User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 1987 BMW E30 Sedan Restorasyon Projesi

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow 1987 BMW E30 Sedan Restorasyon Projesi

herkese merhabalar , babam ile beraber yeni bir proje konusuyla karşınızdayız coupeye kardeş geldi

çoğunuzun bildiği üzere hali hazırda bir tane e30 coupe swap / restorasyon projemiz var. ( Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz ) O şuan kenarda tamamlanmayı bekliyor. Daha coupeyi bitirmeden karşımıza bu e30 çıktı ve kaçırılmayacak durumda olduğu için kendimizi arabanın yanında bulduk bu seferki araba 87 model bir sedan ,kaçırılmayacak durumda dememin sebebi de şasesinin çok düzgün olması ve altının tertemiz olması , coupe tecrübesinden ince eleyip sık dokuyoruz zaten , aynı şekilde araba bir daha almayız bu arabanın yaklaşık 7 yıldır muyanesi yokmuş ama buna rağmen aktif kullanılan bir araçmış sonu da bu gidişle muhtemelen hurda indirimi olacaktı , ama buna izin vermedik

arabanın yanına gittiğimizde çekilmiş fotoğraflar ile başlıyım :

coupe için ilerde el koyacağım 3 kol spor direksiyon

hatıra pozumuzu veriyim bu arada o zaman temmuz 2019 du, o yüzden böyleyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devam edelim,

dönüş yolunu araba değişimi yaparak tamamladık diğer konudan hatırlayanlarınız vardır babamda w202 c180 vardı

ilk işimiz içini temizlemek oldu , geldiğinde bu haldeydi

kabaca bir temizlikten sonra öncesi ve sonrası

bu kadar temiz göğüslü ve güzel bir direksiyonlu E30'umuz olmuşken temizlik sonrası dayanamayıp kısa bir video çekmişim

bu arada arabaya ne mi yapacağız ? daha doğrusu çoğu şey yapıldı fakat konu geriden geldiği için böyle söyliyim ben

arabayı bundan önceki arabalarımızda olduğu yine kendimiz restore ediyoruz , fakat coupeden farklı bu sefer onun kadar soyulup sıfırdan toplanmayacak olması ,
    kendimiz kaporta ve boyasını yapacağız , motor revizyonu yapılacak ve yürüyeni / alt takımları yenilenecek , egzost sistemi değiştirilecek , muyaneden geçirilecek,

başlamadan son fotoğraflar da bunlar , bundan sonra sökülerek boyaya hazırlanacak

ve kapı önünde macun zımpara işlerine başlanılır

Konu hakan_41 tarafından (26-04-2020 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız kullanın bu zamanda 2 proje aracı gerçekten cesaret ister.sanırım bu günlük işler için kullanılacak.şimdiden kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız kullanın bu zamanda 2 proje aracı gerçekten cesaret ister.sanırım bu günlük işler için kullanılacak.şimdiden kolay gelsin.
    teşekkürler elimizden geldiğince hepsiyle baş etmeye çalışıyoruz evet günlük kullanılacak .

devam ediyim , aylar önce çektiğim bir videoyu buldum telefonda yükliyim dedim

son birkaç düzeltme sonrası kompresör ve boyaları yüklendik sanayinin yolunu tuttuk,

sanayiye geldik gelmesine de , bir garaja bir boyacıya falan değil , sadece sokakta insanlara rahatsızlık vermemek için sanayideyiz , dışarda kendimiz devam ediyoruz, babam arabaya astar attı

bir kat astarın ardından kurumaya bırakıldı , ertesi sabah ikinci kat ve su zımparası yapıldı , hatalar ortaya çıktı yoklama macunu çekildi , tekrar zımparalandı tekrar astarlandı , bu şekilde tekrar ede ede boyaya hazırlandı

boyama aşamasının videosu da var ayrıca , iyi seyirler diliyorum

stoplar orjinal değil yan sanayi , elle canlandırmayı denedim fakat hiçbi şekilde eski canlılığına kavuşmuyor , biraz bile değişiklik olmaz mı çok şaşırdık , makina ile de değişmeyeceğini düşünerek öyle bıraktım folyo kapladım, sadece dış plastiği satılıyor mu diye düşünmekteyim

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba başta tam bir enkazmış heee Hayırlı olsun, sonunda bir şeyler olmaya başlamış.

Kısıtlı bütçeyle araç yenileme hususunda güzel bir örnek aslında her heves eden için yol gösterici bir çalışma oluyor bunlar daha da detaylı işlenirse eğer epey faydası olabilir. Tabii bu sizin bu kısma ayırabileceğiniz boş vakitle ilgili tamamen

Kesenize bereket, ellerinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba başta tam bir enkazmış heee Hayırlı olsun, sonunda bir şeyler olmaya başlamış.

Kısıtlı bütçeyle araç yenileme hususunda güzel bir örnek aslında her heves eden için yol gösterici bir çalışma oluyor bunlar daha da detaylı işlenirse eğer epey faydası olabilir. Tabii bu sizin bu kısma ayırabileceğiniz boş vakitle ilgili tamamen

Kesenize bereket, ellerinize sağlık.
    teşekkür ederim , evet ilk etapta boyadan ötürü baya öyle gözüküyordu fakat öyle olmadığı yaptıkça çıktı ortaya

detay konusuna gelir isek coupe konusunda milimi milimine kadar ne yaptığımızı anlatmıştık , bu projede o kadar derinlemesine şeyler olmadığı için genel bakımları yapıyoruz , aşağı yukarı neler yaptığımız da belli ama tabiki anlaşılmayan bir konu veya işçilik olduğunda sormanız yeterli ben ve babam elimizden geldiğince yardımcı oluruz

mesela bundan sonraki aşamada alt takım yürüyen parçaları yenilendi , rot kolları burçlar bilyalar , amortisörler vs., sizin fikrinize şöyle bir açıklama yapmak istiyorum kısıtlı bütçe ile bunlar birazcık eli alet tutan kişiler için kendileri yapabileceği şeyler , internetten bolbol değişim/yenileme videoları izleyip birazcık da nazının geçtiği bir ustaya da danışarak (veya onun eşliğinde )herkes bu tip işçilikleri kendileri yapabilir, zaten bu noktada daha az maliyet ile çok iş başarmış oluyorsunuz , sök tak ve işçilik ücretleri baya yüksek durumda , yarım günlük ustanın yaptığı işi 1 veya 2 günde kendiniz yapabilirsiniz. ( size değil genele hitaben söylüyorum )

tekrar teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarıda bahsettiğim gibi , ses yapan ve eskiyen alt takım parçaları değiştirildi.

karbratör , silindir kapağı temizlendi , egzantirik mili değiştirildi ( açınca değiştirilmesi gerekdiğini farkettik ) ve sübap ayarı yapıldı ( hepsi bizim tarafımızdan )

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hayırlı olsun, coupeyi takipteydim bu konuyu yeni fark ettim. Vallaha el emeğiniz ve yapılan işçilik çok güzel duruyor. Ben kapının önünde parça sökmeye korkuyorum, dükkanda boş zaman kovalıyorum. Ona rağmen ufak tefek birleşenleri kaybettiğim oluyor. Siz üst kapak sökmüşsünüz, bu şekilde. Gerçekten helal olsun.
    Zaten konuyu maşAllah, emeğinize sağlık diyerek okuyorum ama. Yani imkansız-yapılamayacak şey yok. Yer mekan sorun değil. Bunun en büyük örneği bu konu.

Takipteyim.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık, keşke aracın kaput çamurluk ayarlarını yapıp boyasaydınız
    Coğrafya kaderdir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler