User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: polo classic hakkında ??

Kubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

polo classic hakkında ??

Merhaba , yine problem yine ben

Forumda sorunum ve çözümünün cevabını aradım , birşey bulamadığım için konu açıyorum .

Sabahları arabayı ilk marşı bastığım zaman marşı çok zayıf alıyor , ikincisi kez denediğimde gazla çok az destekleyince çalışıyor . Biraz gidip stop ettikten sonra tekrar marşa basınca normal bir şekilde çalışıyor . Bu dengesizlik beni biraz rahatsız ediyor , Problem neden kaynaklıdır ?

Arabanın yürüyeninde bir problem yok çok şükür fakat araca yük bindiği zaman , çok ilginç ve rahatsız edici bir şekilde altı sürtüyor . normalde tümseklerden geçiyorken ne ses ne başka birşey amortisör takozunda problem olduğunu söylendi . Amortisör takozu dışında başka birşey olabilir mi ?

1.6 16v polo classic aracımızın vitesi çok boşta , bazen viteslere dahi geçmiyor , yeni yeni huy edindi. Neden böyle yaptı hiç bir fikrim yok çözüm öneriniz var mı

motorun sesi çok hoş geliyor biraz daha nefes alsa daha güzel ses vericek gibi , hava filtresiyle desteklemek gibi bir duşuncem var 1.6 sr motor için filtre öneriniz var mı ? Filtreden sonra herhangi bir problemle karşılaşırmıyım sizce ? Örn: Akışmetre
    Alıntı cabriolet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam adam uzunda sen niye gerizekalısın

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracının şarjını ölçtür öncelikle bir elektrikçiye şarj etmiyorsa şarj dinamon arzalıdır göbek dağıtmıştır , diyotları gitmiştir vsvs .şarj ediyorsa şarjı düşük değilse marş motorun arzalıdır kömürleri gitmiştir.bunlar ilk aklıma gelen olası problemler bizzat yaşadığım
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının şarjını ölçtür öncelikle bir elektrikçiye şarj etmiyorsa şarj dinamon arzalıdır göbek dağıtmıştır , diyotları gitmiştir vsvs .şarj ediyorsa şarjı düşük değilse marş motorun arzalıdır kömürleri gitmiştir.bunlar ilk aklıma gelen olası problemler bizzat yaşadığım
    akü yeni değişti mayıs ayında değişti diye hatırlıyorum . dinamoda problem vardı kontrol edildi dinamo konjektörü değişti . Konjektör değişmeden önce bütün lambaları deli gibi yakıp söndürüp stop ediyordu . marş basıyorken hep aynı stabilitede basıyor , bu yüzden marş motorundan değildir diye düşünüyorum . Kömür evet benimde aklıma geldi fakat kömürler bitik olsa 2.nci marşta veya yürüyorken problem çıkarmaz mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akü yeni değişti mayıs ayında değişti diye hatırlıyorum . dinamoda problem vardı kontrol edildi dinamo konjektörü değişti . Konjektör değişmeden önce bütün lambaları deli gibi yakıp söndürüp stop ediyordu . marş basıyorken hep aynı stabilitede basıyor , bu yüzden marş motorundan değildir diye düşünüyorum . Kömür evet benimde aklıma geldi fakat kömürler bitik olsa 2.nci marşta veya yürüyorken problem çıkarmaz mı ?
    Filtreyi taktırırken akısmetre nın arkasına denk gelmesıne dıkkat et polo classic 1.6 sr ile güzel yürüyor baya 90 hp olmasına rağmen ben filtre yerıne kumandalı egzoz tavsıye ederım alt devirlerde 8 silindir misali ses veriyor üstlerde şahin gibi olsa da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar ,

Bugün yolda gidiyorken klimayı sıcağa alıp açınca birden yoğun bir duman çıktı , hemen arabayı kenara çektip kaputu açtım(belki birşey görürüm diye düşündüm.) , fakat baktığımda herşey normal gözüküyordu . Öncedende filtreyi daha yeni değiştirdiğim halde pis bir koku yapıyor ve klimadan elfay gibi şeyler geliyordu. Gidiceğim yere klimayı soğuğa alıp gittim herhangi bir problem olmadı eve geldiğimde tekrar merak edip klimayı sıcakta çalıştırınca herhangi bir duman çıkmadı fakat kötü koku kaldığı yerden devam ediyordu. Dikkatimi çeken klima sıcaktayken buhuyu çözmesi gerekiyorken aksine camı nemlendiriyordu.

Neden klima böyle birşey yapar ? Fikriniz ve çözüm öneriniz varsa lütfen paylaşın . Teşekkürler

UmutBuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi vites hakkında şöyle bir yardımcı olayım 1 sene önce bizim galeride vardı 98 model daha 36 bin km 1. vitese geçmeme falan problemi vardı sana benzer, usta vites kol mekanizmasında problem olduğunu değişim gerekebilir demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UmutBuran , mesajın için öncelikle çok teşekkür ederim . Burada bir ustaya sorduğumda vitesin içinde bir disk olduğunu ve diskin tornalanması gerektiğini söylemişti ne kadar doğru ne kadar yanlış inan bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)