User Tag List

Sayfa 41/41 İlkİlk ... 31394041
771 sonuçtan 761 ile 771 arası

Konu: 2.0 TFSI Tune Önerileri/Tecrübeler

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar orijinal mk2 audi tts son susturucu ölçüsünü bilen var mı ? Benim downpipe 70 geliyor , eğer tts inki 76 ise takılmasında bir sorun olur mu ?

Yani downpipe 70 , son susturucu 76 gibi.

Eğer tts zaten 70 ise bir sorun yok Zaten doğrudan takarım
    tts 60 yada 63 mm golf r la aynı ölçüleri.70 mm yada 76 mm asla degil.dp nizden rediksiyonla 60 yada 63 mm ye düşüreceksiniz.bende golf r var 2011,76 mm dp var ve
    son rediksiyonu 70 mm yapılmış.bende rediksiyonu 70 mm den 60 düşürüp takacağım.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tts 60 yada 63 mm golf r la aynı ölçüleri.70 mm yada 76 mm asla degil.dp nizden rediksiyonla 60 yada 63 mm ye düşüreceksiniz.bende golf r var 2011,76 mm dp var ve
    son rediksiyonu 70 mm yapılmış.bende rediksiyonu 70 mm den 60 düşürüp takacağım.
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Şu an 70 mm downpipe var ve ortada bir susturucu takmıştık fazla gürültü sevmediğimden. Gidişte herhangi bir sorunum yok , gayet iyi durumda revo stage 2 yazılım var üzerinde. Aldığım egzoz orta susturucu ile beraber orijinal tts son susturucu. Bu durumda ben downpipe a direk orta susturucusu ile birlikte tts egzozunu taktırsam herhangi bir sorun olmaz doğru mu anladım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ortaya taktırdığımız susturucudan sonra orijinal son susturucuyu kullanıyorum.

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 model s3 um vardı.onda atp dp vardı 76 mm lik.s3 te tt gibi son kısımdaki catback te bir adet susturucu ve son susturucu kullanıyordu.sesi çok güzeldi gidişide.bence sizin 70 mm dp ile kullandığınız ortadaki kuçük susturuyu iptal edin ve tts catback teki orta ve son susturucu ile kombin edin.yani toplamda 2 adet susturunuz olsun ve bunlar tts inkiler olsun.daha güzel olur ve kesinlikle sesi sizi rahatsız etmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 model s3 um vardı.onda atp dp vardı 76 mm lik.s3 te tt gibi son kısımdaki catback te bir adet susturucu ve son susturucu kullanıyordu.sesi çok güzeldi gidişide.bence sizin 70 mm dp ile kullandığınız ortadaki kuçük susturuyu iptal edin ve tts catback teki orta ve son susturucu ile kombin edin.yani toplamda 2 adet susturunuz olsun ve bunlar tts inkiler olsun.daha güzel olur ve kesinlikle sesi sizi rahatsız etmez.
    İşte tam da kafamdaki buydu. Teşekkür ederim tekrardan.

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar en sonunda bekledigim araci aldim ☺ï¸A4 2.0 Fsi manuel Quattro â˜ºï¸ Simdi bir kac güncelleme düsünüyorum yardimlariniza ihitiyacim var
    Aracimda olanlar
    Supersprint dp
    Kn kutu içi filtre
    Hr ön arka viraj demirleri rs4
    Ngk buji 7 sogukluk
    Apr 95 ve 98 oktan yazılım

K04 e geçmeden önce neler yapabilirim.Pcv delete oil cash tank,intake manifolt flap delete,orta susturucu iptali,hafif krank kasnagi ,gfb veya forge dumo valve vb önerileriniz nedir bu konularda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MoNaTiM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi tecrübelerimi aktarayım sana.. Bende 2007 model A4 2.0TFSI Quattro var ( B7 kasa ) ve çok çok memnunum. Yağ yakma olayı öyle kafaya takılacak kronik bir sorun değildir, sonuçta 200 HP üzeri turbo bir araçtan bahsediyoruz, bu tip araçlar yağ yakarlar ama elbette bunun da bir sınırı var. mesela ben kendi aracıma 5 - 6.000 Km de bir, 1 Lt yağ ekliyorum. Ama bu eklemem kronik bir motor sorunundan değil. Yakıta gelince, bu araçlar fazla yakar ama yaktığı her kuruşun hakkını sonu kuruşuna kadar verir. Ama yinede 350 km de depoyu bitirmen için aracı çok yüksek devirlerde kullanman gerekir. Benim aracım 250 HP olmasına rağmen 450 km civarında iken yakıt ışığı yanar ki ekonomik kullanımla bunu artırabiliyorum fakat şehir için 700 falan istiyorsan bu araçlarla onu göremezsin. Ya performans yada ekonomi tercihini yapman lazım. Benim kendi aracımla kıyasladığımda 2010 modeli daha ekonomik, şanzıman sisteminden dolayı.
    Bende yeni aldim 400 km oldu daha 300 gider diyor hafif gazlamali kullanimda 2.0 tfsi quattro manuel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K04 e geçtim aracıma air k04 64 turbo taktım,orta susturucuyu iptal ettım ama ses gerçekten rezalet oldu Baskı balatam kaçırmaya basladı suanda triger ve baskı balata yapıtıcam pcv delete aldım daha neler yanılırım bu aşamada sizce

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 ay önce A5 2.0 tfsi aldım 211 HP cdnc motor kodlu aldığımda kronik yağ yakma sorunu vardı piston sekman değiştirerek yağ yakma sorununu çözdüm ortama 1500 km yaptım hiçbir sorun yokken soğukta geç çalışmaya başladı hatta bir ara 3 marşta çalıştı bazen de dip gazda üst devirlerde kesiklik yapiyor,tekmeme patirdama yok ,sizde sorun nereden kaynaklı aklıma benzin pompası geliyor ama öncesinden böyle bir sorun yoktu

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay önce A5 2.0 tfsi aldım 211 HP cdnc motor kodlu aldığımda kronik yağ yakma sorunu vardı piston sekman değiştirerek yağ yakma sorununu çözdüm ortama 1500 km yaptım hiçbir sorun yokken soğukta geç çalışmaya başladı hatta bir ara 3 marşta çalıştı bazen de dip gazda üst devirlerde kesiklik yapiyor,tekmeme patirdama yok ,sizde sorun nereden kaynaklı aklıma benzin pompası geliyor ama öncesinden böyle bir sorun yoktu
    Anlattıklarınız krank sensörü/egzantrik sensörü problemlerine de benziyor.

Hata kodu vermiyor mu?

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hata kodu vermiyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)