User Tag List

Sayfa 9/20 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
378 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin gibi babalari koruma altina almak lazim.

Acizane tavsiyem araci toplarken ecnebilerin engine bay dedikleri uygulamayi bi dusunun derim

"Korkmadık, savaştık"

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmen kanser tedavisi olmuş,

kutu profil yerine ön tarafta orjinal destekleri kullansaydınız keşke..

ben olsam başka bir aracın sunroofunu takacağıma hiç takmam...

tabanda kaynak yapılan yerleri taşla düzlememenizin (tesfiye) bir sebebi varmı?

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip etmesi eğlenceli bir proje olmuş. Ama aklıma takılan birkaç husus var. Aracın büyük bir bölümünü söküp kendi imkanlarınızla yeniden üretim yapmışsınız. Sac tamirat yaptığınız yerlerde ve özellikle şase'de yapılan kaynak işlemi metalin mukavemetini düşürmeyecek mi ? birde gördüğüm kadarıyla elektrot kaynağı kullanmışsınız. Otomobil sektöründe çok kullanıldığına şahit olmadım. Gerçekten sağlıklı bir uygulama oldu mu? Umarım sorunsuz uzun yıllar bineceğiniz bir e30 çıkar ortaya Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmen kanser tedavisi olmuş,

kutu profil yerine ön tarafta orjinal destekleri kullansaydınız keşke..

ben olsam başka bir aracın sunroofunu takacağıma hiç takmam...

tabanda kaynak yapılan yerleri taşla düzlememenizin (tesfiye) bir sebebi varmı?

çamurluk içindeki estek sacını kastediyorsunuz sanırım, bu kısmı profille yapmayı yabancı bir restorede gördüğümüzü belirtmiştik , orjinal parçayı hiç aradınızmı bilmiyorum ben satan bir parçacı görmedim , olsada sanırım çok uçuk fiyatlar ister herhalde,biz yan sanayi çamurluğu 180 tl ye aldık orjinal çıkması hemde çok iyi değil 600 tl den başlıyor , bilmem anlatabildimmi , kaldıki biz bu projeyi kısıtlı imkanlarla yapıyoruz ,
    gönül isterdiki harcıyabileceğimiz kısıtsız bir paramız olsa bak ozaman ortaya ne çıkarırdık artık hayal edin ,

tabandaki ve her yerdeki kaynakları sıfıra sıfır taşlayamıyoruz mukavemeti azaltıyor , biraz çıkıntının kimseye zararı olmaz , macun çıkıntıyı düzeltir ve mukavemetten ödün vermemiş oluruz ,

takacağımız sunroof webasto marka ve sanırım çok iyi bir marka ve çok kaliteli marka araçlara takılan bir model , su havuzu ve kanalları olan bir model , bu da demektir yukardan su sızmalarında tavan kaplamamız zarar görmeyecek , bu durun bu tür su havuzu olmayan mekanizmalarda büyük sıkıntı oluyor, E30'un orjinal sunroof'u havuzlu bir mekanizma değil ve sızdırma sorunları sıkıntılı bir sistem, aslında E34 'ün kini takabilirdik ama aldığımız bize daha ucuza mal oldu ,

evet biz bu projeyi ucuz ve sağlam yapmaya çalışıyoruz , bizim el emeğimiz yerine dışarda yaptırıp orjinal kullansaydık sanırım 40.000 tl yi bulurdu bu proje , belkide geçerdi ,

çok zaman biz nasıl bir işe giriştik bitecekmi bu diye karamsarlığa girdiğim oldu ama oğlumun ve benim hayali bu bitirmeliyim diye kendime telkinde bulunup bu güne kadar geldik , inşallah motorunda sorunsuz montajını bitiririm ,

iyi dilekleriniz bize güç veriyor ,,,,,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takip etmesi eğlenceli bir proje olmuş. Ama aklıma takılan birkaç husus var. Aracın büyük bir bölümünü söküp kendi imkanlarınızla yeniden üretim yapmışsınız. Sac tamirat yaptığınız yerlerde ve özellikle şase'de yapılan kaynak işlemi metalin mukavemetini düşürmeyecek mi ? birde gördüğüm kadarıyla elektrot kaynağı kullanmışsınız. Otomobil sektöründe çok kullanıldığına şahit olmadım. Gerçekten sağlıklı bir uygulama oldu mu? Umarım sorunsuz uzun yıllar bineceğiniz bir e30 çıkar ortaya Kolay gelsin.
    teşekkürler ,
    elektrod değil yanlış görmüşsünüz , oksijen ve gazaltı kaynağı yerine göre ,

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayhobi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çok zaman biz nasıl bir işe giriştik bitecekmi bu diye karamsarlığa girdiğim oldu ama oğlumun ve benim hayali bu bitirmeliyim diye kendime telkinde bulunup bu güne kadar geldik , inşallah motorunda sorunsuz montajını bitiririm ,

iyi dilekleriniz bize güç veriyor ,,,,,,
    Abi sen ne güzel bi babasın. Taze bir baba olarak yazdıklarını okurken duygulanıyorum.

Başarılar dilerim eminim ki çok güzel bir araç çıkacak ortaya...

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobiller hikayeyi oluşturur ama ana unsur kişilerdir....

Ellerinize emeğinize sağlık.. yapmak yapabilmek satın almaktan öte bir duygu..

Ağız tadıyla binmeniz dileklerimle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler ,
    elektrod değil yanlış görmüşsünüz , oksijen ve gazaltı kaynağı yerine göre ,

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Size olağan gelmiş olmali ama babaniz mukemmel tebrik ediyorum sizden once babanizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet güzel , tüm arabayı böyle yaptığımızı düşündürecek bir paylaşım yaptığımızı sanmıyorum çünki , biz tüm aşamaları paylaşmaya çalışıyoruz, buda bizi oksijen kaynağı aldırarak bu işe başlatan kaporta ustalarının tavsiyelerinden sonra kalın saca oksijen kaynağı yapılamadığını görünce elektrod ile yaptığımız bir deneme resmi , akabinde bir araştırma ve gazaltı kaynak makinesi alarak işe devam ettik ,
    biz profesyönel tamirci değiliz , yaptığımız her şeyi araştırarak deneyerek bulduk , herşey mükemmel olmasada bu iş bizim el emeğimizdir , inşallah hayali olanlara daha iyisini yapmak nasip olur ,,,,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen ne güzel bi babasın. Taze bir baba olarak yazdıklarını okurken duygulanıyorum.

Başarılar dilerim eminim ki çok güzel bir araç çıkacak ortaya...
    Alıntı VteC_MaNiaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomobiller hikayeyi oluşturur ama ana unsur kişilerdir....

Ellerinize emeğinize sağlık.. yapmak yapabilmek satın almaktan öte bir duygu..

Ağız tadıyla binmeniz dileklerimle..
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size olağan gelmiş olmali ama babaniz mukemmel tebrik ediyorum sizden once babanizi

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim , naçizane tavsiyem baba iseniz veya baba olduğunuzda aileniz ile ve özellikle çocuklarınız ile ilerde anı oluşturacak şeyleri beraber ve zamanında yapmanız , hiçbir zaman ileriye ertelememeniz , çünki o ilerisi bazen gelmeyebilir , allah geçinden versin herkese ,,,,,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet güzel , tüm arabayı böyle yaptığımızı düşündürecek bir paylaşım yaptığımızı sanmıyorum çünki , biz tüm aşamaları paylaşmaya çalışıyoruz, buda bizi oksijen kaynağı aldırarak bu işe başlatan kaporta ustalarının tavsiyelerinden sonra kalın saca oksijen kaynağı yapılamadığını görünce elektrod ile yaptığımız bir deneme resmi , akabinde bir araştırma ve gazaltı kaynak makinesi alarak işe devam ettik ,
    biz profesyönel tamirci değiliz , yaptığımız her şeyi araştırarak deneyerek bulduk , herşey mükemmel olmasada bu iş bizim el emeğimizdir , inşallah hayali olanlara daha iyisini yapmak nasip olur ,,,,,
    Yaptiginiz ise saygim büyük keske sorup bilgi alsaydiniz. Benim babamda demirci. Yillardir yaninda gide gele bende birkac bisey öğrendim. Gazalti tonajli işlerde kullandığımız dayanikli bir kaynak. Gazaltina gecmenize sevindim. Kolay gelsin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle elinize emeğinize sağlık, bir çok şeyi kendiniz yapma çabanızı çok iyi anlıyorum, maliyeti ayrı bir konu ama en yüksek paraya da anlaşsanız, aylarca el sürülmeden garajda bekleyen araçlarımızın sinir sistemimizdeki tahribatı neticesinde, yapabildiğimiz işleri kendimizin yapmasında kesinlikle fayda var... ben kaynak vs işlerine girişmemiştim ama bu kış başlamak istiyorum, gazaltı kaynak olarak ne aldıız acaba çanta inverter tiplilerin tig-mig-gazaltı olanları var onlardan mı? saygılar kolay gelsin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık,uzun zamandır konuya girmemistim.baya ilerlemissiniz.Maşallah
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle elinize emeğinize sağlık, bir çok şeyi kendiniz yapma çabanızı çok iyi anlıyorum, maliyeti ayrı bir konu ama en yüksek paraya da anlaşsanız, aylarca el sürülmeden garajda bekleyen araçlarımızın sinir sistemimizdeki tahribatı neticesinde, yapabildiğimiz işleri kendimizin yapmasında kesinlikle fayda var... ben kaynak vs işlerine girişmemiştim ama bu kış başlamak istiyorum, gazaltı kaynak olarak ne aldıız acaba çanta inverter tiplilerin tig-mig-gazaltı olanları var onlardan mı? saygılar kolay gelsin...

teşekkürler ,
    öncelikle kaportada gazaltı kaynağı şart olduğunu görsekte bazı yerlerde oksijen daha iyi sonuç veriyor , ikisinide kullanmak lazım ,
    gazaltı kaynak makinesi olarak biz MIG aldık çanta tipi değil resmini önceki paylaştığımız resimlerde görebilirsiniz sarı renkli dışı , karışım gaz kullanıyor , bizimki çok detaylı bir makine değil , bazı makinelerin çok hassas ayarları olabiliyor, tabiki öyle bir makinayla çok daha güzel kaynak yapılabilir ama fiyatları çok yüksek ,gaz altı kaynağı ince sac da oksijen gibi temiz kaynak yapamıyor 0,8mm de (bizim makine) , punta punta gitmek gerekebiliyor , ama sacında oksijen gibi yapısını bozmuyor , 1mm in üzerinde gazaltı sağlam bir birleştirme yapıyor ama sonrasında taşlamaya ihtiyaç oluyor, TIG kaynağı oksijen gibi parçayı fazla ısıtıyor , o sebeple kaporta sacında önerilmiyor , birde en önemlisi , oksijen ve tig kaynağı yavaş ilerliyor , gazaltı ile hızlı işlem yapabiliyorsunuz ,
    faydalı olabildimse ne mutlu , bunlar benim tespitlerim , bu işin daha ustalarıda bilgilerini paylaşırsa seviniriz ,

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler ,
    öncelikle kaportada gazaltı kaynağı şart olduğunu görsekte bazı yerlerde oksijen daha iyi sonuç veriyor , ikisinide kullanmak lazım ,
    gazaltı kaynak makinesi olarak biz MIG aldık çanta tipi değil resmini önceki paylaştığımız resimlerde görebilirsiniz sarı renkli dışı , karışım gaz kullanıyor , bizimki çok detaylı bir makine değil , bazı makinelerin çok hassas ayarları olabiliyor, tabiki öyle bir makinayla çok daha güzel kaynak yapılabilir ama fiyatları çok yüksek ,gaz altı kaynağı ince sac da oksijen gibi temiz kaynak yapamıyor 0,8mm de (bizim makine) , punta punta gitmek gerekebiliyor , ama sacında oksijen gibi yapısını bozmuyor , 1mm in üzerinde gazaltı sağlam bir birleştirme yapıyor ama sonrasında taşlamaya ihtiyaç oluyor, TIG kaynağı oksijen gibi parçayı fazla ısıtıyor , o sebeple kaporta sacında önerilmiyor , birde en önemlisi , oksijen ve tig kaynağı yavaş ilerliyor , gazaltı ile hızlı işlem yapabiliyorsunuz ,
    faydalı olabildimse ne mutlu , bunlar benim tespitlerim , bu işin daha ustalarıda bilgilerini paylaşırsa seviniriz ,
    teşekkürler bilgiler için, sizde var mı kaynakçılık bu arada asıl meslek nedir?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır arada bir bakıyordum, benim de hep yapmak istediğim bir işti, baştan aşağıya detaylı bir bakım onarım işi, güzel sağlam bir şase/kaporta elde etmek. Yaptığınız işler çok güzel. Tebrik ediyorum sizleri. Ben de Babam ile çalışıyorum 15 yıldır. Herkes soruyor; Yaa nasıl dayanıyorsunuz falan, bazen kimya tutuyor işte, Arada birbirimize darılıyor bile olsak, o olmadan olmaz. Fikrini sormadan olmaz, Gölgesi yeter derler ya, ondan işte, Çok sevindim bu şekilde çalışmanıza, birlikte problemlere çözüm bulmanıza ve aynı amaç için çalışmanıza, Allah mutluluğunuzu, kararlılığınızı, sabrınızı arttırsın... Kolay gelsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgiler için, sizde var mı kaynakçılık bu arada asıl meslek nedir?
    ben çok hobisi olan biriyim,emekli dz. assubayı'yım,yük gemilerinde 5 sene kaptanlık yaptım ,RC araçlar dükkanı açtım ,2 sene kadar( çinliler çok kalitesiz üretmeye başlayana kadar ) oyuncak tamirciliği yaptım ,antika toplama tamir ve satma ile uğraşıyorum , 3 senedir mekatronik tamir işleri ile uğraşıyorum , tamir işleri ile beraber toptan ve parekende askeri - sivil araçlar maket model imali yapıp satıyorum ( genellikle askeri birlikler ve koleksiyonerlere ), en kötü huyum birşeyi yapmaya karar verdimmi o işi en detaylı araştırıp yapmaya çalışıyorum , özellikle etrafımda yapmak zordur başa çıkamazsın diyenlere inat , sanırım bir japon atasözü var , şöyle der : " birşeyin yapılamayacağını söyleyenler , çekilin yoldanda yapanlara mani olmayın "

" hobiler insanı hayata bağlar " söz: bayhobi (hasan yani ben )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır arada bir bakıyordum, benim de hep yapmak istediğim bir işti, baştan aşağıya detaylı bir bakım onarım işi, güzel sağlam bir şase/kaporta elde etmek. Yaptığınız işler çok güzel. Tebrik ediyorum sizleri. Ben de Babam ile çalışıyorum 15 yıldır. Herkes soruyor; Yaa nasıl dayanıyorsunuz falan, bazen kimya tutuyor işte, Arada birbirimize darılıyor bile olsak, o olmadan olmaz. Fikrini sormadan olmaz, Gölgesi yeter derler ya, ondan işte, Çok sevindim bu şekilde çalışmanıza, birlikte problemlere çözüm bulmanıza ve aynı amaç için çalışmanıza, Allah mutluluğunuzu, kararlılığınızı, sabrınızı arttırsın... Kolay gelsin..
    teşekkürler ,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler