User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
67 sonuçtan 58 ile 67 arası

Konu: iPad Montaj | iCar

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben MINI'de yapmıştım, gayet verimli olmuştu, istediğim zaman söküp alıyordum iPad'i.

Sonradan takılacak ALPINE vs. gibi ana ünitelerin ses çıkışının orijinal kaynaktan daha düşük olma gibi bir ihtimali yok.

Mirrorlink'te kullandım, gerçekten berbat, tepkiler çok yavaş, bağlantı yapması, sökmesi takması çetrefilli.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mirorlinki tv de kullanıyorum çok iyi.. pionner kenwood gibi markalarda mirrorlink li teypler çıkardılar sanırım makadan markaya üründen ürüne fark eder..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Harun S. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan her aşamanın özenilerek yapıldığı ortada. Emeğinize sağlık. Çok faydalı bir çalışma olmuş.
    İyi günlerde kullanmak nasip olsun..
    Korkaklar sık sık ölür, cesurun ölümü bir defadır.

instagram: harunsarikamis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel ve mantıklı bir çalışma olmuş. Ben kendi aracıma da yapmayı düşünüyorum ancak aklıma takılan tablet ve radyo arasındaki aux bağlantısı ses kalitesinde ciddi bir kayıp a neden oluyor mu ? Birde aracımda ses sistemi olucak çift baslı şekilde aux üzerinden kullanmam sıkıntı olur mu sizce ? Yani aklımdaki sistem bağlantı seması bu sırayla tablet-aux kablosu-radyo-radyo anfi bağlantısı- anfi - bass şeklinde olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende iPad Mini düşünüyorum 96 Civic'e fakat kalorifer panelini alta indirmek lazım onu nasıl yapabiliriz hiçbir fikrim yok

yalcinayvaz
    Misafir
    Alıntı MMMacit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proje Adı : iPad Car
    Proje Yapımcısı : MMMacit | Hamdika ( Forum Dışı )
    Yapılan Araç Marka / model / yıl : VW Golf R | 2010
    Projenin Konumu: İç Aksam
    Kullanılan Malzemeler:
    • iPad Mini Retina
    • Swi-Can
    • Swi-Rc
    • Sony NXT 4000

Aracımızda Hali Hazırda Bulunan RNS 510 Sökülüp Yerine iPad Mini Retina Takılmıştır.

Şimdilik Aşama Fotoğraflarına Geçiyoruz.

Önce Çerçevemizin Yapım Aşaması

Çerçevenin Etrafını Doldurmak İçin CNC de Ahşaptan Kenar Doldurması Yapıldı

Daha Sonra Kenarlarına Macun Çekilerek Boşluklar Dolduruldu

İnce ve Kalın Zımparalar İle Pürüzler Giderildi

Ve Son Olarak Boya Öncesi Astar Atıldı

Öncelikle RNS 510 Sökülüp iPadi Desteklemesi İçin Sony NXT 4000 Montajı Yapıldı. Youtube ta Çoğu Video da Teypleri iPad Arkasına Montajlıyorlar Bizim Torpidoda Yerimiz Olduğu İçin Torpidoya Gömdük

Eski Sisteme Dönmek İstediğimizde Kolay Olması Bakımından Kesme Biçme Yapmadan Bağlantılarını Amazondan Aldığımız Parçalarla Bağlantısını Yaptık.

Vw Anten Dönüştürücü ve Direksiyon Kontrol Modüllerinin Çalışması İçin Amazondan Aldığımız Parçaların Bağlantılarını Tamamladık

Teyp Montajı Bittikten Sonraki Torpidoda ki Hali

Araç İçinden Bir Kaç Görüntü ( İlk Çerçevemiz Dıştan Oturtmalı Bu Fotoğraftakilerden Sonrakiler İçten Oturtmalı )
    Bu Çerçeveyi Kendimiz Yaptık

Bunlar İçten Sabit Olarak Oturtulmuş Çerçeveler

Ara ünite olarak torpido içerisinde iPad destekli bir Sony ünite bağlandı. iPad bu üniteye usb ile bağlı. Dilerseniz bluetooth üzerinden de bağlanabilir fakat bu durumda Sony'i iPad üzerinden kontrol etmenize yarayan AppRemote programı çalışmaz ve şarj sıkıntısı doğabilir. Bu nedenle bağlantı usb ile kuruldu. Daha sonra bu işi yapan yabancı bir firmanın destekleyici modülleri alınarak direksiyon kumandası Sony ünite için kodlandı. Böylece aracın direksiyon kumandasını aktif bir şekilde kullanabiliyoruz. Aynı zamanda bu müdüller CAN destekli olduğu için ana ünite kontak ile birlikte açılıp kapanıyor, yani orjinal sistemle aynı sonuçları veriyor.

Bu kısım çok önemli ki tüm bu proje tamamlanırken aracın orjinal sistemlerine, kablolarına vs. bıçak değmemiş, soketler bile iptal edilmemiştir. İstenildiği an araç orjinale dönebilecek haldedir. Araca herhangi bir amfi bağlama durumu vs. de yoktur.

Proje, parça tedariği, montaj, kodlama ve çalıştırma tamamen bize aitdir.

iPad Araçta Şu Anda Kullanılmaktadır. Direksiyon Üzerindeki Ses Açma/Kapama ve Kanal Değiştirme Tuşları Aktiftir.

Aklınıza Takılan Herhangi Bir şey Olursa Cevaplamaya Çalışırım Arkadaşlar.
    Merhaba

Bu tarz bi sistem android tablet ve andorid kontrollü pionner teyp ile yapmayı düşünüyorum ama sadece direksiyon kontrolünü Sw-can ve Sw-rc cihazlarını nasıl kodlama yapacağım hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim.Birde bu cihazlar ile teybimi kontrol ediyorsunuz yoksa tabletin kendisini mi komtrol ediyorsunuz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada zaten araçlarla tak ve kullan çalışabilen interfaceler mevcut. Connects2 var mesela Aktepe Sound satıyor, ben araçlarımda ondan kullandım, gayet kaliteli ve işini düzgün yapan parçalar. İngiliz üretimi.

Aldığınız interfaceler teybi kontrol etmenize yarar, tableti kontrol edemezsiniz, ama dolaylı yoldan sonuçta tableti kontrol etmiş olacaksınız, şarkı geçme vs. komutlarında.

yalcinayvaz
    Misafir
    Alıntı R-13239 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada zaten araçlarla tak ve kullan çalışabilen interfaceler mevcut. Connects2 var mesela Aktepe Sound satıyor, ben araçlarımda ondan kullandım, gayet kaliteli ve işini düzgün yapan parçalar. İngiliz üretimi.

Aldığınız interfaceler teybi kontrol etmenize yarar, tableti kontrol edemezsiniz, ama dolaylı yoldan sonuçta tableti kontrol etmiş olacaksınız, şarkı geçme vs. komutlarında.
    Aşağıda vermiş olduğum videoda arkadaş direk tableti kontrol edebiliyor sizce nasıl bir cihaz kullanmış olabilir? Birde sizin söylemiş olduğunuz ürünün sitesi veya iletişim bilgileri mevcut mu?

https://youtu.be/8bJXoRUWcWM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yalcinayvaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda vermiş olduğum videoda arkadaş direk tableti kontrol edebiliyor sizce nasıl bir cihaz kullanmış olabilir? Birde sizin söylemiş olduğunuz ürünün sitesi veya iletişim bilgileri mevcut mu?

https://youtu.be/8bJXoRUWcWM
    O kontrolleri yapabilmeniz için aşağıdaki linkteki gibi bir parça almanız gerekiyor.

Amazon.com: Joycon EXR Steering Wheel Control PC Interface with Accessories and USB Cable: Computers & Accessories

Biraz yabancı dil varsa zaten olmayacak iş değil, kendiniz programlayabiliyorsunuz tuşları vs.

Söylediğim ürün ana üniteyle çalışıyor:

Car Audio Accessory Manufacturer

Ben iPad ile kullandığımdan mecburen ana üniteyle beraber kullandım, android tabletler biraz daha programlanabilir olduklarından bu tarz uygulamalara daha yatkın.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim mitonun da double a ihtiyacı var ama tr de direk oem cihaz olmadığı için tablet yapacağım

var mı bu işten anlayan montaj yapacak kimse

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)