User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Patlayan Amortisör - Monroe Gazlı Amortisör Hk. (Yardım)

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Patlayan Amortisör - Monroe Gazlı Amortisör Hk. (Yardım)

Herkese iyi geceler. Az önce yarım saat doğru düzgün yazdım salak bilgisayarın güncellemeden dolayı kapattı kendini birşey sormadan bütün yazdığım gitti söve söve bir hal oldum. Bunu yazmasaydım çatlardım

Çok kısa bir şekilde yazmaya çalışacağım.

+1 yıl garanti uzattım. Daha sonra amortisör takozlarında sorun başladı. Değiştirsinler diye bıraktığımda sadece birini değiştirdiler ve garantiden. Bugün bıraktığımda garantiye girmiyor denildi. Hadi amortisörü kabul ederim girmez de takoz kronik puntolarda değişmesi gerekirdi.

1 adet amortisör + rulman + takoz işçilik hariç 420 TL

Tabii yaptırmadım Şimdi 90 110 tl arası dışarıda orjinali alıp 1 tanesini mi değiştirsem yoksa 2 tane alıp önleri sıfırlasam mı ? Yani biri 3 yıllık diğeri sıfır olacak tek değiştirirsem mekaniksel farklılık gösterebilir diye düşündüm.

Onun dışında aklıma monroe amortisör geldi 4 tane alsam önlerin adedi 186 tl arkaların adedi 86 tl. Zaten bagajımda 5 lik HR yay ile geziyordum taktıracaktım. Dışarıda taktırırken o amortisörlere taktırırım bu konuda yorumlara açığım ?

Bu arada bu monroe amortisör normale göre daha alçak mıdır acaba yoksa standart grande punto amortisör uzunluğunda mıdır ?

Durum böyle yani ya da başaran amortisörde önlere coil mi yaptırsam arkalara hr taksam karar veremedim gitti. Durduk yere şeytan dürttü yine
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ne var ne yok hayat nasıl gidiyor ? Ayrıca Bursa'lı arkadaşlar şöyle güzel bir buluşma yapalım mı
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok mu monroe kullanan bilen
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Monroe kullandık hatta biri hatalıydı sokup gonderdik değişim yapıldı memnun kaldık markadan.alçak yuksek olmaz sanırım orjinali gibidir yuksekliği.yayları ne zaman taktırıcaksan ozaman değiş amortisorleri on iki tarafı.3senelik malzeme 5cm yayla fazla dayanmaz zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Monroe kullandık hatta biri hatalıydı sokup gonderdik değişim yapıldı memnun kaldık markadan.alçak yuksek olmaz sanırım orjinali gibidir yuksekliği.yayları ne zaman taktırıcaksan ozaman değiş amortisorleri on iki tarafı.3senelik malzeme 5cm yayla fazla dayanmaz zaten
    ön iki tarafı değiştir derken monroe al mı diyorsun yoksa normal amortisörlerden mi ?
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa D de orjinal amortisörlerde h&r 5cm yayı kullanıyordum. Tek sıkıntı senede bir illa ki z rotlarından birinin keçesi yırtılmış oluyordu.
    Takoz meselesi *****. Satmadan kısa bir süre önce puntonunkilerden almıştım. Yay olduktan sonra yine bozulur.
    Yani düzgün kullandıktan sonra orjinal amortisörün daha dayanır ama anladığım kadarı ile tek orjinal mi çift monroe mu sorusuna ben çift monroe derim.
    Yapma coil kesme biçme işlemi içinse sabah sabah sosyal mesaj vermek istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsa D de orjinal amortisörlerde h&r 5cm yayı kullanıyordum. Tek sıkıntı senede bir illa ki z rotlarından birinin keçesi yırtılmış oluyordu.
    Takoz meselesi *****. Satmadan kısa bir süre önce puntonunkilerden almıştım. Yay olduktan sonra yine bozulur.
    Yani düzgün kullandıktan sonra orjinal amortisörün daha dayanır ama anladığım kadarı ile tek orjinal mi çift monroe mu sorusuna ben çift monroe derim.
    Yapma coil kesme biçme işlemi içinse sabah sabah sosyal mesaj vermek istemiyorum
    Melih yapma coil zaten son seçenek olur başaran ı çok merak ettim açıkçası yazanları görünce

Öne tek orjinal takmak yerine çift olarak takacağım eğer takarsam. Tek takmak mantıklı gelmedi. Monroe için bilmediğimden fikir sahibi olmak istiyorum da test etmek lazım aslında nedir ne değildir
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada artıları eksileri olarak değerlendirsek nasıl bir sonuç çıkar ?
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)