User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1 aydır çözemediğim focus 2 1.6 tdci p0102 hatası ACIL!!!

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1 aydır çözemediğim focus 2 1.6 tdci p0102 hatası ACIL!!!

öncelikle herkese selamın aleykum ...yaklasık 4 5 aydır sorunsuz kullandıgım focus 2 1.6tdci aracımda ılk defa garıp bir sorunla karsılastım denemedıgım sey kalmadı ama bır turlu sorunun neyden oldugunu bulamadım...aldıgımdan berı sorunsuz kullanıyorum gecenlerde otobanda bıkac arkadasımla deneme yaptık focus 3 mazda3 vs bı sorun yoktu basarken 3 4 deneme bole yatık 5 veya 6. denemede arac gaz kestı motor korumaya aldı motor sistem arızası dıye neyse hemen obd 2 den baglandım baktık p0102 hatası verıyor arac bıldıgınız uzere p0100 p0102 p0103 hataları hava akıs metresi hatası dedık bozuldu sanırım...neysee hava akıs metresı aldım sıfır taktık arızayı sıldık ama yıne aynı hata araba tam gazda korumaya alıyor...neyse dedık belkı sıfır cıhaz calısımıor olabılır ustune 2 adet sıfır orjınal hava akıs taktık ondada aynı sorun bı turlu arıza slınmıyor...3 4 tane hava akıs daha denedık onlardada aynı durum...sorunun hava akıs metresıyle ılgılı olmadıgına karar verdık...dedık sorun sanırım beyınden hava akısa gelen tesısat kablosunda...basladık sokmeye tesısatı kontrol ettım cok kez ama tesısatta bı sorun yok...kabloların hepsı ıletısımdekopuk veya beyınden sensorun ucuna voltaj gelmeme gıbı bı durum yok aktıf bı sekılde calısıyor kablolar...dusunduk dusukduk sorun egr tıkalı oldugu ııcn olabılırmı dıye,,,egr yı soktum guzelce temızledım cok pıs degıldı onceden sokulmustu zaten temız sayılırdı ama ben yınede temızledım artı olarak emme manıfoldunuda temızledım 2 sınıde pırıl pırıl yaptım cekısınde bıraz fark oldu ve daha rahat calısmaya basladı arac dahada sessızlestı herneyse sorun bunlardada degıl... dıger basınc sensorulerını denedık hepsı ayrı bı hata kodu verıyor yanı sorun sensorlerdede degıl aracta bozuk olan bı sensor yok...defalarca kontrolunu yaptım...aracım bu arada 170 bınde motoru gayet saglıklı yag su eksıltmeyen bır arac...enjektorlerde sakırdama,yada turboda herhangı bır otme felan yok... ole hortum hava kacagı sesı felanda yok gibi olsa kesın duyarım...sımdı sorunu bulamıoruz...kendım ford yetkılı servısteyım ıslerımız yogun oldugu ııcn ordada baktıramıyorum sadece bılgısayrdan arıza koduna baktık ustalar tesısatta ve hava akısta sorun oldugunu defalarca soledıler bende defalarca hepsını denedım ne tesısatta nede hava akısta hıcbır sorun yok... pc de sadece p0102 arızası verıyor ve arac tam gazda korumaya alıyor tek sorunum bu...

BANA LUTFFEN YARDIMCI OLABILIRMISINIZ ARTIK KAFAYI YICEM SORUNU BIR TURLU NELER DENEDIM ARABANIN SOKMEDIGIM YERI KALMADI TEMIZLEMEDIGIM YERI KALMADI...BUTUN SENSORLER CALISIR DURUMDA EGR TEMIZLIGI EMME TEMIZLIGI YAPILDI EGR DE AKTIF CALISMAYAN BI YERI SENSORU FELAN YOK... AMA SORUNU BULAMIYORUM DELIRICEM ARABADAN SGUM YANI YARDIMLARINIZI FIKIRLERINIZI ACIL OLARAK BEKLIYORUMM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk aklıma gelen problem filtre ve turbo arasında kaçak, 2.olarak akışmetre kalibrasyonu varsa denemeniz son olarak beyin problemi, arıza tespit cihazı bağlayıp canlı değer görme şansınız varsa yardımcı olabileceğini düşünüyorum
    ...

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    size tavsiyem öncelikle aracı DYno üzerinden bi ölçüm yapın daha sonra cıkacaks sonuca göre alt devırde mı üst devırde mı kayıp var yoksa tork mu dusuk vermıs bakalım
    benımde aklımda sensörler geldı işin doğrusu ama onlarda sorun yokmus

sız ölcum yaptıktan sonra konusalım bı

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir abimin servis bakımlı,garantili 65bindeki araçta benzer sorunu yaşadık.her aracınız oldu dendikten bir süre sonra arıza yakıyor ve yürümüyordu.herşey denendi,turbo sökülücek sorunlu dediler.aman abi söktürme dedim.

11 gün sonunda yetkili servis sorunu bulamadı ve özel bir servise yönlendirdi.
    her 15binde servise giden aracın parası ödensede en aşağı 2 serviste boyunca hava filtresini hiç değiştirmemişler.filtre değişti arabaya can geldi.1 ay motor bitmiş,turbo gitmiş,dpf tıkanmış diyip durdular.

bu arada filtre sonrası turbo öncesi kaçak olabilirmi veya kelepçelerde gevşeme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wastgate hortumu takılı mı ? Sağlam mı ? Belki araç fazla basınçtan dolayı kendini korumaya alıyor .
    Coğrafya kaderdir

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim cihaza bağla anlık verilerden turbo basıncı -ve beklenen basınç
    Anlık maf verisi ve beklenen maf verisini karşılaştır. Yani araba neyden kaynaklı kendini korumaya alıyor overboost mu oluyo yoksa underboost mu veriyor.

Akışmetre fişi çekili haldeyken de korumaya alıyor mu araba?
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maf arızalı bir araç ile çok uğraştık en sonunda sentede çok ufak bir kaçıklık tespit ettik düzeltince sorunu çözmüştük,
    bu arada ford otosan sancaktepe deyim, bayilerle iletişimdeyiz sürekli hangisiydi sizinki

maf değeri ne gözüküyor elm veya ıds ile baktığınızda?
    rölantide 6-7-8 mg olması gerek, bende de mk2.5 focus var egr kapalı olduğu için 9-10 mg civarında
    fişi çektiğinde sabit 144 olması gerek
    Konu srkns tarafından (18-12-2017 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo borularını dikkatli bir şekilde kontrol etmelisin. Deneme yaparken muhtemelen borularından birini patlatmışsın. Tam gazda beklenen basınç değeri geldiği için araç kendini korumaya alıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk aklıma gelen problem filtre ve turbo arasında kaçak, 2.olarak akışmetre kalibrasyonu varsa denemeniz son olarak beyin problemi, arıza tespit cihazı bağlayıp canlı değer görme şansınız varsa yardımcı olabileceğini düşünüyorum
    benımde aklıma geldı turbo ve fıltre kacagı ama bakmadım onada bakıyım daha dogrusu hortumlara hıc bakmadım bakıcam ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MatraX_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size tavsiyem öncelikle aracı DYno üzerinden bi ölçüm yapın daha sonra cıkacaks sonuca göre alt devırde mı üst devırde mı kayıp var yoksa tork mu dusuk vermıs bakalım
    benımde aklımda sensörler geldı işin doğrusu ama onlarda sorun yokmus

sız ölcum yaptıktan sonra konusalım bı
    dynoya cıksamda tam gaz yapar yapmaz arac korumaya alıyo kednını herhangı bır olcum yapamamkı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir abimin servis bakımlı,garantili 65bindeki araçta benzer sorunu yaşadık.her aracınız oldu dendikten bir süre sonra arıza yakıyor ve yürümüyordu.herşey denendi,turbo sökülücek sorunlu dediler.aman abi söktürme dedim.

11 gün sonunda yetkili servis sorunu bulamadı ve özel bir servise yönlendirdi.
    her 15binde servise giden aracın parası ödensede en aşağı 2 serviste boyunca hava filtresini hiç değiştirmemişler.filtre değişti arabaya can geldi.1 ay motor bitmiş,turbo gitmiş,dpf tıkanmış diyip durdular.

bu arada filtre sonrası turbo öncesi kaçak olabilirmi veya kelepçelerde gevşeme.
    dogru durust bı ustam yok malesef herkes usta ama sımdı gotursem heryerı kurcalıycaklar onu degıstırelım bunu degıstırılem deneme yanılma yontemı ıle ısın ehlı ıyı bı usta bulmam lazım...borulara bakıcam bu hafta sonu ama nasıl anlıoycamkacak olup olmadıgını?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wastgate hortumu takılı mı ? Sağlam mı ? Belki araç fazla basınçtan dolayı kendini korumaya alıyor .
    evet hortum takılı saglam ama basınc bı alabılsem zaten olcucemde basar basmaz kednını korumaya alıdgı ıcın olcemıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim cihaza bağla anlık verilerden turbo basıncı -ve beklenen basınç
    Anlık maf verisi ve beklenen maf verisini karşılaştır. Yani araba neyden kaynaklı kendini korumaya alıyor overboost mu oluyo yoksa underboost mu veriyor.

Akışmetre fişi çekili haldeyken de korumaya alıyor mu araba?
    pekı cıhaza baglayınca ne yapmam gerekıyor beklenen maf verısı kac olmalıkı...bu arada fıs cekılı haldede durum aynı sekılde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maf arızalı bir araç ile çok uğraştık en sonunda sentede çok ufak bir kaçıklık tespit ettik düzeltince sorunu çözmüştük,
    bu arada ford otosan sancaktepe deyim, bayilerle iletişimdeyiz sürekli hangisiydi sizinki

maf değeri ne gözüküyor elm veya ıds ile baktığınızda?
    rölantide 6-7-8 mg olması gerek, bende de mk2.5 focus var egr kapalı olduğu için 9-10 mg civarında
    fişi çektiğinde sabit 144 olması gerek
    ankara baserdeyım bende yedek parçada maf degerını olcmedım olceyım ozaman ama senteyle ne ılgısı var onu hıc anlamadm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo borularını dikkatli bir şekilde kontrol etmelisin. Deneme yaparken muhtemelen borularından birini patlatmışsın. Tam gazda beklenen basınç değeri geldiği için araç kendini korumaya alıyor.
    zaten bu sıkıntı 3 4 arac roll yaparken oldu onceden hcı bole bırsey yoktu 3 4 kez deneme yaptık 5 yada 6. denememde gıttı guc tamamen o gunden sonra ne zaman gaza tam bassam korumaya alıyor arac...benımde aklıma geldıde nasıl kontrol edıcem boruları peki?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emme üstündeki kelebeği başka araçtan sök-tak yaparak deneyin.

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Ustalar turbo dedi, enjektör dedi, borular patlak dedi... Her kafadan ses çıktı. Dediğiniz gibi, tam gaz yaptığımda araba korumaya alıyor "Motor arızası" yazıyordu. Kızdırma bujilerindenmiş sorun.. Değiştirdim düzeldi. Aklınızda olsun, en azından bir kontrol ettirin..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya küçük bir ihtimal ama kötü yakıt gitmiş olabilir mi?

Bizde 1.6 hdi 407 var aynı motorlu, gaz kesmeye başlamıştı normal akarken, sürat fark etmeksizin. Krank sensörü ile birkaç hata daha vermişti. Yakıt aldığımız yeri değiştirdik, üzerine seneler geçti tekrar etmedi.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock maf 6,5-7 arası,bazen 10,5-11,5 arası oluyordu.

emme-cooler-ara boruları temizlettim şuan sabit 11+- lerde

yazılım dpf iptal egr contalı iptal

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler