User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: Honda Civic 1.6 Si Tavsiye ve yardim

kkursat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla ben d serisiylede uğraştım epeyde para harcadım zarar ettim sonra anladımki bi araç kendinden önü açık ve modifye örneği çok olması gerekiyor dedim ve bende şuan b16 swap eg var tavsiye ederim kesinlikle eg kasası yürüyeninde b16 b18 on numara oluyor aracım satılıklarda var bak incele hazır olarak satın almakta mantıklı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilginiz icin cok tesekkur ederim arkadaslar. En mantikli olan ek vtec yada typer almak ama ben eg kasasinin hastasiyim diyebilirim. Hayalimde kasaydi ve Allaha sukur en temizlerinden birine sahibim o yuzden arac degistirmek istemiyorum. Turbo benim icin fazla ugras istiyor altindan cikabilecegimi dusunemiyorum ve turbo bana gore haram beygir )) sonradan turbolanmis araclar bana soguk geliyor cunku motorsu patlayan dikis tutmayan cok arac gordum ve turbo beni korkutuyor. Aracim fazla km yapmayan bir arac haftasonlari binilecegi icin atmosferikte en yuksek gucu almak bana yeterli. Oyuzden b18c en ideal motor olarak düşünüyorum. Baslangicda biraz stock binicem daha sonra yeterliligine gore bikac uygulamada yaparim.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence biraz daha sabredip üstüne ekleyip k swap yapmak daha mantıklı olur, malzeme olarak aralarında 3 bin lira fark vardı cunku geçenki ilanlarda. 11 liraya b18 alana kadar 14 liraya k20 alırım. (işin yabancısıyım, belki k swap için incik boncuk daha fazla parça gerekiyordur onu bilemem. )
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzeli al hocam bir FN2 type r sonra al bir amerikada kullanılmış K24a2 (Piyasada 900usdye bile var), fn2 nin silindir başı jüpp diye k24a2ye oturuyor birkaç ufak tefek ayar var okdr millet bunu 1-2günde swapliyor o derce basit, al sonra K-pro, cold-air intake , egsoz bile takmadan rahat rahat alırsın 240-250hp ve keyfide tipide bambaşka olur tabi parasıda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanGuneytepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilginiz icin cok tesekkur ederim arkadaslar. En mantikli olan ek vtec yada typer almak ama ben eg kasasinin hastasiyim diyebilirim. Hayalimde kasaydi ve Allaha sukur en temizlerinden birine sahibim o yuzden arac degistirmek istemiyorum. Turbo benim icin fazla ugras istiyor altindan cikabilecegimi dusunemiyorum ve turbo bana gore haram beygir )) sonradan turbolanmis araclar bana soguk geliyor cunku motorsu patlayan dikis tutmayan cok arac gordum ve turbo beni korkutuyor. Aracim fazla km yapmayan bir arac haftasonlari binilecegi icin atmosferikte en yuksek gucu almak bana yeterli. Oyuzden b18c en ideal motor olarak düşünüyorum. Baslangicda biraz stock binicem daha sonra yeterliligine gore bikac uygulamada yaparim.

delsol olan türkiyede crx-2 vti alın döner araç olarak kullanın ve satın yada adamla 2-3 milyar para verecem deyip anlaşın ve aracın içindeki b16a yı alın eg kasanıza swapletin, sizdeki d16a9 uda o crx2 vtiya taksın usta, ustanın her iki aracın swaplemesi için makismum 3 güne (1000-2000tl) ihtiyacı var yabancı deneyimsiz 16 yaşında çocuklar bile evlerindeki garajlarında bu işi yapıyor ve her yerde nasıl yapılacağını en ince ayrıntısına kadar anlatan siteler dolu yapamaması için maloğlumal olması lazım.

hiçbir ilave parçaya vs ihticınız yok emin olun motor kulakları bile birebir uyumlu ve hatta iki araçta aynı şase ve obd 1 ecu olduğundan bu b18c bile daha sağlıklı ve kolay olacaktır.

bu sayede 5000tlye işi bitirmiş olursunuz.

buna ilavetten yerinizde olsam sırf sağlıklı yürüsün diye yeni o2 ,map ve tps sensörü , distribütör,dist kapağı, vtec selenoid, buji kabloso,buji alırdım hepsinede maks 1000usd ödesen yanında ebayde satılan 300-400usdye (b16 rebuild kit) rektifiye kiti alırdım bu sayede segmanlar ,contalar,keçeler,rulmanlar,su pompası vs de değişmiş olur.

özetle 8000tlye komple sensörlerine ,inciğine boncuğuna kadar rektifiye edilmiş b16lı eg aracınız olmuş olur.

gücümü yetmedi? gidin ilerde 84mm RS machine 11.1 sıkıştırmalı piston alın, b20blok, crvtec kit ve b16nızı 2lt 11.1 sıkıştırmaya dönüştürün, üzerinede custom dyno yazılım attırın emin olun b18c motoru param parça edecek bir kombinasyon bu ve tamamen yeni olacak sonucunda.alt devirleri torque bambaşka.

alacağınız b18c emin olun ne ucuz olacaktır, nede yeni, millet saf saf inanıyor ama gerçek şuki çoğunlukla bu motorlar 100,000km üzerinde hatta bazen çok daha fazla sonuçta neredeyse 20 yaşında ve neredeyse tüm kmleri oralarda yakıtda ucuz olduğundan,her yer pist ve drag yarışları olduğundan adeta tecavüze uğramış oluyor.

BEEPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b18c itr 3den 5den fazla yokki türkiyede. suan elimde b18c4 var istersen temin ederim ama. b18c itr bulmak zor. en saglıklısı B serisi olucaktır diyelim ve konuyu kapatalım . ben turbo yapıp 2 sene bindim sonrasında yatak sardı d16 . tavsiye edermiyim bilmem ama cok zevk aldım orası açık.
    Egon Ağırlık Yapıyor Dostum ...

hunteR-EX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    d serisi ile devam etmemeni tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    delsol olan türkiyede crx-2 vti alın döner araç olarak kullanın ve satın yada adamla 2-3 milyar para verecem deyip anlaşın ve aracın içindeki b16a yı alın eg kasanıza swapletin, sizdeki d16a9 uda o crx2 vtiya taksın usta, ustanın her iki aracın swaplemesi için makismum 3 güne (1000-2000tl) ihtiyacı var yabancı deneyimsiz 16 yaşında çocuklar bile evlerindeki garajlarında bu işi yapıyor ve her yerde nasıl yapılacağını en ince ayrıntısına kadar anlatan siteler dolu yapamaması için maloğlumal olması lazım.

hiçbir ilave parçaya vs ihticınız yok emin olun motor kulakları bile birebir uyumlu ve hatta iki araçta aynı şase ve obd 1 ecu olduğundan bu b18c bile daha sağlıklı ve kolay olacaktır.

bu sayede 5000tlye işi bitirmiş olursunuz.

buna ilavetten yerinizde olsam sırf sağlıklı yürüsün diye yeni o2 ,map ve tps sensörü , distribütör,dist kapağı, vtec selenoid, buji kabloso,buji alırdım hepsinede maks 1000usd ödesen yanında ebayde satılan 300-400usdye (b16 rebuild kit) rektifiye kiti alırdım bu sayede segmanlar ,contalar,keçeler,rulmanlar,su pompası vs de değişmiş olur.

özetle 8000tlye komple sensörlerine ,inciğine boncuğuna kadar rektifiye edilmiş b16lı eg aracınız olmuş olur.

gücümü yetmedi? gidin ilerde 84mm RS machine 11.1 sıkıştırmalı piston alın, b20blok, crvtec kit ve b16nızı 2lt 11.1 sıkıştırmaya dönüştürün, üzerinede custom dyno yazılım attırın emin olun b18c motoru param parça edecek bir kombinasyon bu ve tamamen yeni olacak sonucunda.alt devirleri torque bambaşka.

alacağınız b18c emin olun ne ucuz olacaktır, nede yeni, millet saf saf inanıyor ama gerçek şuki çoğunlukla bu motorlar 100,000km üzerinde hatta bazen çok daha fazla sonuçta neredeyse 20 yaşında ve neredeyse tüm kmleri oralarda yakıtda ucuz olduğundan,her yer pist ve drag yarışları olduğundan adeta tecavüze uğramış oluyor.

yazarken anlatırken okurken bu ısler cok kolay we malıyetı cok dusuk ısler.... YARBAY her konuda aynı seyı yazıyorsun gozunu seweyım mılletı gaza getırme realıtelerle konus ... dolar olmus 2,75 sen k swapın 5 lıraya bıtecegını soluyorsun..... emınım benım gıbı herkes guluyor buna..... acıklayıcı olalım bugun k swap stok motor kasa harcı 30 35 gıbı bı malıyetı war
    Demir Garaj / DÜZCE

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    d serisi motorun önü hiç açık değil neredeyse.b18 svap yapmanızı tavsiye ederim
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler