User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: ITB S2000 (N/A Monster)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ITB S2000 (N/A Monster)

Birçok kişinin de bildiği gibi Amerikadan dönmeden Turbo S2000 imi satmıştım. Çok istemiştim TR ye getirtmeyi ama olmadı. Olmaması da daha iyi oldu sanırım ve birdaha S2000 aldım bu seferde aşırı besleme yerine daha çok görsel amaçlı bir araba yapmaya karar verdim.

Sokaklardaki tek ITB li S2000 olacak. Ama ITB yi asıl tercih etme sebebim gene atmosferik bir roll arabası yapmaktan ziyade gene show car amaçlı görsel olarak güzel olması düşünüldüğünden ve TR de olmamasından dolayı idi.

Bunların dışında alınacak parçalar da var ama büyük bir kısmı hazır parçaların. Temmuz ayı başında askerden döndüğümde yapılmaya başlanıcak araba.

Gösterge Podu, Direksiyon vs de hazırda ama onların resimlerini çekemedim. Spoon Kanat siparişini de verdim o da araba yapılmaya başlanmadan gelmiş olucak. Yaz sonuna kadar Bride koltuklarım da gelmiş olur

ITB KIT

AMUSE WIDEBODY

WORK XD-9
    18x9 ÖNLER
    18x10 ARKALAR

CARBON KAPUT

CARBON KAPI İÇLERİ

SPOON HARDTOP

BUDDYCLUB RACE SPEC COILOVER
    CUSCO REAR LOWER ARM BAR
    CUSCO SUB-FRAME BAR
    CUSCO FRONT SWAY BAR
    CUSCO REAR SWAY BAR
    CUSCO FRONT STRUT BAR
    CUSCO REAR STRUT BAR
    CUSCO REAR FRAME BRACE

YAG KAPAGI BIJONLAR RADYATOR KAPAGI VS VS

RADYATOR HORTUMU, THERMAL CONTA VS

BATTERY TIE DOWN, RADIATOR STAY, FENDER WASHERS VS

ARABANIN JANTLARININ VE DIŞININ NE RENGE BOYANACAĞINA KARAR VERDİM. SPOON KANADIM DA GELDİKTEN SONRA DIŞTAN AYNI BU ŞEKİLDE OLACAK. PHOTOSHOP RESİM AMA BİTMİŞ HALİNE %90 YAKIN DİYEBİLİRİZ

BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORKED

VTEC senfonisi
    BATIKAN

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk,body kit,jant seçimi güzel olmuş bitince hayırlısıyla binersin inşallah.Motorda itb dışında neler olacak peki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IMPREZA MANIAC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renk,body kit,jant seçimi güzel olmuş bitince hayırlısıyla binersin inşallah.Motorda itb dışında neler olacak peki
    araba roll arabası olarak yapılmıyor. şu anda kafamda sadece ITB yi kullanmak var tabikide widebody den dolayı custom egzos yapılacak o mecbur. şimdilik böle kalıcak, ITB şimdilik şov amaçlı ama asıl, bundan sonraki projem için alındı. onun detaylarını şimdilik vermiyorum
    BATIKAN

basar13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ileride performans olarak modifiye edilicegini umuyorum kurt gorunumlu kuzu olmaz heralde, ılerıde turbo olucak yorumuna katılıyorum. parcalar cok guzel fıkır cok guzel ama performans olmazsa olmaz arac butun anlamını yitirir sahsen gozumde arkaya downforce dusunmeden kanat takmıs bı ricer dan farkı olmaz fonksyonel olması en onemlısı gozumde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı basar13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ileride performans olarak modifiye edilicegini umuyorum kurt gorunumlu kuzu olmaz heralde, ılerıde turbo olucak yorumuna katılıyorum. parcalar cok guzel fıkır cok guzel ama performans olmazsa olmaz arac butun anlamını yitirir sahsen gozumde arkaya downforce dusunmeden kanat takmıs bı ricer dan farkı olmaz fonksyonel olması en onemlısı gozumde
    bu arabayı yapmaktaki esas amacım öncedende dediğim gibi görsellik. amacım arabanın hızlı gitmesi değil. araba standart olur ama motorunu bi açarsın neyin ne olduğunu anlamazsın. benim yapıcağım da şimdilik bu. demiyorumki motor standart kalıcak. ama performans modifiyesi var birde engine dress up yapılıyor. ben motor açıldığı zaman kaputun altında sanat eseri gibi motor olsun istiyorum. turbo zaten yaptım, turbo yapıcak olsam dediğim gibi bunca parça almazdım çünkü turbo yaparsam 400hp de bırakmam, sonunu getiririm ve bu arabaya yazık. araba sürekli sanayide sök tak yapılsın istemiyorum.

ITB de emin olun turbo dan farksız. illa arabanın çok hızlı gitmesine gerek yok. ITB nin ne olduğunu tam bilenler zaten yorumlarında yazdı, bence Turbo yapmaktan çok daha özel çok daha güzel. Turboyu kesinlikle kötülemiyorum ama bir ITB yapmak neredeyse bir Turbo yapmak parası ve o kadar ender bulunan birşey ki dünyada ITB li s2000 ler sayılı. ayrıca bir arabada nasıl turbo yapıp 500hp yapıyorsan arabayı aşırı besleme yüklüyorsan. ITB de aynı bunun gibi atmosferik olarka yüklemekten farksız. tek fark araba 500hp olmicak. Son olarak bu kadar şu anda motora yüklenmememin sebebi, body kit ve diğer parçalar arabayı çok ağırlaştırıcak. üstüne 275 lastikler gelicek iice zorlanıcak araba. ben zaten standart bir s2000 e göre çok gerideyim. şu anda arabayı hızlandırmak için yapıcağım harcama mantıksız olur. dediğim gibi. araç bir show car olarak yapılacak.

ama şunuda unutmamak lazım ki gördüğünüz gibi arabada full cusco setup ve race spec coilover var. tabikide piste çıkacak araba kısmetse, arabayı pistte denicem zaten ITB nin en büyük amaçlarından biri bu.

Şu anda benim body kit im, benim hardtop um olan bir setup yok. Bir kişi yapıcaktı sonra yarı yolda bıraktı setup ı. Dünyadaki tek Amuse/Spoon olacak. Ayrıca ITB li de olması arabayı dünyada yapılmamış bir setup haline getiricek.

3 4 tane Turbo s2000 imiz var, hepimize yeter de artar. ama ITB yok...

basar bu arada senin msj ı quote ettim ama bunları sana laf eder gibi yazmıyorum hee yanlış anlama

ben bundan sonra hayırlısı ile 4. s2000 imi alıcam. onun için planlarım farklı. asıl o kuzu görünümlü kurt olacak
    BATIKAN

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac amerikadamı hazırlanıcak yoksa trdemi yapıcaksınız?
    www.vava.cars

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arac amerikadamı hazırlanıcak yoksa trdemi yapıcaksınız?
    araç türkiyede yapılıyor istanbulda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır resim eklicektim ama kısmet olmadı. Widebody kit şu anda takılma aşamasında. Kısmet olursa bu hafta bitiricez widebody kit i ve boyaya giricek araç. Motor için henüz birşey yapılmadı. Sanırım ITB kit ini yaz sonuna taktırıcam biraz yaz bitmeden arabaya binmek istiyorum.

Aracın başlanmadan önceki hali

Koltuklar sökülüp temizlendi

Ön farlar temizlendi

Race spec koltuk takıldı halıların yıkanması için yıkamacıya doğru yola çıkıldı (bir tavsiye bu koltuklarla kullanırken arabayı sakın VTEC açmayın, sırt kısmından çok fazla destek olmuyor ve otoyolda bi anda geri yapışıyorsunuz vekoltuğun bacakları ağırlığı da kaldıramayıp kıvrılıyor kendinizi yerde bulup büyük kaza atlatabiliyorsunuz)

Neyse temizlik aşaması bittikten sonra body kit takılması için araç götürüldü...

Aracın body kit ini götürürken

Parçalar indiriliyor

Kit in nasıl oturduğu konusunda fikir sahibi olmak için test yapıldı

İlk olarak kaput takıldı ve ön taraftan başlandı. Ön tampon ve çamurluklar oturtuluyor.

BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön taraf takıldıktan sonra arka çamurluklar ve tamponların takılmasına başlandı.

Spacer ölçüsü alınması için jant lastikler arabaya takıldı. Önlerde 255/40 R18 arkalarda da 275/35 R18 lastik kullanıldı.

Direksiyon ve Quick Release geldi body kit bitiminde o da takılacak

NRG Short Hub + NRG Quick Release

Şimdilik durum bu. Kanat haftaya geliyor ama takılmayacak. Hardtop takıldığı zaman kanadı da takıcam o da büyük ihtimal gene 1 ay sonra olur. Gelişmeler oldukça resim ekleyeceğim
    BATIKAN

mody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güsel gidior proce, yavaş yavaş belli etmeye başladı canavar kendini

spoon kanat yerine J's veya voltex gusel olabilir batı

egzosu nerde yaptırıcan?

bide dipnot; öle ITB+NOS ile S/C s2000 geçilmez, demedi deme sora üzülme :P
    Everyone knows that 2003 was the last year of the real S2000!

watchword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

apo usta mı o ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ymn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun batıkan gule gule kullanman dilegiyle bu arada egzostların ne oldugunu cozemedım skunk mı ?

eski egzoslar custom, megan susturucu var ucunda.
    onları söktük, tampona uygun olarak yaptırıcaz
    BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın astarı atılıp tekrar zımparası yapıldıktan sonra ilk kat mavi atıldı hatalı yerler tekrar işaretlenerek rötüşleri yapıldı

BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın dış boyası bitti, renk tam istediğim gibi oldu. Resimlerde olduğundan kötü çıkıyor, sedefi belli olmuyor. Kısmetse yakında herkes canlı olarak görücek. Renk 2007 Hayabusa Mavisi

Jantlar gözüme çok battı son boyadan sonra. Sanırım ya Gold yada Mat Siyah/Kırmızı Lip olarak boyatıcam. Bronze başta iyiydi ama arabanın son rengi ile pek olmadı gibime geliyor.

Yarın direksiyon, defi göstergeler bağlanıcak. inşallah egzosları ve bakalitleri de bitiricez
    BATIKAN

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Maşallah
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HARDTOP lı resimler.
    Acil kanat takılması ve yan camın açılması lazım

BATIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direksiyon, quick release ve göstergeler de tamam...

BATIKAN

StyleALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün öğleden sonra bisikletle dolaşırken rastladım. Park etmiş vaziyette duruyordu Maçka 'da. Arabanın arkasında durduğu için ilk RX7 sandım sonra bi baktım forumdaki ITB S2K

Gerçekten çok hoş, Maşallah. Jantlar bu kadar yakışabilir yanii...

Keyifli Sürüşler Dilerim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)