User Tag List

Sayfa 301/382 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351 ... SonSon
7245 sonuçtan 5.701 ile 5.719 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sadece senin bana o zaman söylediklerine göre insanlara motorunun durumunu söyledim. Daha sonradan sen dedin hayır yalan söylüyor ana yatak kol yatak ve yağ pompası değişti dedin. Halbuki sen bana usta pompaya ve yataklara bakmış değiştirmeye gerek yok diyerek topladı demiştin. Bende hata yapıyorsun değişmen gerek demiştim.

Bak bu bölüme açıklık getireceğim aslında cevap vermeyecektimde dayanamıyorum "yanlış" konuşmana. Ben kırıldığında çalıştığım için başında duramadım aracın, babam ilgilendi. Zaten moralim bozulduğu için fazlada takip etmek istemedim kıran bilir özellikle ilk seferde nasıl bir his olduğunu. Telefonla sordum ne olmuş diye, söylediler sorun bu bu diye, dahada sormadım ne değişecek diye sadece nerenin kırıldığını öğrendim. Ardından senle konuştuk neler değişti dedin bende burdaymış sorun dedim. Yatak döşek değişmedin mi dedin bende bilmiyorum değişmedi heralde dedim çünkü takip etmek istemedim ilk sefer sendromuydu heralde. Hatta burda bolca bahsi geçen firmaya kapağı gönder işlesin dedin bende can sıkıntımdan istemedim. Sen 50kere tekrarlayınca bir daha arayıp sordum. Daha sonra sana sadece yağ pompası değişmemiş kontrol edip karteri şunu bunu temizleyip geri takmışlar dedim. Sen Türkiye de bir markanın bilinen en iyi ustasını, aynı zamanda 40 yıldır bu işi yapan ve yine aynı zamanda inanılmaz iyi esnaf olan birini senin ustan bir halttan anlamıyor diye bokladın bana bay guru ardından seninkinden çok daha düzgün olduğunu bildiğim aracımı (daha hızlı demiyorum saçma iddialara girme hemen) bilirkişi gibi otorite gibi senin aracın için arayıpta benimkinide muhabbetimiz olduğu için sana soranlara "!övdün!" . Ben dışarıdan mümkün olduğu kadar nakite ve ucuza toparladığım parçalarla beraber o aracın motoruna 5.000TL verdim aile dostumuz topladı hemde mümkün olduğunca düşük işçilikle. Kırılan şey sadece 1pistonun segman kanalı ve segmanıydı. Bu işi bilen adamsın soruyorum sana 5.000lira mı tutar sadece 1 piston ve segmanı? Demekki senin dediğin gibi toparlanmamış o araba değil mi? Tamam ben diyelim eksik bilgilendirdim seni ,peki sen benim kefil olmanı istediğimi nereden çıkarttın kendine görev bildin bunu? Diyemedin mi birşeyler söyledi ama emin değilim açıp kendine sorun diye? Sen eksik toplayıp kapattı alanın elinde kalır ama benimki cincik dedin mi sana soranlara??? O zaman ilk kırmam diye hatıra saklamıştım segmanları yatakları vs vs baktım şimdi bulamadım belki atmışlardır ama denk gelirse buraya koyatım hepsininde resmini . Bak ben seninle düşman değilim her ne kadar "yanlış" bilginle beni insanlar karşısında kötü konuma düşürsende ama daha çok alakasız bazı konularda çok hatan var bana o yüzden uzatmaya değmez seninle tartışmaya. Arada bir buradan atışalım tatlı tatlı fazlası ziyan senle. Özür dilerim arkadaşlar konu tsi dan çıktı bir anlık , hadi filtreden devam lütfen )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zeki neyin hayalini görüyorsun ben anlamadım. Senin araban için arayan adama ben onun arabası böyle böyle benim arabam cincık gibi mi demişim. Hangi iyi anne evladına öyle dediysem allahı varsa ve tanıyorsan çıkarırsın karşıma. Senin arabanı bana soran adama onu alma bunu al hayatta demem. Zaten benimkine parası yetişmediği için senin arabanı soruyordur. Herkesin pazarı kendine. Kendi arabamın durumunu ve fiyatını sorduysa da ona durumu bu derim. Kimseyede tek gram yalan söylemem kırıksa kırık derim kendi arabam için. Ben megane ı sattığım zamanda motor kırık dediler sağda solda. Adam bodruma git gel 1000 tl benzin yaktı canını alarak. Candan kaç km gazladı. Ondan alan çocuk kaç km gazladı. Şu anda da satılıkta motor açılmadan.
    Tekrar ediyorum o iyi aile evladı kimse çıksın söylesin bana böyle böyle dedi diye.
    IN BOOST WE TRUST

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzatmanın manası yok ben o zamandan kızgındım sana lakin başka muhabbetlere rağmen saygısızlık etmedim sana. Tekrar söylüyorum boş koy gitsin tsi larımıza bakalım.

ahmet_xy
    Misafir
    ITG Maxogen ile VW Racing bire bir aynı mıdır? SK performans sanırım itg bayisi.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu filtre işide 1.4TSI 180HP seçeneklik araçlara benziyor.

İsteyen

A1 185HP
    GTI 180HP
    C U P R A 180HP
    RS 180HP

Zevk Renk Tarz Para ilişkisi.
    Seat IBIZA FR

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ITG Maxogen ile VW Racing bire bir aynı mıdır? SK performans sanırım itg bayisi.
    değil abi.sk daki itg'nin farklı olan modeli var sanıyorsam.Birde aynı olan modeli bile olsa vw racing itg'nin geliştirilmiş hali.Mesela içinde ki filtre kazana daha uzak buda ısınmasını engelliyor.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    intercooler dusunen varsa, forumdaki arkadaslardan replika forge'm var.
    Cok az kullanildi.
    800 tl.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ITG Maxogen ile aynıdır. Şu anda sıfır Maxogen satılmıyor, ITG 'nin VW Racing ile anlaşması sonucu artık ITG bu kiti sadece VW Racing 'e üretiyor. SK Performance 'ın sattığı kit, üniversal ITG filtreye kazan, ağızlık ve ara borular yapılmış halidir. Onun performansını denemedim, bilemiyorum.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent Bey sırası gelmişken sizede sorayım sizin varmı böyle bir çalışmanız 1500 tl lik cooler dan evvel sonra ve filtreden evvel ve sonra olmak üzere?
    Yok ama yeterince Termodinamik ve Isı Transferi dersi aldım, çekilen hava sıcaklığının yanmayı nasıl etkileyeceğini iyi biliyorum. Filtre ile 5-10 derece arasında iat düşerken cooler ile bu değerlerden daha fazla düşecektir iat. O yüzden yanma verimi daha iyi olacak ve aracınız daha geç şişecektir. Tabi öncelik sırasında intercooler'a yatırmak daha mantıklı 1500 tl yi, daha sonraki işlemler ile birlikte filtre gereksinimi yine doğar o ayrı mesele. Ama öncelik sırası yapacak olursak verim açısından intercooler > filtre.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SK performanstaki kitin içindeki filtre ile vwr nin içindeki filtre aynı değil. Benim aracımda vwr filtre var aldığım gün içine bakmıştım daha sonra skdaki itg ye baktım, skdaki filtrenin içi baya boş, vwrnin içi dolu gidiyor ancak delikelr falan var tam açıklayamıyorum yazıyla ama resmini çekmiştim bulursam koyarım. İkinci el bulacağınız orjinal maxogen ile vwr aynı olabilir orjinal maxogene hiç bakmadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ama yeterince Termodinamik ve Isı Transferi dersi aldım, çekilen hava sıcaklığının yanmayı nasıl etkileyeceğini iyi biliyorum. Filtre ile 5-10 derece arasında iat düşerken cooler ile bu değerlerden daha fazla düşecektir iat. O yüzden yanma verimi daha iyi olacak ve aracınız daha geç şişecektir. Tabi öncelik sırasında intercooler'a yatırmak daha mantıklı 1500 tl yi, daha sonraki işlemler ile birlikte filtre gereksinimi yine doğar o ayrı mesele. Ama öncelik sırası yapacak olursak verim açısından intercooler > filtre.
    teşekkürler cevap için
    cooler zaten mevcuttu ve fiyat olarak filtrenin tam 2 katı
    burdaki konu daha çok filtrenin performansa etkisi

cooler mu filtremi dersek benim de seçimim hiç tartışmasız
    coolerdan yana olacaktır
    cooler şart filtre ise bir lux bana göre (yazılımlı tsi 180 de)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atmosferik arabada çektiğin havanın sıcaklığı önemlidir ancak turbolarda değil. Turbo arabalarda önemli olan intercooler kapasitesi ve kalitesidir. 0 derece de hava çekseniz yazılımla daha da ısınan turbo ve yüksek basınçtan sıkışıp ısınan hava turbodan gayet sıcak çıkar. Onu soğutmakta intercoolerın görevi. Gidip turbonun havasını tabii ki en sıcak yerden çekmeyin ama yeteri kadar hava çekebileceği yere koysanız ve kalın bir hortumla ağzına besleseniz yeterli. Karbon gibi tribün şovlarına gerek yok.
    IN BOOST WE TRUST

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tenekelerle dolastik bide boyle deniyelim son demleri yazliklara gecmeden onceki degisiklik
    Fikir verir
    Mulayim spec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinde forge wg ve forge dv olup satmak isteyen bana ulaşabilir mi??İkinci el sesli yada sessiz fark etmez
    COOPER'S
    2*11'CUPRA
    2*13'CUPRA
    12'POLOGTİ
    2,0TFSİ LEON CUPRA 50 AR821

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sübab ayarı yaptıran oldumu hiç?
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam ahali.Milltek Downpipe'ı olupta fotosu olan varmı dp'nin?Şöyle yerde falan çekilmiş ?
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

engin vti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forge Twincooler
    Forge sesli tip dv
    Forge wg
    70lik dp Custom
    70lik krom borular
    Varex
    Kn filtre
    R8 bobin
    Ngk bkr7 iridyum buji
    Rsa motorsport stage2 yazılım
    Rsa dsg yazılım
    Motul yağ 5000km de değişti sürekli serviste
    Eıbach 5cm yay
    Cupra lip
    Araç 2013 Temmuzda 0 aldım Seat İbiza Cupra 20bin kmde kaza boya değişen lokal vs hiç bişey yok 20 binde 4 kere servis bakımı yapıldı Kayıtlar mevcut satmaya kalksak ne eder fikri olan varmı
    arkadaşlar
    Cam tavan yok
    DB CUPRA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı engin vti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forge Twincooler
    Forge sesli tip dv
    Forge wg
    70lik dp Custom
    70lik krom borular
    Varex
    Kn filtre
    R8 bobin
    Ngk bkr7 iridyum buji
    Rsa motorsport stage2 yazılım
    Rsa dsg yazılım
    Motul yağ 5000km de değişti sürekli serviste
    Eıbach 5cm yay
    Cupra lip
    Araç 2013 Temmuzda 0 aldım Seat İbiza Cupra 20bin kmde kaza boya değişen lokal vs hiç bişey yok 20 binde 4 kere servis bakımı yapıldı Kayıtlar mevcut satmaya kalksak ne eder fikri olan varmı
    arkadaşlar
    Cam tavan yok
    Engin şu an 60 bin tl yapar
    bazıları sök diyecektir stock sat orası senin bileceğin mesele elbette
    ama Doğuşla konuştuğumuz üzere Haziran da Cupra satışı bitiyor
    o aylarda sanırım daha fazlasını edecektir
    biraz bekle derim satmaya niyetin var ise

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar
    Bi xenon ile alakali sorunum var
    Bi kac gun once arka amortisor takozlari degisti serviste lakin servisten ciktiktan beri xenon larin yukseligiyle alakali ciddi skntim var
    Resmen onumu goremiyorum max 2-3 metre onumu gosteriyor ve sartlara gore de degismiyor
    Acaba bunun arkada sensorumu var yoksa baska yerdemi yoksa servisle alakali degilmidir
    Servise gidicem ama sorun neden kaynaklanabilir bi nedenlerini ogrenebilsem ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)