User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Mazda rx-8

*QuaReSMa*
    Misafir
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikisinide sıfır aldım ikisinide 10.000km kullandım s2k'da 10-11 litre rx8 11-12 litre. gazlama anında s2k 12-13 rx8 15-16 ikisi ile de 350 km yapıyordum ama s2k 40 litre rx8 55 litre benzin alıyordu
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depo 60 litre mi bilmiyorum ama depoyu sıfırlayıp almadığımdan ortalama 55 litre alıyordum bide ben izmir'deyim en kötü trafik cadde'nin pazar trafiği kadar.
    performans s2k'dan biraz daha kötü tabi çok fark yok. son hız olayında s2k'nın eşi benzeri yok. s2k daha çok torklu gibi hızlandığı için daha hızlı gibi düşündürüyor olabilir.

gerçekten çok açıklayıcı olmuş, ben de kesinlikle s2k tercih ederdim. 4 kapı olsa nolcak ki zaten koltuğu en arkaya kadar yapıştırıyoruz, arkamıza bir insanın oturması imkansız gibi bişey oluyo s2k nın roadster olmasını ve o muhteşem sesini tercih ederdim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu an tekrar alıcak olsam seçim zor yapardım çünkü ikisininde zevkleri bambaşka sanırım biraz daha konfor istediğim için rx8'i tercih ederdim. her an otobanda roll yapmıyosun.

Onuralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla yorumlar çok yararlı oldu saolun arakdaşlar. Bizim ufak yiğene bir araba almayı düşünüyorduk. RX8'de bunların arasındaydı. Saolun.
    19051919-23041920-30081922-01111922-29101923

OnurS
    Misafir
    Alıntı *QuaReSMa* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten çok açıklayıcı olmuş, ben de kesinlikle s2k tercih ederdim. 4 kapı olsa nolcak ki zaten koltuğu en arkaya kadar yapıştırıyoruz, arkamıza bir insanın oturması imkansız gibi bişey oluyo s2k nın roadster olmasını ve o muhteşem sesini tercih ederdim...
    Clsde kafası tawana deyen arkadaşım benim arabanın arkasına sığıyo gayet rahat bi biçimde göründüğü gibi diğil yani bende şaşırmıştım okadar rahat oturmasına we cabrio bmwden fln çook daha rahat arka koltuğu ön koltukdan bi farkı yok...

deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam s2000 alırım harıka bır araba

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RX-8 iç mekan ve kullanışlılık olarak daha başarılı.Driftte daha kolay ve elverişli bir araç.Belki pist performansı ve hızlanması S2000 den az daha kötüdür falan kesinlikle avantajları çok olan bir otomobil.

*QuaReSMa*
    Misafir
    Alıntı OnurS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clsde kafası tawana deyen arkadaşım benim arabanın arkasına sığıyo gayet rahat bi biçimde göründüğü gibi diğil yani bende şaşırmıştım okadar rahat oturmasına we cabrio bmwden fln çook daha rahat arka koltuğu ön koltukdan bi farkı yok...
    ben bindim ne bacaklarım ne de kafam sığdı (1.90m)

OnurS
    Misafir
    Alıntı *QuaReSMa* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bindim ne bacaklarım ne de kafam sığdı (1.90m)
    Garip=)bacaklar önünde oturana bağlı benim arkamdaki koltukta bayaa bi bacak mesafesi oluyo mesela=)birilerini otutturur resim çekerim=)

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s2000 nin tek artısı daha seri olması ve daha az yakması.Onun dışında bütün + lar rx-8 den yana.İkiside muhteşem aslında paran/yerin olucak ikisinde alıcan.Agresif oldugun günler s2000 le çıkıcan , aşk modunda kız arkadasınla rx-8 le

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 çok başarılı bir araç.. özellikle arka kapısı ve arka koltukları zaten sınıfının dışında özellikler...
    konfor gayet yüksek...
    mazda türkiye , sıkıntılı dönemler geçiriyor , servis konusunda honda dan kesinlikle daha geride...
    wankel motor , eğer düzgün kullanılırsa çok iyi ve sorunsuz...
    yağına dikkat etmek gerek diye duydum sadece...
    onun haricinde yakıt tüketimi , bu sınıf bir araç alınacaksa çok geri planda kalması gereken bir konu...
    vergi avantajı ise zaten en muhteşem özelliği...

BurakAuris
    Misafir
    Benim cok samımı bir arkadasımın rx8i var...trdeki ilk rx8lerden...ben ıcıne cok bindim vede surdum...bana sorcak olursanız rx8 in diferansiyeli kesinlikle s2kdan daha iyi cok daha rahat drift yapılabilir...performasn acısından s2k biraz daha iyi..
    Yakıt olarak s2k 2 litre daha az yakıyor..
    Yag yakma konusuna gelınce o olay o kadar abartılmamalı bence...5000 kmde bir 40 ytl lık yag alınıyor...kimseye dokunmaz bu..yag olayı abartılmamalı...
    Ama baska dezavantajlarıda var tabikide...mesela trde vankel ustawsı yok..eger aracı fazla yakmasın die devirli kullanmassanız motor erken bitebiliyor..ve 20 milyarlık motor maliyeti cıkıyor karısınıza..ama devirli kullanırsanız duzgun kullanırsanız 400 bin km gidioyor vankel motoru..
    Fakat ıc donanımı konforu kişi olması acısından kesınlıkle rx8..
    Ayrıca rx8lerin yeni kasası cıktı bunlar cok daha guzel bir gorunume sahip s2knında yuzu eskıdı..s3k cıkana kadar gorunus konfor dızayn acısından rx8 kesınlıkle daha iyi..ama yakıt motor masraf dıosanız..s2k alın o konularda uzmez sizifakat konforuda cok kotu olduugnu soyleyebilirim s2knın tabuta oturuyomussunuz gibi oturursunuz

BurakAuris
    Misafir
    Bu arada benzin ve yakıtı rxin fazla yakmasına ragmen vergiden edilen kar hesaplanınca hergun 20 km rx8 kullansanız bile s2kdan daha ekonomık oluyor...buda kulagınıza kupe olsun

OnurS
    Misafir
    Alıntı BurakAuris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada benzin ve yakıtı rxin fazla yakmasına ragmen vergiden edilen kar hesaplanınca hergun 20 km rx8 kullansanız bile s2kdan daha ekonomık oluyor...buda kulagınıza kupe olsun
    Bişi sorucam rx8in nekadar yakıyo diye biliyosun?ööle bi avantaj yok maalesef yakıtı cidden fazla...Bide düşük dewirde kullanınca bitiyo demişsin.Dayanağı ne bu bilginin mera ettim...Dewirle birlikte aşınma oranı katlanarak artar bu durumdada sürekli dewirli kullanılıp 400.000km gitmesi mantık dışı..Dewirliiden kastım 8.000ler...Onun haricinde maalesef 2.000lerde vites atma gibi bi dünya söz konusu diyil, anca yokuş aşşağı o devirlerde vites atsan gaz tepkimesi çook düşüyo...İdeali 3.500ün altında atmamak...Öncedende yazmıştım yağ yakma olayıda dewirli kullanmayla alakalı...

BurakAuris
    Misafir
    sımdı beni arkadasımın rx8i ortlama 15 litre yakıyor...ona gore hesaplarsan benim dedıgım cıkıyor...motor oalyınada gelınce..benim dedıgım araba belki biliosundur 16 cem plaka bi rx8di...ustunde 10 milyarlık ta motorunda modifiye vardı turbosuna kadar..aracın sahibi mıllı voleybolcudur..neyse kendısının voleybol takımı ıstanbulda vede aracı 3 ay boyunca bursada kaldı o donem vede bursaya gittignde devirsiz kulalnmıs arabayı...daha sonrada patladı mazda servisi rxler e cok devirsiz kullanmamk lazım demis...daha sonrada kendı cebinden 20 milyar vermek zorunda kaldı...bos yere...

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devirsiz kullanma ve patlama sacma geldi acikcasi;
    bilgisizlikten gecistirmisler gibi..
    Experience is what you get when you don't get what you want.

BurakAuris
    Misafir
    olabilir...benim yalanım yok ama...ben duyduumu soluorum..yoksa bende makina muhendısı ogrencisiyim banada sacma geldi fakat...duydugumu soylememkte daha yalan olur die dusundum...

OnurS
    Misafir
    Walla bilmiyorum ama devirsiz kullanmaktan olmaz...O araba cidden çok güzel toplanmıştı içdetaylar vs çok şıktı hatta çıkan turbo kitinide bi arkadaşa almayı düşünüyoduk ama kısmet olmadı...İskender abi motoru garantiden değişti demişti 1hafta kadar önce...

Cihan
    Misafir
    dostum makina mühendisiysen yapma bari. devirsiz kullanınca motor zarar mı görür. görse de ne kadar görür? akıl var mantık var. kurum murum bağlar çok çok. Devirli kullanıp vereceğin zararın yanında devirsiz kullanmak motor ömrünü kat kat uzatır.

OnurS
    Misafir
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum makina mühendisiysen yapma bari. devirsiz kullanınca motor zarar mı görür. görse de ne kadar görür? akıl var mantık var. kurum murum bağlar çok çok. Devirli kullanıp vereceğin zararın yanında devirsiz kullanmak motor ömrünü kat kat uzatır.
    Yaptığı kurumuda çewirdiği bikaç dewirde atmaz mı ztn?Emin olmadığım için soruyorum...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)