User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Rent a Car açmak sizce mantıklımı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel çekiyorum

şimdi çok iyi araç takip sistemleri var
    araçlar bilindik kişilere verilse
    avisteki gibi alış sırasında 2000tl provizyon uygulansa kredi kartına araç teslim edildiğinde geri ödense
    ilk etapta sağlam olur diye düşünüyorum
    ardından işi biraz genişletip firmalara filo desteği sağlamak iyi olur

focus linea clio i20 gibi dizel yakıtı düşük modeli yüksek araçlar mantıklı olur
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten rent a car firmalarinin %90i sigortalarla calisiyo
    Yani arabayi sahis degil sigorta sirketi sizcen kiraliyo
    O yuzden problem yok
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hemen yan komsum bu iş yapıyor verdigi araçlar siena-palio-broadway bu tarz araçlar 10-15 araçları gunluk 70 tl veriyo bu acıdan bakınca hesaplayınca cok güzel karlı iş arac verilcek kişi iyi seçilmeli bence mutlaka her işin bi zahmeti var ama secici olununca bence minimum duzey indirilmiş olur ama ölümlü kaza karısıldında bize patlıyorsa kabak o risk girilmez bence o konu önemlii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölümlü kaza niye bize patlasın ki?
    işi yasal olarak yapıyorsak verdiğimiz kişinin ehliyeti varsa arabanın kaskosu sigortası varsa bakımları muayenesi lastik değişimi vaktinde yapılmışsa ölümlü kazada bizim suçumuz ne?

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 20 bine bir clio alip kiralamayi dusunmustum bu isi yapan bi kac tanidigim var onlara sordum ve dedikleri tek sey rahat uyku uyumak istiyorsan bu isi yapma oldu. 3 tane arabasi 1 haftada pert oldu ve dunya kadar ugrasti bi abimiz. Eger butce el veriyorsa 3 4 tane yeni symbol alip sirketlere kiralayabilirsiniz

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ölümlü kaza durumunda renta car ın güvencede olabileceğini savunanlardanım , ya bir sözleşme, ya da kiralama anında bir tebligat v.s. ile bu durumda sorumluluk indirgenebiliyor olması lazım, yoksa intercity v.s. gibi firmalar batar giderdi. binlerce arabası demiyim filosu var kiralıkta.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabaların pert olması durumunda kasko bir işe yaramıyor mu?
    ztn kaskonun sana vereceği bedel senin aracının ederinin üstünde değilmi?

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın arkadaşım 2006da girdiği Rent a car işinden 2008de zarar ederek bıraktı. Ortağı hala devam ediyor. Kendi kaporta boya mekanik servisini açtı. Kaza yapan pert kaydı olmayan araçları alıyor yapıp kiraya veriyor. Kendi araçlarına birşey olması durumunda kendisi yapıyor haliyle.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Olgar x6 mevzusunu hatırlarsınız suriyeden çıktı araba gps ıvır zıvır'a ragmen bunlarıda düşünün

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-eg-777-a.html
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıp filo şirketlerine kiraya verin deniliyorda kime vericez kimle gorusucez.firmalar hemen tamam siz aracı alın bize teslim edğn aylık şukadar para mı diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olgar x6 mevzusunu hatırlarsınız suriyeden çıktı araba gps ıvır zıvır'a ragmen bunlarıda düşünün

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-eg-777-a.html
    konuyu hatırlıyorum ama bu araç lüks bir araç yani suriyeye kaçırmaya değer bir araç
    benim bahsettiğim araçlar standart
    kaldı ki çift gps takılıyor 1i söküldüğü zaman aracı stop edebiliyorsunuz

GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rent işi yapılacaksa bayılık veren cok kurumsal fırmalar var ne kasko sıgorta nede bakım hıc bırseye karısmıyorsun firma saana arac lıstesı gonderıor sende hangı marka modelden kac tane ıstyorsn belırtıyorsun teslım alıyorsun aracları aylık ucretlerı bellı senelık yada aylık aracına gore degısyor sonrasında sende musterıye kıraya verıyorsun yanı ozetle aracı olmus oluyorsun karını alıyorsun tabıkı bu kadar az rısk karsısında sızden temınat bedelı ıstenıor ......

su zamnda bence rent işi egerkı sermaye de varsa bu sekılde yapılmalıı...
    Anlayamazsın ......

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GRKN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rent işi yapılacaksa bayılık veren cok kurumsal fırmalar var ne kasko sıgorta nede bakım hıc bırseye karısmıyorsun firma saana arac lıstesı gonderıor sende hangı marka modelden kac tane ıstyorsn belırtıyorsun teslım alıyorsun aracları aylık ucretlerı bellı senelık yada aylık aracına gore degısyor sonrasında sende musterıye kıraya verıyorsun yanı ozetle aracı olmus oluyorsun karını alıyorsun tabıkı bu kadar az rısk karsısında sızden temınat bedelı ıstenıor ......

Üç yıl önce çalıştığım şirket buna benzer şekilde çalışıyordu. Aldı başını gitti ama patronun çevresi çok fazlaydı. Dükkandan kapı müşterisine ayda toplasan 10 günlük araç anca kiraya veriyorduk. Sürekli eşi, dostu, otellerdeki resepsiyonistler ve otel rehberleriyle işi yürütüyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GRKN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu tarz bi iş için hangi firmayla iletişime geçilir

guwen_ar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahisa arac kiralayipta isleri bozulmayan kimseyi tanimadim suana kadar.sirketlere aylik yillik arac kiralamak mantikli.

Bende 2009 dan bu yana mng kargo ya arac kiralarim soforuyle birlikte hatta bende kullanirim araca pek zararda gelmiyor.
    Her hafta parami alir isime bakarim.
    İnstagram:
    guven_arabacioglu

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz istanbul Hyundai Coşkun plazadan, Çelik motordan ve İzmir Renault Mais'ten kiralıyorduk. Kurumsal firmalara kiralamaları için veriylardı.

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı teoman_rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim insanlar bilmeden konusuyolr 5 taneyle basladı 30 tane oldu sole oldu cok karlı fln diyede bu işin dısarıdan gozuken iyi yanları hep iyi seyler basına gelicek diye bişey yok . sakın girme bu işe benim rent acarım var suan butun arabalarımı cekmeye calısıyorum allah belasını versin boyle işin . hiç girip parandan pulundan en onemlisi akıl saglıgından olma ...

1.si sen rent acar kaskosu yaptıramazsın . yaptırman için sirkete kayıtlı en az 10 araban olması lazım yuksek modelli bu 1.si 2.si var diyelim 10 araban bunlara kasko şirketi senin ödiyicegin prime gore yıllık kota koyuyo atıyorum 50 milyar . sen 1 senedde toplam 50 milyalık hasar yapabilirsin 2 araban pert oldu diyelim 50 yi astıysa kurus odeme yapmaz.

simdi bilmeyenler oyle seymi olur yok sole bole derler yazarlar sen bakma onlara bu işi ben yapıyorum git kasko sirketine danıs . hemde bildigin iyi şirketlerin hiçbiri rentacar kaskosu yapmıyo dandik yurtdısı sirketleri yapıo ozellikle dubai sigorta oda odeme yaparsa.

2.si verdin araba pert oldu elinde bos senetinde var . varda adamın odicek gucu yok napıcaksın ? ya öldürürsün ya avukata verip adamın maasının yuzde 20sine haciz koydurursun onuda 200-300 alırsın işine yararsa ...

3.su allah korusun verdin adam buyuk kaza yaptı öldü hatta içinde ölenler var napıcaksın ? elinde sozlesmen var eyvallahta oyle kolay degil bu işte ölüm oldumu bittin hem bunun cezası var hem onun ailesi sana bi dava acıyo kan parası oyle abuk sabuk para odemek zorunda kalıosun simdi bunada oyle seymi olur ozaman herkes ceza yatar sole olur bole olur der . derde ben bunları canlı yasadım sen bakma insanların solediklerine .

4.su hadi bunlar kaza yaptı öldü öldüde karsı tarafıda öldürdüler ozaman zaten bittin sen bişi yazmıyorum bile .

5.si verdin arabanı adam aldı gitti sen onu yakalatana kadar neler cekersin .kac gun ararsın edersin he arac takibi takarsan bulursunda biton ugrasırsın hem zaman hem para kaybedersin ... arabanı kiralarlar airbaglerini calarlar nelerini calarlar neler neler yapıyolar aklın durur

ya daha sana neler anlatırım neler yasarsın aklın durur hayatta yapıcagın en pis en riskli en gereksiz iş sakın bu işe girip hayatını mahfetme

simdi ben bole yazdım diye ozaman bukadar kiralamacı var onlar niye yapıo bukadar kişi yaparmı derlerde . herkesin basına gelicek diye bişey yokta ya bu basına gelirse ?

burda yazılanlara göre söyledim ölümcül kazalar için bende tam bilgiye sahip diilim

GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birden çok firma var eger krıterlerı uyarsa ben ALMİRA yı tavsiye ederım cla merco dan f10 f30 bmv lere kadar luks araclara kadar skıntısız arac cesiti mevcut....
    Anlayamazsın ......

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BU işden avis gibi firmalar ciddi paralar kazanıyor. Çalışanların söylediği 74-75 bin tl lik aracı 48 bin tl ye alıyorlar sıfır filo olunca. 10 bin km yapmadan, bakımları gelmeden satıyorlar. Hem hep yeni sıfır araçları oluyor ve özel müşteri kitlesi oluşuyor, hemde ciddi kar marjı oluyor.
    48 e aldığın arabanın sıfırının piyasası 75 se ve 10 binde iken kaça satarsın. Taş çatlasa 60 bin.
    12 bin 1 araçtan kar ediyorsun. 10 bin km kiralama bedelini de hesapla...
    Ama 2-3 araba ile ancak başa bela alınır tahminimce. Yada çok ciddi çevren olur hep tanıdıklara kiralarsın o zaman belki yürüsün ufak ufak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)