User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: E30 3,18is Turbo Started.

osman_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E30 3,18is Turbo Started.

Arkadaşlar öncelikle ne kadar eski bir üye olsamda uzun yıllardır katılımda bulunamadığım için kendimi tanıtayım;
    Ben Antalya'nın Manavgat ilçesinde ikamet etmekte ve oto ekspertiz sektöründe hizmet vermekteyim, uzun yıllar iş güç hayat koşturmacası derken proje işlerinden epeyce bi uzak durmak zorunda kaldık ama, inşallah güzel bir çalışma ile uzun yıllar keyifle binmeyi düşündüğüm yeni aracıma başlamış bulunmaktayım.

Aracım 91 model 3,18is coupe. Uzun yıllardır bir arkadaşımda olan ve ortalama 5 6 yıllık bir yatış serüveninin üzerine ayağa kaldırmak için sıvadık kolları. Amacımız evladiyelik bir restorasyon yapmak, kusursuz bir kaporta boya işleminin üzerine; kliması, sunroofu, turbosu, koltuğu, döşemesi, direksiyonu, yürüyeni ile mükemmel bir araç yaratıp keyifle ve gönül rahatlığıyla her koşulda gazlanabilecek bir araç haline getirmek.

Yerine göre daha önce bu tarz restorasyonlar yaparak, tavsiyede bulunabileceğiniz konular olursa fikirlerinizi almak, yerine görede daha sonra böyle bir işe girişecek olan arkadaşlara fikir olması açısından elimden geldiği kadar paylaşımda bulunmak amaçlı böyle bir konu açmaya karar verdim.
    Forum kuralları ile ilgili unuttuğum yanlış yaptığım bir nokta var isede şimdiden affınıza sığınıyorum kusuruma bakmayın.
    ---------
    Burada bi gece muhhabbetinin sonunda nikahını kıymış bulunmaktayız.

Sonra dükkana ilk geliş ve temizlik.

Ardından sökmeye başladık.

Ve kumlamaya doğru yola çıkarken.

Kumlama atölyesinden birkaç görüntü.

Ve son olarak kaportacımıza teslim edildi,

Şimdilik bu kadar daha detaylı bilgi ve görsellerle ilgilide gelişmeleri sık sık paylaşmaya çalışacağım, ama sadece kaporta boya için bile 3 4 ay gibi bir süreye sözleştik, fakat bu süreçte ben parça toplamaya, onları temizlemeye düzenlemeye devam edeceğim ve elimden geldiğincede sizinle paylaşacağım, şimdiden iyi günler dilerim.
    Teşekkürler.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun şimdiden kolay gelsin kesene bereket. Renk olarak kırmızıdan devam mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin, bol sabır diliyorum...

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun güzel olur.Tek canımı sıkan bu ülkede bu kaporta boya işleri inanılmaz uzun sürüyor..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesenize bereket takipteyim. Allah kolaylık versin.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel proje Allah kolaylık versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden kolay gelsin kesene bereket. Renk olarak kırmızıdan devam mı
    Çok teşekkür ederim. Evet orjinal kırmızıyla devam.

Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin, bol sabır diliyorum...
    Çok teşekkürler.

Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun güzel olur.Tek canımı sıkan bu ülkede bu kaporta boya işleri inanılmaz uzun sürüyor..
    Kesinlikle öyle ama yapıcakta bişey yok, birde bu denli detaylı bir işi eline alıcak usta bulmak ekstra bir sıkıntı.

Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesenize bereket takipteyim. Allah kolaylık versin.
    Allah razı olsun, teşekkürler.
    Alıntı fatihcakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel proje Allah kolaylık versin
    Allah razı olsun.

Bugün yanına uğradım usta astarını atmış, mâlum kumlandiktan sonra paslanmadan uzun süre dayanmiyor, birazdan birkaç fotoğraf ekliyeceğim.
    Konu osman_07 tarafından (22-04-2020 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu süreçte akü plate'i iptal edilmiş, aracımız geçmişte bir kazaya karışmış ve bundan sebep sol şasi biraz içteydi, onun için sol kuleden bir parca yapmış usta ve şasi cektirme ile sol şasiyi yerine çekmiş.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.Kesenize bereket,allah kolaylık versin.

Setup ne düşünüyorsunuz ?
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin, bol sabırlar sonuçlar istediğiniz gibi olur umarım kırmızı ile devam etmek güzel karar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Kesenize bereket,allah kolaylık versin.

Setup ne düşünüyorsunuz ?
    Allah razı olsun teşekkürler.
    M42b18 orjinal motoruna forged kol piston, arp saplama, acl yatak, cometic conta, custom emme ve egzoz manifoldu, dereceli egzantrik ve ust kapak yay sapka seti, 60mm civarı bir turbo, 10lt civarı cooler, e85 uyumlu enjektör, pompa ve regülatör ile toparlayıp 400 450 hp gibi ayarlamayı planlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin, bol sabırlar sonuçlar istediğiniz gibi olur umarım kırmızı ile devam etmek güzel karar
    Teşekkürler.

zeuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osman_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M42b18 orjinal motoruna forged kol piston, arp saplama, acl yatak, cometic conta, custom emme ve egzoz manifoldu, dereceli egzantrik ve ust kapak yay sapka seti, 60mm civarı bir turbo, 10lt civarı cooler, e85 uyumlu enjektör, pompa ve regülatör ile toparlayıp 400 450 hp gibi ayarlamayı planlıyorum.
    Merhaba,
    Öncelikle kesenize bereket ve kolay gelsin. Hesabını yapmışsınızdır elbet ama öğrenmek için soruyorum. 10lt encoder , bu hacimde bir motor için çok büyük değil mi? full spoollu kaç bin devirde almayı bekliyorsunuz? Lag'a düşmeycek mi sizce? Turbonun ebatlarından yakıtla daha çok almayı düşündüğünüzü anlıyorum, doğru mu? Daha önce 1,8 motor için böyle bir setup yapmışmıydınız? Örnek var ise şunu demek istiyorum , 3.18 ile bu güç mümkünse 3.25 kovalamının mantığı bence yok bu bantta bir güç için..

Cevabınız için şimdiden teşekkürler
    Kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zeuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Öncelikle kesenize bereket ve kolay gelsin. Hesabını yapmışsınızdır elbet ama öğrenmek için soruyorum. 10lt encoder , bu hacimde bir motor için çok büyük değil mi? full spoollu kaç bin devirde almayı bekliyorsunuz? Lag'a düşmeycek mi sizce? Turbonun ebatlarından yakıtla daha çok almayı düşündüğünüzü anlıyorum, doğru mu? Daha önce 1,8 motor için böyle bir setup yapmışmıydınız? Örnek var ise şunu demek istiyorum , 3.18 ile bu güç mümkünse 3.25 kovalamının mantığı bence yok bu bantta bir güç için..

Cevabınız için şimdiden teşekkürler
    Kolay gelsin
    Öncelikle teşekkürler.

Motor içi forgedlenip, üst kapak yapılarak dereceli egzantrikle güçlendirilen, emme manifoldu büyütülerek tabi debriyaj olsun aks olsun modifiye edildikten sonra 600 beygirlere kadar çıkmış emsalleri mevcut. Kaldıki içine opel pistonu takılıp stok kol, yatak, yağ pompası ve üst kapakla 350 400 beygir alınan tofaşlar çevremizde sayısız çoklukta mevcutlar ve kendi yaptıklarımızda var arkadaşlar için. Yani benim yapacağım spec le 400 450 beygirler sorunsuz uzun yıllar kullanabileceğim rahatlıkta olacak.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osman_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kolay gelsin , bu setup için 10 lt cooler ufak kalır, ve 60mm bir turbo baya buyuk olur baya geç gelir ve zevksiz olur. Şahsi fikrim gtx3071 ayarinda bir turbo 13 litre civari intercooler , güzel bir standalone beyin ile cok daha guzel olur
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kolay gelsin , bu setup için 10 lt cooler ufak kalır, ve 60mm bir turbo baya buyuk olur baya geç gelir ve zevksiz olur. Şahsi fikrim gtx3071 ayarinda bir turbo 13 litre civari intercooler , güzel bir standalone beyin ile cok daha guzel olur
    Teşekkürler fikirleriniz için ama, zaten o konuların şu anda arastırmaları içindeyim, henüz parçasal olarak şununla şu ölçü olacak diye bir kalıbım yok. Ama turbo olarak gt3071 yerine g25-550 almayı düşünüyorum. Birde hem kaportasal 3 4 aylık en az oda zamanım var birde bu corona yüzünden iş güç te bayaa etkilendi, yani araştırma ve karar vermek için oldukça zamanımız var.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah toplanırsa iyi bi makine olur. Fatih söz etmişti bu araçtan arkadaşsınız heralde ondaki coupe ne durumda
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplanırsası kalmadı artık er yada geç toplanıcak, ama tek istediğim kaporta ve boyasının gerçekten istediğim gibi olması. Orası içime sindikten sonra gerisi yavaş yavaş kendi yapacağım iş. Fatih şimdilik binilir hale gelsin amacıyla m40b18 bi motor koydu kullanıyor. Ayağımı yerden kessin, kafama yağmur yağmasın yeter onunki.

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde 6 tokmak yerine, 4 silindir görelim btcc de çok güzel başarılar çıkarmış bir motor. Emeğinize sağlık
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler