User Tag List

Sayfa 23/25 İlkİlk ... 132122232425 SonSon
474 sonuçtan 419 ile 437 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 1.9 JTDM - Büyük turbo, enjektör, intercooler, manifold,

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu sahibinin affına sığınarak bir mesaj atıyorum kusura bakma. ama burada eksilenip duruyoruz
    @bngvvugknj hayırdır arkadaş mesajları niye eksiliyorsun

Yanlız değilmişim demek ki

Yok mu konu güncellemesi keyifle okuyalım.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız değilmişim demek ki

Yok mu konu güncellemesi keyifle okuyalım.
    herkes alıyor nasibini banada çakmış 2 tane

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahah başlığın hit durumunu baltalamaya çalışanlar var. projeyi bitirmeye çalışıyorlar.

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Tekrardan ben geldim. O BOT hesaptan haberim var. yazdım şikayet ettim. Kontrol etmişlerdi fakat tekrardan gelmiş herhalde. Olsun canı sağolsun. ne diyelim. Bu arada ben bir kaçamak yapıp pist'e girdim. 22/07/2023 İnterCity İstanbul parktan güzel birkaç resim ve Video bırakacağım. Çok sıcak bir gündü. GoPro falan hepsi öldü Araç içi kamerasından ne çekebildiysek onu yayınladım ben de. Yanımda Co-Pilot olarak Fatih Arkadaşım vardı. Piste çıkmış biri olarak beni yönlendirdi kendisi. Güzel bir deneyim oldu. Çok zorlamadım arabayı ama yine de bir Near-Spin olayımız olmadı da değil. Lastikler bitik durumdaydı. Neyse Resimlere güzel güzel bakın. Daha çok işimiz, harcayacak çok paramız varmış onu öğrendim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoyu geçen hafta gördüm fotograflar da çok güzel olmuş maşallah. aracın önü oldukça açık video da ısınma sorunu filan demişsiniz ama bu sıcakta bence çok iyiydi veriler. emeğinize sağlık kesenize bereket.

sayfaya post atmaya korkar oldum - yiyip duruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında Açıklık yetmiyor. Ön taraf açık olmalı ve radyatörlerin arkası da açık olmalı. Yani hava geçebilmesi lazım. YAG radyatörüm 19 sıra. Yani küçük bir parça değil. Fakat Arkası Davlumbaz ile azcık kapalı. Yani giriş alanı ile çıkış alanı arasında ciddi fark var. O da havayı yavaşlatıp verimi düşürüyor. Bir dahaki sefere davlumbaz olmadan yarışacağım. ve YAĞ radyatörünü biraz daha ileri alacağım. Sanırım Sis farları iptal olacak. Bu arada yeni bir tampon tasarımım var. Onu hayata geçirebilsem çok şeyi çözeceğim. Yapılacak işler çok, zamanın az olduğu bir yerdeyim. Ama yılmak yok. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin numarasinda bir subliminal mi var acaba Fotograflar sahane, tekrar tekrar baktirdi
    öyle işte.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca maşallah aynı seansa Golf 7 ile girmiştim ciddi sıcaktı o gün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında Açıklık yetmiyor. Ön taraf açık olmalı ve radyatörlerin arkası da açık olmalı. Yani hava geçebilmesi lazım. YAG radyatörüm 19 sıra. Yani küçük bir parça değil. Fakat Arkası Davlumbaz ile azcık kapalı. Yani giriş alanı ile çıkış alanı arasında ciddi fark var. O da havayı yavaşlatıp verimi düşürüyor. Bir dahaki sefere davlumbaz olmadan yarışacağım. ve YAĞ radyatörünü biraz daha ileri alacağım. Sanırım Sis farları iptal olacak. Bu arada yeni bir tampon tasarımım var. Onu hayata geçirebilsem çok şeyi çözeceğim. Yapılacak işler çok, zamanın az olduğu bir yerdeyim. Ama yılmak yok. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
    davlumbaz olmadan hava akışı için iyi olacaktır ancak lastikler ister istemez taş atıyor bu atılan taşlar radyatöre gelir mi diye düşündüm tam olarak yerini siz biliyorsunuz tabi ama yinede riskli gibi geldi bana. hava tahliyeli davlumbazlar var acaba öyle bir sistem yapılabilir mi nasıl olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracin numarasinda bir subliminal mi var acaba Fotograflar sahane, tekrar tekrar baktirdi
    Var bir olay değil mi? 159 alamadık ama, çok sıra vermek lazımdı. Ama ilk Kağıdı elime aldığımda Ciddi bir şaşkınlık yüzümüzde belirdi.

davlumbaz olmadan hava akışı için iyi olacaktır ancak lastikler ister istemez taş atıyor bu atılan taşlar radyatöre gelir mi diye düşündüm tam olarak yerini siz biliyorsunuz tabi ama yinede riskli gibi geldi bana. hava tahliyeli davlumbazlar var acaba öyle bir sistem yapılabilir mi nasıl olur

Buna benzer birşey yapacağım tabiki. Ama çamurluk içi ile alakalı çok ciddi projelerim var. Ondan dolayı davlumbaz tutarmıyım vey tutsamda bu şekilde olur mu bilmem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine başladı bizim "beğenmedim" mesaisi 9 beğenmeme oldu

konuya güncelleme yok mudur

5 ay sonra gelen güncelleme, 41 oldu beğenmeme sayısı
    Konu mcemrek tarafından (14-01-2024 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine başladı bizim "beğenmedim" mesaisi 9 beğenmeme oldu

konuya güncelleme yok mudur

5 ay sonra gelen güncelleme, 41 oldu beğenmeme sayısı
    Bana da @kunteper diye bi arkadaş eksi yazmış

Yav adam emek vermiş canavar gibi iş çıkarmış ortaya biz de beğenmişiz, siz de beğensenize

Yok mu güncelleme, okuyalım.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da @kunteper diye bi arkadaş eksi yazmış

Yav adam emek vermiş canavar gibi iş çıkarmış ortaya biz de beğenmişiz, siz de beğensenize

Yok mu güncelleme, okuyalım.
    youtube da yayınlıyor yenilikleri oradan takip ediyoruz
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm, unutmadım sizleri. Videolar daha ağır basıyor zamanımı alıyor. Ama söz bu hafta bir güncelleme çakayim bakalım. Ciddi resim birikti.
    Konu emre2blue tarafından (27-02-2024 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet herkese merhaba, Bu posttan sonra göreceğiniz çoğu şey bir koltuk sevdasına başladı aslında. Bir Koltuk Sevdasına ne delilikler yapmışım şimdi hatırladım. 25 Aralık 2021 Cumartesi günü, sevdiğim bir arkadaşım bana ulaştı ve uzun zamandır aradığım bir şeyi bulduğunu söyledi. Resimleri görünce sadece Kredi Kartıma baktım; "işe yarama zamanın geldi" dedim. Kart bu işe kendisi de şaşırdı. Bu zamanda koltuğu ne yapacaksın? Nereye takacaksın? arabanın içi krem, Senin siyah koltukla ne işin olur dedi. iyi ki de dinlemedim. Alfa Romeo 159'ta TI opsiyonlarında gelen, Sadece son yıllarında kullanılan nadir bir koltuk seçeneğini almış bulunmaktayım.

birgün bir Facebook mesajı : "Emre, birileri Alfa Romeo 159 söküyor. İçi Siyah, bence hemen bunları almalısın." Akşam hemen ilana yazılar yazdım, cep telefonlarını aldım ve sabah ilk iş olarak aradım. Bana resimleri gönderdiler ve parçaların durumlarını gördüm, anında ne bulabilirsem almıştım.

Bunun yanına, hemen fırçalanmış aluminyum trim parçalarım ve Yeni model klima kontrolcüsü aldım. Bu sayede sonunda kaloriferi kapat düğmesine kavuştum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Park günlerinden sonra parça biriktirme işlerim devam ediyordu. Bu arada yine bir boşluk bulunca arabayı komple soymaya başladım.

Çıkma Gelen Halıları Yıkadım ve Temizledim. Kuruması için bolbol günlerce güneşlendirdim.

Bu Arada ben de arabanın içindeki eski Ses izolasyon parçalarını söküyordum. Çoğu parça kolayca çıktı. Çünkü yaşlanmışlık parçaların ayrılmasına neden olmuştu. Ses izolasyonu görevlerini yapamaz durumdalardı. * Hoş o parçalar izolasyon için değiller titreşim sönümlendirmek içinler ama olsun. Öyle yazdım birkere

Bu arada Göğüsü söktüm, Baştan boyamayı düşünmüştüm. Sonra fikrimi değiştirdim. Çünkü Orjinal Siyah Göğüs bulmuştum. Fakat pazarlık aşamaları, Gidip getirmek mi KArgo mu v.s. derken....

Sönümlendirme parçalarını bir şablon oluşması için serdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalıtım malzemelerini takınca Halıları yerlerine bağlamaya başladım.

Yan plastikleri temizledikten sonra tekrar siyah'a boyadım. Bazı derilerde tamir işlemleri yaptırdım. El freni ve kolçak bölgesinde.

Arka Koltukları yerleştirdim. Kenar Koltuklarını Sıfırdan Deri ile kaplattım. Onlar da çok güzel oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göğüsü yerine taktım tekrardan. Bir süre bu şekilde gezdim.

Bu arada Arabanın içindeki Kemerleri Siyah yaptım. Kumaşını bir arkadaşım seçti, olabildiğince orjinaline yakın birşey yaptım.

Kemer Kumaşını da Annem dikti. Mükemmel oldular

ve Sonuçtan bir önceki resim

Burada Orta konsolda eksikleri bilerek takmadım. Çünkü Göstergeler değişecek. Bir daha Sök-TAK olmasın istedim. ve Orjinal TEYP değişti. SONY 3005DB buldum. Kendinden amfisi olması hoşuma gitti. Hiçbir soket değişmeden neredeyse PLUG&PLAY bu işi çözdüm. FAKAT fiziksel montajı inanın motor toplamaktan daha zordu. Orada pek bir resim bulamadım. Bulursam koyarım ama ayrı bir post içinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Trim işlerinden ayrıca tabiki mekanik işlerim de oldu. Performansa yönelik, tamir bakıma yönelik. En basitinden muayeneye gittim korna çalışmadı Korna 2 farklı frekans olması gerekiyordu. Bir tanesi ölmüş. Onu video da duyarsınız artık ileride Orjinalini sordum 50.000TL falan dediler. Sallıyorum sanmayın, Alfa Romeo konu olunca hele orjinal parça dedinmi X10 gitmek lazım birşey için. Bende Seger'de be bulursam aldım diyebilirim. Sesini en çok sevdiğim, orjinaline en yakın frekansları bulmaya çalıştım.

Filtre çok boşta duruyordu. Onu biraz koruma altına almak için bir girişimde bulundum. Şimdilik güzel oldu diyebilirim. En azından bir tık korumalı oldu. Daha iyisini yapacağım bu arada.

En önemli konulardan biri Motor YAĞ soğutma sistemi idi. EBAY'dan güzel bir satıcı bulup ondan parçaları sipariş ettim. Hepsi geldi. Ama yine yüzüm gülmedi. Çünkü Bu Siyah bağlantılar AN-12. Full-FLOW versiyon aldım. Kocaman parçalar görebilirsiniz. Ama Eşek kafalılar. Dışını kalın tutup içlerini AN-10 gibi yapmışlar. Bildiğiniz dolandırıldım resmen. Matkapla iç çaplarını delerek. Freze ile keserek. Polisaj yaparak orjinal olması gereken ölçülere getirdim. REzil insanlar bunlar. Neyse Sadece ileriye bakıyorum. Herşey bana bir ders. Sonuca odaklanırsak yine hoşuma gitmeyen bir montaj oldu. Ah Alfa Romeo, yine yüzümüz gülmedi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler