User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Ehliyet Alım Süreci

Rs6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ehliyet Alım Süreci

Yaklaşık 7-8 yıldır buyuk bir motor tutkunuyum. Hatta bir ara interneti sadece "nasıl kullanılır, viraja nasıl girilir, calışma prensipleri" gibi yazıları okuyup videolarını izlemek amaçlı kullandım. Okulum, sağlık sorunlarım ve o zaman ehliyete yasım tutmadığından motosiklet hayallerimin uzun bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kaldım.

Bu süreç içinde motosiklet sevdamı bir köşeye bırakıp sadece derslerime yöneldim ve ehliyetimi aldığımda tekrar ailemle bu motosiklet konuyu açmaya karar verdim.

Geçen hafta ehliyet kursuna yazılmamla uzun bir tartışma ile ailemin de motosiklet almama onay verdiler.
    Ancak almamın olayı ve ehliyet kursuna yazılamamla kafamda deli sorular oluştu;

-Ehliyet kursunda arabada verdikleri gibi bir eğitim vermedikleri, anca mayısın 5-10 arası ders vereceklerini, söylediler. Kursun sahibiyle tanışık olduğumdan sınav öncesi bir gün parkuru hazırlayıp çalıştıracağını ancak o zamana kadar bir motosiklet bulup debriaja alışmamı söyledi.
    -Babamın bir arkadaşına ulaşıp Kanuni Phantom'unu bir hafta vermesi istedim. Sağ olsun beni kırmadı bu akşam motoru ofise bırakacak.

-Evettt, işte sorular burada başlayor:
    1-) Motosikleti nasıl kaldıracağımı falan çat pat biliyorum. Ancak çalışamaya başladığımda hangi noktalara dikkat etmeliyim ?
    2-) Nasıl bir alanda çalışmalıyım ?
    3-) İlk önce ne yapmalım / ne ile başlayıp, sonraki adımlarda neler yapmalıyım ?

Maalesef şimdi oturup düşündüğümde aklıma ancak üç soru geliyor. Ancak bana unuttuğum konular üstünde neler yapmalıyım / neler etmeliyim bu konularda yardımınıza çok ihtiyacım var.

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dusmemeye dikkat et saka saka. bos bi alanda ogrenmende fayda var. ilk baslarda vitessiz motosikletlerle baslasan daha iyi olur bence denge olayini kurmus olursun. sonrasinda ybr125 olur cbf150 olur bunun gibi baslangic motoru sayilan ve dengeli vitesli motorlarla devam etmen yararina olucaktir. kisa bi hatirlatma sag bacagimda 3 sol bacagimda 4 catlak var. sag ayagimda fazladan kemik gibi bi olusum var yanlis kullanilan ilactan dolayi. Velhasilkelam en onemli sey cahil cesaretine kapilma ben sansliydim bi sekilde dustum kalktim ogrendim. kolay gelsin. 14 15 yasimdan beri motor surerim. 17 yasinda 600rr suruyodum. abim sagolsun guveniyordu bende bosa cikarmadim guvenini. onemli olan sensin dusecem diye korkma dusersin illaki onemli olan dikkatli olmak. kasksiz yola cikma ve kaski full face al yani kapali kask al. basarilar..
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle insallah alirsin suphesiz alamama olasiligin yok , ben istanbulda 4 trafik kazasi gecirdikten sonra motor surmemeye karar verdim eskiden kendi motorunla gidebiliyordun hala oylemi bilmiyorum eger oyle ise ayni bisiklet gbi alismasi cok kolay bos bi alan bulman lazim buralarda olsan yardimci olurdum sana
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce kolay gelsin.bazı kurslar özel ders vermekte onlardan ders almanı tavsiye ederim.Emanet aldığın motorla düşersin bi sıkıntı olur,mazallah emanetin canı arkasındadır.Ayrıca sen zarar görebilirsin.Bilen birinden mutlaka yardım iste.Çalışma yeri olarak pazar yerleri veya boş arazileri seçmeye çalışın.Ehliyet sınavında 5 cm yüksekliğinde yaklaşık 2 m uzunluğunda bi yükselti üzerinden geçmeni devamında dubalar arasında sılalom,devamında dubalar arasında 8 çizmeni ardından düz yolda vites değiştirip sürüşüne bakacaklar.dubaları bulamazsan boş araziye 8 taş dizip aralarına 10 ar adım boşluk bırakarak sılalom çalışın,motoru titretmemeye dikkat edin.2 viteste kalkmayı deneyin ,çünkü birinci viteste gazı ayarlayamazsanız motorun dengesini kaybedebilirsiniz.Bol bol viraj dönmeye çalışın.Şimdiden kolay gelsin

enesbeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle kolay gelsin sürecin en zor kısmı aileyi ikna bence gerisi geliyo
    ben a2 alırken dubalar arasından geçip dönüp gelince bitiyodu ama şuan biraz daha değişmiş herhalde sınav düz çizgide yavaş gitme, demir yükseltiden gitme tam yuvarlak çizme filan varmış
    ayrıca altın elbiseli adamın videolarını izlemeni de tavsiye ederim duymuşdundur illaki
    Ne Mutlu Türküm diyene! K.Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dusmemeye dikkat et saka saka. bos bi alanda ogrenmende fayda var. ilk baslarda vitessiz motosikletlerle baslasan daha iyi olur bence denge olayini kurmus olursun. sonrasinda ybr125 olur cbf150 olur bunun gibi baslangic motoru sayilan ve dengeli vitesli motorlarla devam etmen yararina olucaktir. kisa bi hatirlatma sag bacagimda 3 sol bacagimda 4 catlak var. sag ayagimda fazladan kemik gibi bi olusum var yanlis kullanilan ilactan dolayi. Velhasilkelam en onemli sey cahil cesaretine kapilma ben sansliydim bi sekilde dustum kalktim ogrendim. kolay gelsin. 14 15 yasimdan beri motor surerim. 17 yasinda 600rr suruyodum. abim sagolsun guveniyordu bende bosa cikarmadim guvenini. onemli olan sensin dusecem diye korkma dusersin illaki onemli olan dikkatli olmak. kasksiz yola cikma ve kaski full face al yani kapali kask al. basarilar..
    Daha önce uzun süreliğine scooter sürmüşlüğüm var. Ara sırada arkadaşımın CBR 125 ve markasını hatırlamadığım cross'in hazırlanmış motosikletini sürmüşlüğüm var. Phantom'u sadece debriaja alışmak için ödünç aldım.
    Ehliyeti aldıktan sonra CBR 250 veya Ninja 250 düşünüyorum. Yaptığınız kazalar için üzüdüm ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ama kaza risklerini göze alarak bunu istiyorum.

Alıntı arsenikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle insallah alirsin suphesiz alamama olasiligin yok , ben istanbulda 4 trafik kazasi gecirdikten sonra motor surmemeye karar verdim eskiden kendi motorunla gidebiliyordun hala oylemi bilmiyorum eger oyle ise ayni bisiklet gbi alismasi cok kolay bos bi alan bulman lazim buralarda olsan yardimci olurdum sana
    Kazanız için üzüldüm.
    Sürücü kursunda kendi motosikletinin olduğunu söylediler. Maalesef başka bir ilçede durduğundan dolayı bana başka motosiklet ile debriaja almamı istediler.
    Boş alan Bilecik'te bol Trafik bile boş denilecek kadar az Havalar yağmurlu olduğundan dolayı ofise gidip alamıyorum motoru çarşamba günü almayı düşünuyorum. Soru olursa yardımcı olursanız sevinirim

Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk önce kolay gelsin.bazı kurslar özel ders vermekte onlardan ders almanı tavsiye ederim.Emanet aldığın motorla düşersin bi sıkıntı olur,mazallah emanetin canı arkasındadır.Ayrıca sen zarar görebilirsin.Bilen birinden mutlaka yardım iste.Çalışma yeri olarak pazar yerleri veya boş arazileri seçmeye çalışın.Ehliyet sınavında 5 cm yüksekliğinde yaklaşık 2 m uzunluğunda bi yükselti üzerinden geçmeni devamında dubalar arasında sılalom,devamında dubalar arasında 8 çizmeni ardından düz yolda vites değiştirip sürüşüne bakacaklar.dubaları bulamazsan boş araziye 8 taş dizip aralarına 10 ar adım boşluk bırakarak sılalom çalışın,motoru titretmemeye dikkat edin.2 viteste kalkmayı deneyin ,çünkü birinci viteste gazı ayarlayamazsanız motorun dengesini kaybedebilirsiniz.Bol bol viraj dönmeye çalışın.Şimdiden kolay gelsin
    Maalesef kurslar motosiklet konusunda ortakmış, o yüzden motor eğitimi veren kurs Bilecik-Merkez'de yok.
    Motosikletin sahibi çok yakın tanıdığım o da pek sürmüyor motoru hatta üstündeki plaka bile eski Cherokee'min plakası
    Alan olarak okulumun bahçesi gayet geniş orada hem debriaja alışıp sizin dediğiniz şekilde çalışmayı düşünüyorum. Ancak viraj konusunun daha erken olduğunu düşünüyorum. Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Alıntı enesbeyter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle kolay gelsin sürecin en zor kısmı aileyi ikna bence gerisi geliyo
    ben a2 alırken dubalar arasından geçip dönüp gelince bitiyodu ama şuan biraz daha değişmiş herhalde sınav düz çizgide yavaş gitme, demir yükseltiden gitme tam yuvarlak çizme filan varmış
    ayrıca altın elbiseli adamın videolarını izlemeni de tavsiye ederim duymuşdundur illaki
    Aile iknası cidden çok zor oldu. Hani en başta dediğim 7-8 yıllık süreçte maalesef ikna kısmı da vardı ama sonunda ikna oldular.
    A2'nin tam içeriğini bilmiyorum. Ancak orada değerlendiren kişinin her şeyi yaptığı halde sinyali açık bıraktığı diye sınavda bıraktığı çocuk bile varmış.
    Düz çizgide yavaş gitmeyi anladım ancak demir yükseltiden gitmeyi pek anlamadım.
    AEA'yı ilk çıktığından beri takip ediyorum. Barkın abi ile TV'de kendi programını yaptığı zamanlarda sohbetimizde vardı. Zamanında hepsini izlemiştim ancak sürmeye başlamadan önce onlara tekrar göz gezdirsem iyi olacak.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorlarla alakam yoktur ama eskiden otomatik vites motorlarla sınava giriliyo diye hatırlıyorum ?

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyetimi yeni aldım..hatta henüz alamadım iem 'deki yoğunluktan dolayı..

denildiği gibi slalom düz çizgide gitmeye çalışmak vites değişimi gibi şeyler yaptırıyorlar. şahit olduğum iki hoca arasında ki konuşma -bu ne yapıyor yaa kendini kanıtlamaya mı çalışıyor ben senin yerinde olsam bırakırım bunu- idi yani ekşına gerek yok mümkün olduğunca yavaş ve bilinçli olduğunu göster sınavda sadece yeter

tavsiyem küçük cc (ki öyle yapıyorsun) de öğrenmek daha kolay olacaktır ve arkadaşların dediği gibi mümkün olduğunca düz arazi.. debriyajı kavramaya getirerek hafif gazla kalkmak, hatta düz yolda 100-200 le gitmek değil marifet.. ben de yeni olduğumdan söylüyorum ki motoru kaldırıp durdurmak düz gitmek ani durmak.. bunlar fasa fiso.. trafiğe çıkınca olayın rengi değişiyo.. motor üstündeyken dikkat etmekten yorulmalısın.. bi an ben bu işi çözdüm dersen nefsine yenilip gazı sıkmaya mecbursun.. sonra Allah korusun.

övgü beklemiyorum tavsiye de etmiyorum hayatımda scooter kullanmışlığım yoktu 600 lük makine aldım.. inan nasıl çalıştırıldığını aldığım arkadaşa sordum.. sonra bi baktım gidiyorum.. demem o ki motoru kaldırıp götürmek mesele değil, her bindiğinde nefsini durdurmak.. ağır mı oldu biraz :P

enesbeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorlarla alakam yoktur ama eskiden otomatik vites motorlarla sınava giriliyo diye hatırlıyorum ?
    100-125cc civarı vitesli motor veriyo sürücü kursu

Alıntı Rs6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....
    Düz çizgide yavaş gitmeyi anladım ancak demir yükseltiden gitmeyi pek anlamadım.
    AEA'yı ilk çıktığından beri takip ediyorum. Barkın abi ile TV'de kendi programını yaptığı zamanlarda sohbetimizde vardı. Zamanında hepsini izlemiştim ancak sürmeye başlamadan önce onlara tekrar göz gezdirsem iyi olacak.
    Hafif bi yükselti demişti arkadaş ayrıntısını bilmiyorum.
    Barkın abiyi severim espirili üslubu, çarpıcı örnekleri, değindiği önemli konular ve anlattıklarında kendini de katması vsvs
    Ne Mutlu Türküm diyene! K.Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehliyetimi yeni aldım..hatta henüz alamadım iem 'deki yoğunluktan dolayı..

denildiği gibi slalom düz çizgide gitmeye çalışmak vites değişimi gibi şeyler yaptırıyorlar. şahit olduğum iki hoca arasında ki konuşma -bu ne yapıyor yaa kendini kanıtlamaya mı çalışıyor ben senin yerinde olsam bırakırım bunu- idi yani ekşına gerek yok mümkün olduğunca yavaş ve bilinçli olduğunu göster sınavda sadece yeter

tavsiyem küçük cc (ki öyle yapıyorsun) de öğrenmek daha kolay olacaktır ve arkadaşların dediği gibi mümkün olduğunca düz arazi.. debriyajı kavramaya getirerek hafif gazla kalkmak, hatta düz yolda 100-200 le gitmek değil marifet.. ben de yeni olduğumdan söylüyorum ki motoru kaldırıp durdurmak düz gitmek ani durmak.. bunlar fasa fiso.. trafiğe çıkınca olayın rengi değişiyo.. motor üstündeyken dikkat etmekten yorulmalısın.. bi an ben bu işi çözdüm dersen nefsine yenilip gazı sıkmaya mecbursun.. sonra Allah korusun.

övgü beklemiyorum tavsiye de etmiyorum hayatımda scooter kullanmışlığım yoktu 600 lük makine aldım.. inan nasıl çalıştırıldığını aldığım arkadaşa sordum.. sonra bi baktım gidiyorum.. demem o ki motoru kaldırıp götürmek mesele değil, her bindiğinde nefsini durdurmak.. ağır mı oldu biraz :P
    Gayet tadında ve güzel bir açıklama olmuş.
    Sizde aslında çok değişik bir şekilde başlamışsınız. Özel olarak "nasıl oldu, alışabildiniz mi" diye sohbet etmek isterim.

Alıntı enesbeyter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1
    Hafif bi yükselti demişti arkadaş ayrıntısını bilmiyorum.
    Barkın abiyi severim espirili üslubu, çarpıcı örnekleri, değindiği önemli konular ve anlattıklarında kendini de katması vsvs

____

Bugün gidip kaskımı da aldım. Şu anlık takmak ve ileride yedek olarak kullanmak için amaçlı LS2 FF350 aldım.
    Yaza kendi motorumu aldığımda ekipmanlarımı da yenilemeyi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanuni Phantom la ilk deneyimiz öğrenmeniz nasıl sonuçlandı? Bende motor ehliyeti alıp başlangıç olarak kanuni phantom almayı düşünüyorum. tecrübem hiç yok merakım çok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evren22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanuni Phantom la ilk deneyimiz öğrenmeniz nasıl sonuçlandı? Bende motor ehliyeti alıp başlangıç olarak kanuni phantom almayı düşünüyorum. tecrübem hiç yok merakım çok

İlk alacağım zaman havalar çok bozuktu binmek için zamanım olmadı. Ardından havaların düzelmesiyle sahibi şehir dışına çıktı. O döndüğünde bende Dubai'deydim. Geldiğimden beri üniversite sınavına çalışıyorum. Arada bir boşluk bulduğumda eve getirmeleri için aradım ve yolda Phantom arıza yaptı.

Sahibinin anlattığına göre; gayet iyi sürdüğü ve rodajı bitmediği motor aksamında bir sıkıntı olmuş. Garantiden servise yolladıkları halde 620 TL'lik faturayı yollamışlar. O yüzden hiç binme fırsatım olmadı ancak bu yaşanmışlıktan sonra hayatta Çin malı motosiklet önermiyorum. Hele o fiyata (5.000 TL) alınabilecek daha iyi motosikletler varken.

Bu arada bugün itibari ile ehliyetimi aldım. Ama alış konusu da sıkıntılıydı.

- İlk önce teorik dersler olacağı bahsedildi. Başlamadan bir gün önce arayıp haber verileceğini ehliyet kursundan bana söylediler. Dershanede matematik dersindeyken kursun sahibi arayıp 6 tane daha vesikalık fotoğrafımı istedi, dersin yarısındayken çıkıp fotoğraf bastırdım, gittim fotoğrafları teslim ederken dersler ne zaman başlayacak dediğimde " Şu anda içeride derste olduklarını" söyledi. "İstersen gir, bu hafta cumaya kadar derslerin var" diye söyledi. Bende 1 hafta sonra yurt dışına çıkacağımdan ve kurstan ders konusunda bir haber gelmediğinden okul derslerimi ona göre göre ayarlamıştım o yüzden hiç birine gidemedim.

- Yurt dışından döndüm. Yoğun bir sınav haftası geçirip okula gitmeyi bıraktım. Yaklaşık 1,5 hafta sonra yanlış spor programı yüzünden kas ağrısı ile evde yatıyorken kurstan biri babamı aramış babamda "ertesi gün ehliyet sınavım" olduğunu bana arayarak söyledi. Sınav sabahı doktora gidip ağrı kesici ilaçlarla birlikte kursun bir gün önceden haber vermesi yüzünden hiç çalışma fırsatı bulamadan sınava girdim ve soruların kolaylığı sayesinde 80 alıp geçtim.

- Üstünden tekrar 2 hafta gibi bir zaman geçti ve sürücü kursundan bir hoca ofise geldi ve "Motosiklet için pratik dersi yapıcaz. Sınavın benzerini kurup sizlere deneticez" dedi. "Cuma günü Porland fabrikasının arkasında saat 19:00'da yapıcaz ama merak etme ben seni arıcam seni ben götürürüm" dedi. Cuma günü için derslerimi ona göre ayarladım ve saat 18:30'da dershanede yine dersteyken sürücü kursunun sahibi " Başar derse gittin mi nasıl gidiyor ?" diye aradı. Bana saat 19:00 denen ders meğerse 17:00 - 19:00 arasıymış. "Hemen çık altında araba vardır derse git" diye telefonu kapadı ve hayır altımda araba yoktu ve 10 kilometreden fazla mesafe vardı dershane ve fabrika arasında. Ve maalesef derse gidemedim.

- Bunun üstünden de 1 hafta geçtikten sonra cumartesi günü evde dinlenirken sürücü kursundan bir hanımefendi bana pazar günü (YARIN) direksiyon sınavım olduğunu söyledi. İlk girmemeyi düşündüm ama hiç değilse eğlenirim diye düşünüp girmeye karar verdim. İnternet'ten nasıl olduğunu öğrendim ve daha önce motosiklet sürüş konusunda video çeken Altın Elbiseli Adam (maalesef tek Türk Barkın abi) ve diğer yabancı videoları izleyip tekrar aklımdaki motor sürüş bilgisini tazeledim. Ertesi gün sınavdan yarım saat önce sınav yerine gidip motorla antreman yaptım. İlk sürdüğümde "Eyvah, düşmesem iyidir. Bittim ben." diye düşündüm ama debriaja alıştık sonra çok rahat bir sürüş yaptım. Ve ardından önümden bir kız sınava girdi. Sonra ben girdim.

-Bugünde sınavlar açıklandı. Koskoca ehliyet sınavında bi' ben bi' de benden önce giren kız ehliyeti alabilmiş.

srknkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En başta ehliyeti aldığını yazmana rağmen diğer kısımları okurken "İnşallah ehliyeti alabilmiştir." havasında okudum . E hayırlı olsun o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En başta ehliyeti aldığını yazmana rağmen diğer kısımları okurken "İnşallah ehliyeti alabilmiştir." havasında okudum . E hayırlı olsun o zaman
    Teşekkürler.

Geriye tek motosiklet kalıyor ama almayı daha ileri bir tarihe erteledim. O yüzden A2 ve B'yi birlikte bastırıcam. Motosikleti de okulu bitirdikten sonra almayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrı bi konu açmak istemedim bir sonraki dönem a2 ye yazılıcam. B sürücü belgem var a2 yi kazanıp çıkaracağım zaman a2 + b olarak mı alıcam yoksa ayrı ayrı mı ehliyetim olacak? Bir başka sorum cezalardan 100 puanım bitti diyelim yada alkollü araba kullanırken ehliyetime el konuldu a2 ehliyete de el konulmuş oluyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evren22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrı bi konu açmak istemedim bir sonraki dönem a2 ye yazılıcam. B sürücü belgem var a2 yi kazanıp çıkaracağım zaman a2 + b olarak mı alıcam yoksa ayrı ayrı mı ehliyetim olacak? Bir başka sorum cezalardan 100 puanım bitti diyelim yada alkollü araba kullanırken ehliyetime el konuldu a2 ehliyete de el konulmuş oluyor mu?

1.sorunuzu çevaplaya bilirim.2 ay önce a2 aldım b ehliyetim zaten vardı olay şöyle gerçeklesiyor.Sizden suanki kullandığınız
    Ehliyetinizi alıp yerine yeni bir tane eski onalrda kalıyor sınıf olan yere A2-B ibaresini yazıp geri veriyolar birde resminizi değiştiriyolar.bide B ehliyetinizi aldıgınız tarihin yanına A2 de hangi tarihte aldığınızı yazıyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)