Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Noter Sat -Plaka Deiimi

TEQUILA - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.Mays.2008
    Ya
    39
    ehir
    Trkiye/stanbul

Noter Sat -Plaka Deiimi

Merhaba,

stanbul dndan ara alm yaptm, noter sat esnasnda plaka deiimi yaplacan belirttim. Sat annda da plaka deiimi belirttiim iin 163 TL lik deme yaptm.

Ruhsatm istersem aracn bal olduu eski plakasna ait trafik ubesinden hemen alabileceimi veya adresime gnderilebileceini sylediler.

Bununla ilgili olarak kafam kartran konular var,

1. Aracn bal olduu trafik ubesi muhtemelen benim ikamet adresime ruhsatm gnderecek? Plaka aracn eski plakasylam gelecek yoksa 34 plakalm gelecek?

2. Araca eski plakas ile tarfik sigortas yaptracam, muhtemelen yeni plakaya getiinde zeyilname dzenleyerek aktarlacak diye dnyorum

3. Noter sat evraklar, eski plakalar, trafik sigortas ile tarfik ubesine gitmem gerektii sylendi. nternetten aratrdm kadaryla EK1 formuda dzenlenmesi gerekiyormu. Bunlarla trafik ubesine gittiimde henz araccn bal olduu trafik ubesinden bana ruhsatm gelmesede ben bu ilemi yapabilirmiyim?

4. Aldm aracn vergi demesi 12 aylk olarak yaplm. Vergi demeleri yeni plakaya nasl aktarlacak?

5. uan eski aracmn kaskosu var onun kaskosunu yeni aldm araca aktaracam bu ilemi plaka deiiminden sonram yapaym.

6. Tm bu ilemler ne kadar zaman srer?

7. Vekaletname verirsem muameleci bu ilemi kaa yapar?

llaki aramzda bu serveni yaayan vardr. Yardmc olabilirseniz sevnirim.

TechTurkey Osman Bahadr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.Eyll.2010
    Ya
    30
    ehir
    istanbul
    ncelikle yanl bilgi verilmi. Eer plaka deiecekse adrese ruhsat gelmez. Sen gidip ikametinin olduu, plakasn alacan ubeden ilemleri yaparsn. Ve biran nce de gidip ilemleri yapman tavsiye ederim.

Trafik sigortana zeyil yaplacak. Yeni plaka belli ise, ayrtmsan falan, onu yazdr. Yoksa 34 YK 000 falan yazarlar zaten. nemli deil. Naslsa zeyil yaplr. Yalnzca il doru yazlsn yeter.

Bal olduun trafik ubesine ek-1 belgesini doldurmu ve trafik sigortasn yaptrm olarak gitmeni tavsiye ederim. Eer yapmamsan, zaten orada bi dnya sigortac ullanacaktr stne.

Vergi plakaya deil araca aittir. Genelde asi numaras zerinden takip yaplr. Plaka deise de aracn yeni plaka bilgisi vergi dairesine gider. Yani sorun olmaz.

Kasko ilemini hemen yapabilirsin. Onda da zeyil yaplr. Ancak hem kaskoyu, hem de zorunlu trafik sigortasn 34 plaka olduunu belirterek yaptrman lazm. nk il primleri farkl.

Ben bu ilemleri defalarca yaptm. Hibiri iin vekalet vermedim. Hepsini kendim takip ettim. En fazla yarm + yarm gnm ald. Bo adam deilim. Ama herkesin kendi iini imkan varsa kendisinin takip etmesinden yanaym. Takipileri de pek sevmem.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

TEQUILA - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.Mays.2008
    Ya
    39
    ehir
    Trkiye/stanbul
    Cevap iin teekkrler olduka aydnlatc oldu. Bugn trafik.gov dan okudum, plaka deiim beyanlarnda 1ay iinde ilem yaplmazsa deiim hakk ve denen para yanyormu.

yelik tarihi
    07.Eyll.2010
    Ya
    30
    ehir
    istanbul
    Bir ay sren var. Ama tavsiyem bir an nce, zellikle de ilk 15 gn iinde ilemi halletmendir.

yavuz364 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.Nisan.2008
    Ya
    26
    ehir
    baakehir
    Ben benzeri bi ekilde istanbul iinden ara aldm, yinede noterde plaka deiimi istedim.. (yine benim stme olan dier arabamn plakasn alacaktm)

Ancak dier arabann plakas deimedii iin plaka deime ilemi yapmak istemedim, vaktim de olmadndan dolay, ruhsat kartmaya yaklak 6 ay sonra gittim
    Gecikmeden dolay ceza v.b. hibirey yada olumsuz bi durum yok.. Geici ruhsat normal ruhsat gibi..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

yelik tarihi
    07.Eyll.2010
    Ya
    30
    ehir
    istanbul
    @yavuz364;

Sana iyi niyetli veya dalgn veya bilgisiz bir memur denk gelmi. Yoksa cezas gayet ak.

ilkerrrrr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.Austos.2007
    Ya
    30
    ehir
    Ankara
    muayenesi olmayan ara iin plaka deiimi istersek, yeni ruhsat kartrken muayene art m?
    Konu ilkerrrrr tarafndan (02.Ekim.2012 Saat 19:40 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    20.Austos.2007
    Ya
    30
    ehir
    Ankara
    Alnt ilkerrrrr Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    muayenesi olmayan ara iin plaka deiimi istersek, yeni ruhsat kartrken muayene art m?
    arkadalar bilgisi olan yok mu?

yelik tarihi
    20.Austos.2007
    Ya
    30
    ehir
    Ankara
    Alnt ilkerrrrr Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    arkadalar bilgisi olan yok mu?
    kendi soruma cevap vereyim belki birilerinin iine yarar.

muayene olmadan ruhsat kartamyorsunuz.

Kadyr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.Nisan.2010
    Ya
    26
    ehir
    istanbul
    Arkadaslar yeni konu acmak istemedim.aracimi sattim yeni arac alacagim plakayida son haneyi istedigim gibi alma dusuncem var.noterde plaka degissin dedikten sonra emniyette plaka secme durumu oluyormu yada nasil oluyor bagis aliyorlarmi

driftboy - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.Nisan.2010
    Ya
    23
    ehir
    BurSAkarya
    Trafikte Plaka seebilirsin, ba karlnda alabilirsin. Tabi istediin plakay bulursan. Yoksa olanla yetineceksin
    Marblex Mining & Marble

Harput Yap nsaat

Alnt CasabLanca Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    arabann nyle arkas arasnda 3 ya fark var

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)