User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Air süspansion hakkında en güvenilir firma sizce hangisidir ve sebebi nedir ?

Melih92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Air süspansion hakkında en güvenilir firma sizce hangisidir ve sebebi nedir ?

Kendi aracıma air suspansıon yaptırmak istiyorum fakat kulaktan kulağa yayılan birçok laftan dolayı insanın midesi bulanıyor.
    A firması şase keser diyorlar
    B firmasının yaptığı aracın körükleri patladı kaza yaptı o firma işinin arkasında durmadı diyorlar.
    C firması için tecrübeli değil diyorlar.
    D firması için kalitesiz malzeme kullanıyor diyorlar... Kısaca diyorlarda diyorlar...
    Benim aracım w124 kasa 1995 Model E200 dür.
    Aracımı evladiyelik bir şekilde yapıp bütün eksiklerini tamamlayıp güzel bir fizikle beraber güzel bir görsellik de elde etmek istediğim için açıkçası air süspansiyon yaptırmakta inat ediyorum.. Ve ben bu işi kime yaptırmalıyım bilmiyorum..
    Bu konudada techturkey ekibi ve ailesi olarak son nokta olarak size danışmak istedim
    Fikirleriniz ve bilgilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılarımla..
    Melih KARADAĞ
    Görevimiz Tehlike (41 SK 528 )

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 4 serisine yaptirmayi kafaya koymustum bi ara yapanlarin coguylada konustum. Bana en profesyonel airmadz gelmisti. Benim istedigim kit cok tuttugu icin askida kalmisti yaptiramamistim. Bursa hayrettin usta yapimi olan arkadaslarim var memnunlar hayrettin usta daha fazla arabaya yapmistir tabiki. Fakay airmadz bana daha prof geliyor ve yuksek model kaliteli araclarin cogu gordugum kadariyla airmadz. Bu sadece benim dusuncemdir dogru yanlis tartisilir. Yanlisim varsa aydinlstirlarsa arkadaslar abiler ogrenmis olurum bende.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    airmadz'den neler çektik.sokağının önünden geçmem.custom works ile görüşebilirsiniz veya bursa hayrettin usta.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin içine girmediğim için dışardan baktığım kadarıyla banada en mantıklı airmadz geliyor aradım konuştum telefonda 1 saat bütün sorularımı yanıtladılar ilgilendiler falan ama airmadz içinde bir çok farklı şey söylediler. ama sistem olarakta en güzeli o. 4 teker birbirinden bağımsız çalışabiliyor ve körükleri söylediklerine göre konfor körüğüymüş ama esnaflıklarıda çok önemli ve bu konuda pek iyi şeyler duymadım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkünse ne gibi sorunlar yaşadığınızı benimle paylaşırmısınız... Teşekkürler

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden yurtdışından kit sipariş edip montajını burda yaptırmıyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu hiç araştırmadım açıkçası. Fakat yurt dışından buraya getirtmek burda yaptırmaktan daha maliyetli olmazmı ? sonuçta dışardan gelicek ve herhangi bir sorun yaşadığımızda kiminle muhattab olacağız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin içine girmediğim için dışardan baktığım kadarıyla banada en mantıklı airmadz geliyor aradım konuştum telefonda 1 saat bütün sorularımı yanıtladılar ilgilendiler falan ama airmadz içinde bir çok farklı şey söylediler. ama sistem olarakta en güzeli o. 4 teker birbirinden bağımsız çalışabiliyor ve körükleri söylediklerine göre konfor körüğüymüş ama esnaflıklarıda çok önemli ve bu konuda pek iyi şeyler duymadım..
    Yuksekligi ayarlamak icin, yukseklik sensoru kullanilmiyorsa, on ve arka yi 2 li gruplar halinde kontrol etmek daha mantikli. Sag sol dengesi otomatik saglanir.

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlaka pahalıya gelir ama, sanayide "gel kardeşim hallederiz"ci ustaların yaptığından daha güvenilir olacağı kesin. Sonuçta biri custom digeri Argesi yapılmış parça. Forumda daha önce custom süspansiyon yüzünden sorun yaşayan kaç kişi oldu ben evladiyelik araba yapacak olsam sanayide air sus. Yaptırmazdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuksekligi ayarlamak icin, yukseklik sensoru kullanilmiyorsa, on ve arka yi 2 li gruplar halinde kontrol etmek daha mantikli. Sag sol dengesi otomatik saglanir.
    Bu yönden hiç düşünmemiştim fakat airmadz ın yaptığı araçlardan birini test ettiğimde her tekeri ayrı ayrı hareket ettirdiğimde denge bozulduğunda ayrı bir düğmeyle dengeyi tekrar kazanabilmişti araç. fakat buda ekstra kit sayesinde oluyor sanırım oda maliyeti arttırıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutlaka pahalıya gelir ama, sanayide "gel kardeşim hallederiz"ci ustaların yaptığından daha güvenilir olacağı kesin. Sonuçta biri custom digeri Argesi yapılmış parça. Forumda daha önce custom süspansiyon yüzünden sorun yaşayan kaç kişi oldu ben evladiyelik araba yapacak olsam sanayide air sus. Yaptırmazdim.
    Peki sizin bana önerebileceğiniz hazır satılan bir kit varmı inceleyebileceğim

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bursa hayrettin ustanın işçiliği nasıl? b6 passata yaptırmayı düşünüyorumda. kararsızım sonuçta hayatın bi körüğe emanet.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağda solda muhabbetlerde bahsi geçen konular bu işi tam oturtmuş sorunsuz yapan henüz yok bence ama hayrettin ustadan şikayeti olana hiç denk gelmedim. airmadz foruma konuları bile açılmıştı bi arkdaşımda yaptırdı sonra beğenmedi başka yerde bi daha yaptırdı he sorunsuz kullanan arkadşımda var konuyu atiyimde görüşlerini yazsınlar daha sağlıklı olur

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Once hazir kit olayindan bahsedeyim.simdi bu kitler ile burdaki kit arasinda malzeme olarak ne fark var?komprsor ayni kompresor koruk ise eminim burdakiler en az kitten cikanlar kadar hatta belki dahada iyidir.olay iscilikte biter yani.e o kiti alsanda burda montajlancak burda yaptircaginda.iki tane gosterisli dugme vs koyar hoop 3bin dolar neyse.air suspansiyon yaptirmayi planladigim bir aracim olsa ben customworkz'e giderdim.gordugum kadariyla iscilikleri ve yapilan is guzel.bir kac arkadasim yaptirdi memnunlar hem konfordan hemde yol tutusundan.diger dukkanlarin islerini gormedgim icin yorum yapamicam.

erdemx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Air Ride İstanbul Ramazan Aslanı tek geçerim bu konuda

OrhunH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle yapılırsa konfor çok guzel olur ama yol tutuş çok düşer. örnek olarak sol viraja girdiğinizde araba sağa dogru yatar sağ körüklere yüklenınce ıcındekı hava sol körüklere gidip dahada havaya kaldırıyo sol tarafı daha önce denedık

OrhunH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Air madz'den başka biyere güvenmemek lazım. 4-5 arkadaşımın arabası orda yapıldı herkes memnundu hayatından. Körükler diğer firmalardakı gibi standart değil senin isteğine ve arabanın ölçüsüne göre özel körük kullanılıyo, garantisi var memnun kalmadıgında yeni körük geliyo, telefondan kontrol var vsvs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynen sizin konumunuzdaydim....Cok arastirdim aylarca sonunda airmadz de karar kildim...1 yildir da airmadz stage 1 kullaniyorum...Bu sure icinde sadece bir kere sag on koruk kablo kaynakli bir sikintidan cok az bir hava kacirdigi icin servislerine gittim...10 dakikada halledip gonderdiler...Tek sorunum bu oldu...Ben airmadz tavsiye ederim...4 nokta bagimsiz olmasi android destekli olmasi işikli gostergeler vs vs airmadzi one cikariyor...

ermant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi aracıma air suspansıon yaptırmak istiyorum fakat kulaktan kulağa yayılan birçok laftan dolayı insanın midesi bulanıyor.
    A firması şase keser diyorlar
    B firmasının yaptığı aracın körükleri patladı kaza yaptı o firma işinin arkasında durmadı diyorlar.
    C firması için tecrübeli değil diyorlar.
    D firması için kalitesiz malzeme kullanıyor diyorlar... Kısaca diyorlarda diyorlar...
    Benim aracım w124 kasa 1995 Model E200 dür.
    Aracımı evladiyelik bir şekilde yapıp bütün eksiklerini tamamlayıp güzel bir fizikle beraber güzel bir görsellik de elde etmek istediğim için açıkçası air süspansiyon yaptırmakta inat ediyorum.. Ve ben bu işi kime yaptırmalıyım bilmiyorum..
    Bu konudada techturkey ekibi ve ailesi olarak son nokta olarak size danışmak istedim
    Fikirleriniz ve bilgilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılarımla..
    Melih KARADAĞ

Dostum merhaba,

Benm aracımda air süspansiyon vardı, ve sadece ön amartisörler 6 defa kırıldı artık pamuk ipliği ile mi bağlıyorlar yoksa dünyanın en dandik amartisöründen mi bişeyler yapmaya çalıştılar bilmiyorum, hızım 60 iken ve aracım tamamen yüksek te değilken amartisörlerim kırıldı, kaynak çatladı yolda valflerde sıkıntı olduğunu bilmeden aniden indi ne yapacağımı sapıttım, arkasından ön yürüyen tamamen dağıldı dünya masraf çıktı, ben bu airi 3 yıldır kullanan birisi olarak asla ve ASLA TAVSİYE ETMİYORUM, viraja giriyorsun araba bebek beşiği gibi yattığıan mı bakarsın yoksa indirirken ilk önce sağ sonra sol indiğine mi yanarsın. biraz da bu işler yapan adamın esnaflığına ve iş tecrübesine kalmış kaynaksız ve profosyenelce yapılmış olanlara sözüm yok ama "this is kaynak" adı altında yapılanları tavsiye etmem. körüğümün patlamasıda cabası !!
    SEAT LEON FR 1.4TSİ
    Honda Civic Vtec
    Hyunadi i30
    Honda 1000 RR
    Suzuki Gsx R600

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)