User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
97 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: makas atana hapis cezasi

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer sol şeritteki çekilmiyorsa sağ müsait olduğunda sinyal verip sağdan geçer devam ederim. Asla selektör atmam sakin sakin bir süre arkasında bekledikten sonra sağa sinyal verip devam ederim. Nasıl olsa arkadan gelen başka biri solda yavaş gidenin üstüne çıkacak ki en fazla 2-3 arabadan sonra olur zaten, o yüzden ben hiç bulaşmıyorum. Makas için olan karar ise yerinde bana göre.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler bir kere şunu unutmayın. Araç ile radara yakalandınız ve evinize ceza geldi. Ehliyete ceza gelemez çünkü aracın kimin kullandığı belli değildir. Adli ceza olur çünkü kusur vardır. Olaki bir kamera şikayet yada polis karşı şeritten gördü plakanı aldı. Cezayı yersin 1400 TL. Ancak aracı kim sürüyor. Ortada bir kusur, kabahat yanlış var ama oluşmuş bir suç yoksa vurma, kaçma, kaza vs.vs. gibi her gazlayıp durduralamayanın peşine düşmezler kim kullanıyordu aracı bunu içeri atalım diye.

İçiniz rahat olsun gazlayın demiyorum. Ama durum böyle.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu ceza az bile makas işi çok sakat ağır cezaları hakediyor
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.youtube.com/watch?v=qc3MNezBNAE

a.godumun spikeri draft ne amk driftle drag karışımı bişey heralde

akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece bunlara değil, düğüncülerede ceza yazmaları lazım adam 3 seritli yolu babasının malı gıbı 30km hızla gıdıyor geç en sağa ne *** yersen ye,neden insanların yolunu kapatıyosun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    guzel bı haber trafıkte kendını yarısta sanan genc coktu.bıde su pıst ıstıyenler ne ılıgınc sahınle drıft babasının doblosuyla drag yapmak ıcınmı pıst ıstıyo

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan876 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    guzel bı haber trafıkte kendını yarısta sanan genc coktu.bıde su pıst ıstıyenler ne ılıgınc sahınle drıft babasının doblosuyla drag yapmak ıcınmı pıst ıstıyo
    Kendi adıma ataşehir - ikitelli gidip gelirken tem de bulduğum boşlukları değerlendiririm, iki araç arası 15 mt mesafe vardır girerim sağ sol geçerim. Bunu yaparken de % 90 sinyal kullanırım şimdi bu durumla orta şeritte giderken sağım ve solum boşken fantezi olsun diye kıçımın dibine kadar gelip tamponu yalayıp geçen durum aynı mı ? bunun insiyatifi kimde olacak ?

e-5 te 80 le giderken en az 110 la aynamı (ki görüp kendimi sağa attım) sıyırıp geçen adama yazsınlar cezayı.

Sahil yolunda önüm doluyken arkamdan çat çat 50 kere sellektör yapan, arkasına geçip aynı hareketi yapınca bozulup yavaşlayan el kol yapan bi de yanında bayan var ayıp diyen lavuklara yazsınlar cezaları.

Kimseyi tehlikeye atmadan yolunda giden adama değil. Ama olur mu ? Sanmıyorum.

Bu arada birisi otobüsten bahsetmiş, dün kahretti beni sakarya - ist. geliyorum.

19:30 Otobüsü, yol çok ağır, adam bildiğin emniyet şeridine ipotek koydu, koca otobüsle sağlı sollu gidiyor, çalan kornanın haddi hesabı yok. retarder kolu elinde kalacaktı,

spree1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulen tr de o kadar sorun bitti bi bu kaldı.hani nerden düdükleriz hesabı.ben bu adamların çıkarttığı her kanunda art niyet arıyorum arkadaş.o sol şeritte 70 km/h gidip sol şeridi işgal eden kurallara saygılı insanlarada slmlarımı iletiyorum
    Öyle Pısırık Pısırık Yürümeyeceksin,
    Yürürken Omzun Dik Alnın Karşıya Bakacak.

Yere Bastığın Zaman Hakkını Vereceksin Toprak Seni Tanıyacak . . !

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ee Yani şimdi adam akilli gazliyamicakmiyiz peki E5 te manyagin biri geldi şikayet etti mobeselerden bakip ona göre yaptirimlardami bulundurulacak

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorular;
    Benim araba başka birinin üzerine. (Baba, dayı, dede vs.) gazladım gazladım geldim eve. Biri de ben yanından geçerken videoya çekmiş polise vermiş. Şimdi kime hapis suçlamasıyla dava açacak?
    Trafikte gazlayanların %80'i şirket araçları olduğunu düşünürsek cezalandırılan kişi kim olacak, 100mt ilerideki stop lambasının yansımasına panikleyip frene asılan ablalarımızın da aynı trafikte olduğunu düşünürsek şerit değiştirme aralığı kime göre olacak?
    Bir şey çıkmaz bu işten. Geçiniz.

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde sol şeritte hız sınırı olmaz mantığıyla gidildiği için 70 sınırlı yerde 80 ile giden kişiye sellektör yapılır rahatsız edilir bu ülkede
    Tüm sayfaları okumadım yalnızca başlığı ve ilk sayfadaki postları okudum benzer düşünce varsa genel bir cevap vereyim. Dünyanın hiçbir yerinde sol şerit kapatılıp gidilmez zaten. Bu durum 70'le de gitseniz 270'le de gitseniz her zaman böyledir. Biri sollanır sonra orta şeride geçilir sol şerit de yalnızca ve yalnızca sollamak için kullanılır. Dolayısıyla 70'le sol şeridi kapatıp milletin hakkını gasp ediyorsanız selektör yemeniz çok normaldir.

Makas olayına hapise gelirsek bu ayırt edilemez. Evet makası sevmem, atmam da lakin makas var makas var. Arası açık iki arabanın arasından geçmek de makas..
    Bu sebeple böyle bir şeyin yürürlüğe sokulabileceğine inanmıyorum.
    psn: DAGHAN26

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma ataşehir - ikitelli gidip gelirken tem de bulduğum boşlukları değerlendiririm, iki araç arası 15 mt mesafe vardır girerim sağ sol geçerim. Bunu yaparken de % 90 sinyal kullanırım şimdi bu durumla orta şeritte giderken sağım ve solum boşken fantezi olsun diye kıçımın dibine kadar gelip tamponu yalayıp geçen durum aynı mı ? bunun insiyatifi kimde olacak ?

e-5 te 80 le giderken en az 110 la aynamı (ki görüp kendimi sağa attım) sıyırıp geçen adama yazsınlar cezayı.

Sahil yolunda önüm doluyken arkamdan çat çat 50 kere sellektör yapan, arkasına geçip aynı hareketi yapınca bozulup yavaşlayan el kol yapan bi de yanında bayan var ayıp diyen lavuklara yazsınlar cezaları.

Kimseyi tehlikeye atmadan yolunda giden adama değil. Ama olur mu ? Sanmıyorum.

Bu arada birisi otobüsten bahsetmiş, dün kahretti beni sakarya - ist. geliyorum.

19:30 Otobüsü, yol çok ağır, adam bildiğin emniyet şeridine ipotek koydu, koca otobüsle sağlı sollu gidiyor, çalan kornanın haddi hesabı yok. retarder kolu elinde kalacaktı,
    canım ufak tefek sollama serıt degıstırme normaldır hanı tetrıste bı oyun vardı aralardan gecıyodun oyle trafıkte yapanlar sıkıntı yoksa ıllakı arac solluyup 1 2 makas atmadan ıstanbul trafınde gıdılmıyor

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadigim sollamanin serbest oldugu bir yolda hiz limitini asmadan ve kurallara uyarak yaptigim sollamaya nasil bir ceza kesecek ?

Yoksa tum yol cizgileri kesiksiz sollama yasagini ifade eden surekli cizgiylemi boyanacak.. bu nasil bir kural neye gore uygulaniyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu haberden bir şey çıkmaz hangi birini toplayacaklar

ALPhan japan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalan olur bu cezalar uygulama olcagını sanmam

poşetçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    darısı apaçilerin başına onlarıda alsalar
    HobbyCar Colour Changing

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorular;
    Benim araba başka birinin üzerine. (Baba, dayı, dede vs.) gazladım gazladım geldim eve. Biri de ben yanından geçerken videoya çekmiş polise vermiş. Şimdi kime hapis suçlamasıyla dava açacak?
    Trafikte gazlayanların %80'i şirket araçları olduğunu düşünürsek cezalandırılan kişi kim olacak, 100mt ilerideki stop lambasının yansımasına panikleyip frene asılan ablalarımızın da aynı trafikte olduğunu düşünürsek şerit değiştirme aralığı kime göre olacak?
    Bir şey çıkmaz bu işten. Geçiniz.

+3 Numara flim Hayalet sürücüye ceza yazarlar artık Kanıtlasın kim oldugunu yazsın cezayı

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şimdi dikkat ettimde birdaha habere

Kurallara aykırı biçimde kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirme ihlali de TCK 179 kapsamına alınacak ve sürücüler, bu maddeden yargılanacak.
    Şimdi kimene kurallar dahilinde şerit değiştirirsen sinyalini verip kontrolunu yapıp, 5 saniyede niye 2 şerit değiştirdin diye bir ceza yok zaten

Kuralada aykırı şerit değiştirme = sinyalli şerit değiştirme = kılçıksız sinyalli memur makası mod on
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)