User Tag List

Sayfa 2/52 İlkİlk 123412 ... SonSon
986 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Clio RS ITB & High Comp. Projesi

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öle bir denklem yanlış olur ama yaa

bu senin söledigin mantıkla iş yapılırsa devamlı pompa degiştirmk zorunda kalır

pompa nie değişsin??

enjektörlerin klasik çalışma aralığı %70 ve %80 e göre ayarlanmıştır genel olarak. Yani biz aslında var olan enjektörümüzü sadece %70 le işetiriroz. Regülatör yada büyük pompa, sadece bunu %100 e yaklaştırmak içindir. Zaten 100 de 100 çevrimde araç gücü yaklaşık olarak bu denklemin üzerinde kalıyor ise, enjektörün değişimi şarttır. Bunun ilersinde pompa gerekirmi oda bir sonraki hesap.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

brutal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pompa nie değişsin??

enjektörlerin klasik çalışma aralığı %70 ve %80 e göre ayarlanmıştır genel olarak. Yani biz aslında var olan enjektörümüzü sadece %70 le işetiriroz. Regülatör yada büyük pompa, sadece bunu %100 e yaklaştırmak içindir. Zaten 100 de 100 çevrimde araç gücü yaklaşık olarak bu denklemin üzerinde kalıyor ise, enjektörün değişimi şarttır. Bunun ilersinde pompa gerekirmi oda bir sonraki hesap.
    %70 %80 dediğin dutycycle dır. dutycycle ı basınç yada pompa ile değiştiremezsin, benzin haritasından değiştirebilirsin. Burda kavram karışıklılığı var bence.

Eğer % oranını max performansı olarak düşünürsek de 7-8bar basınçta %90 duty ile çalıştığı zaman o enjektörün limitine ulaşmış olursun.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    batu; 1 ay %90 duty cycle la yürütmüştüm, kitliyordu çoğunlukla önermem...alper abinin elindeki megane rs enjektörleri iyi olcaktır, işletim sistemi de MS bakın derim...
    06-09 01' Megane 1.6 turbo 09-10 05' Clio Rs 182 10-11 01' Mustang GT 4.6 11-12 03' Allroad 2.7tt 12-14 06' Eclipse GT 3.8 V6 14-15 07' Infinity G35 3.5 V6 15+ 16' Mustang GT & 2011 Z4 35i-sdrive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    batu; 1 ay %90 duty cycle la yürütmüştüm, kitliyordu çoğunlukla önermem...alper abinin elindeki megane rs enjektörleri iyi olcaktır, işletim sistemi de MS bakın derim...
    O enjektörleri alper hoca bana hediye etti şu anda zulaladım duruyor manifoldum gelsin takıcam onları . Araba tam gazda yürüsün şimdilik şefe yeticek o yüzden daha beyin bakmaya başlamadı.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte sendeki kitlemesinin çeşitli nedenleri olabilir

- enjektörler yeterince işeyemiordur (tam verimli çalışmıyordur)
    - enjektör iidir, pompa yetiştiremiyordur.
    - pompa iidir, ancak regülatörün çalıştığı basınç aralığı bu debiyi kaldırmıyordur.

başkacada sebepler olabilir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüregir den ufak bir yazı. genel olarak anlatmış.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=10926
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önümüzdeki hafta içi arabayı çıkarıyorum , rodaja başlıyoruzz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte sendeki kitlemesinin çeşitli nedenleri olabilir

- enjektörler yeterince işeyemiordur (tam verimli çalışmıyordur)
    - enjektör iidir, pompa yetiştiremiyordur.
    - pompa iidir, ancak regülatörün çalıştığı basınç aralığı bu debiyi kaldırmıyordur.

başkacada sebepler olabilir
    hiç sanmıyorum. enjektörün açılması kapanması da zaman alan bir iş, bu yüzden tavsiye edilenin üzeri duty cycle ile çalışan enjektörün ne tepki vereceği tamamen karambole. istediğin pompayı tak daha hızlı açılıp kapanamaz enjektör.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yazdıklarımla bir bağıntısı yokki.

Ayrıca %100 veriminin üzerind eçalıştırılmak istenen enjektör dersen ona katılırım. Onda alabileceğin verimi hesaplıyamassın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izo da batu da ben de duty cycle'dan bahsediyoruz. enjektörü %100 veya %100'den yüksek duty cycle'da nasıl çalıştıracaksın merak ediyorum

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SifirinciMurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izo da batu da ben de duty cycle'dan bahsediyoruz. enjektörü %100 veya %100'den yüksek duty cycle'da nasıl çalıştıracaksın merak ediyorum
    Nos siksak, saka biyana bosch"un sogutmali modelleri var
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada mesela enjektör optimum verimini incelemişler. Sonrasında teker teker bar arttırarak duty cycle 100 de yüz kalacak şekilde işeme nasıl arttırırlır ona bakmışlar. Bi inceleyin belki faydası olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verdiğin linkten direkt alıntı yapıyorum:

In an ideal world the injectors max out at 80~85% duty rate, no more. In practice an overstressed injector in a highly tuned car can easily reach 100% under full boost. This leads to the potential for inadequate fuelling (no safety margin left) and reduced injector life.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam ben ingilizce okuyabiliyorum. zaten bu kopyaladığın ilk yazının ilk cümlesi. Sen yazının tamamını ve yapılanlarıda oku... belki ben bişi atlamışımdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada herhangi birşeye itiraz ediyormuşum yada muhalefet oluyormuşum olarak algılanmasın. Ben genelde okuduğum teknik yazılardaki ile, günlük uygulamalarımı eşleştirmeye çalışıyorum. En ii bilende değilim, hatta öğrenilebilecek herşeyede açığım herzaman...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada herhangi birşeye itiraz ediyormuşum yada muhalefet oluyormuşum olarak algılanmasın. Ben genelde okuduğum teknik yazılardaki ile, günlük uygulamalarımı eşleştirmeye çalışıyorum. En ii bilende değilim, hatta öğrenilebilecek herşeyede açığım herzaman...
    yok canım itiraz ediyorsun demedik zaten

verdiğin linkte enjektörler %100 çalışamayacağı için, enjektör %100lere dayanıp da hala yine de benzin yetmiyorsa basıncı arttırın diyor. basınç artışında da doğrusal bir ilişki yok, 3 bar'dan 6'bara %50 basınç artışı var ama akış %40 gibi artmış. bu da batu'nun yukarda bahsettiği konu.

verim diyorsun da verim çok genel bir konu. neyin verimi yani? basınç artışına oranla benzin debisindeki artışın verimi mi, duty cycle artışına oranla benzin akışının verimi mi gibi bir sürü şeyin verimi hesaplanabilir. hiçbir parametre belirtmeden birşey verimlidir verimsizdir dendiğinde havada kalıyor o mevzu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heh işte bizim ters düştüğümüz nokta o. siz enjektör açık kalma süresinden bahsediorunuz, ben ise belirli basınç altında enjektörün artan işemesindne bahsediorum.

duty cycle %100 olması bence araba için artı bişi değil. gene %90 kalabilir, ancak basınç artışı ile belli zaman biriminde meydana gelen cc atışı arttırılır.

Bunu zaten var olan aracımızda geri dönüşü (deoya) engellediğimizde, yada stok araca regülatör taktığımızda görebiliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heh işte bizim ters düştüğümüz nokta o. siz enjektör açık kalma süresinden bahsediorunuz, ben ise belirli basınç altında enjektörün artan işemesindne bahsediorum.

duty cycle %100 olması bence araba için artı bişi değil. gene %90 kalabilir, ancak basınç artışı ile belli zaman biriminde meydana gelen cc atışı arttırılır.

Bunu zaten var olan aracımızda geri dönüşü (deoya) engellediğimizde, yada stok araca regülatör taktığımızda görebiliyoruz.
    Bizimde yapıcağımız bu zaten dünyayı yeniden keşfettin ama sen
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)