User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Xsara vts ve bİr türlü yüzümün gülmemesİ.

m.kibaroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sorunlar ÇÖzÜldÜ

sorunlarım çözüldü şükür.

aTaBeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen baya bir içlenmişssin çok severek araç almak ve böyle problemler olmasını artı olarak az sayıda bulunan araçlara binme keyfi isteğinin baskın gelmesini ve sonuç olarak sanayiden hiç çıkamamayı bende çok iyi bilirim.. Bugüne kadar 1-2 aracım hariç hepsi zor bulunan kimsenin almadığı araçlardı.
    Konuya gelecek olursak bende de bundan önce tigra Twintop vardı 2005 model. Motor corsa 1.4 le aynı diye aldım sorun çıkarsada hallederiz diye. 1 ay boyunca rolantide düzensizlik arabada gitmeme ve arıza yakma sorunlarıyla boğuştuk. Tüm sensörler ve bobin dahil hava akış metresinden tutunda herşeyini yeniledim durum aynı aynı aynı... En son Opel servisinde sevdiğim bir arkadaşım şurda meşhur beyinci bir abimiz var ona götür bu tip arızaların tüm sensörler değiştikden sonra hala olması normal değil bir baktır dedi.
    Allah bin kere razı olsun beyinciye gittim adam beyinden abi canını sıkma 1 cay iç sen dedi. Beyin şemasını çıkardı baktı 3 lehim yerinden kopmuş hafifce onları bir güzel gözünde büyüteçle ince ince lehimledi 20 dk da arabaya taktı bastı çalıştırdı ve sonuç araba sıfır fabrikadan alındığı gibi oldu. Biraz uzun oldu ama yapmadıysanız hani bunu da deneyin götürün işinin ehli bir beyinciye baksın. Bende de o2 sensör boğaz kelebeği ve kütle arızası veriyordu araba ve aynı dediğiniz hareketler bende de mevcuttu. Beyinci işçilik dahil 350 tl aldı ve iş bitti.
    S!nek Performance Race Parts & Aftermarket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aTaBeY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen baya bir içlenmişssin çok severek araç almak ve böyle problemler olmasını artı olarak az sayıda bulunan araçlara binme keyfi isteğinin baskın gelmesini ve sonuç olarak sanayiden hiç çıkamamayı bende çok iyi bilirim.. Bugüne kadar 1-2 aracım hariç hepsi zor bulunan kimsenin almadığı araçlardı.
    Konuya gelecek olursak bende de bundan önce tigra Twintop vardı 2005 model. Motor corsa 1.4 le aynı diye aldım sorun çıkarsada hallederiz diye. 1 ay boyunca rolantide düzensizlik arabada gitmeme ve arıza yakma sorunlarıyla boğuştuk. Tüm sensörler ve bobin dahil hava akış metresinden tutunda herşeyini yeniledim durum aynı aynı aynı... En son Opel servisinde sevdiğim bir arkadaşım şurda meşhur beyinci bir abimiz var ona götür bu tip arızaların tüm sensörler değiştikden sonra hala olması normal değil bir baktır dedi.
    Allah bin kere razı olsun beyinciye gittim adam beyinden abi canını sıkma 1 cay iç sen dedi. Beyin şemasını çıkardı baktı 3 lehim yerinden kopmuş hafifce onları bir güzel gözünde büyüteçle ince ince lehimledi 20 dk da arabaya taktı bastı çalıştırdı ve sonuç araba sıfır fabrikadan alındığı gibi oldu. Biraz uzun oldu ama yapmadıysanız hani bunu da deneyin götürün işinin ehli bir beyinciye baksın. Bende de o2 sensör boğaz kelebeği ve kütle arızası veriyordu araba ve aynı dediğiniz hareketler bende de mevcuttu. Beyinci işçilik dahil 350 tl aldı ve iş bitti.
    cevabınız için teşekkür ederim. şu sıkıntılı olan parçalar mecbur değişecek artık tabiki dediğiniz gibi en son beyine gelir..

ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle araç tercihiniz için sizi tebrik ediyorum. Yazdığınız şeylerin pek çoğunu yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Ülkemizde malesef arabacılık al-sat mantığı üzerinden yürüyor, severek isteyerek gerçekten binmek için araba alan çok az insan var. Usta diye geçinen doğan-şahinci tayfanın ellerine mahkum bi durumdayız ne yazık ki. En ufak bir arızada usta sıkıntısı, arabanızın hak ettiği değeri bulamaması, çok bilmiş ustaların "abi sen bu arabayı elden çıkart en iyisi" tavsiyeleri, arabayı görünce yetkili servisin bile şaşkın gözlerle bakması vs. diye uzar gider. Size naçizane tavsiyem şu olacaktır. Arabayı güvenmediğiniz inanmadığınız kimsenin eline teslim etmeyin. Mümkünse ve bu işlere yatkınsanız araştıra araştıra sora sora kolay işlerden başlayıp kendi aracınızın ustası olmanız. Belki konuyu açma amacınızla verdiğim cevaplar pek örtüşmüyor ancak konuyu görünce bunları yazma isteği oluştu içimde. Ne olursa olsun arabanızı sevmekten ve ilgilenmekten vazgeçmeyin. Bu tarz özel arabaların ruhu vardır

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ilk kompresyon testi yaptirin bütün silindirlere. Daha sonra kac tane oksijen sensoru varsa onlari orjinali ile degistirin. Parca numaralari ayni olmali, baska modelinki olmasin. Baski balata degismeniz sart. Direksiyon icin sokulup bakilmasi lazim.
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ssgti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle araç tercihiniz için sizi tebrik ediyorum. Yazdığınız şeylerin pek çoğunu yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Ülkemizde malesef arabacılık al-sat mantığı üzerinden yürüyor, severek isteyerek gerçekten binmek için araba alan çok az insan var. Usta diye geçinen doğan-şahinci tayfanın ellerine mahkum bi durumdayız ne yazık ki. En ufak bir arızada usta sıkıntısı, arabanızın hak ettiği değeri bulamaması, çok bilmiş ustaların "abi sen bu arabayı elden çıkart en iyisi" tavsiyeleri, arabayı görünce yetkili servisin bile şaşkın gözlerle bakması vs. diye uzar gider. Size naçizane tavsiyem şu olacaktır. Arabayı güvenmediğiniz inanmadığınız kimsenin eline teslim etmeyin. Mümkünse ve bu işlere yatkınsanız araştıra araştıra sora sora kolay işlerden başlayıp kendi aracınızın ustası olmanız. Belki konuyu açma amacınızla verdiğim cevaplar pek örtüşmüyor ancak konuyu görünce bunları yazma isteği oluştu içimde. Ne olursa olsun arabanızı sevmekten ve ilgilenmekten vazgeçmeyin. Bu tarz özel arabaların ruhu vardır
    çok teşekkür ederim yazdığınız cevap benim için değerlidir. bende sizin gibi düşünüyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ilk kompresyon testi yaptirin bütün silindirlere. Daha sonra kac tane oksijen sensoru varsa onlari orjinali ile degistirin. Parca numaralari ayni olmali, baska modelinki olmasin. Baski balata degismeniz sart. Direksiyon icin sokulup bakilmasi lazim.
    evet baskı balatam iyi durumda değil. araç 1.4 gibi düzde kalkarken gaz istiyor.. neler neler..

güvendiğim bir mecrada bu dediklerinizi yaptıracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oksijen sensoru performansi etkilemez yalniz.

Yakiti etkiler, emisyon degerini etkiler, rolantinin duzenli calismasini etkiler.

Arac gitmiyorsa, cozum oksijen sensorunde degil, bosa masraf yapmadan uyarimi yapmis olayim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yakiti etkiler, emisyon degerini etkiler, rolantinin duzenli calismasini etkiler.

Arac gitmiyorsa, cozum oksijen sensorunde degil, bosa masraf yapmadan uyarimi yapmis olayim.
    eyvallah bunu da hesaba katıcam.

yalnız özel mesajlarda bir sıkıntı mı var?

svtec nickli arkadaş bana özel mesaj atmış ama bir türlü cevap gitmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yakitin yüksekliginden bahsedilmis, buna istinaden yazdim. Performans icin Kompresyon degerleri iyiyse baska yerlere bakmak gerekiyor. Ayrica o2 sensoru degisince afr degerleri olmasi gerektigi degerlere ulasinca iyilesme bariz olmasada katkisi olacagini dusunuyorum. Sorun şu, o2 bozulunca uyari vermiyor maalesef. Degismesi bence olumlu olur, bozuk o2 sensoru arabayi zengine çekiyor.

Bujiler sökülünce siyahmi çıkıyor?
    AmcaPolo

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce selamlar.

ister istemez CİTROEN SERHAN servisimi savunmak istiyorum orada 2 motor yaptırmış biri olarak
    1. XU10J4RS uzaylı gibi bakmadılar sıkıntısız yaptılar
    (*OEm piston * Subaplar *Subap Kılavuzları *Şapkalar gibi komple motor indirdim)
    2. olarak EP6DT kodlu motorumu yaptılar 2sindede sıkıntı yok.
    306 Gti ın motorunu 2011 de yaptırdım ve 2 aracımın bakımlar hep orada yapılır,
    306 nın bütün dertlerini orada çözdüm. Harun ustayada zamanında çok gittim ilk 306 GTi'ımda
    İlk tavsiyem sizin hatanız bence tek bir serviste ilerlememeniz çünkü herkes farklı yerlerden şüphe edip farklı noktara gidip sizin parçalanmanıza neden olacaktır.
    Birde şunu anladım parça temizleyip takmak bizim araçlarda pek kar etmiyor sadece tatmin ediyor 'heh mis gibi temiz oldu' o iş biraz yalan iş rolanti motorunu isterseniz çifleyin çamaşır suyuna yatırın kar etmiyor
    rolanti sapma hastalığım vardı gittim yan-san aldım 60 lira 3 ay sürmedi gitti, bu arada arabanın üzarinde bozulan OEM fabrika montajı idi gittim kıydım paraya 370 liraya yine fabrika malı adlım şuan sıkıntım yok.

XSi arkadaşımız O2 gidişi etkilemez demiş ama sapıtmış bi O2 saçma değerlerde benzin işetiyorsa o aracın eksiye gitmesini etkilemez mi çok yada az işetirse çizmene nedende olur hatta aşırı zengin olmasınada neden olur,
    sonuçta bozuk nasıl işeteceği belli değil.

Birde asıl soru sıkıştırma testi yaptınız mı değerleri nelerdir ?

Bu arada bobinleri yenilediniz mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin tek yere bakima gitmesine kesinlikle katiliyorum.

Ayrica, performans kötü diyorsunuz neye gore kotu? 0-100 olctunuzmu? Yada 60-180 falan? Xsara vts stock hali ile zaten bir 106-306 gti kadar gitmiyor.
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son bakımda kullandığım yağ (ilk tercihimdir) ve filtreler.

bu da yakıt değerim şehir içi maximum. ama ortalam 90km.. (50tl benzin)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk önce selamlar.

ister istemez CİTROEN SERHAN servisimi savunmak istiyorum orada 2 motor yaptırmış biri olarak
    1. XU10J4RS uzaylı gibi bakmadılar sıkıntısız yaptılar
    (*OEm piston * Subaplar *Subap Kılavuzları *Şapkalar gibi komple motor indirdim)
    2. olarak EP6DT kodlu motorumu yaptılar 2sindede sıkıntı yok.
    306 Gti ın motorunu 2011 de yaptırdım ve 2 aracımın bakımlar hep orada yapılır,
    306 nın bütün dertlerini orada çözdüm. Harun ustayada zamanında çok gittim ilk 306 GTi'ımda
    İlk tavsiyem sizin hatanız bence tek bir serviste ilerlememeniz çünkü herkes farklı yerlerden şüphe edip farklı noktara gidip sizin parçalanmanıza neden olacaktır.
    Birde şunu anladım parça temizleyip takmak bizim araçlarda pek kar etmiyor sadece tatmin ediyor 'heh mis gibi temiz oldu' o iş biraz yalan iş rolanti motorunu isterseniz çifleyin çamaşır suyuna yatırın kar etmiyor
    rolanti sapma hastalığım vardı gittim yan-san aldım 60 lira 3 ay sürmedi gitti, bu arada arabanın üzarinde bozulan OEM fabrika montajı idi gittim kıydım paraya 370 liraya yine fabrika malı adlım şuan sıkıntım yok.

XSi arkadaşımız O2 gidişi etkilemez demiş ama sapıtmış bi O2 saçma değerlerde benzin işetiyorsa o aracın eksiye gitmesini etkilemez mi çok yada az işetirse çizmene nedende olur hatta aşırı zengin olmasınada neden olur,
    sonuçta bozuk nasıl işeteceği belli değil.

Birde asıl soru sıkıştırma testi yaptınız mı değerleri nelerdir ?

Bu arada bobinleri yenilediniz mi ?
    serhanı kötülemek haddime değil, ellerinden geleni yaptılar zaten değişmesi gerekene odaklanıp (ben parçayı bulduktan sonra) iki dakikada taktılar (bujiler ve bobin) kurumsal gibi bir yer olunca illaki güzel ustalar gelip geçmiştir. benim izlenimim öyle oldu. söylediklerimi onlarda inkar etmeyecektir. yoksa bir şikayetim olamaz. servis servis dolaşma konusunda haklısınız. çok kez tekrarlarmasamda gidip geldiğim yerler bunlar. yağ ve filtre değişimlerini de sıradan bir ustaya yaptırdım (gözümün önünde)

söylediğiniz etkenler tabiki olası durumlar yani olabilir. dikkate alacağım. teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin tek yere bakima gitmesine kesinlikle katiliyorum.

Ayrica, performans kötü diyorsunuz neye gore kotu? 0-100 olctunuzmu? Yada 60-180 falan? Xsara vts stock hali ile zaten bir 106-306 gti kadar gitmiyor.
    üstad benim sıkıntım aslında son hız değil. aracın akmaması.. kontrol ekipmanlarının aşırı sert ve rahatsız olması. alt devirlerinin ölü olması 1.5 dizellerin bile daha iyi gitmesi gibi.. tabi baskı balata değişir nasıl olur bilemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kadran videosu koyarsaniz kullanmis arkadaslar yorum yaparlar. Bana gore aracinizin performansi normal gibi geliyor. Yada araci dynoya sokun degerlere bakalim
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kadran videosu koyarsaniz kullanmis arkadaslar yorum yaparlar. Bana gore aracinizin performansi normal gibi geliyor. Yada araci dynoya sokun degerlere bakalim
    koyarım tamam. dynoya ilk aldığımda girecektim.. maslakda bi yer var gittim oraya hazır maslaktayım dedim, çok kasıntı yaptı yok randevulu gel bilmem ne.. ya arkadaş bu istanbul denen lanet yerde bi yerden bir yere gelmek en az 50-60km minimum. trafiği bilmem neyi.. dynoya 50tl vericez 50tl benzin yakıcaz.. dyno yalan oldu ama aklımda..

bu arada bana özel mesaj atarmısınız ben cevaplayamıyorum. size cevap yazacağım. gelecek mi deneyelim.

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin yakıt değerleri normal geldi bana bende 100 lira benzinle 205-210 karışık kullanım tabiki + - var km lerde
    Aklıma fantastik olaylar geliyor DYNO üzerinde bir ölçüm ve sıkıştırma testinden sonra daha belirginleşir.
    2008 de 3. ve 4. vites dişlilerini kırınca sipariş etik 6-7 ay dediler o sırada gidip 5ileri şanzıman aldım
    ve aracım inanılmaz isteksiz gitmiyormuş gibi geliyordu şimdi sizin aracın önceki sahibi bi derdi falan olduda ayna mahruti bütün BE5 lerle uyuyor öyle bi operasyon falanda yapmış olailir diye bi teori ürettim
    Tabi ki bu düşünceyi DYNO ve Sıkıştırma testi bu fikrimi çürütebilir yada kanıtlayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin yakıt değerleri normal geldi bana bende 100 lira benzinle 205-210 karışık kullanım tabiki + - var km lerde
    Aklıma fantastik olaylar geliyor DYNO üzerinde bir ölçüm ve sıkıştırma testinden sonra daha belirginleşir.
    2008 de 3. ve 4. vites dişlilerini kırınca sipariş etik 6-7 ay dediler o sırada gidip 5ileri şanzıman aldım
    ve aracım inanılmaz isteksiz gitmiyormuş gibi geliyordu şimdi sizin aracın önceki sahibi bi derdi falan olduda ayna mahruti bütün BE5 lerle uyuyor öyle bi operasyon falanda yapmış olailir diye bi teori ürettim
    Tabi ki bu düşünceyi DYNO ve Sıkıştırma testi bu fikrimi çürütebilir yada kanıtlayabilir.
    teste girersem zaten bir çok şey belli olacak. şanzumanın oynandığını sanmıyorum adam ailesi ile binmiş hep, adam performans kasmamış pek. ailesi ile de tanıştım. oğlu hiperaktif olduğu için arka koltukta büyümüş

sıkıştırma testini nasıl yapıyorlar? ve siz hangi araçtan bahsediyorsunuz?

svtech nickli bir arkadaş mesaj attı ondan düzgün modlu bir vts var kısmetse kıyas yapıcaz da adamın özel mesajına dönemedim gitmiyor mesaj

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)