırla bekliyorum.

Problem değil ben zaten çözüm bulmaya çalışmıyorum.Eğer problem oluyorsa yöneticiler kaldırsın konuyu rahatsız oldularsa benim için hava hoş.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Problem değil ben zaten çözüm bulmaya çalışmıyorum.Eğer problem oluyorsa yöneticiler kaldırsın konuyu rahatsız oldularsa benim için hava hoş.
    B oklamakmı amac?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B oklamakmı amac?
    Ben bu kadar yazı yazdım, arabayı görenler, şahit olanlar, yorum yazdı bu kadar yorumdan bunu mu anladın boklamak mı?Benim Muratla kişisel manada bir sorunum yok olmaz da kızsamda oda kızsa yapılan iş ortada kendince cevapları var benimde cevaplarım var ben neyim Muratın rakibimiyim de boklamak olsın amacım bu iş boyle uzar gider.Demek istediğim bu konu uzatılacaksa ve insanlar rahatsız oluyorsa konu kapatılsın yoksa söylediğim paylaştığım her yazının arkasındayım.Bu cevabımda bu konu niye burda tartışılıyor sorusunun cevabı idi.

Bilmem anlatabildim mi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla anlatamadın. anlatabılıyo olsaydın zaten konu bu kadar uzamazdı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla anlatamadın. anlatabılıyo olsaydın zaten konu bu kadar uzamazdı.

Allah'a emanet olun.Kim haklı kim haksız O daha iyi biliyor.Dediğin gibi ben anlatamadım karşımda anlayacak adam olmadıktan sonra aynı şeyi sizlerde düşünebilirsiniz.

Saygı duymaktan başka seçeneğim yok.Kalın sağlıcakla.

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bir veda mı
    CAN CEYLAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Allah'a emanet olun.Kim haklı kim haksız O daha iyi biliyor.Dediğin gibi ben anlatamadım karşımda anlayacak adam olmadıktan sonra aynı şeyi sizlerde düşünebilirsiniz.

Saygı duymaktan başka seçeneğim yok.Kalın sağlıcakla.
    en azından hakıkaten saygılı bırısın o yuzden tesekkur ederım kendı adıma.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işlerde neden kullanılan parçaların markaları gizleniyor. Devlet sırrımı ? Araç sahibinin bunu bilmesi öğrenmesi kadar doğal birşey varmı ? Bu kadar cok para veriliyorken , hakkı değilmi. Yarın öbür gün herhangi en ufak bir sorun oldugunda sürekli kalkıp sehir dısımı gıtmek gerekıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bir veda mı
    Veda değil tabiki ben sadece arkadaşa cevaben yazdım.Bakın arkadaşlar burada taraf olup kalp kırmak insanları kızdırmak gibi bir niyetim hiç olmadı.Ama başımdan öyle şeyler geçti ki kaç defa ölümlü olabilecek kaza atlattım ben bu projede burdaki bahanelerin hiç biri insan hayatından önemli olmaz.Birinde eşim arabadaydı diğerinde iş arkadaşlarım vardı.Birinde ise tek olarak çevre yolunda afr alıcam videoya çekecem diye kamyonun altına giriyordum gaz pedalının sabitleme teli plastik parçanın içinden teli sıkıştırmış pedalı bıraksam da gaz vermeye devam etti araba son anda yırttım.Ekstra yaşadıklarımı zaten biliyosunuz.Öyle bir duruma geldi ki çığrından çıktım.Ben bu paylaşımı yapana kadar uzun zamandır Murat bey'in beni bir kere aramışlığı yok.Ben face te aracımı orjinale çeviriyorum dediğim zamanda aramadı.Demedi bu adam ne yapmış ama buraya taşınınca rahatsız oldu.Yazdı yazdı.Sonuçta o da kendini savunacak ona da bir şey diyemem sizlere de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler