User Tag List

Sayfa 11/20 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
378 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sunroof işinden vazgeçseniz iyi olur gibi geliyor ama araç zevk ve işçilik sizin elinize sağlık şimdiden
    sunroof takılacak ,
    şimdiye kadar olmaz , yapılamaz , yapamazsınız lara kulak assaydık bu aşamaya gelemezdik ,,,,,,

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay budur. Sunroof sacını cok güzel düşünmüssünüz orjinal gibi olur. tek sorum şu sunroof tavanın içine doğrumu açılacak yoksa dışına doğrumu?
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay budur. Sunroof sacını cok güzel düşünmüssünüz orjinal gibi olur. tek sorum şu sunroof tavanın içine doğrumu açılacak yoksa dışına doğrumu?
    takılacak sunroof içeri açılan bir model yani tavan arkaya doğru biraz alçalacak , E30 sacının ayakları arası mesafeleride çok farklı değil belki küçük bir oynama olacak ,

takılacak sunroof ' a ait bir video ,,,,,,,

Mondeo Sunroof 2004 - YouTube
    Konu bayhobi tarafından (30-12-2017 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayhobi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takılacak sunroof içeri açılan bir model yani tavan arkaya doğru biraz alçalacak , E30 sacının ayakları arası mesafeleride çok farklı değil belki küçük bir oynama olacak ,

takılacak sunroof ' a ait bir video ,,,,,,,

Mondeo Sunroof 2004 - YouTube
    Buna sevindim Herşey bildiğin orjinaline sağdık oluyor yani.. Bu proje idolüm İnşallah bittiği halini cabucak görürüz
    AP Type-R

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize emeğinize sağlık Hasan abi...
    Ben Hakan'ın Üniversiteden sınıf arkadaşı Berkay. Dükkanınıza gelip kahvenizi içmiştim, belki hatırlarsınız.
    Şahsi görüşümü Hakan'a da söyledim , sizede söylemek istiyorum. Bu kadar emek verdiniz , bu emeğin hiçbir şekilde para ile karşılığı yok.(bence). Benim görüşüm , aracın dış rengi ne olacaksa , motor içininde aynı renk olması. Tek önerim bu , bunlar dışında herşey çok kusursuz gidiyor. Maşallah.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konulara ne olmuş böyle 1 ay geride !

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuda olan en son mesaj 11 aralık bende halbuki @gokhankenar abi mesaj yazmış gözüküyor.Yakın zamanda düzelir inşallah

LantisFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin , hersey gonlunuzce olur umarım swap projesınde.takıpteyım
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 41AF101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize emeğinize sağlık Hasan abi...
    Ben Hakan'ın Üniversiteden sınıf arkadaşı Berkay. Dükkanınıza gelip kahvenizi içmiştim, belki hatırlarsınız.
    Şahsi görüşümü Hakan'a da söyledim , sizede söylemek istiyorum. Bu kadar emek verdiniz , bu emeğin hiçbir şekilde para ile karşılığı yok.(bence). Benim görüşüm , aracın dış rengi ne olacaksa , motor içininde aynı renk olması. Tek önerim bu , bunlar dışında herşey çok kusursuz gidiyor. Maşallah.
    Teşekkür ederim Berkay , aslında söylediğin çok doğru motor bölmesinin rengi arabanın rengi ile uyumlu olmalı , ama bizim projemizde yaptığımız bazı uygulamalar Türkiye'de sıklıkla kullanılmayan alışılmış işlerden farklı , yapanlar yokmu tabiki vardır ama pek göz önünde değil sanırım, motor bölmesinin turuncu olmasıda öyle biz uyumdan daha çok bir önceki arabanın anısını yaşatmayı daha uygun bulduk,

hangi uygulamalar farklı yapıldı diye merak edenlere, yapılanları şöyle bir sıralarsak ,
    1- biz şasenin ön tarafını komple arabadan ayırıp dışarda ölçülerine getirdikten sonra arabayla birleştirdik ve tüfek sacı denilen parça kötü durumda olduğu içinde onun yerine profil boru kullandık,
    2-daha resimlerini eklemediğimiz( forum'un silinen sayfa problemi nedeniyle) yakında ekleyeceğimiz,tasarımı tamamen bize ait olan coilever uygulaması ,
    3-daha başlayamadık ( benim asıl yaptığım iş olan maket-model imalatında yetişmesi gereken siparişler sebebiyle ) sunroof montajı, ford mondeoa'ya ait olan bir sunroof'un cam olan kısmı yerine E30 sacı ile değiştirip takmak,
    4-egzost işini boru ve susturucuları dahil dizaynı ve imalinide biz yapacağız , (daha tok ve homurtulu bir ses yakalamak istiyorum)
    5-en önemli olanda tüm kaporta, mekanik,elektrik ve boya işlerini ben ve oğlum beraber yapıyoruz başka hiçbir ustanın eli değmiyor,

herhalde tüm bunların bu şekilde yapıldığı tek restore ve swap işi ,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim bekliyoruz resim bolca allah kolaylık versin. Takipteyiz ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakında resim yükleyeceğiz , merak etmeyin bizde ilerlemesini istiyoruz ama iki kişinin vede asıl mesleklerinden arta kalan zamanda bu kadar oluyor , aslında genede hızlıyız sanırım , gördüğüm kadarıyla bu tür restorasyon ve swap yapanların senelerce süren projelerini biz bir sene dolmadan bitiricez , daha 7. ayın içindeyiz , inşallah mart-nisan gibi bitmiş olacak ,

Ekurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayhobi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Berkay , aslında söylediğin çok doğru motor bölmesinin rengi arabanın rengi ile uyumlu olmalı , ama bizim projemizde yaptığımız bazı uygulamalar Türkiye'de sıklıkla kullanılmayan alışılmış işlerden farklı , yapanlar yokmu tabiki vardır ama pek göz önünde değil sanırım, motor bölmesinin turuncu olmasıda öyle biz uyumdan daha çok bir önceki arabanın anısını yaşatmayı daha uygun bulduk,

hangi uygulamalar farklı yapıldı diye merak edenlere, yapılanları şöyle bir sıralarsak ,
    1- biz şasenin ön tarafını komple arabadan ayırıp dışarda ölçülerine getirdikten sonra arabayla birleştirdik ve tüfek sacı denilen parça kötü durumda olduğu içinde onun yerine profil boru kullandık,
    2-daha resimlerini eklemediğimiz( forum'un silinen sayfa problemi nedeniyle) yakında ekleyeceğimiz,tasarımı tamamen bize ait olan coilever uygulaması ,
    3-daha başlayamadık ( benim asıl yaptığım iş olan maket-model imalatında yetişmesi gereken siparişler sebebiyle ) sunroof montajı, ford mondeoa'ya ait olan bir sunroof'un cam olan kısmı yerine E30 sacı ile değiştirip takmak,
    4-egzost işini boru ve susturucuları dahil dizaynı ve imalinide biz yapacağız , (daha tok ve homurtulu bir ses yakalamak istiyorum)
    5-en önemli olanda tüm kaporta, mekanik,elektrik ve boya işlerini ben ve oğlum beraber yapıyoruz başka hiçbir ustanın eli değmiyor,

herhalde tüm bunların bu şekilde yapıldığı tek restore ve swap işi ,
    Elinize emeğinize sağlık 11 sayfayı heyecanla okudum inceledim sonuçlarını merakla bekliyorum. Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün parasını basan herkes bir bmw alır ama bu sizin yaptığınız paahabililemez.. harikasınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekurtoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize emeğinize sağlık 11 sayfayı heyecanla okudum inceledim sonuçlarını merakla bekliyorum. Kolay gelsin.
    teşekkürler , bizde sabırsızlanıyoruz , bitecek inşallah,,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün parasını basan herkes bir bmw alır ama bu sizin yaptığınız paahabililemez.. harikasınız..
    teşekkürler ,,,

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su konuya bi guncel atin yav, kuruduk
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su konuya bi guncel atin yav, kuruduk
    +1 ........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel bir araba .bizde olmaz yapamassın diyen cahil sürüsü çok

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAddi olarak yoruyor mu e30? Benim de sevdiğim ama cesaret edemediğim bir kasa da kendisi. =)
    Instagram: mutusgarage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler