User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: 1.9jtdm için enjektör seçimi?

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.9jtdm için enjektör seçimi?

Merhaba,

Azcık kararsız kaldım. aracım şu anda 248000km'de enjektörlerimin durumundan şüpeliyim.

1) Bosch Dizel servisinde tamir takım değişimi, nozzle değişimi, yeni kod yazımı ve yüklenmesi işlemi 1200TL gibi
    2) Sıfır orjinal 80mm3 lük enjektör 2000TL civarında
    3) Sıfır orjinal 110mm3 lük enjektör 2200TL civarında (Ducati Corse Enjektör olarak geçiyor)

Bütçem biraz sıkıntıda, daha yaptırmam gereken çok yerim var. İlk amacım yakıtı düşürmek, sonra da marş basarken almama durumlarını yok etmek. İlk seçenek uygun, ama ne kadar faydası olacaktır. Hiçbir tecrübem yok. İkinci seçenek eminim düzgün bir sonuç verecektir. Üçüncü seçenek ise ilerisi için. Takip ettiğim bir alfa forumunda kullanıyorlar. Çok iyi sonuçlar aldılar, ama bendeki yazılımla direkt 80-->>110mm3 'e hiç yazılım değiştirmeden geçersem ne olur? Duman atması dışında ?
    Salı gününe kadar zamanım var, lütfen yardım edin.

Teşekkürler

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Azcık kararsız kaldım. aracım şu anda 248000km'de enjektörlerimin durumundan şüpeliyim.

1) Bosch Dizel servisinde tamir takım değişimi, nozzle değişimi, yeni kod yazımı ve yüklenmesi işlemi 1200TL gibi
    2) Sıfır orjinal 80mm3 lük enjektör 2000TL civarında
    3) Sıfır orjinal 110mm3 lük enjektör 2200TL civarında (Ducati Corse Enjektör olarak geçiyor)

Bütçem biraz sıkıntıda, daha yaptırmam gereken çok yerim var. İlk amacım yakıtı düşürmek, sonra da marş basarken almama durumlarını yok etmek. İlk seçenek uygun, ama ne kadar faydası olacaktır. Hiçbir tecrübem yok. İkinci seçenek eminim düzgün bir sonuç verecektir. Üçüncü seçenek ise ilerisi için. Takip ettiğim bir alfa forumunda kullanıyorlar. Çok iyi sonuçlar aldılar, ama bendeki yazılımla direkt 80-->>110mm3 'e hiç yazılım değiştirmeden geçersem ne olur? Duman atması dışında ?
    Salı gününe kadar zamanım var, lütfen yardım edin.

Teşekkürler

abı anladıgım kadarıyla hemn butcenız bıraz kısıtlı hemde bı buuyuk enjektor takmak ıstıyosunuz gercı fıyat olarak 200 tl gıbı bı fark var...bana sorarsanız hıc macera aramayın orj neyse onu taktırın aracınıza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw 200TL peşinde değilim :P Zaten 2000TL 'ye çıkınca 2200TL'yi de veririm. Sorumda 80mm3 lük enjektörden 110mm3 lük enjektöre direkt geçsem yazılım olmadan ne olur, diye sormuştum. Birde sadece tamir ettirsem baktırsam, ne kadar düzelme olur?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kullanırsınız yazılımsız da sorun olacağını sanmam, fakat yazılım ile daha iyi sonuçlar alınabilir normal halindekine göre.

147 q2 Ducati Corse (170hp) nin enjektörleri sanırım o bahsi geçen Ducati ler.

Ben olsam ilersi için de planlarım varsa o seçeneğe yönelirdim, biraz daha sıkıştırır maddi anlamda belki ama tamir takımı ile rektefiye görmesindense enjektörün, sıfırını almak daha mantıklı, arada 200 tl olunca da Ducati Corse daha da mantıklı oluyor
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen Öyle, 147 Q2 enjektörleri. 2260 turbo ile 3bar da 275 HP alanlar var. Amaç o yönde ama, önce yine arabama başka yerler aktarmam gereken bir bütçe olunca, şimdilik kararsız kaldım. 1000TL az para değil. 2000TL de az değil. Ama 1000 şimdi verecem. sonra 2200 daha verecem garip geliyor. ondan bu 3. seçeneği koydum. Zaten aracımda yazılım mevcut. 190HP civarında bir gücüm var. bu enjektöre geçersem ne kadar bir sorun yaşarım, onu merak ediyorum. Zaten marş alırken uzun zamanda alıyor. - Kızdırma bujilerim yeni ve çalışır durumda -. Şu anda dumansız yürüyorum. Duman mı atar ? EGT mi artar ? ne olabilir ? Rolanti bozulur mu? v.b.?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Duman atıyorsa azalır aslında mantıken, tabi yazılım yapan arkadaşlar daha iyi bilirler.

Olmadı yazılımcınıza gider bir yazılım günceller devam edersiniz o şekilde, ki bence en mantıklısı o.

1000 lira karınız olacak sonradan tekrar aynı işi yaparak Türk işi mantıkla hareket etmenin, 1000 tl fazladan ödemenin anlamı yok bence, yazıktır paraya Yapmışken 1 kerede olsun, biraz fazla daralırsınız maddi açıdan..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    büyük enjektör takmanın motora ekonomi yönünden yakıtsal bir faydası varmı.. birde aracınızda port polish uygulaması falan yapıldımı yoksa direk yazılım mı atıldı.. ben port polishe sıcak bakıyorum yakıtta azalma olur dediler yazılımla beraber.. artı tabi performans artışı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük enjektörlerin yakıta faydası pek olacağını sanmıyorum, yazılımla ayarlanmadığı sürece. Port polish işi için de bende düşünüyorum. O da sonraki proje. Port Matching de yapılacak. Ama yakıta faydası konusunda bir bilgim yok. Şu anda sadece enjektörlerden gereksiz yere fazla yakmamı çözmek, düzgün marşa basabilmek. Ve yüklemeye hazırlanmak istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Büyük enjektör az yakmayı sağlamaz. Eco Sürüş forumu var bitane abiler kırık, orda görmüştüm ufak enjektör takanını bile

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    porpolishin yakıtta ekonomi sağlıycağını söyliyen oldu bana .. taşlamadan sonra daha rahat nefes alıcağı için motor birde ona uygun tabi bir map ile yakıtta ekonomi sağlanabiliceği söylendi ama ne kadar doğru bilmiyorum tabi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ECOModder forumu takip ediyorum, zaten, gerçektende bu konuda rakipsizler ve çok cesurlar. O araçların sayılı olanları anca Türkiyede kullanılabilir. Bu arada AlfaOwners 'da da devam ediyorum. Enjektörün Kodu'nu ECU ya yazdığında ECU geri kalanını halledecek ve normal sürmene devam edeceksin diyorlar. Ama hala ayrıntı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamir olayına güvenmiyorum, inanmıyorumda açıkcası. Tamir sonunda çekişi düşenler gördüm, geç çalışanlar gördüm.

Yeni enjektör alın hatta almışken büyük olanı alın. Enjektör kodlarını girdiğinizde söylendiği gibi sorun olmaz sürüş olarak. Büyük taktım direk çok yakıt olayı yok bu arabalarda, sadece siz isterseniz o yakıtı verebilir hale gelecek.

BthnKrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.9 cdti da gtb2260vk kullanmış biri olarak,polish yaptırıp kapak catlatmış biri olarak yazıyım bence polish e gerek yok. Yakıttan beklentinizi bilmiyorum ama 650 km yolun 450 km sini 140-160 arası kalanını 180-220 arası geldiğim halde fulleyerek yaptıgım ölçümde 5.5 litre ortalama ile gelmiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aynısını yapınca 6.7lt alıyorum. DPF + EGR + yazılım var araçta. Şehir içine giremiyorum korkudan. sabit hız 90 ile artık gaza dokunmuyorum bile. kontak kapatacam 5.6 5.7lt gibi. klimayı hep kapalı. Açarsam 7-8lt. aracım böyle değildi ayrıca biliyorum. Şimdi sanırım büyük enjektöre girecem. biryerden başlamak lazım.

BthnKrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benim aracım 172000 den 230000 e kadar egr kat iptal yazılımlı egzozlu bi dönem hybrid turbo bi dönemde 2260 li idi. Orjinal enjektörleriyle kullandım söktüğümüzde 2 kere kontrol ettirdim herşeyi normaldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel, hayalim benimde bu yönde idi. Ama CDTI ların avantajı bizimki gibi dandik bir vites kutusu kullanmıyor olmaları (M32 vs F40) bundan dolayı fazla tork'u istediğiniz gibi verebiliyorsunuz. Bizde çok sıkıntı. Çok maliyetli belkide.

Neden bu iş böyle?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)