User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 106gti n/a swap

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 106gti n/a swap

Selamün aleyküm öncelikle.. aracım 1994 peugeot 405 SRİ 1.9cc 123hp soch motora sahip ancak bu aracaı projelik bi araca çevirmeyi karar verdim 106GTI motoru swaplamak var aklımda ancak setupları hakkında yeterince fazla bilgim yok ilk olarak PT52-14/60-yazılım-ince conta-kelebek büyütme-kapak,emme port polish- 4/2/1 headers 51mm krom düz boru. düşünüyorum..
    ama bide aklımda
    -80mm viseco piston
    -14/60 şanzuman
    -PT52
    -beyin
    -R8 bobin
    -kapak port polish olan bi setup ta var .. ancak dediğim gibi peugeot motorları hakkında pek bi bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar bi el atarsa sevinirim

( aracım orj 1070kg olup şuanda 850kg ya çekilmiştir.. )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence herhangi birseye baslamadan once arastirmanizi yapin. Yapilmis projelere bakin ondan sonra bu ise girisin. Bilmediiniz bir motorda kim ne soyluyorsa o dogrudur hesabiyla hareket etmeyin. Hayirlisi olsun kiloyu epey cekmissiniz asagi. Guzel baslangic. Ama dedigim gibi motora girmeden once sececeginiz motora bir bakin iyice arastirin.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yerinizde olsam o motoru Mi16'ya çevirir, bi de kısa şanzıman takar veya ayna mahruti oranı değiştirir binerdim. Not: Mi16 motor sizin motorun 16v olanı, standart hali 160 hp. O hafiflikle bu gücü birleştirip bir de kısa oranlı şanzımanla ciddi bir şaka makinesine döner.
    öyle işte.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araciniz standart 106 kilosuna inmis daha fazla inermi orasini bilemem ama daha hafif bir kasaya bu islemi yaparsaniz veya tu5 i turbolarsaniz daha iyi olur yoksa rakip olabileceginiz araba sayisi cok az.

yukarda yazdiginiz speckler artik 106 lar icin standart reçete sizin yapmayi planladığıniz modlari yapmis birebir ayni 106 karsisinda sansiniz cok az yerinizde olsam sirf kasasi icin böle bir ise girişmem ben arabami caddede kullanicam bana keyif versin yeter derseniz sorun olmaz direk baslayin

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yerinizde olsam o motoru Mi16'ya çevirir, bi de kısa şanzıman takar veya ayna mahruti oranı değiştirir binerdim. Not: Mi16 motor sizin motorun 16v olanı, standart hali 160 hp. O hafiflikle bu gücü birleştirip bir de kısa oranlı şanzımanla ciddi bir şaka makinesine döner.
    En zoru bu olur herhalde Mi16 dönüşümü için gerekli malzemeleri bulmak zor olur diye düşünüyorum. Olası bir arıza durumunda da yine parça bulması 106 gti a göre zor olacaktır. Aslında en güzeli mi16 motor olur çünkü 405 kasasında fabrikasyon olarak çıkmış bir motor fakat bu sefer araca dış görünüş olarak da mi16 ya çevirmek gerek. O da motor swap parasına yakın bir para tutar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın üstündeki motor aluminyum blok ise eğer koyacağın 106 motoru ile ağırlık biraz daha artıcaktır. O tarz sedan bir araç için güçsüzde olsa 1.9 hacimden 1.6 ya düşmek yerine 2.0 başka bir motor tercih ederdim ben olsam. Ama 106 motoruda koyulabilir tabiki. Amacın rolling kovalamak ise rakiplerini iyi belirlemelisin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler