User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Toyota Celica Gen 5 4Age 20V Blactop

vatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Toyota Celica Gen 5 4Age 20V Blactop

Güncel resimler

Selamlar. Mart 2017 Şans eseri denk gelen toyota celicam pek fazla bilgim olmadan aldım. Yavaş yavaş sindire sindire toplamaya karar verdim toplarken de kaparta iç döşeme kısımlarını elimden geldiğince becerebilirsem kendim yapmak istiyorum :) . İlk olarak iç den başlama karar verdim ve başladım sökmeye :) alt döşeme çok kirliydi güzelce bi yıkadım, altında bi kaç yerlerinde çürükler vardı onları temizleyip komple emülkot serdim onunda üstüne sesi kessin diye keçe koydum

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bu işlem 1 hafta kadar sürdü hem iş hem bu işle ugraşınca yavaş yavaş gönlüme göre yaptım.
    sesi baya kesti döşemelerim iyi olduğu için değiştemeye gerek duymadım hem göğüsle renkleri tutunca gerek duymadım

Siparişini vermiş olduğum Defi advence ZD göstergem de gelince kolları sıvadım başladım takmaya servisim torna parçalarını halletti ve parçaları motora taktı geri kalan bağlantı ben yaptım ve tesisatı komple çektim en son + - çakmaklık gibi bağlantıları pek elektrik işinden anlamadığım için riske atmadım ve servis bağlayıverdi.bu gösterge ile yağ basınç, sıcaklık , su basınç sıcaklık , benzin basınç , RPM , KMH , Manifolt sıcaklık, volt ve turbo basınç (torbo olmadığı için manifolt basınç olarak kullanıyorum :) ) gibi değerler 1 ekranda toplanmış oldu yoksa her biri için ayrı ekran alıp göğüsü dolduracaktım. Defi yi almak ve takmakta ki amacımda ilerde araç torbolanırsa içeriyle uğraşmamak.

bu işlemi de hallettikten sonra göğüse kontok açma , marş basma , defi için aç kapa düğmesi , lazım olur diye 2 düğme fazladan koydum ve nasıl olacak diye idarelik bi pano yaptım dediğim gibi denemelikti güzelde oldu yeri de iyi.

Şuan için içeri ile fazla bi işim kalmadı şöför koltugunda bazı deri yerleri deforme olmuş onlar değişecek, Güzel bir teyp alınacak. içeri ile işim bitince niyetim tomponları sökür fiberden tadilatlarını yapıp boyamak ve ön tamponun altına tamponu tutması sallantıyı kesip çatlakları önlemek için siyah kalın sert mika eklemek istiyorum. Kaportayı halledip en son motora girmek istiyorum bakalım artık şimdilik bu kadar projem sizinkiler kadar büyük olmasa da elimizden geldiğince uğraşıyoruz. Yorumlarınızı deneyimlerinizi esirgemeyin , görüşlere açığım sonuçlara prof değilim amatörce bişeyler yapmaya çalışıyorum şuan için. Şimdiden Teşekkürler.
    Konu vatan tarafından (24-07-2017 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: resimler gözükmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle maşallah aracınıza,undergrond 2 den çıkmış gibi jantlar dış görünümle uyumlu değil bence.ön göğüs pembe renkten kurtulursa daha güzel görünür diye düşünüyorum.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şeyler için emek verilmiş lakin aracın acilen orginale dönüp özenle binilmesi gerek.Celica gibi özel bir aracın bu tür fiber tampon ve 2000lerin iç aksamıyla durması hoş değil bence.Şimdiden kolay gelsin kazasız belasız
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle maşallah aracınıza,undergrond 2 den çıkmış gibi jantlar dış görünümle uyumlu değil bence.ön göğüs pembe renkten kurtulursa daha güzel görünür diye düşünüyorum.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Jantlar değişecek bende pek beğenmiyorum aklım bir iki jant var onları bekliyorum. Göğüs rengi değiştirmeyi bende düşünüyorum ama koltuk döşemeleri de o renk o işe girmişken komple girmek buda biraz tuzlu oluyor o yüzden ileriki bi tarihe erteledim diyebiliriz ama en azından şimdilik temiz gösteriyor

İç göğüs rengi ile tamda karar veremedim aslında orj. mi dönsem yoksa farklı bir renk mi yoksa karbona çevirsem çünkü ileride iç taraf komple sökülüp sparco koltuklar arkalar komple boş ve bar sistemi ile çevirmek istiyorum ama herşey net değil bu yüzden acele etmeden yavaş yavaş araştıra araştıra yapmak istiyorum tabi sizlerinde görüş ve düşünceleriyle.
    Konu vatan tarafından (25-07-2017 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şeyler için emek verilmiş lakin aracın acilen orginale dönüp özenle binilmesi gerek.Celica gibi özel bir aracın bu tür fiber tampon ve 2000lerin iç aksamıyla durması hoş değil bence.Şimdiden kolay gelsin kazasız belasız
    Görüşünüz için teşekkürler. bende arabanın ön görünüşüne yan görüntüsüne sevdiğim için aldım. Arka tampon arka stoplar ile ilgili düşüncelerim sizinkiyle aynı zamanla ona da bi el atacam araştırmalarım devam ediyor bunun için.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç güzel maşallahı var zaten ender bir araç ama içi komple döşemeler koltuklar kapılar v.s değişmeli, sizden önce ki sahibi nasıl zevkli bir adammış çözemedim.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç güzel maşallahı var zaten ender bir araç ama içi komple döşemeler koltuklar kapılar v.s değişmeli, sizden önce ki sahibi nasıl zevkli bir adammış çözemedim.
    bana söylenen 2006-2007 de show arabası olarak toplanmış 20 milyarlık ses ve görüntü sistemi olduğu, bu motorun torbolanmış olduğu 400 beygir çıkarttığı söylendi, dış tampon etekler, iç döşeme koltuklar göğüs kapılar filan baya para harcanmış tabi bana gelene kadar çooook maziler geçirmiş araç. İstanbulda toplanmış orda bi süre kullanıldıktan sonra Şanlıurfaya satılıyor orda kalmış baya sonra çalınmış araç, çalanlar arabayı iyice ezmiş motor yatak sarmış bitmiş önemli parçalar çalınmış (Ses sistemi , turbo parçaları vs.) araç bulununca sahibi Konya ya benim servise satıyor bura da motor komple söküldü her şey sıfır alınarak tekrar motor toplandı bana nasib oldu ben uğraşayım azda dedim bakalım elimden geldiğince yapacam bişeyler. Belki arabayı buradan bilen arkadaşlar vardır
    Konu vatan tarafından (25-07-2017 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasiz belasiz. Allah agiz tadiyla binmeyi nasip etsin

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Celica cok guzel arac ama tipi biraz 2000 lerde kalmis arka tampondan kurtulup onede daha kisa bir lip yapilirsa baya toparlanir gibi gule gule kullanin

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın inşallah. Forum üyeleri belirtmiş bazı şeyleri ama ben tekrardan yazayım gözüme batanları;

-İç döşemeler bütçe deriye müsait değilse eğer siyah kumaş yapılıp torpido siyaha boyansa.
    -Arka stop orijinale dönmeli ama ön tampon duracaksa eğer arka tampon sökülüp aftermarket olarak üretilen tamponlardan alınmalı. Eğer ön stock tampona da dönerse ön-arka orijinal tampon çok iyi olur
    -Alacağınız jantlar mümkün mertebe ağır olmamasına dikkat etmenizi öneriyorum.
    -Direksiyon orijinale dönmesi sanırım zor ama ofsetsiz sparco,omp gibi markaların güzel direksiyonları var onları öneririm.

aşağıda fotoğrafta kırmızı ile çizdiğim yerden kesilirse eğer daha güzel olacaktır. Birde eğer imkanınız varsa daha ufak bir intercoolera dönmeniz ama bu işin teknik boyutu ona yorum yapamayacağım.

Allah bütçenize kuvvet versin,kolay gelsin. Eminim ki uğraşması sizin adınıza ciddi zevkli olacaktır

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana söylenen 2006-2007 de show arabası olarak toplanmış 20 milyarlık ses ve görüntü sistemi olduğu, bu motorun torbolanmış olduğu 400 beygir çıkarttığı söylendi, dış tampon etekler, iç döşeme koltuklar göğüs kapılar filan baya para harcanmış tabi bana gelene kadar çooook maziler geçirmiş araç. İstanbulda toplanmış orda bi süre kullanıldıktan sonra Şanlıurfaya satılıyor orda kalmış baya sonra çalınmış araç, çalanlar arabayı iyice ezmiş motor yatak sarmış bitmiş önemli parçalar çalınmış (Ses sistemi , turbo parçaları vs.) araç bulununca sahibi Konya ya benim servise satıyor bura da motor komple söküldü her şey sıfır alınarak tekrar motor toplandı bana nasib oldu ben uğraşayım azda dedim bakalım elimden geldiğince yapacam bişeyler. Belki arabayı buradan bilen arkadaşlar vardır
    Umarım eski durumundan daha iyi olur eli yüzü düzgün bir araç maşallah tekrardan bence karbon yapılırsa içi göğüsü filan çok zalım spec olur
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın inşallah. Forum üyeleri belirtmiş bazı şeyleri ama ben tekrardan yazayım gözüme batanları;

-İç döşemeler bütçe deriye müsait değilse eğer siyah kumaş yapılıp torpido siyaha boyansa.
    -Arka stop orijinale dönmeli ama ön tampon duracaksa eğer arka tampon sökülüp aftermarket olarak üretilen tamponlardan alınmalı. Eğer ön stock tampona da dönerse ön-arka orijinal tampon çok iyi olur
    -Alacağınız jantlar mümkün mertebe ağır olmamasına dikkat etmenizi öneriyorum.
    -Direksiyon orijinale dönmesi sanırım zor ama ofsetsiz sparco,omp gibi markaların güzel direksiyonları var onları öneririm.

aşağıda fotoğrafta kırmızı ile çizdiğim yerden kesilirse eğer daha güzel olacaktır. Birde eğer imkanınız varsa daha ufak bir intercoolera dönmeniz ama bu işin teknik boyutu ona yorum yapamayacağım.

Allah bütçenize kuvvet versin,kolay gelsin. Eminim ki uğraşması sizin adınıza ciddi zevkli olacaktır

Allah razı olsun teşekkür ettim değerli yorumun için.

- Döşeme ve göğüs konusunda hem fikiriz ama renk siyahmı olur karbon mu olur yoksa farklı bir renkli tam karar vermiş degilim ama siyah karbon şuan için ağırlıkta
    - arka stopları orj. buldum niyetim orj. dönmek bu stoplar hiç hoşuma gitmiyor ama orj stoplarıda ledli sistem yapmayı düşünüyorum araştırmalar devam ediyor örnek olarak Part 42: LED Tail Light Conversion, Part 2 - My 76 Mazda RX-5 Cosmo Restoration - YouTube bu adam yaptığı gibi
    - jant konusunda da bi tane 17 köning var diyer jantlara ve replikalara göre cok daha hafif ve görselliği tam istidiğim gibi
    - direksiyon şuan için listenin en sonunda diyebilirim ama dediğiniz gibi sparco omp güzel olur.
    ama ön tampon için bişey diyemiyecem çünkü çok hoşuma gidiyor hatta ilerleyen zamanda fiberden çamurlukları yan etekleri genişletmeyi düşünüyorum ön tampona göre kavis vermeyi planlıyorum ama dediğim gibi hemen yapabileceğim bir iş değil zaman ve bütce meselesi ama benim için asıl önemli olan bu işten zevk almak zevk almadıktan sonra bunların hiç bir önemi. Sizlerinde fikir ve önerileriyle Allah ın izniyle bişeyler yapmaya çalışacağım. bekleyip hep beraber göreceğiz sonucu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım eski durumundan daha iyi olur eli yüzü düzgün bir araç maşallah tekrardan bence karbon yapılırsa içi göğüsü filan çok zalım spec olur
    Elimden geldiğince sizlerinde görüş ve öneriyle güzel bişey çıkartmaya çalışacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle hayırlısı olsun kazasız belasız sıkıntısız günlerde kullanın inşallah
    bu aracın orjinal rengi nedir? pembe gibi olan renkmi acaba? kendimce birkaç tavsiyem
    o elektrik açma kapama tuşlarından acilen kurtulun, arabalarda çıkan yangınlar böyle parçalar sebebiyle yaşanıyor (daha iyi olanlardan temin edin)
    arka stoplar herkesin söylediği gibi bencede değişmeli fakat sizin istediğiniz gibi led uygulamalı değil orjinali takımalı belki biraz karartılabilir.
    ön tamponun canına kıyan bulunmalı cezalandırılmalı böyle resim çerçevesi gibi radyatör boşluğu açılmaz yahu, aynı şekilde direksiyonda değişmeli, oyun konsolu direksiyonu gibi duruyor. orjinal direksiyonda şart diye biliyorum tüvtürkde vizeden geçme şartı diye hatırlıyorum ama eminde değilim şuan kanunları değişmiş olabilir.
    içerisi orjinale dönmeli, koltuklar kumaş bile yapılabilir, kapılar bacalar düzeltilmeli.
    Demek istediğim şudurki 90/93 model bir araca sahipsiniz -ki mükemmel, bırakın dönemin güzelliğini ve özelliğini yansıtsın, gidipte bunu 2030 yılına aitmiş göstermenin bir anlamı yok, aracınıza nekadar agrasif bir görüntü katmak istesenizde o farlar açılınca içinden masum bir çocuk çıkıyormuş gibi duruyor Aracınızın orjinalinin duruşu okadar güzelki bunu orjinale dönüştürürseniz farkındalık daha çoğalacaktır bence.
    Şunuda bilin bu aracı orjinale döndürmek bu hale getirmekten daha pahalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı keremdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hayırlısı olsun kazasız belasız sıkıntısız günlerde kullanın inşallah
    bu aracın orjinal rengi nedir? pembe gibi olan renkmi acaba? kendimce birkaç tavsiyem
    o elektrik açma kapama tuşlarından acilen kurtulun, arabalarda çıkan yangınlar böyle parçalar sebebiyle yaşanıyor (daha iyi olanlardan temin edin)
    arka stoplar herkesin söylediği gibi bencede değişmeli fakat sizin istediğiniz gibi led uygulamalı değil orjinali takımalı belki biraz karartılabilir.
    ön tamponun canına kıyan bulunmalı cezalandırılmalı böyle resim çerçevesi gibi radyatör boşluğu açılmaz yahu, aynı şekilde direksiyonda değişmeli, oyun konsolu direksiyonu gibi duruyor. orjinal direksiyonda şart diye biliyorum tüvtürkde vizeden geçme şartı diye hatırlıyorum ama eminde değilim şuan kanunları değişmiş olabilir.
    içerisi orjinale dönmeli, koltuklar kumaş bile yapılabilir, kapılar bacalar düzeltilmeli.
    Demek istediğim şudurki 90/93 model bir araca sahipsiniz -ki mükemmel, bırakın dönemin güzelliğini ve özelliğini yansıtsın, gidipte bunu 2030 yılına aitmiş göstermenin bir anlamı yok, aracınıza nekadar agrasif bir görüntü katmak istesenizde o farlar açılınca içinden masum bir çocuk çıkıyormuş gibi duruyor Aracınızın orjinalinin duruşu okadar güzelki bunu orjinale dönüştürürseniz farkındalık daha çoğalacaktır bence.
    Şunuda bilin bu aracı orjinale döndürmek bu hale getirmekten daha pahalı
    Yorum için teşekkür ediyorum. Dediginiz gibi önceki rengi pembeymiş.
    Bu şekilde tüvtürk den geçtim hiç bir sıkıntı olmadı.
    Açma kapama tuşları dediğim gibi geçici denedim dediginiz tuşların siparişi verilecek.
    Stoplarda grubca hem fikiriz.
    Arka tampon grubca hem fikiriz
    Iç döşemede grubca hem fikiriz siyah mı yoksa o mor yerler karbona çevrilmeli 2 si arasında kaldık.
    Direksiyonda grubca hem fikiriz.
    Iç renk komusunda grubca hem fikiriz ama döşeme olarak ne yapılmalı net bişey yok
    Ama ön tampon konusunda tereddütlerim var çok hoş bir görüntüsü var ama elimden geldiğince orjinale döndürmeye sadık kalacam. Tabi sizlerinde yardımıyla
    Konu vatan tarafından (27-07-2017 Saat 07:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka tampona ne yapsam yoksa tamamen orj. kalsa diye düşünürken bir gün bu resim denk geldi çok hoşuma gitti sadece orj. tampon altına bi parça ve rüzgarlık. yan çamurluklarda şişirme var mı tam kestiremedim. Eğer başarabilirsem niyetim bunu yapmak. Sizin fikirleriniz nedir bu husus da sıra yavaş yavaş arka tampona ve stop a geliyor.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim bence aracın bu hali ile kotu degil değişik duruyor . sen sevdigin şekilde kullan arabayı insanlar sevmeye bilir onların zevki ile senınki aynı olmak zorunda degil.

aracın içindeki morluk sadece ınsanı yoruyor. diger türlü dreksiyonda birazdaha kaliteli olabilir.arka tamponu orjinale döndürür isen olmaz düzen bozulur. arka tamponun ortasını daha kalın bi petek ile degiştir yeter.
    arka jantlara daha büyük flanş takıp dışarı alman gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gündür işlerim pek yoktu bende ön tamponu sökeyim tamir edeyim dedim ama tampondan önce yapılması gerekler varmış. koruma demirinde yamukluk vardı çektirilmesi gerekiyor kaportacı arkadaşa bi kaç gün sonra götürecem götürmeden temiz gitsin dedim ve hafiften paslanmış yerler vardı komple zımparalayıp komple
    sentetik antipas attım tertemiz oldu bide tampon altında kalan kaportada boya çatlamış ve alttan paslanmaya başlamış hemen müdahele ettim güzelce boyayı kazıdım pasları zımparaladım temizledim güzelce 3-4 kat macun attım, ilk defa macun atınca profesyonel bişey olmadı acemice oldu ama nasıl olsa ilerde komple kaporta boya gireceğim için hemde gözükmeyecek bi yerde olduğu için fazla üstüne düşmedim macundan sonra astar boya attım tertemiz oldu. Bu arada tampona zaman kalmadı onuda müsait bi zaman ele alacam artık. işte fotolar
    Benim görüşüm ön taraf sağlamlanmalı çok zayıf gözüktü gözüme alta muhafaza yapılması gerek ve muhafaza ön tamponla bağlanmalı bakalım kaportacıya gidince daha net şeyler çıkacaktır.

Konu vatan tarafından (28-07-2017 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAşallah. Eline emegine saglikk guzel ilerliyorsun. Kazasiz belasiz keyifli surusler
    Life is Too Short To Stay Stock

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler