Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Nokian WRD3 k lastii deneyimlerim...

metinmb407 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize

Nokian WRD3 k lastii deneyimlerim...

Bir yl sonra kar gren masum k lastikli Bora Gncel 2. sayfada.

Selam arkadalar. Konu yeri buras sanrm aradm en uygun yerin buras olduuna karar verdim.

Getiimiz hafta ierisinde aracmla uzun yola kacam ve yolda ne ile karlaacam bilmediimden klk lastik aldm. kr yolda kar yoktu ama dier artlardaki deneyimlerimi aktaryorum.

Lastik 195 65 15 91T Nokian WRD3. 4 adeti hepsiburadadan kampanya dahilinde kargo dahil 600 liraya 6 taksit aldm. Normalde tanesi 220 lira. Lastik ekim ay sonu retimi yeni lastik. Yannda birde lastik basn ve di derinlik lm aleti geldi.

Lastikle Edirne-Istanbul-Bolu-Osmanck-Amasya-Samsun-Trabzon-Rize-Batum gzergahnda 2500 km yol yaptm deneyim testi iin yeterlidir sanrm.

4 mevsim de yaadm yeni yamurda kayma eilimi bu lastikte bama gelmedi. ABS devreye ok nadir girdi. nceki lastiklerde arkadan kayma bile olmutu ne aksiyon ama Frenaj kuru ve slak zeminde iyi kar grmediim iin karl zemini bilmiyorum.

Ses nceki lastiklerle ayn ama yle bir durum var. Asfaltn byle tereya, kaymak gibi olduu veya ar tonajl aralarn yolda yapt dmdz zeminlerde ve erit izgileri zerinde ses yapyor. Di ve lastik yapsndan kaynakl galiba. Onun haricinde gayet iyi.

Yakt tketimi 1 litreye kadar artt. Normalde ben uzun yollarm 5.5-6 litre arasnda tamamlardm. Bu sefer 6.5 litre ile tamamladm. Sebebi lastiin srekli yumuak olmasndan dolay yola daha iyi yapmas, yolu daha iyi tutmas.

Tek bir yerde sorun yaadm oda virajda arac ok zorladm. Arkadan kayma eilimi gerekleeceini anladm an hemen frene bastm ara yol izgisinden kmad. Oda yoldaki ikaz eritlerinden oldu anlk ekilde ara bu erite denk gelince biraz hoplad ve izgiyi kaybedecei an frenle izgide tuttuk. Allahtan fren basn yardm dalm var.

Bu benim ilk k lastii deneyimim. 4 mevsimde Lassa dan sonra bu lastikte benim iin geer not ald. Kampanya hala devam ediyorsa karmayn.
    Konu metinmb407 tarafndan (01.Aralk.2013 Saat 20:07 ) deitirilmitir.

ilkercom - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    25.Austos.2011
    Ya
    36
    ehir
    stanbul
    lassa dan sonra 4 mevsim nokian alsan yine iyi gelirdi. nokianlar ayr bir dnya.

tketimi artrmas normal yola iyi tutunuyor srtnme fazla.

o eritlerde herkes hopluyor. zellikle uzun yolda 50 km yol yaptktan sonra lastik basncn 4 - 5 psi artyor. direk balon gibi zplyorsun.

hayrl olsun allah kaza bela vermesin.

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    Iyi dilekleriniz iin teekkrler. Nokian n normal lastii kullanc yorumlar ok iyi deil diye hatrlyorum. Lassa Impetus ok baarl. Fiyatna gre stn performans sergiliyor. lkemiz yol artlar iin yeterli ka ukura dtm daha balon yok Allah a kr. Islak zemin performans ok etkin geldi. nceki lastiklerim Michelin di tvbe daha alrsam.
    Konu metinmb407 tarafndan (05.Ocak.2013 Saat 13:45 ) deitirilmitir.

darkmoon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    10.Aralk.2011
    Ya
    35
    ehir
    stanbul Serengetisi
    Alnt metinmb407 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ses nceki lastiklerle ayn ama yle bir durum var. Asfaltn byle tereya, kaymak gibi olduu veya ar tonajl aralarn yolda yapt dmdz zeminlerde ve erit izgileri zerinde ses yapyor. Di ve lastik yapsndan kaynakl galiba. Onun haricinde gayet iyi.

.
    Nokian u anda benim arabadada var grlt lastik eskidike artcak. benim lastikler 2 yllk bildiin yksek hzda uak trblans gibi ses geliyor.. ama karda yamurda buzda on numara ne kayma ne atma var. nokian zaten k lastikleriyle nl bir marka finlandiya mal nokia firmasnn bir kuruluu. finlandiyada malum k lkesi o yzden k lastikleri ok iyidir.. ama yazn kart tam zdrap oluyor hem fazla yaktryor hemde grlts dahada artyor yerle kuru olduu iin
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en gzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin mal Zrdn enesini yorarm.. (ZZ Rules)

levent - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    10.Ocak.2006
    Ya
    25
    ehir
    Alanya/Edirne
    Ben Nokian V ler ile saanak yamurda ciddi zorladm, hzlanp birikintiye daldm. Benden geti
    Kimileri 5000km yi doldur yle gel falan dese de uan 6000 km yi doldurmaya doru hazrlanyorum, yzm kara kmad. Kullanm tarzna en uygun lastii setiimi dnyorum ben de

Metin hacm, n eker arabada lift off a kalmak zereyken fren yapmakta tam deli cesareti olmu bu arada Ters kontra yaptrmad m frene bastnda araba?

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    fren basn yardm dalm saolsun hz sabitleyici akt dner diye tahmin ettim ama o ikaz eritleri olunca arac yerinden oynatt frene bastm ters manevra yaptm

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    Alnt darkmoon Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Nokian u anda benim arabadada var grlt lastik eskidike artcak. benim lastikler 2 yllk bildiin yksek hzda uak trblans gibi ses geliyor.. ama karda yamurda buzda on numara ne kayma ne atma var. nokian zaten k lastikleriyle nl bir marka finlandiya mal nokia firmasnn bir kuruluu. finlandiyada malum k lkesi o yzden k lastikleri ok iyidir.. ama yazn kart tam zdrap oluyor hem fazla yaktryor hemde grlts dahada artyor yerle kuru olduu iin
    O zaman sizin dediinize gre ben hakkmn yarsn doldurdum
    Konu metinmb407 tarafndan (05.Ocak.2013 Saat 16:59 ) deitirilmitir.

yelik
    10.Ocak.2006
    Ya
    25
    ehir
    Alanya/Edirne
    fren basn yardm dalm saolsun hz sabitleyici akt dner diye tahmin ettim ama o ikaz eritleri olunca arac yerinden oynatt frene bastm ters manevra yaptm
    O bizde de var da bir ESP grevi grmyor sonuta

lucky Jackal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    18.Ocak.2009
    Ya
    33
    ehir
    stanbul
    bende dn 205/45/17 Toyo k lastii taktm,2012 35. hafta retimi.ansma bugnde kar yad,lastikler ok iyiymi daha nce kumho ve michelin kullanmtm farkl arabalarda toyoda piman etmedi. zellikle dunlop runflat leri atnca araba inanlmaz rahatlad nokianlarn tanesine 330 gibi bir fiyat verdiler ben alamadm,265 e toyo aldm. iek gibi biniyorum iki gndr. Run flat belasndan kurtulduum gne krler olsun

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    Alnt levent Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    O bizde de var da bir ESP grevi grmyor sonuta
    Esp deil ama yine iyi yav Alman freninden bahsediyoruz

yelik
    25.Austos.2011
    Ya
    36
    ehir
    stanbul
    eski aracmda lassa 4 mevsim vard. dnya yol yaptm eskimedi bile gel gelelim yol tutu sfrn altndayd.

bugn yaz lastii alcak olsam gody f1 asym 2 , conti sc3 veya nokian zg2 alrdm. ki zaten dnyada sralama hemen hemen byle ebadna gre sralama deiiyor ancak nokian hep ilk 3 te.

fiyatn aratrp almak lazm baz yerlerde deli paralar istiyorlar.

k lastii iin ise hi aratrmam bile direk nokian.

Hakka Z ( trkiyede bulunmayan bir model) ile kn karda 200 km hza ktm banamsn demedi. yksek performans lastii iin inanlmaz slak zemin performans vard.

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    Valla ne bilim Lassa Michelinden daha iyi geldi bana

yelik
    10.Ocak.2006
    Ya
    25
    ehir
    Alanya/Edirne
    Esp deil ama yine iyi yav Alman freninden bahsediyoruz
    37m scak 38m souk frenlerim var benim

Ben de yine Nokian almakta tereddt etmem u dk dan sonra.

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    senin kullanmndan o kyor bendeki de frenden deil lastikten diyorsun yani kar denk gelmedi arabay memlekete braktm 15 gn sonra ara tatil var diye.

MEGFB - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    06.Austos.2012
    Ya
    20
    ehir
    konya
    nokian nn h serisine ok sessiz diyorlar gerekten parasnn hakkn veriyor mu conti yada michlein yokohama gibi markalarda ii grr m ?

Canselmo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    28.ubat.2012
    Ya
    22
    ehir
    Alanya-ANTALYA
    nokian v serisi kullanyoruz sessiz ve yumuak lastik . Art slak zeminde cok cok iyi cok zorluyo kaymamak iin

yelik
    25.Austos.2011
    Ya
    36
    ehir
    stanbul
    nokian sesli bi lastik degil ancak tutunmasi iyis

darkmoon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    10.Aralk.2011
    Ya
    35
    ehir
    stanbul Serengetisi
    benim aracmda u anda nokian var gayet sesli 2 senedir kullanyorum yksek hzda tirblans gibi ses geliyor.. hatta alrken tmps sensr hediye ettiler.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en gzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin mal Zrdn enesini yorarm.. (ZZ Rules)

yelik
    18.Aralk.2011
    Ya
    28
    ehir
    19-53 orum-Rize
    Alnt MEGFB Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    nokian nn h serisine ok sessiz diyorlar gerekten parasnn hakkn veriyor mu conti yada michlein yokohama gibi markalarda ii grr m ?
    Valla hocam 6 bin km yol yaptm klklarla. Sorun sknt yaamadm lastiklerden memnunum ama klk u an kullandklarm. 4 mevsimi veya yazlklar nasldr bilemem. Michelin byk konumayaym ama hayatta almayacam lastiktir.

K lastii sralamasnda Nokian ilk 5 te. Sralama lastik ebatna gre deiiyor. 205 tabanda Nokian birinci iken 195 tabanda Conti birinci Good Year ikinci, Nokian 3. srada. Parasnn hakkn tamamen verdiini dnyorum. Bana kar denk gelmedi o yzden karda test etme ansm olmad.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 2 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 2 misafir)