User Tag List

Sayfa 12/20 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
378 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su konuya bi guncel atin yav, kuruduk
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 ........
    arkadaşlar, restorasyonumuzu zaman ve para sıkıntısı ile yürütmeye çalışıyoruz, bu ay sonuna kadar çalıştığımız yerden çıkıcaz , devam edecek yerimiz yok , bu durumda E30 un boya hazırlığı ve iç döşeme işlerini yaza bırakıp üzerine bıranda çekip yaza bekleme gibi bir durum söz konusu,
    inanın tek işimiz bu olsaydı bu güne kadar bitmiş olurdu ama para kazanmamız lazım,boş vakitlerimiz çok az bu kadar oluyor,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAddi olarak yoruyor mu e30? Benim de sevdiğim ama cesaret edemediğim bir kasa da kendisi. =)
    paranız varsa hiç sorun olmaz herşeyi mevcut piyasada , yeterki maddi gücünüz olsun,
    işini düzgün yapacak ustayıda buldunuzmu sıkıntı yaşamazsınız,

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese tekrar merhabalar,
    uzun zamandır merakta bıraktığımızın ve beklettiğimizin farkındayım , fakat malesef geçen bu süre içerisinde arabayla fazla ilgilenemedik ,
    babamın da bahsettiği gibi ay sonunda garajdan çıkıyoruz şuanki hedefimiz motoru oturtup kaputu kapatabilmek ( araç teker üstünde, fotoğrafları yüklüyorum ) en azından bu şekilde bi yerde daha rahat saklayabiliriz.

bi süre fazla bir gelişme olmayacak düşüncesiyle elimde kalan son fotoları yüklemeye devam ediyorum, buna da şükür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelelim el yapımı coiloverlerimize tasarımı planı tamamen babama aittir. ar-ge yi çok sever kendisi sadece indirip kaldırma kısmını hondaların coilover yay kitlerinden çıkan parçayı kullandık , geri kalan parçalar tornada yaptırıldı

babamın yaptığı alet ile zemin taşlandı.

alt kısıma kaynaklanacak olan metal plaka , amortisör kovanı çapında kestirildi

daha sonra üzerine ayar yapma borusunun tablası eklendi, bu kaynaksız , ilerde yay değiştirdiğimizde kaynaklı kısım çok altta kalır ise kes-kaynat yapmaya gerek kalmadan bu parçadan yükseltebiliriz.

yükseklik ayar borusunun merkezde kalması için plastikten ( farklı bir madde ise babam beni düzeltir ) ince bir boru yapıldı.

ve tabiki coiloverin can damarı , en sevdiğiz kısım

burda daha işlenecek olan alt tablayı görebilirsiniz.

yay olarak 2 tane 6.nesil civic yayı aldık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en alt tablanın kaynağı

plastik tablaların üretimi

tam bitmiş olmasa da aşağı yukarı böyle bişey oldu , yaylar uzun farkındayım ,
    2 bakla falan kesilse daha yerinde olabilir , şuan çok sert . motor oturtulduktan sonra yaylara bi ayar daha çekilecek , ya kesilicek , ya coil kitten çıkanı takıcam , ya da alternatif yaylar arıyacağım , bu noktada tavsiyelerinize açığım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arka travers ve salıncaklarımız boyandı

diferansiyel ve amortisörlerimiz boyandı

modifiyeli depomuzun son eksikleri giderildi , montaja hazır hali

son olarak genel bir bakış fazla dağılmışız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık. Babaya bir kez daha helal olsun adam tam bir sanatçı. Ayrıca depodan neden çıkıyorsunuz yer sahibi mi rahatsız ediyor ?

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin kardeşim. bazen maddi bi tarafa babayla böyle şeyler olması insana iyi geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederiz ,
    Konu bayhobi tarafından (15-02-2018 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık. Babaya bir kez daha helal olsun adam tam bir sanatçı. Ayrıca depodan neden çıkıyorsunuz yer sahibi mi rahatsız ediyor ?
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin kardeşim. bazen maddi bi tarafa babayla böyle şeyler olması insana iyi geliyor.

teşekkür ederiz , depo yeğenimizin , kiracı girene kadar kullanmamıza verdiği için ona minnetrarız, 9 aydır çalışıyoruz, bu çalışmamızı kiralık bir yerde yapsaydık bize sadece kira maliyeti 9000 tl olacaktı , tekrar ona teşekkür ediyoruz, bu tür restorasyonun maliyetini düşünün , biz sadece parçalara ve kullandığımız kaynak makinesiydi oksijen di derken masrafımız 20.000 tl yi geçti ( araba buna dahil değil ) , işçilik bize ait olmasa dışarda yaptırsak kimbilir kaça mal olacak ,
    şimdi bu rakamları okuyanlar şunu diyebilir , 30.000 tl verseniz yapılmışı var , evet olabilir , restore aşamasında sıkıntılı günler yaşamış olabiliriz , ama oğlum ile bir anımız var , arabayı bitirmesek bile 8 aydır paylaştığımız şeyler var , oğluma yıllar sonra çocuklarına torunlarına anlatacağı çok güzel bir anı bırakıyorum yetmezmi ,,,,,,,,,,,,,,

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayhobi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederiz , depo yeğenimizin , kiracı girene kadar kullanmamıza verdiği için ona minnetrarız, 9 aydır çalışıyoruz, bu çalışmamızı kiralık bir yerde yapsaydık bize sadece kira maliyeti 9000 tl olacaktı , tekrar ona teşekkür ediyoruz, bu tür restorasyonun maliyetini düşünün , biz sadece parçalara ve kullandığımız kaynak makinesiydi oksijen di derken masrafımız 20.000 tl yi geçti ( araba buna dahil değil ) , işçilik bize ait olmasa dışarda yaptırsak kimbilir kaça mal olacak ,
    şimdi bu rakamları okuyanlar şunu diyebilir , 30.000 tl verseniz yapılmışı var , evet olabilir , restore aşamasında sıkıntılı günler yaşamış olabiliriz , ama oğlum ile bir anımız var , arabayı bitirmesek bile 8 aydır paylaştığımız şeyler var , oğluma yıllar sonra çocuklarına torunlarına anlatacağı çok güzel bir anı bırakıyorum yetmezmi ,,,,,,,,,,,,,,
    Abi lütfen yeter daha yazma kendimi kesecem babama araba diyince tüyleri diken diken oluyor ama sahibinden favori listesine baktığımda gösterdiğim arabaları görüyorum insan en azından oğlu mutlu olsun diye almasada muhabbet eder dimi
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amca sen mükemmel bir detaysın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayhobi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok büyük adamsın abi , Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amcaya yılın babası ödülünü verelim forumca.Bu arada aracınız güzel gidiyor.Eski sayfaları daha önceden okumuştum.Kaçırdığım bir kısım mı oldu acaba coilover ile ilgili.Genellikle kaynaklı,kesilmiş yaylı amortisör sistemleri hep başa bela olmuştur.Hazır bolt-on kitler biraz pahalı.Ancak acele edilecek bir durum yoksa ömürlük bir coilover alınabilirdi diye düşünüyorum.Çok uç basıklıklarda kullanmayacaksanız orjinal bir araç gerçekten herkesi daha mutlu edecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi lütfen yeter daha yazma kendimi kesecem babama araba diyince tüyleri diken diken oluyor ama sahibinden favori listesine baktığımda gösterdiğim arabaları görüyorum insan en azından oğlu mutlu olsun diye almasada muhabbet eder dimi
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amca sen mükemmel bir detaysın
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok büyük adamsın abi , Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amcaya yılın babası ödülünü verelim forumca.Bu arada aracınız güzel gidiyor.Eski sayfaları daha önceden okumuştum.Kaçırdığım bir kısım mı oldu acaba coilover ile ilgili.Genellikle kaynaklı,kesilmiş yaylı amortisör sistemleri hep başa bela olmuştur.Hazır bolt-on kitler biraz pahalı.Ancak acele edilecek bir durum yoksa ömürlük bir coilover alınabilirdi diye düşünüyorum.Çok uç basıklıklarda kullanmayacaksanız orjinal bir araç gerçekten herkesi daha mutlu edecektir.
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ,,
    bana kalsa arabayı basmak veya coilover yapmam ama Hakan çok istiyor , yayı kesmenin sağlıklı olmayacağının bende farkındayım ama Kocaeli sanayi sitesinde bir yay imalatçısı var " Kocaeli Yay " daha önceden birkaç ufak yay yaptırmıştım , istediğin ölçüde ve sertlikte yay yapıyorlar , amacım elimizdeki yayları istediğimiz ölçü ve sertliğe ayarlatmak olacak ,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu çıktığı günden beri misafir olarak takip ediyordum, gerçekten yapılan iş ve baba oğul ilişkisi özenilecek derecede Devamını bekliyoruz inşallah kalan kısımda sıkıntı yaşamadan tamamlanır, sağlıcakla..

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba maneviyatı çok özel bir proje babanızla size kolay gelsin.

Yay seçimini aracın motor koyulmuş bitmiş halinin ön arka ağırlığına göre seçerseniz daha iyi olur. Civic sizin aracınızdan daha hafiftir.

Yürüyendeki bulunan parçaların el yapımı olanlarını tehlikeli buluyorum. Aracı kullanmaya başladıktan sonra belirli km aralıklarda kontrol etmenizde fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tgr1327 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu çıktığı günden beri misafir olarak takip ediyordum, gerçekten yapılan iş ve baba oğul ilişkisi özenilecek derecede Devamını bekliyoruz inşallah kalan kısımda sıkıntı yaşamadan tamamlanır, sağlıcakla..
    teşekkürler ,

Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba maneviyatı çok özel bir proje babanızla size kolay gelsin.

Yay seçimini aracın motor koyulmuş bitmiş halinin ön arka ağırlığına göre seçerseniz daha iyi olur. Civic sizin aracınızdan daha hafiftir.

Yürüyendeki bulunan parçaların el yapımı olanlarını tehlikeli buluyorum. Aracı kullanmaya başladıktan sonra belirli km aralıklarda kontrol etmenizde fayda var.

teşekkürler ,
    sizin söylediğiniz gibi , civic ön tarafı daha hafif , aynı şeyleri düşünüyoruz , motor konduktan sonra sertlik ve mesafeye bakılarak ayarlanacak ,

birde sizler ile bir tespit ve bilgimi paylaşmak istiyorum , yaptığımız coilover üstünde ve altındaki teflon ve metal yuvalar coilover'in kırılma ve patlamasını önlemek için daha önce amortisör üzerine direk takılıp uyumsuzluk sonucu patlamış-kırılmış coilover ları örnek alıp , kırılıp patlamamaları için tornada yaptırılmış destek parçalarıdır , içten ve dıştan kavrayıp coilover'in gezinmesini önlemektedir ,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mükemmel bi şey bu...baba oğul olarak yapılan bi restorasyon herşey bi yana manevi olarak gerçekten paha biçilemez...Kardeşim kesenize bereket dilerim...kolay gelsin..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler