User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kırmızı ph2 megane rs sorgusu

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kırmızı ph2 megane rs sorgusu

Arkadaşlar ilanlarda geçen aya kadar kırmızı ph2 megane rs vardı baya bir arkadaş ilgileniyordu fakat alan çıkmadı sanırım ,akibeti ne durumda hiç bilen varmı takip edemeden ilanlardan kalktı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim biraz bilgim var.

Ciddi alıcı olarak aracı satın almaya gittim, ancak ilk defa bir aracı "almadan" döndüm. Aracın rakamı ve şuanki hali arasında ciddi bir fark var.. Alacağım diye 3 gün uyumadığım aracın şuan pul kadar değeri yok malesef ve neticesinde de renault sporttan koptum. TSI grubu üyesi oldum..
    172RS ---- 182RS ---- 175RC ---- 182RS ---- 197RS ---- 180CPR ---- 210NBR ---- 225RS ----182RS ---- 200RS ---- 156CGI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet benimde duyumlarım vardı fakat bütçeme uymadığından hiç bakmaya gitmedim , şimdi durumum biraz düzelince bakayım dedim bulamadım ilanlarda .
    Şimdiki durumu nedir bende gidip bakmıyayım bakılacak gibi değilse , duyduklarım doğrumu acaba
    şirket aracı diye duymuştum ve baya hor kullanıldığı söyleniyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç net şirket aracı ve maalesef şirketin şoförünün tekeli altında : (

*Öncelikle araçta boya olmaması insanı cezbediyor ama 2 parçanın boyanması gerekmekte.
    *Aracın km si 60000 km ve ağır bakım zamanı gelmiş.
    *Araçta nedense anlamadığım şekilde 17" clio Rs jantı bulunmakta. Aracın lastikleri dümdüz.
    *Aracın içi bana göre yine hayal kırıklığı
    *Aracın ön diskler bitik, yeni değişti denilen balatalar hem bitik hemde yan sanayi.. Araç şoförün tanıdığı tek araçlık bir özel servisine gitmekte(aracın tekerine hava basmaya gidildi). 20000 km den sonra servis kaydı yok....

Yukarıda bahsettiğim sebepler aracın alınması için engel değil.. Ancak aracın bedelini kesinlikle etkileyecek nedenler..

Aracı satacak arkadaşlar(2-3 ayrı kişi+şoför) ile yaptığımız pazarlık sonucu aracın bu haline çok sağlam bir rakam istediler.. Anlattık, almak istediğimizi belirttik.. Ama düşmediler. Maaşlı çalışan olduğumu, aracı çok almak istediğimi belirttiğim biriside , "yanımda senin gibi 50 tane mühendis çalışıyor" dedi saolsun : ) Sonra kalktık artık... En son arabaya binerken şoför pazarlık yapalım diyordu.

Araç şuan bu haliye sadece faz 2 olduğu için 31-32 liralara alınabilir.. Ben 36 lira teklif ettim(çok istediğim için) ve tepki gördüm

Ve dönüşte Doğuş Otoya uğradım ve TSI grubuna geçtim.
    172RS ---- 182RS ---- 175RC ---- 182RS ---- 197RS ---- 180CPR ---- 210NBR ---- 225RS ----182RS ---- 200RS ---- 156CGI

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz 36 bin tl verdiniz ve vermediler doğrumu anladım. ne kadar istiyolar ki böyle masraflı bi araca.

Trigerdi baskı balataydı diskti balataydı lastikti 2 parça boya lazımmış temiz 4 lira masrafı var gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Elensi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz 36 bin tl verdiniz ve vermediler doğrumu anladım. ne kadar istiyolar ki böyle masraflı bi araca.

Trigerdi baskı balataydı diskti balataydı lastikti 2 parça boya lazımmış temiz 4 lira masrafı var gibi duruyor
    Son 38 istedi bir tanesi, telefonla..O ara trafik karıştı soför girdi araya, sekreter bayan 37,5 dedi... Ve o 500 TL'yi cebinden mi vereceksin dediler ... Böyle saçma sapan bir durum..

4 lira az.. Orjinal jantlar yok? Faz 1 den zaten az farkı var, farklardan biride jant.. +komp. testi vs yapılmamıştı, ne olacağı belli değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    expertiz edilmeden bunlar farkedildiyse expertizde neler çıkar belli değil , teşekkürler bilgi için ....zaten anladığım kadarıyla yetkili servis bakımlı değil ( bende sordurduğumda servise kapı menteşeleri ve fiilleri değişmiş ve birdaha gitmemiş ) ordan bir çalışan bakıma göürüyorum diye tanıdık servise götürüyor ve ne bakım yapıldığıda meçhul...fiyat baya bir düşerse gidip bakayım bari , en azından masraf etmeye değsin.

tekrardan teşekkürler bilgi için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğim gibi araç alınmaz demiyorum.. Ama komp. testi düzgün çıkarsa cidden maksimum 31-32 verilir.

ANIL ERCAN
    Misafir
    36.000 TL'ye vermedilerse harbi aptallık etmişler aracın ağır bakımı gelmiş, lastikler vs. değişecek gene 4 5 milyar masrafı vardı arabanın..

Ben daha geçen hafta 55.000 km ağır bakımı yaptırdım dizel megane'ıma Baskı balata + debriyaj üst alt merkezleri vs. vs. + triger seti değişti 1850 tl girdi bana yetkili serviste yaptırdım. Bunu sokmaya kalk agır bakıma 2 3 milyardan aşağı cıkmaz valla. Lastiği b.ku püsürü 5 6'yı bulur gibime geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANIL ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    36.000 TL'ye vermedilerse harbi aptallık etmişler aracın ağır bakımı gelmiş, lastikler vs. değişecek gene 4 5 milyar masrafı vardı arabanın..

Ben daha geçen hafta 55.000 km ağır bakımı yaptırdım dizel megane'ıma Baskı balata + debriyaj üst alt merkezleri vs. vs. + triger seti değişti 1850 tl girdi bana yetkili serviste yaptırdım. Bunu sokmaya kalk agır bakıma 2 3 milyardan aşağı cıkmaz valla. Lastiği b.ku püsürü 5 6'yı bulur gibime geliyor
    Biz gerçekten ciddi niyetli olarak gittik ve mantık çerçevesinin çok üstünde bir teklif verdik fakat önemli değil, bu işler kısmet işi.. Kimse kimseye zorla ne araba satıyor ne alıyor.

Fakat aracı o halde garaja 6-7 aydır terkedilmiş lastikleri inmiş uzerinde kus pislikleri bu kıvamda gorunce uzulmedik degil.. sonucta cok ozel bir arac, buraya kadar hersey tamam.. Ama satıcı nın tutumu gercekten ilginçti, "bizim istediğimiz fiyat 39.5 dediler size 38 diyorsak" bu bir lütuftura getirdiler.. Devamlı ustu kapalı biz buyuk bir şirketiz biz şöyleyiz emrimizde su kadar adam calışıyor havası vardı (bu bizi ilgilendirmez ki biz araç için geldik, şirkete ortak olacağız sandılar!)

Aracın lastigini sisirmek için nerdeyse jant uzerinde yakındaki servislerine goturduklerinde dikkatimizi cektiki , degiştigi denilen balatlar bitik. Mevzu balata degil solenen şudur ki "balatalara neden bakıyorsunuz 50-60liralık birsey!" . Acıkcası önceki aracımda clio 197 rs di ve hem ön hem arka birebir aynı balata ve kaliper vardı. Ben bile su halimle(garip mühendis) servisten orjinal brembo marka balataları hatırı sayılı bir ucrete almıstım. Tabiki arac senin istedigin balatayı takarsın lafım olamaz ama biz şoyleyiz biz boyleyiz paraya ihtiyacımız yok tok satıcıyız imajı cizip araca yansanayi balata takarsan jantlarını lastiklerini takaslarsan (kim yaptı bilmiyorum) bu ne perhiz bu ne lahana tursunu derler.

Bizi biraz cahil zannetiler ki zaten orayada hali hazırda bir megane rs(faz1) le gittik Zaten megane rs haric tüm renault sport modellerine daha once bindim piyasanın bu rakamlarda olmadıgını cevremizin renault sport model kullanıcıları ile dolu oldugunu belirtsekte tutumlar degişmedi. Acıkcası ben aracın o durumuna uzuldum ve cıktık. 2 saat sonra sıfır seat cupra aldık..

Şu an kafam cok huzurlu ve mutluyum. İstemesemde renault sporttan koptum
    daha dogrusu karsılastıgım tutum karsısında sogudum, dedigim gibi hersey kısmet. O aracı şuan 1 TL ye almam..Ama niyeti olan var ise, 31-32 belki eder..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsedilen araç samandıra tuvtürkün ordaki otoparkta yatan araç mı ? turuncu diye hatırlıyorum renkte karışıklıkmı oldu yoksa başka araçtanmı bahsediliyor ?
    2000 A3 8L

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın resmı veya ılanı varmıdır?
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsedilen araç samandıra tuvtürkün ordaki otoparkta yatan araç mı ? turuncu diye hatırlıyorum renkte karışıklıkmı oldu yoksa başka araçtanmı bahsediliyor ?
    hayır araç o değil ordaki araç faz 1, bu bildiğin kırmızı faz 2...ordaki aracıda biliyorum .duruş olarak ondan farkı yok sanırım ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O araç değil. Semt ve renk tutmuyor daha doğrusu..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı freelife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır araç o değil ordaki araç faz 1, bu bildiğin kırmızı faz 2...ordaki aracıda biliyorum .duruş olarak ondan farkı yok sanırım ama.
    o aracın neyi var biliyormusun ? orası hacizli araç otoparkmı yoksa pertlerin alınıp satıldığı bir yer mi..çok uzun süredir yatıyor o RS sorunu ne acaba..?
    2000 A3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FeaTuRiNG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O araç değil. Semt ve renk tutmuyor daha doğrusu..
    avatar süper olmuş ama ...çupraaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o aracın neyi var biliyormusun ? orası hacizli araç otoparkmı yoksa pertlerin alınıp satıldığı bir yer mi..çok uzun süredir yatıyor o RS sorunu ne acaba..?
    pertlerinde alındığı yedi eminde olan bir yer , genelde pert araçlar oraya çekiliyor oradan direkt satılıyor diye biliyorum ( 2 rs bilgim dahilinde öyle olmuştu ordan biliyorum )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı freelife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avatar süper olmuş ama ...çupraaa
    Balık olarakta tercih ederdim kendilerini : )

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabahları dudullu merit life konakları çıkışında karşılaştığım kırmızı rs2 den bahsediliyo herhalde yakından görünüşte oldukça diri duruyor alabilecek bütcem olsa sahibine sorarardım ama 40-45 gibi rakamlar telafuz edilir diye hiç yanaşmadım araca takım elbise kravat sahibi hergün... düzgün rs 32 den aşağı yok ona göre değer biçmek lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)