User Tag List

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
226 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Wideband kullanarak lpg ayari yapma ve detaylar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alfa75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arasıra başıma gelen bişey bu sabah yine yaptı,hazır konudayken onuda sorayım.sabah ilk çalışmada aaraç ısınıp lpg ye geçerken stop etti,bikaç kez geldi başıma,bu sabah dahil.lpg ye geçerken stop ediyor,defalarca denememe rağmen geçmiyor ancak meyilli bi yolda araç yükteyken lpg geçişinde 3.viteste falan durdurmazsam stop edince gaz gelip alıyor.kesici kaynaklı olabilirmi?
    Gaz dogasi geregi sicaklik degisiminden cok etkilenir. Fuel trimleri sifirlayacak sekilde ayar yapilirsa sorununuz bir nebze duzelir. Ama aracini eski universal obd cihazlari ile fuel trimleri goremezsiniz malesef.

Keske atiker fast taktirmis olsaniz atiker fastte sicaklik ve basinc dalgalanmasina gore enjeksiyon suresine ek ayar yapma imkanida vardi.

Bir ek onlem olarak gaza gecis isisini 5-10 derece yukselttirebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    multifast sanırım bizim beyin,siyah bi ecu var.obd li ama obd iptal,75 de araçla şlpg beyni arasında obd bağlantısı yok boşuna obdli beyin taktılar.fast eski bunlar yeni sistem diye ,keşke daha önce araştırsaydım.
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    multifast sanırım bizim beyin,siyah bi ecu var.obd li ama obd iptal,75 de araçla şlpg beyni arasında obd bağlantısı yok boşuna obdli beyin taktılar.fast eski bunlar yeni sistem diye ,keşke daha önce araştırsaydım.
    Daha pahali diye o kitten takiyor uyaniklar..

Kimse begenmez ama ayar konusunda en yetenekli kit atiker fast.

Trimleri grafik olarak gorup duzeltme imkani var.
    Sicaklik farki duzeltme var
    Basinc farki duzeltme var

Mukemmele yakin ayar yapma imkani sagliyor tek basina..

Arac obd sisteme entegre calismaya uygun degilse kesinlikle fast sistem oneririm herkese.

Obd uygunsa herhangi bir obd kit sorunsuz calisir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün filtreyi değiştim üniversal olanla,ama henüz ayara gitmedim.çıkıp bi bakıyım ne durumda benzin geçişi diye birşey değişmedi.enteresan olan tetikleme bobindeyken 4900-5000 devir civarı olan benzine atma,sağa çekip krank sensöründen alınca tetiklemeyi 5300 devire çıktı.ne acaip bidurum,ne alaka kafam basmıyo artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün filtreyi değiştim üniversal olanla,ama henüz ayara gitmedim.çıkıp bi bakıyım ne durumda benzin geçişi diye birşey değişmedi.enteresan olan tetikleme bobindeyken 4900-5000 devir civarı olan benzine atma,sağa çekip krank sensöründen alınca tetiklemeyi 5300 devire çıktı.ne acaip bidurum,ne alaka kafam basmıyo artık.
    Muhtemelen yuksek enjeksiyon sureleri nedeniyle benzine atiyor.

Ayni ecu ya sahip 1.2 motorlu arac bile benzine atiyor sureler yuksek oldugunda.

Nozzle 3 mm , basinc 1 bar olursa sorun ortadan kalkacagina inaniyorum.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısmetse yarın alfa 145 2.0 qv alacağım. Araçta atiker turbo kit varmış ne demek istedi anlamadım. Alırsam eğer ayar konusunda iletişime geçeceğim hemen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısmetse yarın alfa 145 2.0 qv alacağım. Araçta atiker turbo kit varmış ne demek istedi anlamadım. Alırsam eğer ayar konusunda iletişime geçeceğim hemen.
    Buyuk regulatoru vardir. Regulator ustunde minik yazilar ile sr06 li bir kod numarasi vardir.

Yada tipine googledan bakip teyit edebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün ayar yaptırdım bostancıda,biri ayar ysptı teste çıktım 3000 civarında kasıyo araba,geri döndüm daha önceki eleman gelmiş o arada ayra tekrara girdi,sanayi etrafı kısa test iyi gibi geldi,yola çıktım bi acaiplik var,ara ara kerkiniyo.benzine atma olayıda aynı devam,her viteste farklı devirlerde bu sefer,ne uyuz bi işmiş,bi ayar yapamıyolar sürekli yaptıkları işe.önümüzdeki ay yağ kaçakları ve segman atmak için motor açtırcam oondan sonra dediğiniz gibi fast sisteme geççem sanırım.söylediklerinizi gazcıya söyledim,basınç problemi olsa benzine geçince geri gaza dönmez benzinde kalır ama beyinle ilgili olabilir,takılan kit sistemle uyuşmuyodur,fast yaparsak düzelir belki gibi şeyler söyledi oda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün ayar yaptırdım bostancıda,biri ayar ysptı teste çıktım 3000 civarında kasıyo araba,geri döndüm daha önceki eleman gelmiş o arada ayra tekrara girdi,sanayi etrafı kısa test iyi gibi geldi,yola çıktım bi acaiplik var,ara ara kerkiniyo.benzine atma olayıda aynı devam,her viteste farklı devirlerde bu sefer,ne uyuz bi işmiş,bi ayar yapamıyolar sürekli yaptıkları işe.önümüzdeki ay yağ kaçakları ve segman atmak için motor açtırcam oondan sonra dediğiniz gibi fast sisteme geççem sanırım.söylediklerinizi gazcıya söyledim,basınç problemi olsa benzine geçince geri gaza dönmez benzinde kalır ama beyinle ilgili olabilir,takılan kit sistemle uyuşmuyodur,fast yaparsak düzelir belki gibi şeyler söyledi oda.
    Ayni adamlara gideceksen bosuna para harcamis olursun abi..

Onumuzdeki haftasonu gel bahcesehire, widebandi baglayip ayarini yapalim.. Gazlaya gazlaya donersin geri.

Biraz yol yapacaksin belki ama sonuc iyi olacak.

Arabaya uyum sorunu diye birsey yok, aeb ecu lar, enjektor duty cycle cok yukselince benzine geciyor.

Ayni sorunu yasayan 2006 1.2 palio lu arkadasa uzaktan destekle sorununu ortadan kaldirdik.

Lpg cinin dedigi benzine gecip gaza geri gecmeme olayi tanktaki gaz miktari azalinca olan durum. Yazik etme arabana gel bu tarafa isi bitirelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok kardeşim,gelcem yanına ama dediğim motor işini hallettikten sonra geliyim,bu ay motora gircem hem daha temiz sonuç alırız düzgün motorla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok kardeşim,gelcem yanına ama dediğim motor işini hallettikten sonra geliyim,bu ay motora gircem hem daha temiz sonuç alırız düzgün motorla
    Bence motor oncesi yapalim, tam gaz ayari da yapicaz, rodajdaki motoru sıkıstırmamıs oluruz.

Ama tercih senindir, musait oldugun ctesi birkac gun onceden haberleserek ayar icin bir araya gelebiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ,dördüncü silindir baya yağ kaçırıyor şu durumda 7-8. bujiler yağlanıyor ve ateşlemeyi etkiliyor.düzensiz ateşleme ve çalışmayla yapılcak ayar randıman verirmi ki.bi detay daha var oda konu başına tekrar bakınca aklıma geldi,widwband 02 sensörden bağlanıyor dimi,75 de oda yok,katalizörsüz lambdasız versiyon bendeki 75.egzoz ucundan bağlantıyla oluyor sanırım bunlar

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soguk havada neden teklerki sönecek gibi
    Oluyor sıcak havada bişesi yok lpgciler saglam aracın dıyorlar bujı vs sıfır (zavolli)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ,dördüncü silindir baya yağ kaçırıyor şu durumda 7-8. bujiler yağlanıyor ve ateşlemeyi etkiliyor.düzensiz ateşleme ve çalışmayla yapılcak ayar randıman verirmi ki.bi detay daha var oda konu başına tekrar bakınca aklıma geldi,widwband 02 sensörden bağlanıyor dimi,75 de oda yok,katalizörsüz lambdasız versiyon bendeki 75.egzoz ucundan bağlantıyla oluyor sanırım bunlar
    Sensor yuvasi kaynattircaz eksozcumuza, oraya baglayip is bitince kortapa ile kapaticaz.

Kendi sensorum bozuldugundan beri, araclardaki mevcut sensorude sokmek istemiyorum zaten.

Cozum bende var sen o kismi hic kafana takma abi

Benzinde tam gazda tekleme yapmiyorsa , lpg ayarinda sorun olmaz bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soguk havada neden teklerki sönecek gibi
    Oluyor sıcak havada bişesi yok lpgciler saglam aracın dıyorlar bujı vs sıfır (zavolli)
    Lpg ve benzin enjeksiyon degerlerine bakmak lazim, arac nedir? Elm327 calisiyorsa onunla fuel trim lere bakmak lazim.fuel trimler lpg nedeniyle sifirdan uzaklasmissa, ayarlara mudahale edip fuel trimleri sifirlayack sekilde lpg ayarlarini guncellemek gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekleme yapıyo bu aralar malesf 4500 üstüne çıkınca ufak krkinmeler hissettiriyo kendini,kısmetse pazartesi falan lifte alcaz,bu şekilde devam etmek zarar verebilir ,nasıl olsa yapılcak erkenden yapıyım baride pişman olmıyım.ondan sonra direk yanındayım kısmetse,lpg ciyle uğraşmak mantıksız sen bu imkanı sunarken.herşey için teşekkürler şimdiden.azıcık bişey bilenden zorla laf alırken sen büyük iyilik yapıyosun burda.Allah razı olsun

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda 1.6ies Elm gırişi yok malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekleme yapıyo bu aralar malesf 4500 üstüne çıkınca ufak krkinmeler hissettiriyo kendini,kısmetse pazartesi falan lifte alcaz,bu şekilde devam etmek zarar verebilir ,nasıl olsa yapılcak erkenden yapıyım baride pişman olmıyım.ondan sonra direk yanındayım kısmetse,lpg ciyle uğraşmak mantıksız sen bu imkanı sunarken.herşey için teşekkürler şimdiden.azıcık bişey bilenden zorla laf alırken sen büyük iyilik yapıyosun burda.Allah razı olsun
    Sikinti yok, ne zaman musait olursan 1-2 gun onceden haberleselim yeterki.

lpg ci cozum bulamayip arabana *** atmis yarim akilli! Araba eski ya.. Ondan medet ummak anlamsiz artik, kendi limitine gelmis vatandas.

Biz ayari yapinca gider gozune sokarsin eski arabayi ve uyum saglamayan lpg yi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda 1.6ies
    Valla ies lerde fuel trim gorecegin ucz yollu bi cihaz yok.

Tek cozum, wideband baglayip, oem oksijen sensoru iptal edip oyle ayar yapmak. Bunu oneriyorum ama muhtemelen bulamazsin bu hizmeti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler