User Tag List

Sayfa 18/25 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
474 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 1.9 JTDM - Büyük turbo, enjektör, intercooler, manifold,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlanma vidyosunun olduğu kısım sanırım oriona gelirken havalimanı yolu az bir eğim değil. Çok iyi yürümüş helal olsun.

En son koyulan fotoların olduğu garaj nerede bu arada ?

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hava alanı değil, avantajdan şehir merkezine doğru dönen otoyolda bastım. Or da da Bayaa bir eğim var. Düzlük anca Silivri de kınalı bağlantısında var. Orada da deneyeceğim. Garaj benim, mini fabrikam yada atölye de diyebiliriz. Herseyi kendim yapıyorum. Silivri de böyle imkanları olan yer yok maalesef.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    coolerda tamam,sırada ne var

emme,yazılım???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımda sıkıntı yok. Artık sırtım yere gelmez. Emme + Kapak Acil, sonra da vıtes kutusu ve akslar kalıyor. Sonra boya badana cıla.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlanma rampa yukarı mı çekildi ? 280+ güçler için biraz yavaş geldi bana
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rampa yukarı + Araç 1680kg

Realwest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su kapasitesini arttırsaydım, ve pompayı daha kuvvetlı hale geçirseydim muhtemelen olayı bıtırecektım. Ama Aynı paraya havalı coolar alıyorum şu anda. Sulu cooler olayı çok güzel. Ama şimdilik ar-ge enerjimi başka şeylere aktaracağım. AFR işine gelirsek ben birşey diyemem. Dikkat edersen AFR duman limitinde set edili. devir arttıkça yakıtı azcık kesmemiz lazım. Çünkü Yakıtı yakacak zaman yok üst devirlerde. Eğer Enjektörü açık bırakırsak bu seferde EOI (End of Injection) uzayacak Gereksiz EGT ve Duman yapacak. Çok büyük enjektörüm yok. Drag yapmayacağımız için sıkıntı yok. AFR'ye tekrar dönersek bu AFR değeri iyi gibi. Devire göre neredeyse düz bir set değeri var.
    Setup güzel herşey kararınca olmuş abi, ama alt devirler mi hep canlı kalacak üst devirleri doldurma fikri var mı iler ki zaman için. Projenin maşallahı var vi o kadar yavaşça sona geliniyor ek olarak akslar bu güçlere dayanıklı mı ?.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam keyifli sürüşler, takipteyiz İtalyanları ancak alternatif iyileştirmelerle istediğimiz hale getirebiliyoruz çok iyi bilirim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Realwest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Setup güzel herşey kararınca olmuş abi, ama alt devirler mi hep canlı kalacak üst devirleri doldurma fikri var mı iler ki zaman için. Projenin maşallahı var vi o kadar yavaşça sona geliniyor ek olarak akslar bu güçlere dayanıklı mı ?.
    Alt devirler önceliğim. Ve LAG olmaması önceliğim. Turbo olabildiğince küçük. Hem üst devirleri sağlıklı besleme, hemde boost cevabı kabiliyeti açısından bence benzersiz. GTB2260 olabilirdi diyor yurtdışındakiler, daha az basınç ile daha iyi giderdi diyor ama onların amacı farklı. Şimdiki aklım olsaydı hemen GTD2060 alırdım. Yeni tasarım olduğu için EMAP olayında GTB2260 kadar rahat, fakat onun kadar LAG yapmayacak bir tasarım. Egzoz tasarımı bakımından biraz zor olsada kullanılabilir bir turbo. Akslara gelirsek dayanmıyor tabiki, Ben 0-100 denemiyorum hiç, hep roll start dikkat ettiyseniz. 17" Janttan yukarıya da çıkmayacağım. Ama yinede sıfır aks 1 ayda kırılıyor dış-iç fark etmiyor. Ondan dolayı bu F40 ve 2lt aksları projemin mekanik son parçalarını oluşturacak. Şu anda hala kırık aks ile gidiyorum. Körük parçalandı yağları bile fışkırdı. Bu şekilde Dyno'ya girdim ve video çekiyorum. Naapayım azcık titreme var ama kopana kadar devam. Kopunca Yeni kutu alacağım. Bugün buldum vites kutusunu zaten alabilirdim ama önce kapak ve HP düzeltme... Sonra da Kutu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam keyifli sürüşler, takipteyiz İtalyanları ancak alternatif iyileştirmelerle istediğimiz hale getirebiliyoruz çok iyi bilirim
    Doğru,bir tespit. Bu arabaya kesinlikle daha iyileri yakışır diyorum. Ağır bir araç, güzel gidişi var. Azcık daha canlı olsa müthiş olurmuş diyorum hep. ve Elimden geldiğince bu arabaya yakışan performansı elde etmeye çalışıyorum. Tünelin sonundaki ışık da göründü. Sonunda olacak..

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt devirler önceliğim. Ve LAG olmaması önceliğim. Turbo olabildiğince küçük. Hem üst devirleri sağlıklı besleme, hemde boost cevabı kabiliyeti açısından bence benzersiz. GTB2260 olabilirdi diyor yurtdışındakiler, daha az basınç ile daha iyi giderdi diyor ama onların amacı farklı. Şimdiki aklım olsaydı hemen GTD2060 alırdım. Yeni tasarım olduğu için EMAP olayında GTB2260 kadar rahat, fakat onun kadar LAG yapmayacak bir tasarım. Egzoz tasarımı bakımından biraz zor olsada kullanılabilir bir turbo. Akslara gelirsek dayanmıyor tabiki, Ben 0-100 denemiyorum hiç, hep roll start dikkat ettiyseniz. 17" Janttan yukarıya da çıkmayacağım. Ama yinede sıfır aks 1 ayda kırılıyor dış-iç fark etmiyor. Ondan dolayı bu F40 ve 2lt aksları projemin mekanik son parçalarını oluşturacak. Şu anda hala kırık aks ile gidiyorum. Körük parçalandı yağları bile fışkırdı. Bu şekilde Dyno'ya girdim ve video çekiyorum. Naapayım azcık titreme var ama kopana kadar devam. Kopunca Yeni kutu alacağım. Bugün buldum vites kutusunu zaten alabilirdim ama önce kapak ve HP düzeltme... Sonra da Kutu...
    Emre abi 2lt akstan kastettiğin nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    159 da 2lt jtdm motor da var. Onun aksları mükemmel dediler. 2.4lt den bile iyiymiş. Sadece 5mm uzun dediler. Onu kesip iÈ™lemek lazım sadece.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece 2.4 dizel olarak bile 8 referans falan cıkıyor sistemde. Muhtemelen 2.0 icin de fazla referans vardır. Hangisi iyi oldugunu bilmek lazım sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet, cooler bağlantısı bitti ve arabayı tekrardan çalıştırdım. Son borulama değişecek bu arada. Belki Kapak ve Emme Manifoldunu değiştireceğim. Ondan dolayı fazla kasmadım.
    Bu cooler ile IAT = ambient + 17C oldu. 4. vitesi bitirip 5. vitesin ortasında kestim gazlamayı, Önüme araba çıktığı için. Ayrıca tampon sökükken de bastım. Ozaman da +19C verdi. Belki 5. viteste daha fazla gittiğim içindir. Bu da demekki tampon çok iyi hava alıyor. ve Soğutmaya zarar vermiyor.
    Basınç kalkmasında az bir gecikme hissettim bu arada. Ama halimden memnunum. En azıdan basit bir sistem oldu. Keşke ötekisini düzeltmeye çalışsaydım diyorum halaa.

Gelen soğuk hava sayesinde emebildiğim hava miktarı ve verim %9 arttı. Şimdi daha güçlüyüm ve duman azaldı. :rock: Şimdi yeni kapak için malzeme bekliyorum. Onlarda gelsin bakalım neler olacak.

Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece 2.4 dizel olarak bile 8 referans falan cıkıyor sistemde. Muhtemelen 2.0 icin de fazla referans vardır. Hangisi iyi oldugunu bilmek lazım sanırım.

I took a F40 gearbox from Opel Part Number 55350375

The clutch bell fits perfectly. But the gear lever interfers a bit with the ABS block.
    - Either cut the dampening weight from the gear lever
    - or change to quick shifter lever
    - or change to gear lever of gearbox 55570657

Other than the gearbox you will need:
    gearbox holder
    55200119 (holder gear selector cable)
    60694939 (upper gearbox holder)
    50512296 (rubber metal mount)
    50517171* (lower gearbox bracket) (* I didnt use it, I built this bracket myself out of 5mm sheet metal)

I read that I will need to change to Gear selector cable from 159 2,4JTDm. I did to be shure, but I think it will still work with the standandard gear selector cable. I didnt check that.

flywheel from Opel Vectra C 1.9 CDTI Z19DTH 150PS (Sachs Number 2294000296)
    clutch for Opel Vectra C 1.9 CDTI Z19DTH 150PS (I took Sachs Racing reinforced rated for 500Nm - fits, but smells. maybe I will change to another clutch disk)

drive shafts from Alfa 159 2.0 170bhp
    OEM Number: 50519319 (left)
    OEM Number: 50519320 (right)
    I took J&R (00001129 left) (00023476 right) because they were cheap. I had to modify them slightly on my lathe. The sealing face of the right shaft was 5mm too long, and the end of the shaft hit the differtential shaft, so it didnt fit fully into the differential. I cut that sealing face back 5mm and shortened the drive shaft 5mm. Now it fits and works perfectly.

The Alfa starter motor gear is too thick.
    - space the starter motor 2mm outwards (with washers)
    - or change to Opel starter motor for Engine Z19DTH

I didn't measure diff position M32 vs. F40 to any fixed reference of the car.
    All I can say is, that the lower gearbox bracket 60695563 was off 35mm to the left.
    Bracket 50517171 should fit directly, but I decided to build my own bracket.

I still have the M32 mountings, so maybe I can take measurements from that in the evening.

For further questions - just ask!
    BR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dış ısı 25 ken iat 40-45 arası takılıyor yani.

üstler baya dolu doludur şimdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dış ısı 25 ken iat 40-45 arası takılıyor yani.

üstler baya dolu doludur şimdi.
    Vallaha Dolu dolu'da, Akslar bu işi sevmediler. Daha kopan yok. Ama hiç sevmediler. Vibrasyon arttı. Kapak malzemelerini topluyorum. Onları halledince vites kutusu ve aksları yapmazsam keyfini alamayacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sorunlarının sebebi (iat-aks)1680kg olması bence

bu motor gui de olucaktıki efso.

159 u ciddi seviyorsun belli

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorunlarının sebebi (iat-aks)1680kg olması bence

bu motor gui de olucaktıki efso.

159 u ciddi seviyorsun belli
    2.0 ı vardı Giu nun ama girmedi ülkeye, geldiyse de görmedik hiç zaten
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 ı vardı Giu nun ama girmedi ülkeye, geldiyse de görmedik hiç zaten
    katalogta 2.0 jtdm giu lara baktımda 1390-1420kg arasında
    140
    150
    170
    175 hp lik versiyonlarıda varmış.

bence illaki kenarda köşede 1,2 tane vardır gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler