User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
65 sonuçtan 58 ile 65 arası

Konu: Tofaş Turbo Mu Atmosferik Mi?(Yardım)

aga81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aydogdu1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 lira harcamışşınız.Parça olarak neler yapıldı.Malzeme ne kullanıldı.4 nokat enjeksiyon mu karbüratörden kırma turbo sistemi mi ?LPG karadüzen mi sıralı sistem mi ? Bir çok etken var.143 hp verdi demişsiniz.Dyno verilerini görelim.Herkes bilsin sırf turbo takmakla bu işlerin olmayacağını.

Hatta boostbomb nikli kullanıcımızdan tofaş ohv ve sohc motorlar için bir spec alalım.Bu motora para dökmek mi mantıklı.Yoksa sr20 gibi motorları swaplamak mı mantıklı.Tabii swap işi daha zor olduğu için herkes bu işe yanaşmıyor.Bilen zaten takıyo gazlıyo yanlıyoo.

Tofaşçı üstatlardan ve swap tecrübesine sahip abilerimizden kardeşlerimizden yorumları duymak benim için daha önemli.İyi günler dilerim.
    bıldıgın piç motor turbolandı o hp yı benzınde aldım 600 tl rektefiyeciye verdım turbo piston ıntercool tornacı ara borular cart curt işçilik incik boncuk jant lastık yağı fıltresı aklına ne gelıyorsa hepsi 5000

Alıntı ErHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arabaya şenolun eli değdiyse o araba olur kardeşim..
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE
    SARAY EKMEK VE UNLU MAMULLERİ HİPERMARKET...

aydogdu1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bıldıgın piç motor turbolandı o hp yı benzınde aldım 600 tl rektefiyeciye verdım turbo piston ıntercool tornacı ara borular cart curt işçilik incik boncuk jant lastık yağı fıltresı aklına ne gelıyorsa hepsi 5000

=== En sonunda dyno verisi gördük.Çok şükür.

Specler neler ?
    piston- kol- krank ne kullanıldı. karbüratörden kırma turbo mu 4 nokta enjeksiyon mu ?Piç motorsa elektronik ateşlemedir. Kapak ne işlem gördü.İşin ayrıntısı çok.

Bunlarıda yazarsanız memnun oluruz ve benzinde kaç kuruşçuk yakıo acaba . ===

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrinti cok olmazmi karbiratorun memeleri buyutuldu kapagin egsoz ve emme polish yapildi krank orjinal kollar orjinal pistonb205 gti pistonu ve izerinden tornada yanlis hatirlamiosam 0.5 milim aldirdim benzin pompasi olarak tam modelini hatirlamiom mercedesin 10 barlik bi benzin pompasi var 1 tl den fazla yakiyo tup taktik italyadan lavatonun bi tup beynini getirttirdim 7 diyaframli gecen lerde tupte benzindeki yariyla dynoya girdim 103 verdi 40 hp kayip iyi bi gaz ayari istiyo turbom bu arada 2.8 ducatularda kullanilan turbo
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE

boostbomb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aydogdu1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 lira harcamışşınız.Parça olarak neler yapıldı.Malzeme ne kullanıldı.4 nokat enjeksiyon mu karbüratörden kırma turbo sistemi mi ?LPG karadüzen mi sıralı sistem mi ? Bir çok etken var.143 hp verdi demişsiniz.Dyno verilerini görelim.Herkes bilsin sırf turbo takmakla bu işlerin olmayacağını.

Hatta boostbomb nikli kullanıcımızdan tofaş ohv ve sohc motorlar için bir spec alalım.Bu motora para dökmek mi mantıklı.Yoksa sr20 gibi motorları swaplamak mı mantıklı.Tabii swap işi daha zor olduğu için herkes bu işe yanaşmıyor.Bilen zaten takıyo gazlıyo yanlıyoo.

Tofaşçı üstatlardan ve swap tecrübesine sahip abilerimizden kardeşlerimizden yorumları duymak benim için daha önemli.İyi günler dilerim.
    Şimdi öncelikle hangi motorla uğraştığın senin zevk meselendir. modifikasyon ayrı bişey swap ayrı bişey tabiki 16 valf çift egzantrik motorlardan daha iyi verim alınır bunda hemfikiriz. Ancak Ohv ve Ohc motorlarda çöp değildir düzgün ayarla düzgün ekipmanla yürüyebilir tabiki 8 v kapak 16 v kadar verim vermez yanlız başlı başına bir etkende değildir. Bnm burda değinmek istediğim şuydu bir honda d16 yüklersin 10.000 lira 20.000 lira harcayabilirsin bir headers'a 1000 tl de verebilirsin yada bunu 2oo liraya eldede yapabilirsin. öyle bişeydir ki para harcarsın yürümez. yada bunu yarı fiyatına mal edilmiş bir araç yürü önemli olan senin yaptıgın motoru tanıman bunun üzerine yoğunlaşmanla alakalı bişey bu işi şöyle ele alalım bir usta var 106 yapıyor o araç üzerinde yoğunlaşmış bir ustada bmw yapıyor kendini bu düzeyde geliştirmiş. bmw yapan usta 106 yapmaya kalksa en pahalı parçalarıda kullansa 106 yapan usta kadar setup'u verimli olabilirmi? forum gezin dolaşın sulu darton gömleklerden tutun berillium guide lere kadar kullanımlış. makinalarda çatır çatır kırılabiliyor. toplama ikinci el parçalarla gayet başarılı yürüyen kırılmayan araçlarda mevcut mevzu ne biliyormusun? mevzu senin mevzuya ne kadar hakim olduğun. araç yürütmek toplama bilgisayar dizmeye benzemez. diyorum saygılarımı sunuyorum.
    Bugün bizim için 11 Kasım 1938 dir

aydogdu1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı [B Nickli Üyeden Alıntı
    araç yürütmek toplama bilgisayar dizmeye benzemez. diyorum saygılarımı sunuyorum[/B].
    Araç yürütmek toplama bilgisayar dizmeye benzer üstadım.Sen motoruna uygun ems kullanmassan araç gitmez.Uygun piston almazsan ne takabilirsin ne de kullanabilirsin.Anakartına uygun işlemci almazsan ne takabilirsin ne de çalıştırabilirsin.İşlemcine uygun voltajı vermezsen pc'ni çalıştıramayabilirsin.

Asıl mevzu bizim gibi bu konuda tecrübesi olmayan insanları aydınlatmanız.En azından Piç motor için bir spec verin kalitelisinden ve XXX hp garantilisinden.Millet TOFAŞ motorunun o kadar kötü olmadığını bilsin.

burakcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelisme var mi konuda ?
    ÜLKEMİN TOPRAĞINA GÖZ DİKENE KURŞUNDUR TEK SÖZÜM !!!

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkesin düşüncesine saygım var fakat şu da bir gerçek ki bu iş tercih meselesi kendi aracımı kendim turboladım motoruda kendim topladım yaklaşık vırt zırt ile 2000 tl gitti gitmedi ama işçilik falan yok rektefiye + parçalar bir çok şeyide elde yaptım
    sağolsun forumdaki ustalarımız fikir verdiler akıl verdiler yol gösterdiler bana en mantıklısı turbolamak geldi bende öyle yaptım
    şimdi karbüratörlü turbo uzun yürümez demişler eğer ayarını yapabilirsen öyle güzel yürürki sende hayret edersin benim gibi.Banada yapma kırılır dağılır yatak sarar neler neler dediler dinlemedim yaptığım araç turbo intercooler blos lpg mikseri ve sadece lpg ile yürüyor benzin sistemi komple sökük boğaz kelebeği işimi görüyor yakıt turboda sakin kullanımda makul basınca tatmin edicidir ama atmosferikte basınca tatmin eder ama deli gibide yakar (bunu gördüğüm bütün atmosferik tofaşlardaki aldığım bilgilerden dolayı söylüyorum)ben normal stok binici arabalarının yaktığından az yakıyorm enjeksiyon imkan varsa çok iyi olur benimde aklımda aslında dereceli+turbo+blos+yağ basınç+turbo basınç+yağ soğutucu ile bence tofaş makul bir cadde aracı olur günlük kullanımlarda da üzmez kanısındayım
    kendi aracım 1yıldan çok fazla bir zamandır turbolu ve hortum patlaması dışında(1.5 bar basmaya kalkınca) hiçbir sorun yaşamadım desem yalan olmaz turbolanmış tofaşım olsun dersen hortumda patlar ufak tefek şeylerde olur razı olman lazım
    birde gömlekler ne kurtarırsa ona honlanmalı çünkü 0.6 honlnınca çok çabuk kapak contası yakar 2.ve3. silindirler arası yakındır ve fazladan honlama bu mesafeyi azaltır zaten turboda olacak hemen su koyuverir o küçük piston çapının vereceğini basıncı fazladan açarak telefi edebilirsin ama daha sağlıklı olur
    saygılar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tornado38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesin düşüncesine saygım var fakat şu da bir gerçek ki bu iş tercih meselesi kendi aracımı kendim turboladım motoruda kendim topladım yaklaşık vırt zırt ile 2000 tl gitti gitmedi ama işçilik falan yok rektefiye + parçalar bir çok şeyide elde yaptım
    sağolsun forumdaki ustalarımız fikir verdiler akıl verdiler yol gösterdiler bana en mantıklısı turbolamak geldi bende öyle yaptım
    şimdi karbüratörlü turbo uzun yürümez demişler eğer ayarını yapabilirsen öyle güzel yürürki sende hayret edersin benim gibi.Banada yapma kırılır dağılır yatak sarar neler neler dediler dinlemedim yaptığım araç turbo intercooler blos lpg mikseri ve sadece lpg ile yürüyor benzin sistemi komple sökük boğaz kelebeği işimi görüyor yakıt turboda sakin kullanımda makul basınca tatmin edicidir ama atmosferikte basınca tatmin eder ama deli gibide yakar (bunu gördüğüm bütün atmosferik tofaşlardaki aldığım bilgilerden dolayı söylüyorum)ben normal stok binici arabalarının yaktığından az yakıyorm enjeksiyon imkan varsa çok iyi olur benimde aklımda aslında dereceli+turbo+blos+yağ basınç+turbo basınç+yağ soğutucu ile bence tofaş makul bir cadde aracı olur günlük kullanımlarda da üzmez kanısındayım
    kendi aracım 1yıldan çok fazla bir zamandır turbolu ve hortum patlaması dışında(1.5 bar basmaya kalkınca) hiçbir sorun yaşamadım desem yalan olmaz turbolanmış tofaşım olsun dersen hortumda patlar ufak tefek şeylerde olur razı olman lazım
    birde gömlekler ne kurtarırsa ona honlanmalı çünkü 0.6 honlnınca çok çabuk kapak contası yakar 2.ve3. silindirler arası yakındır ve fazladan honlama bu mesafeyi azaltır zaten turboda olacak hemen su koyuverir o küçük piston çapının vereceğini basıncı fazladan açarak telefi edebilirsin ama daha sağlıklı olur
    saygılar...
    Bnm kullandıgım sahın hemen hemen 3 senedır turbolu 1 senedır de bende en kötu bı ıntercool patlattım oda 2.5 bar bastık onun dısında zevklı bı araba oldu suan 1.2 barda günlük kullanıyorum
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler