Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: 600rr - 600f -r6 hakknda dnce ve neriler

metinalan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    29.Mays.2009
    Ya
    33
    ehir
    ANKARA

600rr - 600f -r6 hakknda dnce ve neriler

Merhabalar balkta belirtigim gibi bu 3 motordan birini almay dnyorum. Arabam satld clio veya peugot otomatik dizel araba alicam ksmet olursa esim icin kendimede motor. Tek skntm ocukluk hayalim olmasna Kars'n hi motora binmedim kulanmasinida bilmiyorum teorik olarak hazrm ama . Sormak istediklerim ksaca , motor alrken neye dikkat etmeli nelere bakmali? Ka km'ye kadar temiz sikintisiz saylyor? Bakmlar ka para ve km'de yaplyor? Yardmc bilgi sahibi arkadaslara imdiden tesekurlrr

Alper_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    31.Mart.2010
    Ya
    32
    ehir
    Antalya / Kemer
    daha nce hi motorsiklet kullanmadnzdan yola karak bu motorsikletleri almanz tavsiye etmiyorum..ncelikle kk bir scooter alarak kullanmaya balayn aln iyice pekitirin daha sonra 600f almanz uygundur..600f kullanm ok rahat konforlu bir makinadr..1 sene kullandktan sonra dierleri arasnda seiminizi yapmanz tavsiye ederim..motorsiklet alrken dikkat edilecekler ise kazasnn olmamas hor kullanlmam olmasna zen gsterin zaten kendini belli edecektir ksaca yazdm..dzgn kullanlm ise 15.000 km ye kadar sorun olmaz fakat 20.000-25.000 den sonra skntl olur..bakm aralklar genel bakmlar 6.000 km de ya deiimi 3.000 de bir..masraflara gelince 2.el aldnz motorsikletin genel bakm masraf 450-500 tl civar tutuyor..sonrakiler ise 200 tl civarnda.

DogukanB
    Misafir
    bu yaz Korhan Abinin 600 lk motor tavsiye balnda baka bir forumda yazlmtr. okuman tavsiye derim; (yaz bana ait deil. 40 yanda ki bir abimizin yazs)

93'de ilk motorumu ,96'da A2'mi aldim. 20'nin uzerinde motor degistirdim. Su anda birisi spesiyal cross 3 motorum var. Aslen enduro'cu olmakla beraber aralarda naked tabir edilen 4 silindirli grenajsiz motorlarim da oldu ve cok da severim o motorlari. Hatta su aralar bir de 4silindirli motor bakiyorum. Hatta bugun bi 600RR kiraladim hayyatta bu kadar kotu bi motora binmedim resmen azap cektim. Tamam aks. ivme motor sesi muhtesem ama bunlari her an yasamiyorsun ki... Deli gibi sicaklik yayiyor. Sehir icinde dusunemiyorum bile yolda giderken bile grenaj icinden gelen sicak hava gogsune boynuna geliyor. Sag bacak ve ayak fn makinesi gibi ufluyor. Ayrica 1.83 olan boyumla (Sisman da degilim) motor altimda sipa gibi kaldi.
    Gelelim motorun risklerini biliyorum lafina. Yanlis anlama ama riskleri bilebilmek icin ciddi bi kaza gecirmis olman bile yetmez. En az bi kac arkadasini mezara indirmis olman lazim hatta tabutlari basinda aglayan genc esler anne babalar ve hatta 6-7 yasinda salya sumuk babaaaa diye aglayan cocuklari birkac kez gormen lazim. Bi daha hic bi zaman yuruyemeyecegini bilen bi arkadasini hastanede ziyaret edip moral vermeye calismanin manasizligini anlaman lazim. Ben gordum bunlarin hepsini defalarca. Her seferinde bi daha binmeyecegim diye yemin ettim ama olmuyor hicbirini tutamadim. Cunku motor sigara gibidir bi kere basladinmi ldrdn bilmene ragmen birakamazsin cunku cok dehset zevk verir adama. Ama binmemesini tavsiye ederim herkese her zaman sigara gibi aman alismayin derim hep.
    Sonucta
    1- Mumkunse alma
    2- Alacaksan 250 cc'yi asla gecme .Yanlis anlama ama sana kesinlikle 600'luk olmaz. 600'luk motoru kullanmak bisey degil muhim olan ona hakim olabilmek. 600'lkle basla diyenlerle bir daha asla motor muhabbeti etme cunku bil-mi-yor-lar.
    Gidip de bismillah 600'luk 1000'lik alanlara bir taraftan da cok guluyorum. En buyuk kayiplarinin neler kacirdiklarinin farkinda degiller.... 125'likle baslayip 3-5 bin km yapan birisi 250'ye gectigi zaman neler hisseder ne kadar mutlu olur bir bilseniz. Emin olun ilk motoru hayabusa olan birisi bile o kadar mutlu olamaz. Yada 250'lik motorla sahilden turkiyeyi gezen bi insan 500'luk alinca ne hisseder bilirmisiniz? Sanki motor degil de F16 kullaniyor gibi hisseder kendini. 500-600'lukten sonra 1000'lige gecen birisi ne hisseder bilirmisiniz?... Ne yazik ki ben de bilmiyorum cunku kendimi o kadar tecrubeli gormuyorum su anda...

TechTurkey Oytun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Austos.2007
    Ya
    32
    ehir
    Istanbul
    bir sr konu var ayn ekilde, bir srde cevap var... biraz aratrrsan aradn cevaplar bulabilirsin

yelik
    29.Mays.2009
    Ya
    33
    ehir
    ANKARA
    Uyarlar icin tesekurlrr ederim tehlike boyutunun farkndaym ama akcas suan gidipde scooter almam motorun sesi ve grnts nemli benim icin ,b aile babas cocuk sahibi biri olararkda deli gibi gazlicagimi sanmyorum. Kaza yapp yapmad nasl anlalr b motorun granajlarinin durumdan m? Bide diyelim bulduk kafamza gre b makina sahibine zellikle sormam gerektiren bieyler varm

yelik
    29.Mays.2009
    Ya
    33
    ehir
    ANKARA
    KusUra bakma ama sNane ? Ben burda isin ipneliklerinden bahs ediyorum dikkat etmem gereken seylerden motor alrken , eer motor kulaniyorsan ipneliklerinide bilirsin kulanmiyorsanda neride bulunmasin

yelik
    30.Temmuz.2009
    Ya
    22
    ehir
    Bursa

ve

18-19=125 r
    20-21=gt250 r
    21-22=600f
    23-24=gsxr600

gibi dnyorum.
    Sende byle dn hocam 125 veya 250 cc bir motorla bala.
    15-20 Sene motor kullanm adamlar ile tantm.Hepsinin dncesi ayn.125-250 cc bir motor balangc.Tabi hayat senin.
    Edit:25-30 Bine gelen motorlara p gzyle baklyor.Direk 600cc alcaksan F,en konforlusu o klarn arasnda.
    Konu Onurzden tarafndan (28.Temmuz.2010 Saat 14:14 ) deitirilmitir.

onursumer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    13.Aralk.2006
    Ya
    28
    ehir
    stanbul
    bu 3motor arasnda kullanm erahat motor 600f ama hc motor tecrubes yoksa bence en guzel baslangc motoru cbf 125 tarz motorlar hem 2 teker hemde vtesl tecrubes olur senn cn zatamanlada cc yukselteblrsn zaten bence 600ten sonrasnda gerek yok benm en yuksek hedefm gsxr 600

psn: onursumer

135
    ├┼┼╕
    246R

yelik
    26.Aralk.2008
    Ya
    22
    ehir
    USA / CT
    Ducati nin motorlar nasl grn olarak ok gzel duruyolar

Shadow_Dancer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Ocak.2006
    Ya
    33
    ehir
    34.01
    Dogukann yaptg alntya tamamen katlyoru. 2005 senesinde daha nce kullandgm bi ka vitesli motoru katmazsam direk R6'nn selesine oturdum.. bodrumda yaadgm zamanlard.. ansl oldugum nokta sayfiye yeri oldugu iin insanlarn motosiklete kar sayglar olmasyd.. nk irili ufakl pek ok motosiklet vardr o tarz yerlerde..

R6 zor bi makinadr 600lklerin arasnda, yerinde olsam; daha ufak hacimle balarm.. 125lik ya da 25lik bi makina yeterli olacaktr.. Racing snf grnt ve performans asndan ok iyi olsada kullanm asndan hite yle degil..
    Tango-1 never dies.

ahmet3425 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    10.Temmuz.2009
    Ya
    29
    ehir
    istanbul
    motor kullanmak sze dsardan bast gorunuyor sanrm...

ama emin olun oyle deil ustune bndgnzde scooter da ble zorlanabiliyorsunuz kaldi ki siz racing makinelerle baslamay dusunuyorsunuz bu cok yanls bisey...

scooter almam demissiniz peki almayn motorun sesi gorunumu onemli demissiniz keske is onunla bitse... su an altmda 600 rr'm vard

size tavsiyem scooter yada 125 lik bir motora binmem diyorsanz hi motora bulasmayn o bahsettiiniz motorlar yuzunden hayatnzdan olabilirsiniz allah korusun.

Alper_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    31.Mart.2010
    Ya
    32
    ehir
    Antalya / Kemer
    Alnt ahmet3425 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    motor kullanmak sze dsardan bast gorunuyor sanrm...

ama emin olun oyle deil ustune bndgnzde scooter da ble zorlanabiliyorsunuz kaldi ki siz racing makinelerle baslamay dusunuyorsunuz bu cok yanls bisey...

scooter almam demissiniz peki almayn motorun sesi gorunumu onemli demissiniz keske is onunla bitse... su an altmda 600 rr'm vard

size tavsiyem scooter yada 125 lik bir motora binmem diyorsanz hi motora bulasmayn o bahsettiiniz motorlar yuzunden hayatnzdan olabilirsiniz allah korusun.
    bencede katlyorum size ..en azndan scooter la kullanmay renip 600f e gemesini syledim ki oda yanl..arkada 18 yanda olmad iin deli gibi gazlamyacan dnerek o tavsiyede bulundum..direk olarak 600 le renip balamak ok tehlikeli Allah korusun.

cvc si - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    27.Austos.2008
    Ya
    28
    ehir
    Turkey stanblue
    Ayn dusuncelerdeyiz ama arkadaslarin dedii gibi yamaha125 lik bir motor aldm almak iin tam olarak altm dediimde 600rr dnyorum bakalm hayrls senin icinde hayrls olsun

ahmet3425 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    10.Temmuz.2009
    Ya
    29
    ehir
    istanbul
    Alnt Alpe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bencede katlyorum size ..en azndan scooter la kullanmay renip 600f e gemesini syledim ki oda yanl..arkada 18 yanda olmad iin deli gibi gazlamyacan dnerek o tavsiyede bulundum..direk olarak 600 le renip balamak ok tehlikeli Allah korusun.
    bu i yasa bakmyor yoksa motorsiklet yarscs ve egitmeni 43 yaslarndaki bi abimiz vard gecenlerde kaza yapp oldu...

gazlamam demek yanls oyle bir motora binipte gazlamadan gitmek coz zor...

fsunnetci - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    27.Austos.2009
    Ya
    34
    ehir
    trkiye/istanbul
    bence 125lik alpta kendinizi kreltmeyin arkadalar ben direk Zzr1100 ile baladm
    alacaksanz 250cc bir motorla balayn kaza olca varsa zaten olur istersen 50cclik motor kullan varsa kaderde dzlmek neye yarar zlmek demiler Akll olduktan sonra kimseye biey olmaz ama kar kza hava atacam diye ulu ortada 15bin evirmeye kalkarsanz sivrisinek gibi yaprsnz biryerlere

yelik
    29.Mays.2009
    Ya
    33
    ehir
    ANKARA
    Yalis anlalmasn ltfen deerli yorumlar icin tesekurlrr ederim ama alacam motordigilde motor alrken dikkat etmem gerekenler nedir onu renmek istiyorum pf noktalar kandirilmamak kazk yememek icin , mesela bakm yoktur veya lastik eskidir ya n yatm ters donmustur

AknS. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    13.Temmuz.2009
    Ya
    24
    ehir
    Zonguldak
    Herkes En iyi ekilde Sylemi,Sen Ses ve grnt diyorsun Ama Mutlaka Ve Mutlaka 125'lik bi makina alp Bala,yada Hyosung Gt250 R alabilirsin.
    Bi sre sorada daha yksek bi makinaya geebilirsin ama mutlaka Bu 2sinden birini alp iyice ren.
    600F Konforlu fakat Ses istiyosan RR Bakcaksn.Bence.
    600 RR yerinde bi karar olur.

01ASU - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    22.Ekim.2009
    Ya
    26
    ehir
    ADANA
    600 rr yerinde karar bencede bende ilk baladm motor zx750
    Alnt ASU Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok ok iyi maallah asulara...Adana'da bu ASU plakalarn serisi sizde herhalde deil mi ?
    ASU SERES UMUT ZYAN

TechTurkey Oytun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Austos.2007
    Ya
    32
    ehir
    Istanbul
    Alnt metinalan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    KusUra bakma ama sNane ? Ben burda isin ipneliklerinden bahs ediyorum dikkat etmem gereken seylerden motor alrken , eer motor kulaniyorsan ipneliklerinide bilirsin kulanmiyorsanda neride bulunmasin
    bunu bana yazdysan ben sana yardmc olmak iin syledim onu. farkl yazlar iine yarayacak. her mesajda art niyet arama. -ipnelik- araynda bol ans sana.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)