User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Kılcal cizik giderici

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı White Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makine ile bu ciziklerin hicbiri kalmaz... bu cizikleri meguiars 85 kapatır
    Meg 85 oldukca asindirici bir urun, bununla cizik kapatmaya yonelik bir calisma olmaz. SRP vb urunlerle 85 in hic bir alakasi yoktur.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende burdan bir soru sorayım öyleyse pb black glaze kullanıyorum üzerine fusso coat dark wax daha önce ikiside dolgu özellikli birbirini silebilir denmişti kılcal kapamada tek başına hangisini kullanmak gerek ?
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende burdan bir soru sorayım öyleyse pb black glaze kullanıyorum üzerine fusso coat dark wax daha önce ikiside dolgu özellikli birbirini silebilir denmişti kılcal kapamada tek başına hangisini kullanmak gerek ?
    up up up diyeim
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir wax, diğeri glaze, bu durumda ben olsam wax tercih ederdim zira wax glaze göre dış etkenlere daha dayanıklı.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım zaten 85 hare giderici olarak geçiyor bildigim kadarıyla.. bu işini görür
    gariban 106 gti....

ismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meguiars Ultimate Compound bu ciziklerde nasıl bir etki gösterir işe yaramı acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nxt bile düzgün uygulanırsa çok başarılı sonuçlar verebiliyor dolgu biyere kadar tabiki ama biz dolguyla pasta + cilanın sonucunu bekliyoruz beklentileri biraz azaltmak gerek bence , Geçen gün buna benzer bir konuda " cg swirl b-gone "uygulaması vardı arama kısmına yazılırsa bulunabilir sanırım, elle uygulamada gayet güzel iş çıkarmıştı onunlada bir test yapmak lazım / ultimate compound u demedim ama genel olarak yüzeyi temizleyip güzel bir şekilde uygulanırsa her ürün karşılığını verecektir diye düşünüyorum ?
    Ataşehir Hillside - Car Wash & Detailing Car Care

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scholl- manzerna- meguirs kullandım. araca bağlı da olarak sıralamam bu şekilde. meguiars çok tozutuyor dikkat istiyor.

ER_GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ***** havalar bu aralar iyi arabamda ciddi anlamda kılcal çizikler var. ve bu rahatsız ediyor. makinasız kendim uygulayacağım bir set öneriniz varmdır? uzun süreli parlalık istiyorum. arkadaşım arabasına diamond uygulama yaptırmış (siyah fn2 typ-r) 3 yıl gittiğini idda ediyor.

Hikari Diamond Glass Coating Seramik Kaplama -

bu tarz bir set gördüm. bunun öncesi yapmam gerekeneler nedir? pasta cila olarak turtle wax var yeşil olan. bunu yapıyorum ama kalıcı değil. kılcal çizikler 1-2 gün sonra yeniden piyasaya çıkıyor. yardımcı olursanız hatta herşeyin içinde olduğu (pasta cila wax kil ne gerekiyorsa) bir set varsa link yollarsanız sevinirim. (aracım 207 gt siyah)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ER_GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ***** havalar bu aralar iyi arabamda ciddi anlamda kılcal çizikler var. ve bu rahatsız ediyor. makinasız kendim uygulayacağım bir set öneriniz varmdır? uzun süreli parlalık istiyorum. arkadaşım arabasına diamond uygulama yaptırmış (siyah fn2 typ-r) 3 yıl gittiğini idda ediyor.

Hikari Diamond Glass Coating Seramik Kaplama -

bu tarz bir set gördüm. bunun öncesi yapmam gerekeneler nedir? pasta cila olarak turtle wax var yeşil olan. bunu yapıyorum ama kalıcı değil. kılcal çizikler 1-2 gün sonra yeniden piyasaya çıkıyor. yardımcı olursanız hatta herşeyin içinde olduğu (pasta cila wax kil ne gerekiyorsa) bir set varsa link yollarsanız sevinirim. (aracım 207 gt siyah)

Hikari'nin o ürününde hafif dairesel çizikleri maskeleme özelliği de var.
    Öncesinde yapman gerekenler;
    -Yıkama
    -Demir tozu temizliği,
    -Kil,
    -Sİlikon ve cila içermeyen pasta ile çizik giderme,
    -Ipa veya daha etkili bir ürün ile pastanın kalıntılarını yüzeyden silme,
    -Hikari uygulaması

Hikari'nin uygulaması gayet basit ama iyi aydınlatılmış ve havalandırması düzgün olan yerde bu işi yapman lazım. Kutudan çıkan bezler az gelecektir, o yüzden fazladan mf bez elinin altında olması lazım. Kullandığın bezleri bir daha kullanmak istiyorsan uygulama sonrası hemen bezleri yıkaman lazım, yoksa bezlerde biriken ürün fazlası bezin yapısını değiştirir. Özellikle de uygulama için kullanacağın süet bezi uygulama sonrası katla ve bir kenara bırak 2 hafta sonra yani tam kürleşme sonrasında bezi açamayacaksın

ER_GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikari'nin o ürününde hafif dairesel çizikleri maskeleme özelliği de var.
    Öncesinde yapman gerekenler;
    -Yıkama
    -Demir tozu temizliği,
    -Kil,
    -Sİlikon ve cila içermeyen pasta ile çizik giderme,
    -Ipa veya daha etkili bir ürün ile pastanın kalıntılarını yüzeyden silme,
    -Hikari uygulaması

Hikari'nin uygulaması gayet basit ama iyi aydınlatılmış ve havalandırması düzgün olan yerde bu işi yapman lazım. Kutudan çıkan bezler az gelecektir, o yüzden fazladan mf bez elinin altında olması lazım. Kullandığın bezleri bir daha kullanmak istiyorsan uygulama sonrası hemen bezleri yıkaman lazım, yoksa bezlerde biriken ürün fazlası bezin yapısını değiştirir. Özellikle de uygulama için kullanacağın süet bezi uygulama sonrası katla ve bir kenara bırak 2 hafta sonra yani tam kürleşme sonrasında bezi açamayacaksın
    ilginiz için teşekkür ederim. hikari öncesindeki uygulama basamakları için önerdiğiniz ürünlerin markaları nedir?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ER_GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginiz için teşekkür ederim. hikari öncesindeki uygulama basamakları için önerdiğiniz ürünlerin markaları nedir?
    Demir tozu temizliği için Gyeon, Crystal Concept, Gtechniq, Auto Finesse, Nanolex markalarını tercih edebilirsiniz. Ben genelde crystal concept'i kullanıyorum. Crystalconcept ürünlerine detailingdukkani.com, http://www.detailbox.com.tr/ veya sanalpazar.com adresinden ulaşabilirsiniz.
    Pastalarda chemical guys, menzerna, scholl concepts, gtechniq, auto finesse markalarını tercih edebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)