User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: ITB S2000 (N/A Monster)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlarımı mat siyah yapmayı düşünüyorum. ufak bi photoshop denemesi yaptım (en alttaki resim.) bence mevcut halinden daha iyi oldu. Hayırlısı ile bayramdan sonra boyasını hallederiz. Motoruna daha başlayamadık işten güçten ama parçalarımız tamamlandı. Bayram tatili biter bitmez motor başlıyor.

yeni resimlerr...

jantların photoshop lu hali

BATIKAN

JenGoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok beğendim, uzun zamandır görsel anlamda beğendiğim bir araç çıkmıyordu karşıma...Allah nazardan, kem gözlerden, çekemeyenlerden, gudubet polislerden sakınsın. Çizikler için üzüldüm ne yazık ki duyarlı bir toplumda bulunmuyoruz,özellikle dışardan görüp elleyen insanımız ya da yaslanıp kıçını başını değirince ne oluyor anlamış değilim. Amuse kit bu renkle gözüme daha bi güzel geldi beyaz klasik olunca bu renk daha farklı bir hava vermiş hatlarına, jantlar konusunda ise ben orjinal kalmasından yana kullanırdım tercihimi ama arkadaşların da zevki güzel tabi şeker beyazı ya da mat siyah da kullanılabilir sizin tercihiniz, her şekilde güzel olacağına inanıyorum. Fakat ben dikizlere taktım, eminim sizde benden önce düşünmüşsünüzdür, kendi oem dikizleri bu body için yaşlı gözüküyor amuse' un kendi dikizlerini kullanma gibi düşünceniz var mı?

Kazasız belasız kullanın.
    US Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok beğendim, uzun zamandır görsel anlamda beğendiğim bir araç çıkmıyordu karşıma...Allah nazardan, kem gözlerden, çekemeyenlerden, gudubet polislerden sakınsın. Çizikler için üzüldüm ne yazık ki duyarlı bir toplumda bulunmuyoruz,özellikle dışardan görüp elleyen insanımız ya da yaslanıp kıçını başını değirince ne oluyor anlamış değilim. Amuse kit bu renkle gözüme daha bi güzel geldi beyaz klasik olunca bu renk daha farklı bir hava vermiş hatlarına, jantlar konusunda ise ben orjinal kalmasından yana kullanırdım tercihimi ama arkadaşların da zevki güzel tabi şeker beyazı ya da mat siyah da kullanılabilir sizin tercihiniz, her şekilde güzel olacağına inanıyorum. Fakat ben dikizlere taktım, eminim sizde benden önce düşünmüşsünüzdür, kendi oem dikizleri bu body için yaşlı gözüküyor amuse' un kendi dikizlerini kullanma gibi düşünceniz var mı?

Kazasız belasız kullanın.

resimdeki aynalar amuse değil, craftsquare
    aynaların değişmesi illa da gerekmiyor bence ama tabikide bu kadar dışına içine para harcanmışken o da orjinal kalmasın diye düşünüyorum
    herşey zamanla bi anda alıp araayı bitirirsem olmaz sonraya da yapıcak bişey kalsın
    BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEASER...

henüz bitmedi, saolsun bi enjektör yanlış geldi amerikadan doğrusu haftaya burda olucak bu sırada herşeyi tamamlamış oluruz, haftayada özgünle ayarı yapar yollara çıkarız
    tek halletmem gereken şu filtre işi çünkü havayı boğazlara doğru yönlendirmem lazım ve ist de hava hep tozlu heryerde bi kazı çalışması vs valla motorun içini kum havuzu gibi eder bu
    acilen bi yöntem bulmamız lazım...

detaylı resimleri daha sonra koyucam daha bağlamadık sadece emme söküldü, nasıl durucağı konusunda fikrimiz olsun die koyduk
    BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar herşey iyi güzel de yazdığım gibi borazanlar kaputtan 1 2 cm altta kalıyo. bunları takarsam kaput kapanmaz.

böle bişey istioyorum

BATIKAN

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ITB'yi OBX kullanmanin ozel bir nedeni war mi?

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Kasim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moruk pahalısı da aynı işi görüyor ucuzuda

önemli olan velocity stacks lerin boyu genişligi
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moruk pahalısı da aynı işi görüyor ucuzuda

önemli olan velocity stacks lerin boyu genişligi
    Illaki ole ama ne biliim bu kadar cok para harcanmis bi araca OBX'i yakistiramadim.

Zevkler ve renkler tartisilmaz tabiki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OBX markasına takılma sen

nede olsa oda 900RR ın emmesini alıp s2k ya uyarlamıştır

ha sen çıkma alıp kendin uyarlamışsın hada onlardan hazır almışsın fark yok

benim B20 mimde TVM vardı da ne oldu bir türlü istedigim gibi olmamıştı
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OBX markasına takılma sen

nede olsa oda 900RR ın emmesini alıp s2k ya uyarlamıştır

ha sen çıkma alıp kendin uyarlamışsın hada onlardan hazır almışsın fark yok

benim B20 mimde TVM vardı da ne oldu bir türlü istedigim gibi olmamıştı
    Sonucta bi firma AR-GE yapiyor, digeride kopyaliyor, benim tercihim AR-GE yapanin urununden yana olur, guven sorunu diyelim, malzeme kalitesi diyebiliriz.

Istedigin gibi olmamasinin bence firma ile alakasi yoktur, illaki baska bi nedeni wardir.

Sonucta tunerlar suan cok gelisti 4-5 sene once belki bu kadar degildi, ornek cok azdi insanlarin onunde, bircok nedeni olabilir.

Bende eski bi B20 kulanicisim bende zamaninda istemistim ama ayarinin zor oldugunu solemistilerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucta bi firma AR-GE yapiyor, digeride kopyaliyor, benim tercihim AR-GE yapanin urununden yana olur, guven sorunu diyelim, malzeme kalitesi diyebiliriz.

Istedigin gibi olmamasinin bence firma ile alakasi yoktur, illaki baska bi nedeni wardir.

Sonucta tunerlar suan cok gelisti 4-5 sene once belki bu kadar degildi, ornek cok azdi insanlarin onunde, bircok nedeni olabilir.

Bende eski bi B20 kulanicisim bende zamaninda istemistim ama ayarinin zor oldugunu solemistilerdi.
    Yarış otomobili yapılıyor olsa dediklerine bende katılıyorum

ama batıkanın amacı şov aracı yapmak bu yüzden fazla para vermenin bir anlamı
    yok

Ben olsam burda cıkma 900 rr manifoldu alır flanşını keser biçer uydururdum daha da uygun olurdu

ama yarış aracı yapıyor olsam ozaman gider TVM alırım yada toda alırım
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Illaki ole ama ne biliim bu kadar cok para harcanmis bi araca OBX'i yakistiramadim.

Zevkler ve renkler tartisilmaz tabiki.

özel bir nedeni varmı? evet var.

Jenvey ITB alıcaktım o zamanlar OBX daha çıkmamıştı, aldığım dönemde stock larda yoktu beklemek istemedim 3 ay. TWM zaten almam boğazların boyu çok kısa güç almak neredeyse imkansız sadece en tepede veriyor boğazlar çok kısa olduğu için. Toda var bundan başka, Toda gereksiz pahalı ve bir Jenvey kadar iyi güçler vermiyor. OBX, Jenvey ile birebir. Ayrıca sonuçta bu bir ITB, evde kendin bile istesen yaparsın. Miniks in de dediği gibi ben sadece kendim yapmakla uğraşmak istemediğim için aldım. Hiçbir marka ITB bana bunun vericeğinden fazlasını veremicekti.

AR-GE yapan firmalardan alırım demişsin ama genelde sonradan yapılmışını almak daha iyi oluyor çünkü o AR-GE yapan firmalarında eksikleri olabiliyor ve bu eksikleri tamamlayarak yapıyorlar ürünlerini.

Örnek vermek gerekirse, benim kaputum Seibon. Amuse un kaputunun modeli. Amuse kaputun carbon fiber ini yapmamış. E bende carbon kaput istiyorum. Ne yapmam lazım? Mecbur almak zorunda kalıyor insan. Jenvey ITB yi almış OBX, horn larını geliştirmiş daha geniş yapmış, Jenvey alıp da sonradan hornlarını büyütüp kaynaklıyorlardı OBX gitmiş bunu kendi o şekilde yaparak satışa sunmuş.

OBX zaten bana istediğimi fazlası ile verecek. Ben atmosferik roll arabası yapmıyorum zaten yapıcak olsam bu kadar ağırlık arttırmazdım arabamda. Bu aracı yapmaktaki tek amacım, Miniks in de dediği gibi sadece show amaçlı olması ve TR de belki birdaha hiçbir s2000 in yapmaya cesaret edemeyeceği bir sistem koymaktı.

Benim açımdan durum bu. Amacım ucuz parça almak değil, öle olsa zaten bu kadar harcama yapmazdım arabama. Kusura bakma ama düşüncene katılmıyorum ben. O zaman neden çoğumuz örneğin turbo araçlarımıza İ....'e (anlayan anlamıştır isim vermek istemedim) egzos yaptırıyor? 3" boru çektirip HKS susturucu koyuyoruz? O zaman yaptırmayalım, Japonyadan HKS getirtelim onları düz boru kısmını araştırma ve geliştirme yaparak üretti diye.

Aslında çoğumuz bunu yapıyoruz ama nedense OBX olunca konu herkes farklı bakıyor. Benim önceki yaptığım S2000 imde de görmüştürki herkes ben modifiye konusunda paraya acımam. Kafamdakini yapmak için ne almam gerekiyorsa alırım. Bu kadar getirttiğim parçadan belli bu zaten. 3 sene önce çıkan Spoon hardtopu bile 3 sene boyunca kimse getirmedi ben verdim binlerce dolar getirdim. Yani yakıştıramadım demişsin ama ben zaten kötüsü olsa sadece ve sadece ucuzu diye yapmazdım. OBX ITB kit i şu ana kadar S2000 için yapılmış en iyi ITB kit i
    BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TURBO_S2K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel bir nedeni varmı? evet var.

Jenvey ITB alıcaktım o zamanlar OBX daha çıkmamıştı, aldığım dönemde stock larda yoktu beklemek istemedim 3 ay. TWM zaten almam boğazların boyu çok kısa güç almak neredeyse imkansız sadece en tepede veriyor boğazlar çok kısa olduğu için. Toda var bundan başka, Toda gereksiz pahalı ve bir Jenvey kadar iyi güçler vermiyor. OBX, Jenvey ile birebir. Ayrıca sonuçta bu bir ITB, evde kendin bile istesen yaparsın. Miniks in de dediği gibi ben sadece kendim yapmakla uğraşmak istemediğim için aldım. Hiçbir marka ITB bana bunun vericeğinden fazlasını veremicekti.

AR-GE yapan firmalardan alırım demişsin ama genelde sonradan yapılmışını almak daha iyi oluyor çünkü o AR-GE yapan firmalarında eksikleri olabiliyor ve bu eksikleri tamamlayarak yapıyorlar ürünlerini.

Örnek vermek gerekirse, benim kaputum Seibon. Amuse un kaputunun modeli. Amuse kaputun carbon fiber ini yapmamış. E bende carbon kaput istiyorum. Ne yapmam lazım? Mecbur almak zorunda kalıyor insan. Jenvey ITB yi almış OBX, horn larını geliştirmiş daha geniş yapmış, Jenvey alıp da sonradan hornlarını büyütüp kaynaklıyorlardı OBX gitmiş bunu kendi o şekilde yaparak satışa sunmuş.

OBX zaten bana istediğimi fazlası ile verecek. Ben atmosferik roll arabası yapmıyorum zaten yapıcak olsam bu kadar ağırlık arttırmazdım arabamda. Bu aracı yapmaktaki tek amacım, Miniks in de dediği gibi sadece show amaçlı olması ve TR de belki birdaha hiçbir s2000 in yapmaya cesaret edemeyeceği bir sistem koymaktı.

Benim açımdan durum bu. Amacım ucuz parça almak değil, öle olsa zaten bu kadar harcama yapmazdım arabama. Kusura bakma ama düşüncene katılmıyorum ben. O zaman neden çoğumuz örneğin turbo araçlarımıza İ....'e (anlayan anlamıştır isim vermek istemedim) egzos yaptırıyor? 3" boru çektirip HKS susturucu koyuyoruz? O zaman yaptırmayalım, Japonyadan HKS getirtelim onları düz boru kısmını araştırma ve geliştirme yaparak üretti diye.

Aslında çoğumuz bunu yapıyoruz ama nedense OBX olunca konu herkes farklı bakıyor. Benim önceki yaptığım S2000 imde de görmüştürki herkes ben modifiye konusunda paraya acımam. Kafamdakini yapmak için ne almam gerekiyorsa alırım. Bu kadar getirttiğim parçadan belli bu zaten. 3 sene önce çıkan Spoon hardtopu bile 3 sene boyunca kimse getirmedi ben verdim binlerce dolar getirdim. Yani yakıştıramadım demişsin ama ben zaten kötüsü olsa sadece ve sadece ucuzu diye yapmazdım. OBX ITB kit i şu ana kadar S2000 için yapılmış en iyi ITB kit i
    Aciklanman icin tesekkur ettim, herkesin kendine gore dusunceleri war tabiki ondan zevkler ve renkler tartisilmaz dedim yukaridada.

I.... abinin olayi cok cok farkli bu durumdan, adam orda sanatini konusturuyor, bence benzetme birazcik yanlis olmus.

Ayrica yurtdisindan kocaman duz boruyu getirmenin ne kadar sacma oldugunu sende benim kadar iyi biliosundur, ha getiren yok mu war oda onlari tercihi.

Sonucta sen arastirmalarina gore OBX ITB S2000 icin en iyi kit diosan onu alirsin, baska bi S2000 sahibide baska alir, tamamen tercihe meselesi.

Konuyu dagittik, araban gercekten cok guzel.

Basarilar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aciklanman icin tesekkur ettim, herkesin kendine gore dusunceleri war tabiki ondan zevkler ve renkler tartisilmaz dedim yukaridada.

I.... abinin olayi cok cok farkli bu durumdan, adam orda sanatini konusturuyor, bence benzetme birazcik yanlis olmus.

Ayrica yurtdisindan kocaman duz boruyu getirmenin ne kadar sacma oldugunu sende benim kadar iyi biliosundur, ha getiren yok mu war oda onlari tercihi.

Sonucta sen arastirmalarina gore OBX ITB S2000 icin en iyi kit diosan onu alirsin, baska bi S2000 sahibide baska alir, tamamen tercihe meselesi.

Konuyu dagittik, araban gercekten cok guzel.

Basarilar.

I... ustaya saygım sonsuz. Tabikide benzetmede aklıma gelen bir örnek olarak kullandım başka bi sebebi yoktu. Tek sölemeye çalıştığım bazı durumlarda bu sonradan birebir yapılan ürünlerde (ama herzaman demek diil bu), asıl AR-GE yapılmış üretilmiş üründen bile iyisi olabiliyor çünkü onda olan zamanla ortaya çıkan sorunlarda giderilmiş oluyor ve ITB gibi nadir satılan ürünlerde gidipte Toda mesela değiştirmesi gereken birşey varmı diye bakmıyor yani adamlar 5 sene önce bi ITB yapmış, eksikleri, iyi ve kötü yanları heryerde yazılmış ama adamlar hala aynısını yapmaya devam ediyor çünkü AR-GE zaten pahalı, e zaten nadir sattığın bi ürün boş yere üstüne daha da yatırım yapmak mantıksız gözü ile bakıyor. Kısaca anlatmaya çalıştığım buydu

İyi dileklerin için saol...
    BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel birkaç resim

BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hilmi saolsun ilk defa video çekme şansımız oldu arabanın içinden. F20C + ITB sesi ilk defa:

BORKED

BORKED
    BATIKAN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)