User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yeni kia cee'd 1.6 124 ps chip uygulaması ??

ArdYlmz
    Misafir

Question Yeni kia cee'd 1.6 128 ps chip uygulaması ??

Öncelikle merhaba yeni aldığım 1.6 crdi motora sahip kia cee'd 'ime chip uygulamasıyla ilk işlemlerine start vermeyi düşünüyorum ancak araç garantili ve bu aklımda ciddi soru işaretleri oluşturuyor.Bu aracı diğer aracımın yanında almamın sebebi tasarruf ve masrafsızlık düşüncesi doğal olarak aracımın garantisi iptal olursa alma amacım tamamen boşa çıkacak. Chip Box'dan yana değilim ancak yazılım yapılması garantisini bozabilir.Bu konudaki fikirleriniz ve görüşlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca kafa karışıklığı 124 ps yazmışım düzeltiyorum 128 ps olacak

Boikot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Aracınızda tricore işlemciye sahip bir ECU bulunuyor. Bu da demek oluyor ki aracınız OBD portu kullanılarak programlanamaz, yazılım yapılabilmesi için ECU'nun içinin açılması gerekiyor. Çok titiz bile çalışılsa ECU'nun açıldığı servis tarafından muhakkak anlaşılacaktır ve aracınız garanti dışı kalacaktır.

Ek bilgi olarak OBD'den yapılan programlamayı anlayabilecek servis yok denecek kadar azdır.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti dışı kalacak bir durum yok.

Şu an piyasadaki ceedlerin %80i-90ı yazılımlı ve hepsi garanti kapsamında.

Benim Pro Ceedin de ilk seferinde beyin sökülerek yapıldı, sonrasında obd üzerinden yazılım yapmaya devam ettik. Belki beynin ilk aşamada sökülmesi gerekiyor olabilir ama sonrasında obd üzerinden yazılım atılabiliyor. Beynin söküldüğü de öyle gözle anlaşılmıyor zaten.

Gönül rahatlığıyla yaptırabilirsin. Yetkili servis konusunda da sıkıntı yaşarsan yardımcı oluruz.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

josefsalvatini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boikot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Aracınızda tricore işlemciye sahip bir ECU bulunuyor. Bu da demek oluyor ki aracınız OBD portu kullanılarak programlanamaz, yazılım yapılabilmesi için ECU'nun içinin açılması gerekiyor. Çok titiz bile çalışılsa ECU'nun açıldığı servis tarafından muhakkak anlaşılacaktır ve aracınız garanti dışı kalacaktır.

Ek bilgi olarak OBD'den yapılan programlamayı anlayabilecek servis yok denecek kadar azdır.
    Düzeltme yapalım bu araç obd den yapılıyor
    TeamPASAOGLU

ErenDurmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    obd den baglanilabiliyor diye biliyorum isin uzmani bir kisiye yaptirirsaniz beyin acilmadan aklinizda soru isareti kalmadan yapturabilirsiniz . ayrica hicbir kia servisinin beyinle alakali sikinti cikaracagini dusunmuyorum . saygilar

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerde oturuyosun chipten once deneyekmi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)