User Tag List

Sayfa 300/382 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350 ... SonSon
7245 sonuçtan 5.682 ile 5.700 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu vw racing'in montajı kolay mıdır?
    Kolay abi direk hazır şekilde geliyor.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Montajı aynı bu şekilde olacak şekilde yine bmc alıcam sanırım.Bu fotoğraf bmc takacaklar için güzel bir örnek montaj açısından.Adminim bu işi biliyor
    hertürlü orijinal veya after market parçalarınız 1 gün içerisinde temin edilip teslim edilir
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İbiza cuprada stockken ve yazılım sonrası bmc ota kullandım.Bmc ota güzel bir filtre fakat üniversal olması handikap.Montaj olayı ww racing gibi değil.Performansa gelirsek ww racingin filtresi sünger olduğu için bmcden daha iyi hava çekiyor.Kısacası ww racing vag grubunda alabileceğiniz en iyi filtredir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hg-motorsport alman grubuna alman firması wagner çin imalatı. Forge ingiliz. tabikide kötü ürünler değil ama zamanı geldiğimde 2-3 hp nin bile hesabını yaparken neden bunların daha iyisi olmasın?
    ,

Wagner Çin imalatı olduğunu ispatlarmısın lütfen arkadaşım. Mitsimoto ile karıştırdınız sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper Bey yorumlarınız için teşekkürler duruma göre biz filtreye ısı kalkanına boşa para vermişiz durum onu gösteriyor
    peki siz daha evvel filtreli ve filtresiz somut veriler altında bir çalışma yapmışmıydınız
    yusuf bey ne kadar zamandır turbo arabalarla uğraşıosunuz bilemiyorum ancak ben 99 yılından beri turbo araba kullanıyorum. Ve stock kullanmıyorum. O dediğiniz işlemi bir çok arabada yaptım taa ki megane da neyin ne olduğunu anlayana kadar. RS tuner üzerinde bütün verileri görebildiğim için öncesi ve sonrası da yapabildim. Intercooler yokken manifolda giren hava sıcaklığım 52 derecelere geliyordu normal kutu ile. AFR de 10.5 civarındaydı. Kendi yaptığım custom filtre kitleri ile teker teker denedim. En idealinde bile sıcaklık sadece 5 derece oynadı. Onda da intercooler ın ağzından yukarı filtrenin ağzına kadar ısınmayacak kalın çelik telli kauçuk hortum ve iskenderde kalın aluminyum levhadan yaptığımız filtrenin olduğu yeri izole eden ısı kalkanına rağmen. Sadece 5 derece indi sıcaklık. 47 leri gördü yani. Onda da hava sıcaklığından olabilir çünkü gece aldım ölçümü. Sadece afr çok fark etti. Gittim powershoptan 1100 tl ye greddy intercooler aldım intake sıcaklığı çok daha sıcak havada 27 lere düştü. Yusuf bey tekrar ediyorum beni sağda solda boş konuşan adamlarla boşuna sallayan adamlarla karıştırıyorsunuz. Yaptığım herşeyi denerim. Kontrol ederim aldığım verime bakarım. Verim alamadığım zamanda ya revize ederim ya da söker atarım. Megane da kendi intercoolerına aquamist i de heralde deneyen nadir delilerden biriyimdir. Vw in silecek su nozzelları ile arka silecek su hortumuna T yaparak aquamistte yaptım. emme 42 dereceleri gördü ama gene yeterli gelmedi söktüm.
    Şimdi sizin engin termodinamik bilginize dayanarak soriim o zaman. 5 derece sıcaklıktan çektiğiniz hava turbonun sıkıştırmasını da bırakın bir anda 300-400 derecelik bir ortama girip çıkarsa kaç derecelere yükselir ve size kaç hp verir. buyrun aşağıdaki linki izleyin ve filtrenin nereye koyarsanız koyun ne vermediğini daha iyi görürsünüz. Elde edeceğiniz sadece kişisel tatmindir. Başka bişey değildir.
    https://www.youtube.com/watch?v=gCi2yo4UqPI
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi de 5 derece giren ile 30 derece giren hava farklı olacaktır diyeceksiniz ama söyliim en iyi şartlarda 5 derece fark ediyor onda da biri 5 gün arayla akşam üstü diğeri de gece ölçüldü. Ki gayette normal. Hava içerisindeki nem oranı bile çok fark ettirir normal şartlarda.
    Tekrar edeyim standart arabada birşey farketmez. Ancak yazılım vsden sonra geçmesi gereken hava miktarı artması gerektiği için filtreye gene ihtiyacınız var ama 1500 tl lik olan şart değil.
    IN BOOST WE TRUST

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kelalperle çoğunlukla anlaşamıyoruz ki zaten pek mümkün değil, hatta katılmıyorum çoğu dediğine bir çok başka konuda. Ancak bu sefer doğru doneler sunmuş gibi. İat düşürmek için mi yoksa ihtiyacı olacak kapasitede havayı rahat çekebilsin diye mi kullanılmalı derseniz ''filtre'' benimde tercihime göre rahat hava çekebilsinden yana olur. Sallıyorum 1500 TL filtre 2500 TL cooler yapmak yerine (marka falan vermiyorum) 800 TL custom çalışma veya bmc filtre ve 1500 TL ye custom bir cooler yaparım montaj dahil (ölçü,montaj yeri ve kıvrımlar doğru hesaplanırsa verimli olur tabi) . 4000liralık işlemin verimini hatta belki daha fazlasını 2300 liraya sağlarım. Artan 1700 TL ile hafif jant yapar denerim sonra hangisi daha verimli oldu diye Tabiki tercihler kullanıcıların.

ahmet_xy
    Misafir

orijinal filtre sisteminde filtre kutusunun pozisyonundaki hava akışıyla, vw racing taktıktan sonraki hava akışı arasında sanırım fark var. bu fark da performansta bir iyileşme yaratıyordur.
    oem filtre kutusunun pozisyonu biraz daha motora yakın olsaymış, cai kiti takmaya gerek kalmazmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vw racing filtre isteyen
    sıfır 1250 tl

ahmet_xy
    Misafir
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vw racing filtre isteyen
    sıfır 1250 tl
    1200 demiştin )
    50 lira komisyon ücreti mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1200 demiştin )
    50 lira komisyon ücreti mi?
    reklam oldu piyasa yükseldi
    )

EMRair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler polo gti icin gecen yag degisimi teneke motul kullandik simdide bidon motul koyucaz 5-30 ayni sadece tenekeden bidona gecis yapmis oluyoruz arada fark olurmu bidon motul biraz uygun oldugundan aklimda soru isareti var sizce
    İnş cnm yaa !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teneke motul 300v.bidon olan x-clean 8100. Arada fark var doğal olarak.

Belly Detail

EMRair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanalim mi kullanmayalim mi
    İnş cnm yaa !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EMRair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanalim mi kullanmayalim mi
    Kullanın kullanın sorun yok Ben daha önce ki aracımda 8100 kullanıyordum gayette memnundum.Ama hem fiyat hem bulunabilirlik ve kalite olarak mobil 1 esp 5-30 kullanabilirsiniz

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelalperle çoğunlukla anlaşamıyoruz ki zaten pek mümkün değil, hatta katılmıyorum çoğu dediğine bir çok başka konuda. Ancak bu sefer doğru doneler sunmuş gibi. İat düşürmek için mi yoksa ihtiyacı olacak kapasitede havayı rahat çekebilsin diye mi kullanılmalı derseniz ''filtre'' benimde tercihime göre rahat hava çekebilsinden yana olur. Sallıyorum 1500 TL filtre 2500 TL cooler yapmak yerine (marka falan vermiyorum) 800 TL custom çalışma veya bmc filtre ve 1500 TL ye custom bir cooler yaparım montaj dahil (ölçü,montaj yeri ve kıvrımlar doğru hesaplanırsa verimli olur tabi) . 4000liralık işlemin verimini hatta belki daha fazlasını 2300 liraya sağlarım. Artan 1700 TL ile hafif jant yapar denerim sonra hangisi daha verimli oldu diye Tabiki tercihler kullanıcıların.
    pardon zero ama hangi bilgin ve tecrüben ile bu kanıya vardın? Benzincide ben mi senin yanına geldim sen mi benim yanıma gelip abi sizin arabanızı zaten biliorum şunları mı yapsam bunları mı yapsam diye soran seni kolundan tutup düzgün yazılım için özgünlere götüren dediklerimizi dinlemeden yazılımı açtıran ve araban sekman kırana kadar sürekli bana danışan kimdi acaba? Başka zero muydu? Haa ne oldu araban yapılırken bana anlattıklarına göre ve sana bunlardan bunlardan dolayı kefil olmam dediğim için ve daha sonra senin arabanı sordukları zaman senin bana söylediklerin doğrultusunda ben o motora kefil olmam dediğim için düşman oldun. O yüzden de nedense üstün bilgilerinden dolayı benim hiç bir dayanağı ve tecrübem olmayan konulardaki yorumlarımı beğenemiyorsun. Çok özür dilerim zero guru bey. Haa ben guru muyum değilim ama bildiğim konularda da mütevazilik yapmam.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pardon zero ama hangi bilgin ve tecrüben ile bu kanıya vardın? Benzincide ben mi senin yanına geldim sen mi benim yanıma gelip abi sizin arabanızı zaten biliorum şunları mı yapsam bunları mı yapsam diye soran seni kolundan tutup düzgün yazılım için özgünlere götüren dediklerimizi dinlemeden yazılımı açtıran ve araban sekman kırana kadar sürekli bana danışan kimdi acaba? Başka zero muydu? Haa ne oldu araban yapılırken bana anlattıklarına göre ve sana bunlardan bunlardan dolayı kefil olmam dediğim için ve daha sonra senin arabanı sordukları zaman senin bana söylediklerin doğrultusunda ben o motora kefil olmam dediğim için düşman oldun. O yüzden de nedense üstün bilgilerinden dolayı benim hiç bir dayanağı ve tecrübem olmayan konulardaki yorumlarımı beğenemiyorsun. Çok özür dilerim zero guru bey. Haa ben guru muyum değilim ama bildiğim konularda da mütevazilik yapmam.

Ne anlatıyorsun Alper abi sen yine yok motor kırmışımda yok guruymuşmuş falan anlamıyorum konuyla ne alakası var şu dediklerinin ?? Ben benzincide senin yanına gelip benimde rs im var sen bir sürü şey yaptın biliyorum aracını, banada anlatırmısın tecrübelerini dedim diye (senin gibi hak yemem ben bilgi ve tecrübelerini her zaman paylaştın sağol) her konuda sana katılmak zorundamıyım ?? Seninle anlaşamama sebebim (ki diyorum ya çok da önemli değil) başka aslında ama anlatmayacağım herkesin okuduğu platformda. İkimizde aracımızı satarken benim aracımla alakalı yaptığın yorumları duyduk insanlardan,neyse geçti gitti o iş uzatmanın manası yok... Bir çok konuda katılmıyorum dediğim şeyle guruluğun ne alakası var kim dedi ben guruyum ben herşey bilirim diye veya sana birşey bilmez mi demişim ben herhangi bir şekilde ? Söylediğine katıldığımı söylediğimde bile içinde kalanları dışarı vurmaya çalışman pek hoş değil. Konuyu yine abuk subuk bir yere saptırdın ama alıştık sana sorun yok da bari bu konuyu karıştırma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelalperle çoğunlukla anlaşamıyoruz ki zaten pek mümkün değil, hatta katılmıyorum çoğu dediğine bir çok başka konuda.
    şimdi içerisinde bazı şeyler kalan ben miyim sen misin? Bunu ilk yazan sen misin ben miyim? Direk olarak dediklerine katılıyorum diye başlamak varken bu lafları yazan da sensin. Zeki benim içimde ne neden kalsın anlamadım. Bi de diyorsun ki aynı zamanda arabalarımızı sattığımız için bu yorumları yapmışım. Benim istediğim fiyat 36000 di sen 28 e bırakıyordun. Benim arabam için bütçesi yetişmeyen adamlar bana senin arabanı soruyorlardı. Bütçesi yetse zaten bana senin arabanı sormaz gelir benim arabama bakardı. Alırdı ya da almazdı ona yorum yapamam. Ama fiyat ve performans konusunda benim rakibim olan bir araban olsa ve ben o yorumları yapsam haklısın. Kaldı ki tekrar ediyorum senin araban taa toplanırken sana senin araban bu şekilde toplandığı için kefil olmam dediğimi de hatırlarsın. Ben sana çok önceden araban satılık değilken bunu söylemişim. Taa sonra başkaları benden öğrendikleri şeyleri söyledikleri zaman vtec açtın yalan yanlış konuşuyor araba yapılırken başında mı durmuş diye. Ben sadece senin bana o zaman söylediklerine göre insanlara motorunun durumunu söyledim. Daha sonradan sen dedin hayır yalan söylüyor ana yatak kol yatak ve yağ pompası değişti dedin. Halbuki sen bana usta pompaya ve yataklara bakmış değiştirmeye gerek yok diyerek topladı demiştin. Bende hata yapıyorsun değişmen gerek demiştim. O zamandan beri anlamadığım şekilde bana söylediklerine göre insanlara söylediğim için bana düşmansın. Bunun başka bir nedeni yok. Başka ne yapmışım. İstanbul parkta koyduğun videolarda hatalarını söylediğim için mi düşmansın. Nedir nedeni?
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu alakasız aramızdaki birşeyle dağıtmak istemiyorum. Sana düşman falan değilim olmama gerek yok.. Çok şey söylerim ama hiç bir şey söylemeyerek konuyu kapatmayı daha doğru buluyorum. Söylediklerinide hatasız olarak doğru varsayıp yaşına hürmeten eyvAllah diyorum. Burada tartışacağım birşey yok seninle belki bir gün yekten yüz yüze gelirsek konuşur çözeriz gerçekten varsa bir problemimiz. Yok konuşmamıza gerek yok dersen onada eyvAllah selamımı esirgemem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)