Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Krediyle ara alm-satmyla ilgili bilgisi olan?

TechTurkey Oytun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    04.Austos.2007
    ehir
    Istanbul

Exclamation Krediyle ara alm-satmyla ilgili bilgisi olan?

Biri sattm bir arac almak iin kredi kartt bankadan, ruhsat fotokopisi gndermitim. (garanti bankas) ancak adam bana parann bir ksmn verdikten sonra noter sat yaplp ruhsat adna kartldktan sonra bankaya o ruhsatla bavurunca bankann paray bana verdiini sylyor. bu konuda ileyi bu ekildemidir, nasldr bilgisi olan varm? pek aklma yatmad nce sat yaplmas ve ruhsatn kmasnn gereklilii

bu arada ubeden ald bir belge var benim admn ve ara bilgilerinin yazd, bedel teslim edilecektir ruhsat alndktan sonra gibilerinden, banka bunu verirken ben orada olmadm iin onada gvenemiyorum.
    Konu Oytun tarafndan (02.Aralk.2010 Saat 21:38 ) deitirilmitir.

Ferhat_V - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    23.Mart.2006
    Ya
    25
    ehir
    stanbul
    bizde garantiden 2 ay nce araba aldk denilenler dorudur bir miktar nakit verip sonras kredi onaylanp alcnn adna ruhsat ktktan sonra denir yani banka ruhsatta alcnn ismini ister ve araca rehin koyulur

|KaAn| - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    08.Kasm.2010
    Ya
    31
    ehir
    TR/st.
    bende bir bankacym krediler blmnde alyorum,garanti bankasnn farkl bir uygulamas olabilir mi akas bilmiyorum ama e-rehin uygulamasn geim ile birlikte noter onayl sat szlemesi ve trafikten kan geici beyan ilede bankann kredilendirmeyi yapmas mmkn.
    ki 0km aralarda sat yapan bayinin ilgili bankayla anlamas var ise ruhsat ki adna kmadan bayii taahhtnamesi ilede kredilendirme sz konusu iken sama geldi..

yelik
    12.Temmuz.2006
    Ya
    26
    ehir
    Istanbul
    noterde sat yaparken , bu olay da yazdrrsan eer karlkl anlamal oalrak problem olacan snamyorum , yani demenin u kadar ksm u nedenle alnmtr geri kalan undan sonra dendikten sonra ara sorumluluu u kiiye geecektir diye. seninde iin rahat olur

yelik
    04.Austos.2007
    ehir
    Istanbul
    Alnt Spawn Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    noterde sat yaparken , bu olay da yazdrrsan eer karlkl anlamal oalrak problem olacan snamyorum , yani demenin u kadar ksm u nedenle alnmtr geri kalan undan sonra dendikten sonra ara sorumluluu u kiiye geecektir diye. seninde iin rahat olur
    noter bu ekilde bir ilem kabul ediyor mu? benim bildiim sadece paray tamamen aldm, sat veriyorum olay var noterde

hddsheriff - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    22.Aralk.2006
    Ya
    33
    ehir
    34-54
    noter soracak zaten paran aldn m diye. durumu anlat ona gre yazsnlar ne yazacaklarsa

yelik
    12.Temmuz.2006
    Ya
    26
    ehir
    Istanbul
    bildiim kadaryla noter sen ne istersen onu yazdryor , ara alm satm deyince elindeki hazr ablonu kartyor onu dolduruyor . "emin deilim fakat " bir sorabilirsin .

benim bamdan yle bi olay geti .

s13 eskiehirden aldm , ama adam evraklar tamamlayamad iin istanbula dnmem gerekti .

ben oradaki noterde arkadma vekalet verdim , ara alm satm evrak ileri vs gibi yetkiler yazld , orada istersen ev alm satm vs de ekleyebiliyorsun yada hereyi yapabilir diye . buna benzer biey olabilr belki . sormak lazm .

tekrar sylyorum emin deilim , yorum yazacak arkadalar hemen eletirmesinler

vtecmaniaa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    25.Mays.2010
    Ya
    30
    ehir
    itanbul
    aynen ilk meajndaki gibi oluyor olay...ama kredi kartacak kii hangi ubeden ekeceke o ubeden yetkili kiiyle bi telefon grmei yapp durumu teyid ettir...

Frid - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    01.Nisan.2009
    Ya
    28
    ehir
    stanbul
    sanrm garantide byle bir durum var iki adam vard 1 ay nce garantide rast gelmitim noter satn bor ckt dye yapamslard geip subeye bldrmlerdi vesayre gibi karsk durumlard, beraber gidip grn ubeyle iiniz rahat olsun
    Soyadmn ilk iki harfi kiiliim kadar Z

yelik
    08.Kasm.2010
    Ya
    31
    ehir
    TR/st.
    Noter ile ilgili ksm akas bilmiyorum fakat; senden arac alacak kiinin noterin verecei sat szlemesini bankaya beyan etmesi gerekir.Bankada kredi tutarn sat szlemesindeki kasko tutar zerinden %xx olarak kartr.

vtecmaniaa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    25.Mays.2010
    Ya
    30
    ehir
    itanbul
    yapman gerekenler yle olacak

1. nce x bankann x ubeinden enin araban iin kredii onaylanan kii ana bi yaz vermei gerekiyor
    o katta yazan ubeyi arayp yetkili kiiyle grp durumu teyid ettir

2. noterden at yapn

3. alan kii trafik ubeden rehin yaz alacak eline

4. alan kii kako yaptracak

5. noter at, trafikten alnan rehin yaz ve kakoyla beraber bankaya gidecekiniz banka belgeleri alacak enin paran verecek...

bu kadar

y@sin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    16.Ekim.2006
    Ya
    27
    ehir
    stanbul
    Zaten ara sahibine para veriliyor hi bir ekilde kredi eken bile paray alamaz..

Ferhat_V - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik
    23.Mart.2006
    Ya
    25
    ehir
    stanbul
    Alnt vtecmaniaa Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yapman gerekenler yle olacak

1. nce x bankann x ubeinden enin araban iin kredii onaylanan kii ana bi yaz vermei gerekiyor
    o katta yazan ubeyi arayp yetkili kiiyle grp durumu teyid ettir

2. noterden at yapn

3. alan kii trafik ubeden rehin yaz alacak eline

4. alan kii kako yaptracak

5. noter at, trafikten alnan rehin yaz ve kakoyla beraber bankaya gidecekiniz banka belgeleri alacak enin paran verecek...

bu kadar
    banka paray alcnn hesabna yatrmyomu ? alcda kendi hesabndan ekip satcya vermiyormu ?

yelik
    16.Ekim.2006
    Ya
    27
    ehir
    stanbul
    Alnt F€RH@_T5 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    banka paray alcnn hesabna yatrmyomu ? alcda kendi hesabndan ekip satcya vermiyormu ?
    hayr direk satcya para verilir yada hesabna geer her ekilde satc alr paray

yelik
    04.Austos.2007
    ehir
    Istanbul
    benim kafam kurcalayan adam izmirden geldi arabay ald gitti diyelim sattan sonra, izmir ube den kartm yazyda benim adma olan. ruhsat burda kartamayacak zerine, izmirdede onun ruhsat kartp kasko yaptrp bankaya teslim etmesinemi kald benim alacam para?

yelik
    16.Ekim.2006
    Ya
    27
    ehir
    stanbul
    Alnt Bullet Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    benim kafam kurcalayan adam izmirden geldi arabay ald gitti diyelim sattan sonra, izmir ube den kartm yazyda benim adma olan. ruhsat burda kartamayacak zerine, izmirdede onun ruhsat kartp kasko yaptrp bankaya teslim etmesinemi kald benim alacam para?
    Kasko sat esnasnda telden bile yaplr o problem olmaz.Ruhsat kmasnda beklemenize gerek yok noterden sat yaptktan sonra sat szlemesi yeterli..

yelik
    12.Temmuz.2006
    Ya
    26
    ehir
    Istanbul
    bence parann tamamn almadan arc teslim etme , ne olur ne olmaz izmire giderken bana bi i gelir.. vs ..

yelik
    08.Kasm.2010
    Ya
    31
    ehir
    TR/st.
    Alnt y@sin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hayr direk satcya para verilir yada hesabna geer her ekilde satc alr paray
    ilk etapta alan kiinin hesabna geer para kredi kullandrmnda,sonrasnda ubeden elden deme-eft-havale-vekalet ile satcya deme yaplr.

yelik
    08.Kasm.2010
    Ya
    31
    ehir
    TR/st.
    Bullet altm bankada arac alan kii ubeye,ubede bana sat szlemesini,kendi adna km ruhsat,kaskoyu belgelemek zorunda.bende bunlar grdkten sonra e-rehin ilemi ile banka rehnini koyup kredi kullandryorum.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)