User Tag List

Sayfa 224/241 İlkİlk ... 124174214222223224225226234 ... SonSon
4576 sonuçtan 4.238 ile 4.256 arası

Konu: Vag 1.9 tdı

mami_makinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim

Bu gtb2056vk nın garrett numarasını bilen varmı biraz fazla oldu ama kusura bakmayın turbocuya gittim bulamadık numarasını sordu

LAST_ZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar yakın zamanda performans adına yazılım yaptırıcam o yuzden orjınal enjektorler yeterlı mıdır?Yoksa baska enjektorler mı secılmelı?

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LAST_ZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yakın zamanda performans adına yazılım yaptırıcam o yuzden orjınal enjektorler yeterlı mıdır?Yoksa baska enjektorler mı secılmelı?
    fazlasıyla yeter hemde gerek yok masrafa
    turbo büyütenler bile bazen değiştirme gereği duymuyor

bulenthaliloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektör+turbo değişiminde aks sağlığı bozuluyor
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bulenthaliloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektör+turbo değişiminde aks sağlığı bozuluyor
    105pd lerin akslari dogrudur bozulur fakat bizdeki akslar sizinkilerden daha kalin bozulmuyor abicim

ali_utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    105 likte 2. Aks değişimim olacak

Yok mu bunun bu çaresi ?
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmeti ben 3 boy geçiyorum ahmet aliye 2 boy geçiliyor ali veliyi 5 boy geçtiğine göre benim evo 8 im var

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet arkadaşlar gene ben gene bir arıza

öncelikle araç 2000 model 1.9tdi vp yani pompa dizel 110hp seat leon stock hatta belkide 100hp şuan

şimdi sorun şu; 1-2-3-4-5 fark etmiyor 0-4500 devir bandında her hangi bir noktada rast gele belli belirsiz ayağım gazdayken sanki birden köküne kadar frene basıyormuşum gibi öne yığılıyor gibi oluyor daha öne doğru harekete başlamadan bu sefer hızlanmaya devam ediyor. o kadar hızlı oluyorki bu olay vurdum sanıyorsun bir yere işte böyle bir sorun varmı fikri olan ?
    turbocuk istiyoruz

EG Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar aracım 1.9L TDi AHF motor kodlu 110HP'lik Golf IV. Hiç çiğ mazot yakma sorunuyla karşılaşmış olanınız var mı bu araçlarda ? Aracımda şöyle bir sıkıntı var sabahları ilk çalıştırdığımda baya sarsıntılı çalışıyor ve dumanı basıyor bir güzel böyle ne tam mavi ne tam beyaz ve inanılmaz bir mazot kokusu geniz yakacak şekilde. Binada ki sinek popülasyonunu bitirdim vallahi Soğukken belli bir süre atıyor. Gaz pedalından hissediyorum çünkü öksürüyor araç 2-2.3 devirleri arasında. Tamamen ısınıncada geçiriyor sorunu. Böyle saçma bir sorunla karşı karşıyayım. Lütfen bir fikri olan benimle paylaşsın veya benzer sorunu yaşayan.

Bu arada;

- Enjektörler BOSCH Dizel Serviste bakıldı hatta sıfır takılıp denendi sorun devam etti.
    - Mazot pompası DELPHI Servisinde komple dağıtılıp valf ve egzantiriğine bakıldı sorunsuz denildi.
    - Sente kontrol edildi ve avans ayarlandı ancak sorun devam etti.
    - Beyin söküldü, kontrol edildi ve yazılım orjinale çevrildi fakat sorun devam etti.

Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

Araçta ekstra olarak egr iptal, büyük intercooler ve krom boruları var ayrıca nedense vakum tankının üstüne gelen hortumu iptal etmişler neden bilmiyorum.

EG Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar gene ben gene bir arıza

öncelikle araç 2000 model 1.9tdi vp yani pompa dizel 110hp seat leon stock hatta belkide 100hp şuan

şimdi sorun şu; 1-2-3-4-5 fark etmiyor 0-4500 devir bandında her hangi bir noktada rast gele belli belirsiz ayağım gazdayken sanki birden köküne kadar frene basıyormuşum gibi öne yığılıyor gibi oluyor daha öne doğru harekete başlamadan bu sefer hızlanmaya devam ediyor. o kadar hızlı oluyorki bu olay vurdum sanıyorsun bir yere işte böyle bir sorun varmı fikri olan ?
    Sanki sıkıntınız turbo arızasına benziyor. Bir anda yığılma yapıyorsa basınç kaybediyordur araç. Aynı olaya benzer bende yaşamıştım. Fakat benim beyinden yükleme basınç arızası vermişti araç korumaya alıyordu. Stop edip çalıştırınca düzeliyordu. Üstte bahsettiğim sorun için avansı ayarlayınca geçmişti arıza ama sizinde turboyla alakalı sensörler, hortumlar vs kontrol edilmesi gerekebilir.

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar, vag grubuna biraz yabancıyım.

1.9 TDİ ibiza ile - İbiza 1.9 Tdi PD130 Arasında turbo farkımı var sadece ?

Sadece büyük turbo intercooler nozzle ile hemen hemen aynı güçler alınabiliyor mu
    Slammed Society Corci !

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı MuzafferKirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, vag grubuna biraz yabancıyım.

1.9 TDİ ibiza ile - İbiza 1.9 Tdi PD130 Arasında turbo farkımı var sadece ?

Sadece büyük turbo intercooler nozzle ile hemen hemen aynı güçler alınabiliyor mu
    Hani 1.9 tdi ibiza ama, 6l yani pd130 ların kasası ise, turbo enjektör ve blok içi organlarda farklılıklar mevcut. krankı daha zayıf diye biliniyor en basiti.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece blok ayni o kadar soyliyim

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B6 kasa audi a4 pd130 aldım , araca yazılım uygulandı şuan 0-100 arası sarmaktan gidemiyorken aracım 100'den sonra gidişi zayıflıyor sanki yazılım 100e kadar işe yaramış gibi 200 km top speed daha üzerini zorladım aşamadım araç 3800 devir sonrası tork bitiyor bir çözümü varmı.. Ayrıca aracımda dıştan aşırı koku var , ( yazılım önceside mevcuttu) neyden olabilir ve aracım 203binde ne türk kontroller gerekir
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B6 kasa audi a4 pd130 aldım , araca yazılım uygulandı şuan 0-100 arası sarmaktan gidemiyorken aracım 100'den sonra gidişi zayıflıyor sanki yazılım 100e kadar işe yaramış gibi 200 km top speed daha üzerini zorladım aşamadım araç 3800 devir sonrası tork bitiyor bir çözümü varmı.. Ayrıca aracımda dıştan aşırı koku var , ( yazılım önceside mevcuttu) neyden olabilir ve aracım 203binde ne türk kontroller gerekir
    Ustundeki turboyla 4k devirde kesilmesi normal a4 zaten agir bi araba guclu olabilir ama agirlik cok dezavantaj derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustundeki turboyla 4k devirde kesilmesi normal a4 zaten agir bi araba guclu olabilir ama agirlik cok dezavantaj derim
    haklısın baya ağır makine, yazılımla cok keyifli oldu , yazılımsız olsa stock haliyle 240 felan görmeliydi diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koku sanırım mazot kokusu, enjektörlerden olabilir katalizör den olabilir. pschip ile 40 hp artmıştı aracımızın gücü ve pek duman bile yoktu.pd130 güzel makine özellikle yazılım ile..
    şanzuman oranlarını bilmiyorum ama passatta stock 225 falan yazılım ile 235 son hız olmuştu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koku sanırım mazot kokusu, enjektörlerden olabilir katalizör den olabilir. pschip ile 40 hp artmıştı aracımızın gücü ve pek duman bile yoktu.pd130 güzel makine özellikle yazılım ile..
    şanzuman oranlarını bilmiyorum ama passatta stock 225 falan yazılım ile 235 son hız olmuştu
    evet yanmış mazot kokusu yani egsoz , aracın motor kısmının altından geldigini düşünüyorum baya yogun bir koku, ankaradada ilgili insan bulamadım , geçerken şaşmazda bi ustaya gösterdim kat iptal edilmiştir ondan koku geliyodur dedi.. fakat olay sadece koku değil yolda gaza oturduğum zaman son susturucu değilde yine o koku gelen motorun alt kısmından duman atıyorum gibime geliyor, birde ankarada egr iptali v.s bu araçların dilinden anlayan kazıklamayan usta tavsiyesi varmı

Cıhat YAVAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimdeki gibi bir egzos manifoldu yapsak faydası olurmu üstadlar yoksa gereksiz masraf mı olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oem egzoz manifoldu 300+ güçler almayacaksanız fazlasıyla yeter
    RACE WERKS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)