Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: otomatik vites src kursu?_

Ahmet Saraolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    19.Eyll.2008
    Ya
    25
    ehir
    st./Beylikdz - Ank.

otomatik vites src kursu?_

Arkadalar src kursunda ara eitimi ve snav iin otomatik vites seenei sunuluyomu?Veya bu imkan salayan zel kurslar varmdr??
    stanbul avrupa yakasnda otomatik vites arala eitim veren bildiiniz bi kurs varm?

redbaron - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    09.Kasm.2009
    Ya
    25
    ehir
    istanbul&bursa
    hic duymadim boyle birsey.otomatik aracla ogrendi diyelim sinavda ne yapacak?

powERS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    05.Kasm.2007
    Ya
    27
    ehir
    35
    yan otomatk aracla ehlyet kursu vermek zaten sacma olur.

o adam duz e bndgnde nasl yapcak ?

ama ozel ders veren llak vardr..

*irkin araba yoktur, Pahal Yakt Vardr...

cemsultan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    11.Aralk.2009
    Ya
    37
    ehir
    Bursa
    Hocam ben direksiyon retmeniyim, herhangi bir src kursunda almyorum ama bize verilen eitimde otomatik vitesli arala eitim ya da snav yaplamayaca anlatld.

Ama arkadan dedii gibi zel dersle otomatik arala eitim veren vardr mutlaka.

Edit: Ynetmelikte ya da kanun maddelerinde durum nedir bilmiyorum, belki de bizim milletimizin igzarl da olabilir, belki de kanunda otomatik vitesle snava girilmesinde bir engel yoktur, iin o ksmn aratrmak lazm.
    Konu cemsultan tarafndan (04.Kasm.2010 Saat 00:40 ) deitirilmitir.

zorbeykesman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    22.Mart.2009
    Ya
    25
    ehir
    zmir, NY
    arkadalar zaten eitim almak istemi bi nevi kendisini gelitirmek isteniyor o yzden sorulmu.
    www.MINIciyiz.biz

TarikS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    13.Nisan.2006
    Ya
    23
    ehir
    Istanbul
    Ehliyetine 'sadece otomatik sanzimanla arac kullanabilir' tarzinda ifadeler yaziliyor diye biliyorum. Yani ona gore egitim veren kurslar olmasi gerek.

Google'dan kabataslak bakindim ama net bir bulguya ulasamadim.

yelik
    19.Eyll.2008
    Ya
    25
    ehir
    st./Beylikdz - Ank.
    arkadalar , sadece eitim den ok snavn da oto. arata yaplmas nemli benim iin varsa eer.
    Yllar nce uzun yolda yerel radyo reklamlarnda yle bi olay hayal meyal duyar gibiyim (otomatik vites arala eitim seeneimiz falan gibi ) ama hi emin olamadm iin size soraym dedim.
    Bide genellikle snavda snav ncesi eitim alnan kurusun arac kullanlyor ya aday yabanclk ekmesin diye ;;; belki o ekilde otomatik arala snav ve eitim veren zel yerler olabilir diye dndm.
    lk renimde ve sonrasnda srekli otomatik vites kullanacak bi arkadam iin aratryorum.Zira trafikta bi ton sadece otomatik vites kullanan , debriyaj nedir bilmedne ok ta gzel idare eden abla- teyze var.Onlar iin bu ekilde bi ak , bi imkan varm acaba prosedrde onu merak ediyorum.
    Konu Ahmet Saraolu tarafndan (04.Kasm.2010 Saat 04:50 ) deitirilmitir.

onn_dear - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    16.Nisan.2010
    Ya
    34
    ehir
    TR-MERSIN
    bildiim kadaryla prosedrde yok byle bir ey, zaten bence gerekte yok
    gaza bas gitsin frene bas dursun hesab gayet ak anlalr
    History;
    1.6 gli
    1.6 ies
    1.4 is
    1.6 tdci f2
    1.6 tdci f3

Eriador - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Kasm.2005
    Ya
    28
    ehir
    Orlando
    Yanl anlamayn ama bence bouna kasyorsunuz . O kursu bulcam diye , otomatik vitesle girebilcem mi ? edebilcem mi ? o stress i yaamaktansa , harccanz zamana dz vites kullanmay oktan skersiniz le ahm adm bii deil ki genede siz bilirsiniz tabi.
    ...::: irkin kadn yoktur , az Votka vardr derler... Geiniz ! irkin kadn vardr, midesiz erkekte oktur. Votkaya bok atip durmayalim onunda bir suu yoktur :::...

yelik
    07.Kasm.2005
    Ya
    32
    ehir
    34
    valla bence insanlara eitimi otomatik vitesle verilmeli..

yoksa hem dz vites araba kullanmay hem de trafiin ileyiini renmeye alan ou kii bocalyor..

nce otomatikle ver trafik eitimini, araba nasl gider, trafik nasl akar, araba srmenin dinamiklerini ret, sonra en son aamada dz vites arac kullanmay ret

bence byle bir sistem ok faydal olur..

individual - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    08.Haziran.2008
    Ya
    28
    ehir
    stanbul
    Ben dz vites'de araba kullanmay renipde otomatikde bocalyan grmedim ama otomatikle balayp dz vites araba kullanamayan ok kii grdm...
    Kim Bu Adam Kim

yelik
    17.ubat.2008
    Ya
    32
    ehir
    ist
    Alnt TarikS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ehliyetine 'sadece otomatik sanzimanla arac kullanabilir' tarzinda ifadeler yaziliyor diye biliyorum. Yani ona gore egitim veren kurslar olmasi gerek.

Google'dan kabataslak bakindim ama net bir bulguya ulasamadim.
    bu ibare ayanda zr olan ve H snf ehliyeti olan baz kiilerden bulunmaktadr.

BosphorusBoys - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    30.Ocak.2006
    Ya
    29
    ehir
    Turkey/Adana
    Bizde karde$im in ara$trdk ama src kurslar oto. ara iin eitim vermiyor
    ama zel olarak veren mutlaka bulursun ist de.

merve
    Misafir
    direksiyon snavn gemekte ne var. en azndan geebilcek kadar dz vites kullanmay renebilir, direksiyon snavn geebilmek iin erbab olmaya gerek yok hepimizin bildii gibi, en fazla 3derse bakar yani. sonrasnda isterse bidaha elini hi srmesin.
    byle bir snav eklinin olmas mantksz olur zaten, ne bilcekler hayat boyunca otomatik vites mi kullancak yle deil mi? ehliyette de dz vites otomatik vites ayrm gibi biey olmadn gz nne alrsak, yok yle birey sanrm

yelik
    19.Eyll.2008
    Ya
    25
    ehir
    st./Beylikdz - Ank.
    Alnt onn_dear Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bildiim kadaryla prosedrde yok byle bir ey, zaten bence gerekte yok
    gaza bas gitsin frene bas dursun hesab gayet ak anlalr
    srmeyi retmekte pek bi zorluk yok , zaten kz arkadama dz vites ara kullanmay ben rettim , imdi ehliyeti var eek kadar opel vectray ok ta rahat kullanyo.Sorun dz veya otomatikte retmekten ok snavda otomatik ara aray..varsa tabi

Alnt Eriador Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yanl anlamayn ama bence bouna kasyorsunuz . O kursu bulcam diye , otomatik vitesle girebilcem mi ? edebilcem mi ? o stress i yaamaktansa , harccanz zamana dz vites kullanmay oktan skersiniz le ahm adm bii deil ki genede siz bilirsiniz tabi.
    abi bende deil problem.ilkokuldan beri boyum yetmiyo diye altma yastk koyup araba kullanm adamm ben ,,, hi kullanamayan benim snf arkadam.retiym diyorum dzde ama vitestir debriyajdr , dizeldeki rolantideki ilk frlama dr acayip trst zamannda

Alnt XSi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    valla bence insanlara eitimi otomatik vitesle verilmeli..

yoksa hem dz vites araba kullanmay hem de trafiin ileyiini renmeye alan ou kii bocalyor..

nce otomatikle ver trafik eitimini, araba nasl gider, trafik nasl akar, araba srmenin dinamiklerini ret, sonra en son aamada dz vites arac kullanmay ret

bence byle bir sistem ok faydal olur..
    Mantkl , ve hayatnda hi dz vites kullanmam insanlar da var.Ara alma iine otomatik le balayan birinin dz vitesli ehliyet kursundan gemesi hem mantksz hemde ok zor.Ehliyetin bi ksmnda (hani gzlk ile kullanmaldr gibi bi ibare var ya) otomatik ara kullanabilir diye blnsn varsn.

Alnt individual Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben dz vites'de araba kullanmay renipde otomatikde bocalyan grmedim ama otomatikle balayp dz vites araba kullanamayan ok kii grdm...
    Aynen stanbul trafiinde zorlanmadan araba kullanan bi arkadam (ki ilk arac passat 1.8t ydi) srf otomatik kullanmay bildii iin 3 araba seiminde de sadece otomatiklere bakmak zrunda kald dz vitesli baz modellere ii gitsede.

Alnt BosphorusBoys Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bizde karde$im in ara$trdk ama src kurslar oto. ara iin eitim vermiyor
    ama zel olarak veren mutlaka bulursun ist de.
    Snavda oto. vitesle karmyorlarsa eitimin bi nemi yok bizim iin.Dzde bende retebilirim iptal oldu o zaman.

Alnt merve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    direksiyon snavn gemekte ne var. en azndan geebilcek kadar dz vites kullanmay renebilir, direksiyon snavn geebilmek iin erbab olmaya gerek yok hepimizin bildii gibi, en fazla 3derse bakar yani. sonrasnda isterse bidaha elini hi srmesin.
    byle bir snav eklinin olmas mantksz olur zaten, ne bilcekler hayat boyunca otomatik vites mi kullancak yle deil mi? ehliyette de dz vites otomatik vites ayrm gibi biey olmadn gz nne alrsak, yok yle birey sanrm
    Senin dediin gibi yaplcak o zaman son ihtimal.Dzde en azndan snavi geevilecek kadar , ilk iki viteste kendi haline gidebilecek kadar reticem , ehliyet sonras da aci bi hatra olarak kalcak onun iin , ok trsyo nk.

Shadow_Dancer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Ocak.2006
    Ya
    33
    ehir
    34.01
    direksiyon hocasym, geri uzunca bi sredir yapmyorum ama sertifikam var.. ehliyet snavnda otomatik vitesli aracn olmas gibi bir durum sz konusu degil. kald ki snava giren aracn yrrlkteki yasaaya uygun olmas gerekir. Bu da kendisine vekalet eden egitmenin oturdugu ksmda fre ve debriyaj terdibatnn olmas gibi.

Lakin zel derste durum farkldr, ahslarn verdigi zel dersi snrlayan bi yasa yok.
    Tango-1 never dies.

Frank - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    01.ubat.2010
    Ya
    24
    ehir
    21 - 03
    Src kursu sahb olarak kendmce cevaplym arkadasn sorusunu
    Turkyede eitim dz vitesli aralarla verilir ve snavda dz vitesli aralarla yaplr yalnzca H snf zrl ehliyeti alan vatandalarmz otomatik vites aralarda direksiyon snavna tabi tutulurlar.
    Ehliyeti aldktan sonra otomatik vites arac bulunan surucu kurslarndan veya direksiyon egitim merkezlernden tabk ozel ders alablrsnz.
    Umarm acklayc olmustur
    Alnt mmustu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hac ben bildiin su barda ile shot atyorum

yelik
    19.Eyll.2008
    Ya
    25
    ehir
    st./Beylikdz - Ank.
    yorumlar iin teekkrler arkadalar , demekki snavda byle bi olay mmkn deil..

Bi ekilde snav gemesine yetecek kadar dz vites kullanmay reticem o zaman.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    12.ubat.2006
    Ya
    30
    ehir
    stanbul / Avrupa
    Hocann oturduu yolcu tarafnda debriyaj ve fren tertibat olmayan ara snav arac olamaz. Bu sebepten otomatik ara ile snavada girilemez. Ki bencede ok sama. Teoriktede olsa insann o snav dz vitesle gemesi ve dz vitesli bir arac zor bir durum annda da srebileceini ispat etmesi gerekiyor. Ehliyet demek yeterlilik demek. Belli eyleri yeterli halde yapmas halinde alnan belge. He engellidir bir problem vardr bu belgede belirtilir ama bunun dnda bence herkez en azndan snavdan geicek kadar bilmeli.
    Never drive faster than your guardian angel can fly

MagicPerformance

106 RC - Coming Soon
    1997cc - 250+ hp @ DynoDynamics
    Bilstein, Brembo, Quaife

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)