User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 60 günlük kedi de titreme sorunu lütfen yardım

vtiaras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

60 günlük kedi de titreme sorunu lütfen yardım

geçen hafta cumartesi günü evimin önünde yavru kedinin titreyerek sokakta yürümeye çalıştığını yanına yanaştığımda şiddetli bir titreme gözlerinde akıntı ve çapaklanma olduğunu fark ettm ama açıkçası beni endişelendiren kedinin ayakta bile duramayacak kadar titremesi oldu bilinçsizce yola çıkıyor ve heran bir aracın altında kalarak ölebilirdi aldığım gibi bir veteniere götürdüm kan tahlili beyin rontgeni yapılması gerektiği söylendi fakat bukadar testleri yaptırcak maddi gücüm olmadığından ellerindeki mevcut yöntemlerle tedavisinin yapılmasını istedim titremesinin bir kafa travması,annesinden süt emerken geçen bir virüsten, iç parazitlerden veya aç kalmış olabileceğinden söyledi bende gerekenin yapılmasını onu o şekilde tekrardan sokağa bırakamayacağımı ücretlerdede sokak kedisine yapılan en uygun ücreti sağlamalarını istedim tedaviye önce ateşini ölçerek başladılar ateşi normal çıktı fakat ateş ölçtüklerinde derecede parazit fark edildi ve parazit aşısı yapıldı ardından antibiyotik tedavisine başlandı ilaçlarının düzenli kullanılması ve devamlı gözetim altında bakılması gerektiğini söylediler ki maalesef evimde bakıp gözlemleyecek vaktim yok oyüzden bakımlarının tedavi süresince veterinerde yapılmasını istedim. Yarın son günü veterinerle konuştum kedide ki titreme geçmemiş napmam gerekiyor diye sorduğumda yapılan tedaviyi yazıp hayvan hastanesine götürebilirsiniz evde bakabilirsiniz yada sokağa bırakabilirsiniz 1 haftalık tedavi süreci bitti dendi 1 hafta içinde yanlış anlaşılmak istemem ama 250 tl para harcadım helal olsun ama ben daha napabilirim nasıl bir yol izlemem gerekiyor bu kedinin sağlığına kavuşması için lütfen yardımcı olun

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtecR nıcklı gorkeme ulas kardesım

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Titreme genelde yoğğun parazit nedeniye meydana geliyor diye biliyorum. Elinizden geleni yapmışsınız ne mutlu size. Bazı belediye veterinerleri var bildiğim kadarıyla bu tarz hayvanlara ücretsiz bakıyorlardı bu tarz yerleri araştırabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vtecR nıcklı gorkeme ulas kardesım
    teşekkür ederim kandisi veteriner mi inşallah veterinerdir

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kediden hic anlamam ama anladigim birsey var adam gibi adamsin helal olsun sana.Insallah kedicigi sagligina kavusturabilirsin en kisa surede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Titreme genelde yoğğun parazit nedeniye meydana geliyor diye biliyorum. Elinizden geleni yapmışsınız ne mutlu size. Bazı belediye veterinerleri var bildiğim kadarıyla bu tarz hayvanlara ücretsiz bakıyorlardı bu tarz yerleri araştırabilirsiniz.
    parazitlerin temizlenmesi gerekiyor 1 haftalık tedavisini yaptırdım parazit iğnelerini oldu antibiyotiğini de oldu veterinere sordumhayvan hastanesine götürsem diye oda sizen bir sürü test isticekler ve bunların ücreti kabarık olur elimizdeki yöntemlerle tedavisini yapalım dediler bende bir umutla kabul ettim ama titreme sorunu hala devam ediyormuş yarın kediyi teslim alcam iştahında bir sorun yokmuş yemeğini yiyormuş eski titremesine göre azda olsa azalmış ama ben görmeden bişey diyemiyorum açıkçası kobay olarak kediyi kurcalamalarından korkuyorum barınaklar zaten almaz napmam lazım başka o haline çok üzülüyorum.takdir adelat ALLAH ın ama dediğim gibi daha birşeyler yapılması lazım böyle olmamalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kediden hic anlamam ama anladigim birsey var adam gibi adamsin helal olsun sana.Insallah kedicigi sagligina kavusturabilirsin en kisa surede.
    teşekkür ederim ALLAH RAZI olsun inşallah iyileşir ALLAH tan tek dileğim bu

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakultesi'ne götürün. Tam bir devlet dairesi gibi işliyor ancak işlerinde gerçekten iyiler.

Benim kediyi oraya götürdüm sorunları olduğunda... (Anadolu Yakası Göztepe oturduğum halde)

Yeri İstanbul Üni Avcılar kampüs içinde

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üniversitelerin veteriner fakülteleri bu konularda çok iyidirler. genli hem ilgili hemde pek ücret almıyolar.
    duyarlılığınız için ayrıyetten saygı duymak gerek.
    başkaları görse bu kedi hastalıklı diye kaçarlardı..
    eğer imkanınız varsa iyileştikten sonra size dost olsun
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakultesi'ne götürün. Tam bir devlet dairesi gibi işliyor ancak işlerinde gerçekten iyiler.

Benim kediyi oraya götürdüm sorunları olduğunda... (Anadolu Yakası Göztepe oturduğum halde)

Yeri İstanbul Üni Avcılar kampüs içinde
    teşekkür ederim yarın veterinerden aldığım gibi oraya götürücem veteriner ücret alıyorlar dedi bu konuda doğrumu söyledi bilgilendirirseniz sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrexc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üniversitelerin veteriner fakülteleri bu konularda çok iyidirler. genli hem ilgili hemde pek ücret almıyolar.
    duyarlılığınız için ayrıyetten saygı duymak gerek.
    başkaları görse bu kedi hastalıklı diye kaçarlardı..
    eğer imkanınız varsa iyileştikten sonra size dost olsun
    emin olun evimde böyle bir çok kedi ağarladım kışın özellikle ballı süt bile içirdim yeri geldi karlı havalarda ne kadar kedi bulduysam akşamdan evimin küçük odasına aldım işe giderkende tekrar dışarı bıraktım elimden ve imkanım doğrultusunda herşeyi yapmaya çalışıyorum ama bu sefer ki sancılı oldu evime alabilirim fakat evliyim eşimle sabah çıkıp akşam geliyoruz bir kaç kere eve tememlli misafir olarak sokak kedisi aldık fakat kumlarına tualetlerini yapmadılar kanepe arkalarına tv kablolarına vs tualetlerini yaptılar yada yemek yerken hep sofraya atladılar zamandan dolayı eğitimlerini veremedik ve tekrardan üzülerekte olsa kapının önünde beslemeye başladık ama gözüküyor ki misafirimiz olacak ama pes etmicem yarın resimlerini paylaşıcam süreçlerinide herşeyiyle paylaşcam inşallah iyi olur kedicik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtiaras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim kandisi veteriner mi inşallah veterinerdir
    görkem bey'e msj attım tekrardan çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim yarın veterinerden aldığım gibi oraya götürücem veteriner ücret alıyorlar dedi bu konuda doğrumu söyledi bilgilendirirseniz sevinirim
    Alıyorlar ama makul seviyede. Özel veteriner ile mukayese edilemez düzeyde açıkçası...

Kaba tabirle maliyetine iş yapıyorlar.. Zaten veterinerler genelde yeni mezun öğrenciler... Ciddi vakalarda prof inip ilgileniyor ki. Bizim kediye mezar arayın diyen veterineri .öt edip kediyi 4 yıl daha yaşattılar. Halada yaşıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıyorlar ama makul seviyede. Özel veteriner ile mukayese edilemez düzeyde açıkçası...

Kaba tabirle maliyetine iş yapıyorlar.. Zaten veterinerler genelde yeni mezun öğrenciler... Ciddi vakalarda prof inip ilgileniyor ki. Bizim kediye mezar arayın diyen veterineri .öt edip kediyi 4 yıl daha yaşattılar. Halada yaşıyor
    ücret sorumu yanlış anlaşılmasın lütfen herşeyden önce kedinin sağlığına kavuşması ben sorduğumda birsürü test isteyecekler pahalıya gelebilir dediler oyüzden beni yanlışmı yönlendirdiler ondan soruyorum avcılar veteriner hekimliği c tesi ve pazar açıkmı bununlailgili bir bilginiz varmı maşallah ömrü daha uzun olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ücret sorumu yanlış anlaşılmasın lütfen herşeyden önce kedinin sağlığına kavuşması ben sorduğumda birsürü test isteyecekler pahalıya gelebilir dediler oyüzden beni yanlışmı yönlendirdiler ondan soruyorum avcılar veteriner hekimliği c tesi ve pazar açıkmı bununlailgili bir bilginiz varmı maşallah ömrü daha uzun olsun
    Yok yok o konuda için rahat olsun....

Tabiki önce can ancak insan neye ne kadar vereceğini bilip hazırlıklı olmalı tabi...

Dediğim gibi para almıyorlar genelde. Extreme işlere komik meblalar alıyorlar en fazla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yok o konuda için rahat olsun....

Tabiki önce can ancak insan neye ne kadar vereceğini bilip hazırlıklı olmalı tabi...

Dediğim gibi para almıyorlar genelde. Extreme işlere komik meblalar alıyorlar en fazla
    keşke geçen hafta öncelikle avcılara götürseydim belkide kesin sonuca erkenden varabilirdik beni endişelendiren beyinle ilgili bir travması varsa yada bu titremenin kalıcı olduğu ortaya çıkarsa ozaman napmam gerekicek inşallah düzelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke geçen hafta öncelikle avcılara götürseydim belkide kesin sonuca erkenden varabilirdik beni endişelendiren beyinle ilgili bir travması varsa yada bu titremenin kalıcı olduğu ortaya çıkarsa ozaman napmam gerekicek inşallah düzelir
    Umarım dediğin gibi bir durum yoktur. Olursada Üni ameliyat eder sorun yok. Ancak biraz yoğunlar.. 4 5 gün sonrasına ameliyet günü verebiliyorlar.

Ameliyata prof.ların kendi giriyor... Genelliklerde böyle sokak hayvanları vs konu olunca onlarda maddi manevi tüm imkanları zorluyorlar..

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah razı olsun sizden..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyerim beşiktaşta

2 gece önce işten çıktım saat 21:00 sularında
    Barbaros bulvarı orta şeritten ilerliyorum. İkinci ışışkların olduğu yerde.Önümdeki arabalar ortada koca bir çukur varmış gibi sağa sola kaçışıyolar. Yolda nooluyo nan dememe kalmadı bi baktım yeri yavru bi kedi bi o yana bi buyana koşturuyo. Zart diye durdurdum arabayı atladım aşşağı.
    Millet tam gaz gelmeye devam ediyo. Allahtan arkamadaki arkadaş durdu oda görmüş. Abi arkadan çarpmasınlar dedi durdurdu arabayı. Neyse düştük kedinin peşine. Tam yakaladım derken elimden kaçtı benim arabanın sağ arka lastiğin iç tarafına girdi. Hah dedim eğlence başlıyo. Millet korna kıyamet devam. Biraz uğraştım baktım el girmiyo. Yokuşta olmasak takacam krikoyu kaldıracam. Neyse biraz daha debelendik bizimki korktu busefer orta susturucunu üstüne çıktı. Bende beyaz gömlek kumaş pantalon yerlerde sürünüyorum Bizimki ordanda ürktü busefer sol ön lastiğe kaçtı. Biraz da orda debelendim ama nafile korktua içeri kaçıyo. Neyse busefer kaputu açtım baktım davlumbazın içinden ön tamponun iç kısmında sis farının arka taraflarında takılıyo. El girecek gibi değil. Ya allah dedim hortumları mortumları kenara itip elimi soktum bir iki üçüncüde yakaladım ensesinden çıkardım. Arkamdaki arabadan inen arkadaş saolsun el feneri tutup yardım etti. E şimdi orda bırakamayız. Araba kullanırken bagaja koyamayız gelir dibimize. Neysei bagajda bi kutu buldum. Koydum onun içine.
    Allahtan araba otomatik. Beyefendi darlandı kutuda çıkmak için yırtıyo kendini. Zor bela geldim eve.
    Evde bitane canavar mevcut. Hanım hamile zaten bir kedi bile sakıncalı bunun ne aşısı var ne bişeyi.
    Kulak - göz bakımı yapıp biraz mama yedirdim. Sildim temizledim biraz uyuttum.
    Arkadaşımın sitesinde bir ton kedi var ve sürekli onları besleyen insanlar var. Sabah aldım canavarı götürdüm oraya bıraktım.

Bunlarda canavarın fotoğrafları.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)