User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: yaris hybrid'i inceleyen varmı?

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yaris hybrid'i inceleyen varmı?

selam arkadaşlar bugün internette gezinirken yarıs hybrid e denk geldim biraz resimlerine baktıktan sonra Aydoğan toyota plazayı aradım plazanın müdürü elllerinde olduğunu söyledi kısmetse salı günü gidip bakıcam ciddi ciddi almayı düşünüyorum. aracın satıs fiyatı 48.750 mış bana fiyatı uygun geldi. acaba sıtede benden önce inceleyenler donanımını bilenler varmı telefonda donanım listesını sormayı akıl edemedim
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç çok yeni inceleme fırsatım olmadı kısmetse kasımda fuarda bakarım ama açıkcası beni hybrit araçlarda en çok bakım kısmı ilgilendiriyor

3 yıl içerisinde ortalama 70-80 bin km kullnıldığını saydığımızdaki bakım masrafı ne acaba

civiclerde sarj tutmama sorunu duymuştum belli bir sure sonraki pilleride çok ucuz değildi yani yakıttan yaptığımız ekonomiyi 2 sene sonra pilllere harcayacaksak bi anlamı yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç çok yeni inceleme fırsatım olmadı kısmetse kasımda fuarda bakarım ama açıkcası beni hybrit araçlarda en çok bakım kısmı ilgilendiriyor

3 yıl içerisinde ortalama 70-80 bin km kullnıldığını saydığımızdaki bakım masrafı ne acaba

civiclerde sarj tutmama sorunu duymuştum belli bir sure sonraki pilleride çok ucuz değildi yani yakıttan yaptığımız ekonomiyi 2 sene sonra pilllere harcayacaksak bi anlamı yok
    Valla ben hybridlere çok uzağım ama şu sıralara ılgımı çekmeye başladı benzin fıyatları sağolsun ben şahsen 3 yılda 50.000 km bıle zor yaparım. genellıkle şehir içinde evle iş arasında gidip gelmeye kullanıcam bide senelerdir toyota kullanıyoruz şuan 2010 dizel corollamızda hiç bir sorun yaşamadık bu zamana kadar o yüzden toyota benim gözüme her zaman sorunsuz gelıyor bıde +2 yıl garanti yaptırdımmı tadından yenmez 4 sene sonra satarım zaten alan düşünsün

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki toyota guzel bir marka ama ama yeni bir teknolji almadan once beklenmesi taraftariyim.Isinize karismak gibi olmasin tabi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    twizy gelicek yakında bende twizy düşünüyorum ciddi ciddi bence onu bekleyin. yerli üretim de olursa twizy fiyatı avrupaya görede düşük olur.. şu anda avrupa satış fiyatı 7 bin euro.. 15 bin tl gibi bir şey.. elektrikli araçlara zaten vergi yok yurtdışından ithal bile gelse 15 bin tl ye gelir gene..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota'nın prius tecrübesi tartışılmaz. Yaris hybrid de şehiriçinde kullanılmak için güzel bir alternatif. Ama benim şahsi tercihim plug-in hybrid'lerdir. Zaten yeni prius da bu şekilde. Yani imkan varsa doğrudan şebekeden şarj edilip menzili bitene kadar hiç benzin kullanmadan ilerleyebilen, benzinli motoru sadece şarjı bittiği ve şarj etmediğiniz zamanlarda kullanan modeller.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phamza89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki toyota guzel bir marka ama ama yeni bir teknolji almadan once beklenmesi taraftariyim.Isinize karismak gibi olmasin tabi
    esttağfurulah danışmak için açtım bu konuyu teknoloji yeni ama toyota bu konuda yeni değil ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    twizy gelicek yakında bende twizy düşünüyorum ciddi ciddi bence onu bekleyin. yerli üretim de olursa twizy fiyatı avrupaya görede düşük olur.. şu anda avrupa satış fiyatı 7 bin euro.. 15 bin tl gibi bir şey.. elektrikli araçlara zaten vergi yok yurtdışından ithal bile gelse 15 bin tl ye gelir gene..
    twizy e şimdi baktım google'da ama tek kişilik bana en azından dör kişilik araç lazım yeri geldiğinde uzun yolada çıkabilmem lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyota'nın prius tecrübesi tartışılmaz. Yaris hybrid de şehiriçinde kullanılmak için güzel bir alternatif. Ama benim şahsi tercihim plug-in hybrid'lerdir. Zaten yeni prius da bu şekilde. Yani imkan varsa doğrudan şebekeden şarj edilip menzili bitene kadar hiç benzin kullanmadan ilerleyebilen, benzinli motoru sadece şarjı bittiği ve şarj etmediğiniz zamanlarda kullanan modeller.
    bana 50 km hızda da yeter ev ile iş arası uzaklığım 3 km yolun yarısı şehir içi zaten bu süre içinde bedavaya gitmek benım işime gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    benim merakım bu araçların üstündeki bataryalar.. renault bile ze lerinde elektrikli serilerinde ayda 45 euro batarya kirası alıyor yani aracı alırken bataryasız alıyorsunuz esasen bataryayı kiralıyorsunuz.. bu araçlardaki bataryaların ömrü performansı ne olur civiclerdeki şarj tutmama olayını bende duydum mantıklıda geldi neticede bu araçlarında üstünde notebook cep tellerimizdeki lityon ion bataryalar gibi aküler var illaki bir performans ömrü olucakdır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim merakım bu araçların üstündeki bataryalar.. renault bile ze lerinde elektrikli serilerinde ayda 45 euro batarya kirası alıyor yani aracı alırken bataryasız alıyorsunuz esasen bataryayı kiralıyorsunuz.. bu araçlardaki bataryaların ömrü performansı ne olur civiclerdeki şarj tutmama olayını bende duydum mantıklıda geldi neticede bu araçlarında üstünde notebook cep tellerimizdeki lityon ion bataryalar gibi aküler var illaki bir performans ömrü olucakdır..
    Benimde aklım karıştı şimdi az önce prıuslara baktımda 0 ken 120.000 tl olan araçlar 56-66.000 arası satılıyor acaba onlarda'da honda gibi batarya sorunumu yaşandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    neticede batarya yada aküyle çalışan her tür şarjlı aletin bir batarya akü ömrü vardır.. cep tellerimiz notebooklar arabalarımızdaki aküler v.b illaki bu araçların üstündeki bataryalarında bir kullanım ömrü vardır belli bir periyoddan sonra değişmesi gerekir diye düşünüyorum.
    o yüzden zaten renault bu işi şansa bırakmayıp batarya olayını kiralama işine girdi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bugun gidip inceledim bayağı bir hoşuma gitti gerek tipi gerekse donanımı çok iyi kullanabılme gibi bir fırsatım olamadı yalnız ama çalıştırdım sesizliği çok güzel 2 donanım çeşidi ile üretilecekmiş plazadakı boş modelıydı (dijital klıma torpido soğutucusu 4 hava yastığı geri dönüş kamerası navigasyon var ) benim düşündüğüm bunların yanında cam tavan , çelik jant,gündüz ve sis farı olan modeli 51.000 tl yalnız o.bakalım expertizleri bugun yokmuş plazada kaç paraya sayıcaklarını bilmiyorlar benım bmw i çok ölü paraya saymazlarsa Allah'ta nasip ederse alıcam

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    51 lira ciddi bir rakam.. Kendini ne kadar sürede amorti ediyor ki ?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51 lira ciddi bir rakam.. Kendini ne kadar sürede amorti ediyor ki ?
    valla bilmiyorumki bu benzın zamları devam ederse amaorti etmesı pek uzun sürmıcek gibime geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogrudur ama arada bi sürü dizel seçenegi var.. 1.4 altı sınıfta alternatif çok.. güzel bi yazılımla tüketimler ortada. Bu arabayı aldıgında ikinci elde ki deger kaybın başka bir araba alacak kadar fazla olur..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogrudur ama arada bi sürü dizel seçenegi var.. 1.4 altı sınıfta alternatif çok.. güzel bi yazılımla tüketimler ortada. Bu arabayı aldıgında ikinci elde ki deger kaybın başka bir araba alacak kadar fazla olur..
    toyota nin ikinci eli iyi özellikle çanakkale'de bide 4 sene biner satarım diyordum ama alırsam satma gibi bir planım olmaz uzun vade'de binerim.ilk baş dizelini düşünüyordum ama hybridlerin makyajı çok güzel led stop ve farlar ön görünüm çok hoşuma gidiyor.Şahsen başka bir marka şuan düşünmüyorum çünkü Aydoğan toyota ile daha önce çok alışverişimiz oldu servis masraflarında'da bana bayağı bir indirim yapıyorlar sağolsunlar bide bakım masrafıda düşük olucak çünkü araçta debriyaj pedalı, debriyaj plakası, vites kutusu, marş motoru, V-kayışı ve triger kayışı bulunmuyor ayrıca elektronik cvt şanzıman var

bu arada 4 hava yastığı demiştim 7 hava yastığı bulunuyormuş bide elektronık denge sistemi ve bluetoth'ta standart

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakkında hayırlısı olsun, araba işi aşk işi ama 51i versem 51 ay uyuyamam ben buna
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakkında hayırlısı olsun, araba işi aşk işi ama 51i versem 51 ay uyuyamam ben buna
    Teşekkürler valla bi defa verip benzıncılerden uzak duracağımı bileceğim için ben rahat rahat uyucam cunku çok şehir içinde gezıyorum dizel corolla bile 7.2 yakıyor sürekli dur kalk yaptıgım için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)