User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Eski Kasa Doğan Hakkında Sorularım?

mobil61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Eski Kasa Doğan Hakkında Sorularım?

Mrb arkadaşlar 85-87 model arası eski kasa doğan bakınıyorum bu ara, aracın tipi yeni kasalara göre daha çok hoşuma gidiyor doğan kasalar hakkında bilgisi olan varmıdır benim bildiğim kadarıyla hidrolik direksiyon ve otomatik cam bulunuyor doğrumudur her doğanda varmıdır ve bu araçlar sıfır üretildiğinde kaç adet renk seçeneği vardı

orta halli bir araç bulsam ufak çaplı çürükleri olan, buna ne gibi tedavi uygulayabiliriz zeminde zift gibi maddeler kullanmak kalıcı çözüm olur mu çürüklerin tekrar belirginleşmemesi için ?

akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim yanlış anlamada başına bela arıyorsun 30 yaşında araç,curumedık yerı kalmamıstır onun Allah korusun bıkazaya karışsan araba ıkıye bolunur,bıraz daha bırıkım yap, avrupa sağlam bır araç al derım,,

otomatık camlı olanları var klımalı olan var ama hiç hıdrolık dıreksıyonlusunu gormedım ,,
    AKINCI GARAJ

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar ekmek o kadar köfte temizide bulunur.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Dctrlprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hidrolik direksiyon ve otomatik cam orjinal olarak yok sanırım. Klimalı tipleride aşırı nadir derecede var. Artık kasasından mıdır yoksa banamı öyle geliyordu bilmiyorum ama aynı tip motorlu yeni kasalardan daha iyi gidiyordu gibi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah korusun, sabah sabah fena oldum!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akıncı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim yanlış anlamada başına bela arıyorsun 30 yaşında araç,curumedık yerı kalmamıstır onun Allah korusun bıkazaya karışsan araba ıkıye bolunur,bıraz daha bırıkım yap, avrupa sağlam bır araç al derım,,

otomatık camlı olanları var klımalı olan var ama hiç hıdrolık dıreksıyonlusunu gormedım ,,
    Aracı almadan önce çürüklerine bakılacak herhalde bakılmadan alım yapmam çok çürüklü aracı ben almam zaten, şöyle düşün orta halli veya hızlı bir motosikletin var 80 km hızla kaza yapsan kırılmadık yerin kalmaz çünkü motorun, otomobil gibi koruyucu yerleri yok (cam,kaporta,emniyetkemeri gibi), şunu demek istiyorum o zaman kimse motosikletede binmesin güvensiz diye?

Ayrıca şehir içi hafta sonları turlamalık bir araç olarak düşünüyorum sonuçta hız yapmayacağım ki bir yerden bir yere gitmelik aracım olsun diye yanlış mı düşünüyorum

Klimalılar çok nadir onu biliyorum onlardan denk gelmez muhtemelen alacağım araçta, yeni kasa slx modellerinde hidrolik var diye biliyordum

Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar ekmek o kadar köfte temizide bulunur.
    Bencede

Alıntı Dctrlprn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hidrolik direksiyon ve otomatik cam orjinal olarak yok sanırım. Klimalı tipleride aşırı nadir derecede var. Artık kasasından mıdır yoksa banamı öyle geliyordu bilmiyorum ama aynı tip motorlu yeni kasalardan daha iyi gidiyordu gibi
    Yeni kasa slx modellerinde var orjinal otomatik cam

demekki eski kasalarda yok bu özellik orjinal olaraktan. Tşekkürler..

Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süratli ve kafa kafaya bir kaza şehir içinde kullanacağım için aracı o kadar süratlendirmem, bu araçlarla sürat yapmanın mantığı yok

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim gözümde efsane kasa 2002de ben 9 yaşındayken vardı bizde bal köpüğü 85 model 2200 liraya almıştık ah ah. 131 doğanların klimalısı mevcut zamanında makam aracı olarak gelenlerde varmış bizdekinde yoktu ama arkadaşımın aracında mevcutTU satmadan önce oda 85di hidrolik direksiyonu yok üretilmedi diye biliyorum. Temizini almanız için 4 4.5 gözden çıkmanız gerek üzerine 3 daha koyun avrupa araçlarına bakın derim.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dctrlprn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinde ankara çubuk yolunda 175 basmıştık gece ben ve babamla öyle diyim. Araçta hiç birşey yoktu diye hatırlıyorum gayet performansı tatmin ediyordu bizi o zamanlar
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gözümde efsane kasa 2002de ben 9 yaşındayken vardı bizde bal köpüğü 85 model 2200 liraya almıştık ah ah. 131 doğanların klimalısı mevcut zamanında makam aracı olarak gelenlerde varmış bizdekinde yoktu ama arkadaşımın aracında mevcutTU satmadan önce oda 85di hidrolik direksiyonu yok üretilmedi diye biliyorum. Temizini almanız için 4 4.5 gözden çıkmanız gerek üzerine 3 daha koyun avrupa araçlarına bakın derim.
    Yerli aracımız varken gavurun ürettiği aracımı alacağız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mobil61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli aracımız varken gavurun ürettiği aracımı alacağız
    Melez değil mi 131'ler yarı italyan yarı türk işi? Ben öyle biliyorum yanlışsa düzeltin
    AC/DC Back In Black

HellRot06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğan ilk olarak 1982 yılında üretilmiş. Eski kasa Şahinler 4 vitesken doğanların hepsi 5 vitestir. Eski kasa şahinlerle karşılaştıracak olursak döşemeleri,tamponları,panjuru,farları,direksiyonu, vites topuzu,göğüsü,kapı döşemeleri farklıdır ayrıyetten doğanların arka kısımda camın içinde sağ ve sol direkte stop lambaları vardır.Geri kalan tüm aksamları aynıdır.Doğan'ların boyası metalik Şahin'lerinki opaktır. Lise yıllarımda benimde sahip olduğum bir araç bende yeri başkadır ama gel gelelim metal yorgunluğundan dolayı artık sağlamı kalmamıştır. Alıp güzelce orjinal parçalarla restore edilirse gayet keyifle binilebilir. Restorasyon için ne vaktim ne de naktim var diyorsan 4.5 5bin lira verip toplu bişey alabilirsin. Ayrıca hidrolik direksiyonlusu ve otomatik camlısı yoktur. Ama custom yapması pek zor değildir sonuçta TOFAŞ Klimalı olanları mevcuttur ama ne kadar iş görür bilemiyorum
    Golf MK3 Sport - SATILDI.
    Jetta MK3 1.9 TD- SATILDI.
    Golf MK2 GTD...
    -Ne Mutlu Türküm Diyene...
    K.Atatürk.

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocukluğumda vardı babamda 1992-1994 yılları arasında kullanmıştık, 86 modeldi bizimkisi. Bu kasaların tamamı 5 viteslidir. 86 yılına kadar olanların tamponu ve kapı kolları farklıdır 86 ve 87 modellere göre. Bizim aracımızda hidrolik direksiyon, elektrikli camlar, merkezi kilit yoktu, metalik füme renk idi. Bildiğim kadarı ile 131 doğanlarda, 87 yılında makam aracı olarak üretilen özel bir seride sadece orijinal klima var diye biliyorum, onun dışında klima yoktur, o özel seride hidrolik direksiyon var mı yok mı bir bilgim yok. Elektrikli camlar ise doğan serilerine doğanL ler ile donanım olarak konmaya başlanmıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melez değil mi 131'ler yarı italyan yarı türk işi? Ben öyle biliyorum yanlışsa düzeltin
    Doğru tabi, fakat bize ait başka yerli otomobil yok(devrim hariç tabi), bize en yakın tofaş kuş serisi

Alıntı HellRot06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan ilk olarak 1982 yılında üretilmiş. Eski kasa Şahinler 4 vitesken doğanların hepsi 5 vitestir. Eski kasa şahinlerle karşılaştıracak olursak döşemeleri,tamponları,panjuru,farları,direksiyonu, vites topuzu,göğüsü,kapı döşemeleri farklıdır ayrıyetten doğanların arka kısımda camın içinde sağ ve sol direkte stop lambaları vardır.Geri kalan tüm aksamları aynıdır.Doğan'ların boyası metalik Şahin'lerinki opaktır. Lise yıllarımda benimde sahip olduğum bir araç bende yeri başkadır ama gel gelelim metal yorgunluğundan dolayı artık sağlamı kalmamıştır. Alıp güzelce orjinal parçalarla restore edilirse gayet keyifle binilebilir. Restorasyon için ne vaktim ne de naktim var diyorsan 4.5 5bin lira verip toplu bişey alabilirsin. Ayrıca hidrolik direksiyonlusu ve otomatik camlısı yoktur. Ama custom yapması pek zor değildir sonuçta TOFAŞ Klimalı olanları mevcuttur ama ne kadar iş görür bilemiyorum
    Teşekkür ederim çok güzel bir açıklama olmuş, bütçem de o aralarda zaten 4-5, Anladım demekki eski kasalarda hidrolik direksiyon ve oto cam yok ojinal olaraktan bu yeni kasalara ait özellikmiş, renk olarak kaç çeşit renk seçeneği vardı eski kasalarda peki?

Alıntı C!N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukluğumda vardı babamda 1992-1994 yılları arasında kullanmıştık, 86 modeldi bizimkisi. Bu kasaların tamamı 5 viteslidir. 86 yılına kadar olanların tamponu ve kapı kolları farklıdır 86 ve 87 modellere göre. Bizim aracımızda hidrolik direksiyon, elektrikli camlar, merkezi kilit yoktu, metalik füme renk idi. Bildiğim kadarı ile 131 doğanlarda, 87 yılında makam aracı olarak üretilen özel bir seride sadece orijinal klima var diye biliyorum, onun dışında klima yoktur, o özel seride hidrolik direksiyon var mı yok mı bir bilgim yok. Elektrikli camlar ise doğan serilerine doğanL ler ile donanım olarak konmaya başlanmıştır.
    Teşekkürler yorum için.. Peki bu Doğan S, Doğan L, Doğan SL, Doğan SLX ifadeleri eski kasalarda da varmıdır yoksa yeni kasalardamı çıkmıştır bu özellikler eski kasalar bu isimlerle ifadelendiriliyormuydu, örneğin Eski kasa doğan SL(131) varmıdır yoksa eski kasaların tümü sadece doğan olarak mı adlandırılır tek tip olarak?

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mobil61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru tabi, fakat bize ait başka yerli otomobil yok(devrim hariç tabi), bize en yakın tofaş kuş serisi

Teşekkür ederim çok güzel bir açıklama olmuş, bütçem de o aralarda zaten 4-5, Anladım demekki eski kasalarda hidrolik direksiyon ve oto cam yok ojinal olaraktan bu yeni kasalara ait özellikmiş, renk olarak kaç çeşit renk seçeneği vardı eski kasalarda peki?

Teşekkürler yorum için.. Peki bu Doğan S, Doğan L, Doğan SL, Doğan SLX ifadeleri eski kasalarda da varmıdır yoksa yeni kasalardamı çıkmıştır bu özellikler eski kasalar bu isimlerle ifadelendiriliyormuydu, örneğin Eski kasa doğan SL(131) varmıdır yoksa eski kasaların tümü sadece doğan olarak mı adlandırılır tek tip olarak?
    Eski kasalar sadece doğan, şahin, kartal olarak geçiyor 131 kasada, söylediğim gibi model yıllarına göre farklılıkları var yoksa hepsi doğan...

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeş bende 87 var şasiler tavan bagaj kaput hariç çürüktü komple söküp yaptık + boya sonra motoru yaptık hidrolik direksiyon taktım şimdi orjinal hidrolik direksiyon olan yeni kasalardan daha hafif hidrolik oldu golf mk3 direksiyon kutusunun çıkıntıları temizlenince orjinal gibi oluyor istersen video foto falan atrım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)