User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Mercedes W126 M110 Motor A dan Z ye

aagokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercedes W126 M110 Motor A dan Z ye

Merhaba Saygı Değer Forum Üyeleri;

Yaklaşık 8-9 ay önce aldığım w126 kasa m110 motorlu aracımı A'dan Z'ye yapmaya başladım. Aracımı telefon parasına 10 bin tl' ye aldım tabi 10 bin tl lik bir araçtan beklentim yoktu. Aracı olursa olur olmazsa hurda olsun mantığı ile aldım.
    Önce aracımın iç döşemeleri içler acısıydı hepsini elden geçirdim tabi nasıl yapılacağı ile ilgili hiç bir bilgim yoktu ancak bir iki deneme internette gezinme sonucu elimden geldiğince yaptım. Daha sonra aracımın motoruna yöneldim tabi aracı evde yaptığım için motoru indiremedim bu nedenle çevre bileşenlerini söküp tek tek tamirini yapıp hepsini paketledim, yakın zaman da aracımı kaporta ve boyaya verip motoru da indirip motor, şanzıman, difransiyel hepsini elimden geldiğince yapacağım.
    Bir arkadaşımın önerisi üzerine blog sayfası ve instagram hesabı açtım.
    Forumda sizlerin çıkardığı işlere hayran kaldım, teknik ve görsel anlamda sizlerin yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Teşekkürler
    Blog Sayfam: Mercedes W126 Restorasyon
    İnstagram: MERCEDES BENZ (@mercedes_w126_m110) • Instagram photos and videos

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel proje ancak blogda yazdıklarınızı burada da proje ilerledikçe paylaşırsanız daha güzel bir konu olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar aracımın elektrik tesisatını komple yenilemek için yola girdim, daha önce hiç böyle bir işe girişmemiştim deneyimleri olan arkadaşlar bana öneri yapabilir mi? Bazı kablolar birbirine kaynamış açık olan bir çok uç mevcut zaten aracı elleyen ustalar kafasına göre bazı bölgelerden kablolar çekerek ekleme yapmışlar aracın tesisat dökümanları belli başlı var, zaten araç 85 model olduğundan çok da karışık değil, çoğu bölümü modüler yapmışlar arka tarafa giden ve ön tarafa giden kablolar soketlerle ayrılabiliyor, şu anlık tüm tesisatı araçtan zarar vermeden çıkardım ve evimin müsait olan çatısına serdim, şimdi ilk önce eksik ve birbirine kaynamış kobloları ayıklayayım diyorum daha sonra bazı soket ve fişlerde deforme var o kısımları da yaptık dan sonra komple bez bant ile kaplayayım daha sonrasında şase uçlarına ve + ucuna elektrik verip araca bağlamadan önce test edeyim diyorum en azından farları silecek motorlarını vakum pompalarını klima pompasının kontrolünü yapabilirim diye düşünüyorum.
    Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bana öneri yapabilir mi? Teşekkürler
    IMG 5421 - Resim Yukle - Hızlı Resim

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sökmeden önce bütün kablolara etiketleme yaptığını düşünüyorum. yapmadıysan hatırladığın kadarıyla ve elindeki dökümanlarla etiketleme işlemini tamamlamalısın. mesela sağ sinyal kablosu sinyal kolundan sigorta kutusuna ve oradan sinyal lambasına kadar. aslında sigorta kutusu senin klavuzun olacak önce toplamaya oradan başlarsan sonuca daha çabuk ulaşırsın. bez bant mantıklı. daha sağlam olması için eski bmw lerde kabloları sarmal şekilde çekmişler sende öyle yapabilirsin. http://www.darylgregg.net/E30/div.jpg resimdeki gibi. kolay gelsin. bol makaronlu eklemesiz tesisatlar diliyorum
    turbocuk istiyoruz

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle etiketleme önemli.
    Hafızaya fazla güvenmek iyi değil tamirat aşaması uzadıkça neydi neydi?diye düşünüp kalıyor insan.
    Eklemeleri ya soket içine girerek pinlerden onarmalı yada lehim ve makaronla birleştirmelisin.
    Araçlarımın bir çok işini kendim yaparım zevkli iş.
    Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, tesisatı araçtan sökerken ve araçtan söktükten sonra etiketleme işini yaptım, şu anda tesisatı evimin çatısında açıyorum, farlara giden, far silecek motorlarına giden enjeksiyona giden her kabloyu sanki aracın üzerindeymiş gibi açmaya başladım, açtıkça daha çok kusur hata görür oldum enjeksiyon kısmında 3 adet soket var 3 ünü de değiştirmem gerekiyor, yağ müşürüne hararet müşürüne giden soketler de bitmiş, soketsan diye bir firma keşfettim tam detaylı incelemedim ancak soketlerin çoğu mevcut gibi duruyor, şu an tesisatı açma işinde olduğumdan, soket siparişi vermedim hepsini açıp bozuk olan parçaları tespit edip siparişi vereceğim, tesisatı açtıkça gözümde büyüyen iş küçülmeye başladı.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah emeğine sağlık , benzer bi yolculuğa da ben girmiştim 2011 de , şu an yatıyor ve kaportada birkaç eksik var ama sürmekten en keyif aldığım araç hala.
    İncelemek istersen benim aracın konusu da bu

http://www.techturkey.com/forum/arac...tml?highlight=

, parça vs tedariği için sıkıntı yaşarsan haberleşelim.Birbirimizin bilmediği yerler ustalar varsa faydamız dokunur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba;

Aracımın elektrik tesisatını tamamladım, adım adım yaptıklarımı blog sayfamda paylaştım.
    Mercedes W126 Restorasyon

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba konu hakkında bir gelişme oldu mu ? blog sayfası ya sa instagramdan da baktım ama topladınız mı marş oldu mu acaba ?
    Şüphe , tek gerçektir ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler