User Tag List

Sayfa 20/20 İlkİlk ... 10181920
378 sonuçtan 362 ile 378 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakla bekliyoruz sonucunu...şimdiden tebrik ederim...

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çırak lazım mı ? kalacak yer ve karın tokluğuna çalışırım aracın bitmesini dörtgözle bekliyorum baba oğul aranızdaki bağı ne yalan söyleyim kıskandım biz beraber motorun yağını bile değiştiremez olduk çok imrendim
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabırsızlıkla bekliyoruz
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

sedat2626 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    proje ile ilgili bir gelişme yokmu hala ? ne alemde herhangi bir paylasım olmamış
    Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir.

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AutoDelta75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyoruz sonucunu...şimdiden tebrik ederim...
    teşekkür ediyorum hepimiz meraktayız

Alıntı BORAGUNDOGDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çırak lazım mı ? kalacak yer ve karın tokluğuna çalışırım aracın bitmesini dörtgözle bekliyorum baba oğul aranızdaki bağı ne yalan söyleyim kıskandım biz beraber motorun yağını bile değiştiremez olduk çok imrendim
    çok teşekkür ediyorum , maşallah demenizi istiyorum lütfen , zıt düştüğümüz tartıştığımız zamanlar da çok oluyor , oğluyum sonuçta sanırım kaçınılmaz

Alıntı ugursmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabırsızlıkla bekliyoruz
    ahh bir de bana sorun

Alıntı sedat2626 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proje ile ilgili bir gelişme yokmu hala ? ne alemde herhangi bir paylasım olmamış
    durumumuz son yazdığım ile aynı , araba dükkanda yatıyor , bolbol maket tozu yiyor şuan , bazen jantlarını siliyorum ah o kromları ne güzel parlıyor zalimin bazen sandalyeye oturuyorum uzun uzun bakıyorum arabaya , ilk aldığımız gün geliyor aklıma yamuk yumuk görüntüsü , güvensiz gidişi .. daha sonra arabayı ikiye bölmemiz geliyor aklıma , bomboş olan motor havuzunda m50 yattığını hatırlıyorum sonra keyifleniyorum , bi zamanlar havada ters duran arabanın yanımda tekerlekleri üstünde durduğunu düşünüyorum gülüyorum hayalim olan e30un sahibi olduğumu hissediyorum yani bazen bu zaman zarfında yapmayı istediğim şeyler listesi bir hayli kabarıyor tabi , gerek arabaya eklemek istediklerim , gerekse arabayla gezip görmek istediğim yol yapmak istediğim lokasyonlar.. çoook işimiz var daha ben şuan projenin yarısında görüyorum kendimizi belki yarıya bile gelememişizdir. marşa basıp hadi yallah diyip yardırmaya başlamayacak elbette bu araba , dururken ömrümüzü yedi , yürürken mi yemiyecek ?

bu arada aklıma gelmişken arabanın coilover sistemi tam istediğimiz gibi tamamlanmamıştı garajdan çıkarken , istediğimiz alçaklığa ulaşsak bile esneme payı istediğimiz gibi değildi , bunca işin üstesinden geldikten sonra tekrar revize edip elbette istediğimiz şekle getirebiliriz fakat , garajda olduğumuz zamanlar gibi geniş vaktimiz olacağını pek sanmıyorum bundan sonra , elimize anahtarı aldığımız zaman önceliklerimiz yarım kalan motor , elektrik tesisatı , döşeme ve kaporta boya olucak , amortisör aciliyet listemizde yer almıyor , bu yüzden her ne kadar herşeyi kendimiz yapma mantığıyla ilerlesek de , marka bir coilover kafamı kurcalıyor , böyle bişey olur ise hem arkaya da yükseklik ayarı yapabileceğim hem de camber ayarlayabileceğim ,

sahibinden de jom marka mavi renkli coiloverler var , 2600 lira fiyat yazmışlar , hakkı mıdır ? kullanan var mıdır ?
    Burak Ertem abi ST marka takmıştı videosu da var çoğunuz biliyosunuzdur , nasıl diye sormayacağım zaten o tavsiye ediyor , internette satan yer bulamadım, fiyat bilginiz var mıdır ?
    3. bir seçenek sanmıyorum ama ikinci el var ise elinde olan düşünebilirim.
    4. seçenek ise almanya geliyor aklıma , kuzenim orda ona aldırabilirim, hatta bu en işime gelen seçenek olabilir gerek maddi anlamda olsun gerek ise daha kaliteli bir ürünü burdakilerin sıfır fiyatına veya daha uyguna alabileceğim için , Almanyada bu parçalar nerelerde araştırılır kim güvenilirdir ? kime sorulur bilen var ise bilgi vermesini rica ediyorum , aslında bu soru sadece coilover değil tüm e30 parçaları için geçerli olabilir, çünkü bu işlerin internete yansımayan bir yüzü her zaman vardır hepimiz biliyoruz , tahmin edilmeyen yerlerden tahmin edilmeyecek parçalar çıkabiliyor.

vallahi foruma yazı yazmayı özlemişim , herkese selamlar saygılar

okanackgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum hepimiz meraktayız

çok teşekkür ediyorum , maşallah demenizi istiyorum lütfen , zıt düştüğümüz tartıştığımız zamanlar da çok oluyor , oğluyum sonuçta sanırım kaçınılmaz

ahh bir de bana sorun

durumumuz son yazdığım ile aynı , araba dükkanda yatıyor , bolbol maket tozu yiyor şuan , bazen jantlarını siliyorum ah o kromları ne güzel parlıyor zalimin bazen sandalyeye oturuyorum uzun uzun bakıyorum arabaya , ilk aldığımız gün geliyor aklıma yamuk yumuk görüntüsü , güvensiz gidişi .. daha sonra arabayı ikiye bölmemiz geliyor aklıma , bomboş olan motor havuzunda m50 yattığını hatırlıyorum sonra keyifleniyorum , bi zamanlar havada ters duran arabanın yanımda tekerlekleri üstünde durduğunu düşünüyorum gülüyorum hayalim olan e30un sahibi olduğumu hissediyorum yani bazen bu zaman zarfında yapmayı istediğim şeyler listesi bir hayli kabarıyor tabi , gerek arabaya eklemek istediklerim , gerekse arabayla gezip görmek istediğim yol yapmak istediğim lokasyonlar.. çoook işimiz var daha ben şuan projenin yarısında görüyorum kendimizi belki yarıya bile gelememişizdir. marşa basıp hadi yallah diyip yardırmaya başlamayacak elbette bu araba , dururken ömrümüzü yedi , yürürken mi yemiyecek ?

bu arada aklıma gelmişken arabanın coilover sistemi tam istediğimiz gibi tamamlanmamıştı garajdan çıkarken , istediğimiz alçaklığa ulaşsak bile esneme payı istediğimiz gibi değildi , bunca işin üstesinden geldikten sonra tekrar revize edip elbette istediğimiz şekle getirebiliriz fakat , garajda olduğumuz zamanlar gibi geniş vaktimiz olacağını pek sanmıyorum bundan sonra , elimize anahtarı aldığımız zaman önceliklerimiz yarım kalan motor , elektrik tesisatı , döşeme ve kaporta boya olucak , amortisör aciliyet listemizde yer almıyor , bu yüzden her ne kadar herşeyi kendimiz yapma mantığıyla ilerlesek de , marka bir coilover kafamı kurcalıyor , böyle bişey olur ise hem arkaya da yükseklik ayarı yapabileceğim hem de camber ayarlayabileceğim ,

sahibinden de jom marka mavi renkli coiloverler var , 2600 lira fiyat yazmışlar , hakkı mıdır ? kullanan var mıdır ?
    Burak Ertem abi ST marka takmıştı videosu da var çoğunuz biliyosunuzdur , nasıl diye sormayacağım zaten o tavsiye ediyor , internette satan yer bulamadım, fiyat bilginiz var mıdır ?
    3. bir seçenek sanmıyorum ama ikinci el var ise elinde olan düşünebilirim.
    4. seçenek ise almanya geliyor aklıma , kuzenim orda ona aldırabilirim, hatta bu en işime gelen seçenek olabilir gerek maddi anlamda olsun gerek ise daha kaliteli bir ürünü burdakilerin sıfır fiyatına veya daha uyguna alabileceğim için , Almanyada bu parçalar nerelerde araştırılır kim güvenilirdir ? kime sorulur bilen var ise bilgi vermesini rica ediyorum , aslında bu soru sadece coilover değil tüm e30 parçaları için geçerli olabilir, çünkü bu işlerin internete yansımayan bir yüzü her zaman vardır hepimiz biliyoruz , tahmin edilmeyen yerlerden tahmin edilmeyecek parçalar çıkabiliyor.

vallahi foruma yazı yazmayı özlemişim , herkese selamlar saygılar
    Yaklaşık 2 senedir e36 coupe aracımda jom blue coilover kit i kullanıyorum farklı marka coilover kullanmadığım için bi kıyaslama yapamıyorum fakat sanayi işi yay kesip yay ısıtıp takılan araçlara göre gayet tok ve tek parça olarak girip çıkıyosun çukurlara fiyat performans olarak başarılı diyebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi için teşekkürler, bunu duyduğuma sevindim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hissediyorum çok yakında araba kendini yollara vuracak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru hissediyorsun tekrar elimize anahtar aldık

İlk planımız camları takıp arabayı dükkandan çıkarmak. Daha sonra dışardan kaporta hazırlanacak ve motora tekrar yoğunlaşacağız ( beyin alınacak veya kırdırılacak )

Umarım bu yaz arabaya binrbileceğiz

okanackgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yokmu bi güncel

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son durum nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalarr, araba bitti ilk marş videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz demeyi o kadar çok isterdim ki malesef böyle bişey olmadı bu süre zarfında

Arabayı hiç ellemiyoruz. Yani bişey yapılıp da bitmemesi veya uzaması söz konusu değil. Hiçbişey yapılmıyor çünkü yaklaşık 1 yıldır. Nedeni ise ilk etapda babamın kendi işleri sebebiyleydi bunu sizle paylaşmıştık zaten. Şuan kendi işlerini kolaylamış durumda, hatta bu sırada bir tane de 87 sedan da aldık yaklaşık 5-6 ay oldu. O tam bitmeden hiç paylaşmıyım dedim. Boyandı , motor revize edildi vs vs, tabi gene herşeyi biz yaptık. Onu ayrı bir konu açar paylaşırım.

Coupe bitmeden neden böyle yaptık derseniz benim askerlik konusu gündeme geldi, 2 celp dönemi ertelendi. Süreç uzadı, bu arada sedan ile uğraşıp biraz da bineriz diye düşündük. Coupenin aceleye getirilcek bir durumu söz konusu değil zaten biliyorsunuz. Kışın coupeyi sokağa da cıkaramazdık dükkandan, camları bile yok, kaportayı kendimiz yapıcaz bide. Sonra ise gelin görün ki corona mevzusu çıktı, sedanın muayenesini yapmaya sıra geldiğinde elimizi üzerinden çekmek zorunda kaldık.

Sedan için ayrı konu açarım . Buraya foto atmıyorum şimdilik. Ama merak edenler var ise instagram hesabımdan bakabilirler. Oraya da destek atarsanız sevinirim

MTechnikGarage (@mtechnikgarage) • Instagram photos and videos

Kendinize çok iyi bakın , coupeyle ilgili gelişme oldukça paylaşıcam. Şuan askerlik ertelendi diyolar . Gitmem gelmem çok uzun zaman alıcak , en az 1 yıl sürer bu süreç. Duygularımı tahmin ediyorsunuzdur. Kısmet olmadı bir türlü projeyi bitirmek. Ama olsun elbet bir gün bitecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak da youtubede aboneyi 100 yaprsam url sonunu değiştirebiliyormuşum. Yardımcı olursanız çok sevinirim onu halletmek istiyorum. Evde yarış simulasyonu ile video da çekmeye başladım. Model maket videoları da eklemek istiyorum ilerde. . Şimdiden sağolun..

Rastgele bir video koydum ordan kanala gidebilirsiniz ��

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak da youtubede aboneyi 100 yaprsam url sonunu değiştirebiliyormuşum. Yardımcı olursanız çok sevinirim onu halletmek istiyorum. Evde yarış simulasyonu ile video da çekmeye başladım. Model maket videoları da eklemek istiyorum ilerde. . Şimdiden sağolun..

Rastgele bir video koydum ordan kanala gidebilirsiniz ��
    Videoyu açmaya gerek bile yokmuş, sol üstteki resminin üzerine fareyle gelince bir satır açılıyor, oradan subscribe'a bastım ve oldu, PC'de olup da açmaya üşenen olursa eğer

Instagram sayfanı da takibe başladım, derli toplu duruyor. İlham alabileceğimiz yerler olabilir diye düşündüm

Sen yine de vakit buldukça sedanın hikayesini ayrı bir konuda paylaşırsan memnuniyetle okuruz

Kolaylıklar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper o zaman bilgi verdiğin için sağolasın. Ben telden attım o mesajı anlayamadım tabi

Sedana konu açıcam yakında , şasesi düzgün bir araba gerçekten. Coupeyi aldığımız halinden 50 kat daha iyi diyebilirim gönül rahatlığıyla. onun da değişik bir hikayesi var. Direksiyonuna tutulduk. Anlatıcam hepsini

osman_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde yeni başlamış olduğum e30 coupe restorasyon projeme yaptıklarınızla birçok konuda fikir vermiş bulunmaktasınız, öncelikle teşekkürler. Sonrasında ise yeni gelişmeler varsa beklemekteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osman_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde yeni başlamış olduğum e30 coupe restorasyon projeme yaptıklarınızla birçok konuda fikir vermiş bulunmaktasınız, öncelikle teşekkürler. Sonrasında ise yeni gelişmeler varsa beklemekteyim.
    merhabalar ,

aramızda bir e30 daha olması mutluluk verici , rica ediyoruz bir nebze yardımcı olabildiysek ne güzel ve ayrıca size de kolay gelsin
    gelişme olduğu zaman paylaşacağım ama malesef şuan bir gelişme yok , sedan konusu yakında gelir ama

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler