User Tag List

Sayfa 1/20 12311 ... SonSon
378 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

Arkadaşlar / abiler hepinize merhabalar, bu sefer ise babam ile birlikte bir e30 projesinde karşınızdayız. Hatırlamanız için önceki aracım olan ( ! burda hüzünleniyoruz ) Kadettin konusunun linkini aşağıya kopyalıyorum. Kendisinden ayrılmak inanın zor oldu fakat konu çocukluk hayalim olan E30 olunca duygularımı Kocaelide bırakmak zorunda kaldım ve düştük yollara

kendine dikkadett konumuz
    http://www.techturkey.com/forum/arac...tml?highlight=

Amaç takas..

vardık arabanın yanına , lastikler inmişş yorgun bir halde duruyor , çıkardılar durduğu yerden, biz babamla tedirginiz tabi , neyse ; bir iki tur atıldı gidişinde fazla bir sorun gözükmüyor , adam olur gibi fakat kafalar feci derecede karışık , aracın çok işi olduğu ortada , hesaplar yapılmaya başlanıyor kafada , şunu şöyle yaparız , bunu biz kendimiz hallederiz, şunu mutlaka yaptırmalıyız gibi , klasik düşünceler işte bilirsiniz.

bir kadette bakıyorum

bir e30 a bakıyorum

sonra tekrar kadett e bakıyorum

farklı açılardan da bakıyorum

güldüğüme bakmayın ben hayatımda o kadar kararsız kalmamışımdır sanırım aracın temizliği ortada , verdiğimiz emeği alın terini hepiniz biliyorsunuz , ayrıca bizden biri olmuştu artık , ne anılar ne maceralar ... neyse bi karar vermemiz gerekiyordu ve babam bombayı patlattı , sen karar ver nasıl istiyorsan öyle yapalım, bendeki stres dahada artmasın mı ? düşünüyorum şimdi benim tamam takas edelim deme ihtimalini mutlaka düşünüyodur , bu ihtimale ok veriyorsa demekki altından kalkarız olabilitesi var bendeki kafalara bakın , hadi değişiklik olsun biraz da dedim ölene kadar aynı araba kullanacak değiliz ya bir ton da yol gelmişiz. alalım dedim alalım. yeni bir maceraya başlayalım, artık ne olucaksa olsun

Hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktı

noteriydi satışıydı gaz almasıydı tuzuydu biberiydi öğleden sonra herşey bitti yola çıkabiliriz artık , ama dur bir arabayla ilk pozumuz olsun dimi , olmazsa olmaz ( selfie neden çekmemişsek tek tek çekilmişiz )

dönerken babam beni çekmiş , evet evet yanlış görmediniz yan gidiyorum ( canım direksiyonum benim #reyzingwheel+3hp )

ve şükürler olsun sağsalim eve vardık bizim hesaplamalarımızla 50-60 liralık gaz ile kütahya - kocaeli yapmışız , çok az diyorum vay anasını diyorum , diyorum diyorumda var bu işte bir terslik bence , üst düzey bişey beklemiyorum ama sanki normaline göre biraz daha performanssız araba , gaz ayarı kısılmış olabilir az yaksın diye , veya tüpün içinde bizden önce de bir miktar gaz vardı , neyse ben sevineyim az yakıyoruz diye arabayı evin önüne çektik sağına soluna baktım , iyi iyi amerkan park varmış arabada mercekli far falan , biri gülüyor farın biri dümdüz bakıyor ehehe bide m3 tamponum var evlere şenlik , her erkeğin rüyası sonra düşünmeye daldım far lazımmm , stop lazımmm , tamponlar lazımmmmm , direksiyon lazımmm , lazım da lazım diye kuruyorum kafamda , neyse sal da moruk dedim kendime izmitçe, eve çıktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyiyiz şimdi eğleniyoruz falan.

arabayı günlük kullanmaya başladık sağa sola gidiyoz , artık e30'um olduya benden iyisi yok modu

gaz almaya başladık önceki 3 araba benzinliydi ( e36 compact , corsa gsi , kadett d ) unutmuşuz o işleri

bu arada arabayı günlük kullanmanın yanında yavaş yavaş bişeyler de yapmaya başladık , komple egzost , direksiyon kutusu , direksiyon alındı , hortumlar yenilendi , ön takımda bazı parçalar değişti , fren ayarı yapıldı. bu saydıklarımın içinde en hissedilir değişiklik direksiyonun değişmesi ile oldu , bakın kutusu demiyorum direksiyonun kendisi , bu ne lanet birşeymiş arkadaş, araba önceden dönmüyormuş resmen , orjinali takınca araba kendine geldi araba vallahi

motor içi de bir fotoğrafımız olsun , m10 motor fakat ben şase no dan aracı sorguladığımda bilgilerinde 3.16i ile karşılaştım , sanıyorum enjeksiyonludan karbratörlüye çevrilmiş araç ,88 yılında m40 a geçiş aşamasında m10 lar da enjeksiyonlu olabiliyormuş.

evet şimdilik burada bırakıyorum, ee hani nerde proje dediğinizi duyar gibiyim fakat bilgisayarımdaki sorun sebebiyle tüm fotoğraflar elimin altında değil , o sorunu çözüp en kısa zamanda işin incik cincik ve tamir kısmına geçeceğim hatta şöyle bir ön bilgi veriyim , araç şuan orjinal halinden yaklaşık yarı yarıya hafif diyebilirim , artık siz anlayın

gelecek bölümde

-Koltuklar çok kötüydü , değiştirdikk
    -Baba ben kaza yaptım , arkadaşı yolluyorum , alsın seni gel ( reklamsız özel bölüm kaçırmayın )
    -Bu halde satsak mı arabayı acaba

her türlü tavsiye, bilgi paylaşımı ve hatta parça paylaşımını seve seve kabul ederim bize şans dileyin
    Konu hakan_41 tarafından (30-07-2017 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan, inşallah planladıgın gibi bir araç çıkar ortaya.
    +Volkan abinin E30 Restore konusu belki yardımcı olabilir.
    http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç tek kapı birde sunroof olsaydı güzel olurdu.

Ankarada e36 sunroof'unu bu araca uyguluyorlar.

Umarım motor olarak 6 swap düşünürsünüz. Allah sabır versin. E30 toplamak zor iş. Parçaları oldukça pahalı.

E30 official adlı facebook sayfasında parçalarını rahatlıkla bulabilirsin. Kolay gelsin
    Coğrafya kaderdir

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun ancak kadett den sonra biraz hem uğraştırıcı hem de maliyetli olabilir.Bu arada o jantlar orjinal mi?
    Tampon farlar motor vs. hallolur ancak çok ayrıntılı baktığım için torpidoyu gördüm.Onun için birşey düşünüyor musunuz?

MAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uu başrol oyuncusu iyi, keyifli olur hayırlı olsun dilediğiniz gibi devam eder umarım.
    Instagram: mekanikkafa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan, inşallah planladıgın gibi bir araç çıkar ortaya.
    +Volkan abinin E30 Restore konusu belki yardımcı olabilir.
    http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    teşekkürler, konusunu inceledim fakat eski fotolar gümlemiş malesef, nasıl bir arabayı o hale getirdiğini göremedim ama alcantara kapmaya bayıldım , hemen nerede satılıyor araştırmam lazım

Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç tek kapı birde sunroof olsaydı güzel olurdu.

Ankarada e36 sunroof'unu bu araca uyguluyorlar.

Umarım motor olarak 6 swap düşünürsünüz. Allah sabır versin. E30 toplamak zor iş. Parçaları oldukça pahalı.

E30 official adlı facebook sayfasında parçalarını rahatlıkla bulabilirsin. Kolay gelsin
    teşekkür ediyorum , sunroof olsa gerçekten çok daha iyi olurdu fakat olmayacak iş değil dediğiniz gibi , bizim de aklımızın köşesinde olan bişey , ama önce arabanın sağlıkl ıbir şekilde yürümesi lazım

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ancak kadett den sonra biraz hem uğraştırıcı hem de maliyetli olabilir.Bu arada o jantlar orjinal mi?
    Tampon farlar motor vs. hallolur ancak çok ayrıntılı baktığım için torpidoyu gördüm.Onun için birşey düşünüyor musunuz?
    teşekkürler , maliyet kadett de daha fazla açıkcası , eski opel parçası bulmak daha zor bmw ye nazaran , jantları ben orjinal sanıyordum fakat CMS olduğunu görünce çok şaşırdım , çok güzel yapmışlar cidden
    demin de bahsettiğim gibi alcantaraya bayıldım çok güzel olmuş , öyle birşey yapılabilir , başka alternatif tavsiyeniz var ise değerlendirmeye açığız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de çocukluk hayalim e 30 toplamak ama bu araba baya zorlar insanı gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, konusunu inceledim fakat eski fotolar gümlemiş malesef, nasıl bir arabayı o hale getirdiğini göremedim ama alcantara kapmaya bayıldım , hemen nerede satılıyor araştırmam lazım

teşekkür ediyorum , sunroof olsa gerçekten çok daha iyi olurdu fakat olmayacak iş değil dediğiniz gibi , bizim de aklımızın köşesinde olan bişey , ama önce arabanın sağlıkl ıbir şekilde yürümesi lazım

teşekkürler , maliyet kadett de daha fazla açıkcası , eski opel parçası bulmak daha zor bmw ye nazaran , jantları ben orjinal sanıyordum fakat CMS olduğunu görünce çok şaşırdım , çok güzel yapmışlar cidden
    demin de bahsettiğim gibi alcantaraya bayıldım çok güzel olmuş , öyle birşey yapılabilir , başka alternatif tavsiyeniz var ise değerlendirmeye açığız
    O zaman flok kaplama diyorum,kafanıza bunu kazıyıp gidiyorum. Türkiyede de yaygınlaşmaya başladı sanırım.
    Video buldum şöyle.Çok güzel torpido tamiri ustaları da var.Güzel alcantara veya deri kaplama yapılabilir,ancak yolcu kısmı girintili çıkıntılı olduğu için nasıl olur bilemem.Videoyu incelemenizi öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uu başrol oyuncusu iyi, keyifli olur hayırlı olsun dilediğiniz gibi devam eder umarım.
    teşekkürler , babayla birlikte yapınca ayrı keyifli oluyor

Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de çocukluk hayalim e 30 toplamak ama bu araba baya zorlar insanı gibi duruyor

inşallah siz de birgün hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz , çok sağolun

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman flok kaplama diyorum,kafanıza bunu kazıyıp gidiyorum. Türkiyede de yaygınlaşmaya başladı sanırım.
    Video buldum şöyle.Çok güzel torpido tamiri ustaları da var.Güzel alcantara veya deri kaplama yapılabilir,ancak yolcu kısmı girintili çıkıntılı olduğu için nasıl olur bilemem.Videoyu incelemenizi öneririm.
    işte bu diyorumm ! alcantarayı da uğraşsak beceririz diye düşünüyorum fakat bu flok kaplama da hoşuma gitti baya , dediğiniz gibi girintili çıkıntılı yerler alcantara/kumaş/deri vb. ürünlerde baya uğraştırıcak . benim kafama takılan bir soru var şimdi acaba bilginiz var mıdır ? bu floku kapı döşemelerine falan da uygulasak uzun ömürlü olur mu acaba , yani el değecek kol sürtecek sürekli ( umarım piyasada olan kolay bulabileceğimiz bir malzemedir )

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunroof olsaydı cidden toplandığında yıkım olacak bir alet olurdu. Swap düşünüyor musunuz ? Kadett üstünde verilen emek gözler önünde, sanırım e30'da çılgın bir makine olacak. Allah kazasız belasız uğraşmasız toplamayı nasip etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler , babayla birlikte yapınca ayrı keyifli oluyor

inşallah siz de birgün hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz , çok sağolun

işte bu diyorumm ! alcantarayı da uğraşsak beceririz diye düşünüyorum fakat bu flok kaplama da hoşuma gitti baya , dediğiniz gibi girintili çıkıntılı yerler alcantara/kumaş/deri vb. ürünlerde baya uğraştırıcak . benim kafama takılan bir soru var şimdi acaba bilginiz var mıdır ? bu floku kapı döşemelerine falan da uygulasak uzun ömürlü olur mu acaba , yani el değecek kol sürtecek sürekli ( umarım piyasada olan kolay bulabileceğimiz bir malzemedir )
    Türkiye de kolay yapılan bir malzeme.Ancak fiyat konusunda bir fikrim yok.Bu malzeme düzgün uygulanır ve dikkatli kullanılırsa dayanır bence.Ancak uygulayan yerlere bir sormanızı tavsiye ederim.Bu arada bu ürünü bir arkadaş arka hoparlör tarafına vs. uygulamıştı.Çok orjinal bir görüntüsü var.
    http://www.techturkey.com/forum/body...a-kaplama.html Arkadaşa ulaşabilirsiniz belki.Soru için vs.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru usta düzgün işçilikle sunrooflu tavan bulunup kendi tavanı kesilip takılabilir ki nokta atışı olur bence. Çünkü değer maddi anlamda yormayacaksa tabi ki çok güzel maşallah...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne mutlu sana baban bu tip işlerde her türlü yanında. Biz jant alıyoruz ne gerek var diyor hala

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun , kolaygelsin. Güzel bir restorasyon olucak. kimisi m40 a çeviriyor kimisi m10 olarak kullanıyor. Ben m10 nun nikelaj detaylarını araca çok yakıştırıyorum inşallah orjinale sadık toplarsınız. takipteyim
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

MeHMeT-INC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e30 un artık zır stok hali trafikte daha çok ilgimi çekiyor eminim bir çok kişi için böyledir. toplama aşamasındayken belirtiyim dedim Kolay gelsin takipteyim

mtay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam baba ile beraber bu işe girişmek çok keyifli olacaktır... Kolay gelsin...

vatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin. Zevkli proje olacağı kesin birde baba ile olunca bi başka zevkli olur

ronay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel ve zorlu bi proje olacağı aşikar Allah kolaylık versin
    #Ethanol #Methanol #Toluen #pE100 #Nos

https://instagram.com/fuelronay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler