User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: Air süspansion hakkında en güvenilir firma sizce hangisidir ve sebebi nedir ?

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Murat Cantürkü tavsiye edeirm işinin ehlidir airle güzel indir kaldır yapar
    Olm bak az önce biri aradı Cantürk amortisör'mü diye.Numaramı kim veriyorsa millete sövecem harbiden.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir kaç bilgilendirme yazıyım şimdi foto atamayacağım ama bilenler bilir.
    2 sene önce ömür boyu satmamak adına bir tane silverado shortbed aldım.
    90 model içi komple tahoe motoru vortec li harika bir arabaydı aldık getirdik dedim ki bu arabayı yapacağım ömür boyuda saklayacağım vergisi yok birşeyi yok.
    Ama yaparsam bu alet airsiz olmaz neyse o zamanlar tabi airmadz filanda yok varsa da yeniler araba bursaya gitti geldi tam istanbulda evin önünde yere oturdu tam basıkken karter yerde zaten.Ulan öyle bir yerde kaldı ki ileri gitmiyor geri gitmiyor çekici çağırsan bindirmene zaten imkan yok hem dev gibi araba hem kımıldamıyor zaten.
    Neyse Allahtan tüm arabalarımı götürdüğüm ustam hem genç hem akıllı geldi baktı sistemi anladı ben bunu yapardım lan sana dedi bir şekilde onu araya bağladı etti arabayı kaldırdık sanayiye götürdük onun ufak tefek düzeltmelerinden sonra bu şekilde bu araba canlı bomba dedi bunu bir şekilde düzelttirmeye bak dedi.Gönlümden onun yapması çok geçiyor ama hem onun işi değil hemde rica minnet iş yaptırmak istemiyorum bakışlarından da emre bana bu işi saplama bakışından sonra araştırdık ettik customworks le konuştuk.
    Kendisi görürsede yazar zaten dedimki para sorun değil bu arabayı adam gibi yapalım,baktı etti araba çok ağır bir kere dedi.Şunu yapalım bunu yapalım istersen bunu yaparız oda bu para,borular filan komple değişti zaten bir kaç iyileştirme ve daha sessiz bir kompresöre geçtik sonra arabayı teslim aldım.
    Arabanın önü bu arada 1,7 filan gelio arkası bomboş tabi bu ağırlıktan sanırım önler yolda hafif hafif düşüyor kompresör devreye giriyor bir sorun yok.
    Hee hatta sistemi customworkste fiyat farkını verip kumandalıya filanda çevirdik.Eğlenceli olmuştu.
    Neyse bir gün alibeyköy jantmax taraflarında kompresör elektriksel olarak kesti çektim sağa kitledim arabayı ramazan abiyi aradım araba burda burda akşam 8 de gelip alırım dedim.Kompresör benim arka taraftaydı bagajıda kitlemedim,atladım bir taksiye gittim geldiğimde araba sorunsuz çalışıyordu.Adam floryadan çıkmış gelmiş yapmış gitmiş.Esnaflık bu.Neyse araba yaklaşık 2000 km filan sorun çıkarmadı customworks arabayı topladı ama arkadaş 2 kere yolda kaldın ya benim psikolojim bozuldu.Tümseklerden geçerken gözümü kapatıyorum ulan körük patlayacak yada bir yerden kaçıracak diye.Hatta bir gün tem de illaki sizi de denk gelmiştir kamyonlar bir anda havasını boşaltır ya,aman Allahım yanımdaki kamyon trafikte bir boşattı havayı,elim ayağım kesildi 2.şeritteyim bittik dedim körükler gitti.Saatlere bakıyorum arabaya bakıyorum sağ sol yapıyorum ohhh dedim benim araba değil.Araba kullanırken ki psikoloji siz düşünün...
    Bir şey olduğu yokta tamamen psikolojik neyse gel zaman git zaman muanne zamanı yaklaştı kodumun kamyoneti senede bir muanneye giriyor hayda napıcaz kime sorsak adam soksak miksen geçiremezsin diyor 2.soğuma noktasınada böyle gelmiş olduk.Sök tak desen zaten arabayı 20 liraya almış jant lastik air derken 15 olmuşum.
    Bir gece hayatta anadolu yakasına geçmeyen anıl karakayayı hep bizim oturduğumuz cafe ye gelişi ve tahoesunu kaldırıma park etmesiyle olay son buldu attım arabanın anahtarına masaya takaslayalım dedim çok skldım dedim oda nargilenin kafasındanmıdır gelmeden başka birşeymi kullandı tamam lan dedi.O gece 2 mizde satış filan yok arabaları değiştirdik.Sonra oda çok binemeden birilerine sattı gitti arabayı.Sonuç olarak o airli silverodoyu sattığına memnun bende öyle..O tank gibi tahoesunu sattığına pişman bende öyle..
    Geçen gün sanayide gördüm kaderine terk edilmiş şekilde duruyordu araba...
    Bu hikayelerden air ile ilgili ne çıkartmak isterseniz size kalmış.
    Üstünden bir kaç sene geçti illa ki iileştirmeler olmuştur.
    Benim en büyük şansızlığım yanlış araç seçimindende kaynaklanmış olabilir yurdumun arabasını çevirseydim customworksten çıkmış son hali ile yıllarca kullanılabilirdi.
    Yol tutuş konusunda ben pek bir yorum yapmıyım zaten araç arka lastikler 315/35/20 olan bir arabaydı o konuda yanıltıcı olabilirim.
    Biraz uzun oldu ama anılarım depreşti kusura bakmayın.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ #40, O silverado sizin miydi ? İyi hatırlıyorum o zamanları.Bayağı bir sorun yaşandığını duymuştum.Geçmiş olsun tekrardan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahahha Emre ile aynı acıları paylaşıyoruz. Bahsettiği arabayı sonra Tahoe ile takas yaptık ve Silverado'yu ben aldım, ona Tahoe'yu verdim.

Silverado bende iken bir kez sorun çıkardı, ön taraf çok ağır olduğu için yavaş yavaş iniyordu sürekli 15-30 dk da bir yükseltmek gerekiyordu. Onu da Ramazan'ı arayıp çağırmıştım (customworks) basit bir şeydi hemen halletti ama soğuduğum için satmaya niyetlendim. Sattığım kişi de aldı direkt orijinallerine çevirdi ama şaseyi falan kesmişler dedi bir de şanzumanla alakalı sorun var dedi bende haberim yok deyip adama hakkını helal etmesi için masrafının yarısını karşıladım çünkü gerçekten haberim yoktu. Helalleştik, o da alıp orijinalleri ile hala biniyor sanırım. En son Maslak Sanayi'de görülmüştü. Standart yüksekliğinde.

Golf ile alakalı da 2012 senesinde 7000 TL veri yaptırdım, arabaya binmeye başladık ki bu ne lan ! Yüksek konumda iken tümseklerden geçerken kuleler yerinden sökülüyordu resmen, sürekli basık gezmem gerekiyordu. E madem öyle niye yaptırdım lan ben bunu dedim ! Virajlarda zaten Ada Vapuru edasında girip çıktığım için 3-5 bin km de söktürdüm. Zaten piyasaya öyle bir düştü ki o sistem herhalde çoğu kişi o sistemi eline alıp kendi sistemini geliştirdi diye duymuştum etraftan.

Neyse sonuç olarak 2 tane airli araba kullanmış biri olarak ben air ride'a karşıyım arkadaş Kimse kızmasın bana. Yay kestirmek daha güvenli (espri)

Silverado ve Golf de bunlar işte

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl abi ben senin post lari okuyup hala
    Gülüyorum kızma ama
    Cok iyi yazıyorsun

Keselim mi yaylari

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kes de keselim bas de basalım
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl abi ben senin post lari okuyup hala
    Gülüyorum kızma ama
    Cok iyi yazıyorsun

Keselim mi yaylari
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kes de keselim bas de basalım
    Bana kendimi tam olarak bir ARABACİİİİİİ gibi hissettirdiniz, ne kadar şükran duysam az olur kardeşlerim. Beni de bu erdeme vakıf kıldığınız için minnettarım. Farzedin ki bu aşkı yaşamadık hiç

Şaka bir yana, yıllardır bu piyasada o kadar çok insanlara karşılıksız yardım edip de sonradan düzüldük ki laçkalaştık artık, acımıyor ki acımıyor kiii diye geziyoruz ortalıkta Menfaati bitenin dostluğu bitiyor bu piyasada. 500 kişi ile arkadaşlık yaptıysam 15-20 tane her zaman telefonunu açacağım adam kalmıştır. Sonra bir de biz kötü oluyoruz. Ne diyorum la ben, konu airdi yaydı nereye geldik.

Spor yay üç aylarsa , coilover ramazan ayıdır beyler. Hayırlı kandiller

Düzeltme/ Ekleme : Eğer bir gün yaptıracak olursam air, gözüm kapalı Ramazan(customworks)'a emanet ederim arabamı. Her şeyden önce adam Esnaf.

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl gel sana rubicon veriyim çok çok özel fiyattan dinle beni

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara Ayanlar amortisör

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl gel sana rubicon veriyim çok çok özel fiyattan dinle beni
    420d Cabrio mu istiyorsun yani

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir işlem yaptırmadığım H&R 35mm yayları bile kırılabiliyorken air olayı riskli, tavsiye de etmem)Uzun yol yapan birisiyseniz körüklerden patlayıp da sorun yaşadıktan sonra yapan kişi esnaf olsa ne olur olmasa ne olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silverdoya maşallah keşke böle kalsaymış diyecem ama demek ki sorun oluyormuş genede maşallah çok beğendim ...

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort.... Tarih 31.03.2017
    Evet nedir son durum airde. Aradan geçen bunca zaman içerisinde yaşanılan sorunlar aşıldı mı ?
    Sıkıntısız randımanlı kullanabilen var mı aramızda ?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak bu konu iyi olmuş. Aracıma marka coil bulamadığımdan artık Customworks' te air yaptırayım diyorum. Forumdan kullanan bir kaç arkadaşa sordum gayet memnunlar, bir sıkıntı olurmu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)