Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Askerlik Bavurusu in Gerekli Belgeler

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul

Askerlik Bavurusu in Gerekli Belgeler

Bu hafta ya da nmzdeki hafta askerlik iin bavuruda bulunmay planlyorum. Git gel olmasn diye nceden bilgi almak istedim. Yanmda neler gtrmeliyim?

Akretim diplolamalar henz baslmadndan ncelikle akretim brosuna gidip k belgesi almam gerekyor. Bunun dnda neler olmal?

SekoLive - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    29.Mays.2009
    Ya
    28
    ehir
    stanbuL
    Halcoluna gidiceksen ordaki erBA arkadalara kar sabrn yannda oLsun... allah kolaylk versin
    Biz Kaybettik, Cennet Kazand. Seni ok zlyoruz Kubilay YILDIZ

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Halcolu? skdarn st ksmlarndaki yere gidicem. Adn bilmiyorum ubenin.

KMR2-GT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    24.Austos.2006
    Ya
    29
    ehir
    ADANA
    bende soracaktm oldu bu baslk valla.ama benm dploma geld aldm ben.sende b gt bak bell olmuor.

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Hadi ya, ben kitapkta "sonular eve ulatktan 20 gn sonra alnabilir" diye okumutum. Gittiimde sorarm, geldiyse kaparm hemen

yelik
    29.Haziran.2007
    Ya
    33
    ehir
    Mersin
    http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/ydsb_2.htm

askerlii ubede atgm olarak yaptm iin tek tek yazardm ama link koydum umarm yardm olur imdiden hayrl olsun

bu arada dileke rnei yazyor en bata. dilekeler ve doldurulmas gereken dier evraklar askerlik ubelerinde hazr olarak bulunur siz doldurursunuz.

askerlik ubelerinde ok beklememenin (sra beklemekten bahsetmiyorum, memurlar tarafndan ilemlerin ardan alnmas durumunda) yolu malasef ki ube bakan yarbay, albay oda yardmc olmazsa ubenin bal olduu askerlik dairesi bakanlna ikayet ederim demekten geer
    Konu BAHADIR24 tarafndan (07.Ekim.2009 Saat 10:29 ) deitirilmitir.

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Ellerine salk Bahadr, bu sanrm 12 ay yedek subay olarak askerlik yapmak iin gerekli evrak ve dileke rnei. 5.5 ayda Er olunuyor bildiim kadaryla, benim asl bavuru isteim ksa dnem

ofli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    08.Mart.2008
    Ya
    27
    ehir
    ankara mersn trabzon
    diploma evet gerekiyor resm gerekyor bikac belgede orada dolduruyorsunuz diye hatrlyorum

Hamster - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    02.Haziran.2008
    Ya
    31
    ehir
    TR-Ankara
    ncelikle imdiden hayrl olsun.Ama ksa dnem istei senin zerine olmuyor.Sen erken sevk isteyerek Aralk da askere gidebilirsin.nce snava girmen gerekiyor,askeriye ihtiyacna ve meslek grubuna gre ya uzun dnem yedek subay olarak alyor yada ksa dnem yapyorsun (5,5 ay).ubeye giderken yannda diploman,diploma fotokopin (en az 3 adet),fotoraf,kimlik fotokopisi (en az 3 adet) olmas gerekiyor.Bu arada AF diplomalar Ankara da verilmeye balanm.Muhtemelen stanbulda da ayndr.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

mgnPower - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    29.Ocak.2007
    Ya
    35
    ehir
    anC@Ra
    ben askerligi yapali 11 sene olmus hic bir sey hatirlamiyorum valla...

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Teekkrler hamster, Aralkta gitmek en byk hedefim uanda

Alnt mgnPower Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ben askerligi yapali 11 sene olmus hic bir sey hatirlamiyorum valla...
    Tam vaktinde yapmsn, benimde ya 30'a geldi gryorsun daha yeni gitmeye alyorum

yelik
    29.Haziran.2007
    Ya
    33
    ehir
    Mersin
    Alnt Evrenoz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ellerine salk Bahadr, bu sanrm 12 ay yedek subay olarak askerlik yapmak iin gerekli evrak ve dileke rnei. 5.5 ayda Er olunuyor bildiim kadaryla, benim asl bavuru isteim ksa dnem
    bavururken bir fark yok eer aralkta gitmek istiyorsanz erken sevk dilekesi vereceksiniz (ubede rnei vardr ve nereye vermeniz gerektii sylenir) erken sevk dilekeniz kabul olursa kasmda gider snav evraklarnz alrsnz,snav evraklar arasnda optik okuyucuya girecek snav kad stnde ksa veya yedek subay seenei var yani snav evraklarn teslim almaya gidince ksa veya uzun gitmek istediinizi belirtiyorsunuz..normal artlarda 1-2-3 aralkta snav var(artk 4-25 arasda snav devam ediyor ama ilk gnde girmezseniz bakaya kalyorsunuz hakknzda ilem yaplyor) snav formalite diye dnyorum tamamen tsk nn ihtiyalar dorultusunda astg veya er olarak yapyorsunuz

ben atgm olarak yaptm askerliimi ankara keiren askerlik ubesinde ksm amiriydim 12 ay daha yap deseler hemen giderim
    Konu BAHADIR24 tarafndan (07.Ekim.2009 Saat 10:53 ) deitirilmitir.

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Teekkrler, reniyorum ite yava yava

mgnPower - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    29.Ocak.2007
    Ya
    35
    ehir
    anC@Ra
    Tam vaktinde yapmsn, benimde ya 30'a geldi gryorsun daha yeni gitmeye alyorum

valla bende gideyim gitmeyim diye cok kararsiz kaldim aof okuyordum biraktim gittim asaldan dilekce verdim diye hatirliyorum 4 tertip alacaklardi 1 tertip gittim. 18 ay yat kalk surun yat uyu kalk uyu modunda gecti gitti... iiide oldu erkenden bitirdik iste.

KMR2-GT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    24.Austos.2006
    Ya
    29
    ehir
    ADANA
    Alnt BAHADIR24 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bavururken bir fark yok eer aralkta gitmek istiyorsanz erken sevk dilekesi vereceksiniz (ubede rnei vardr ve nereye vermeniz gerektii sylenir) erken sevk dilekeniz kabul olursa kasmda gider snav evraklarnz alrsnz,snav evraklar arasnda optik okuyucuya girecek snav kad stnde ksa veya yedek subay seenei var yani snav evraklarn teslim almaya gidince ksa veya uzun gitmek istediinizi belirtiyorsunuz..normal artlarda 1-2-3 aralkta snav var(artk 4-25 arasda snav devam ediyor ama ilk gnde girmezseniz bakaya kalyorsunuz hakknzda ilem yaplyor) snav formalite diye dnyorum tamamen tsk nn ihtiyalar dorultusunda astg veya er olarak yapyorsunuz

ben atgm olarak yaptm askerliimi ankara keiren askerlik ubesinde ksm amiriydim 12 ay daha yap deseler hemen giderim
    hmm yan dlekcee subay olarak yapmak storum demen fark etmor.yanlslkla uzun gtrmesinlerde bterm valla

yelik
    29.Haziran.2007
    Ya
    33
    ehir
    Mersin
    Teekkrler, reniyorum ite yava yava
    yardmc olabildiysem sevinirim

yelik
    04.Ocak.2007
    Ya
    34
    ehir
    stanbul
    Alnt KMR2-GT Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hmm yan dlekcee subay olarak yapmak storum demen fark etmor.yanlslkla uzun gtrmesinlerde bterm valla
    Genelde mhendis ve doktorlar 12 ay alyorlar diye bir rivayet var ama ne kadar doru bilmem. AF'l pek ilerine yaramaz sanrm. 12 aylklara ayda 1.5-2 milyar civar maa veriyorlar nk

yelik
    15.Eyll.2006
    Ya
    30
    ehir
    stanbul
    4 nufus kagd fotokopisi,8 fotograf,tam emin olmamak kaydylada diploma ve fotokopiisini istiyorlar.istanbula dnnce bende hemen bavurcam.imdiden hayrls olsun.
    retro vwmk2

TechTurkey Low-Rider - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Kasm.2005
    Ya
    28
    ehir
    stanbul-Bahelievler
    AYnen turgay'n dedikleri gibi , bende 8 fotoraf gtrmtm ama kullanmamlard.

Yine de gtr yannda ne olur ne olmaz
    BORKED

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)